امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کی بخونم ؟ از چی شروع کنم ؟ چطوری بخونم؟
سلام ... وقت بخیر

سوالاتی که همیشه داوطلبای کنکور میپرسن اینه که از چه موقع شروع به خوندن کنم ؟ چی بخونم ؟ کلاس باید برم ؟ چه کلاسایی رفتنش واجبه ؟ آزمون چی ؟ کتاب و جزوه چی خوبه ؟ روش مطالعه چطور باشه تا بهترین بازده رو بگیرم؟

یه نکته رو لازم میدونم برای جواب تمام سوالات بگم ...
بهترین برنامه ، برنامه اییه که خودتون برای خودتون بچینین ، حتی بهترین مشاورای دنیا نمیتونن به برنامه رو برای استفاده همه پیشنهاد بدن ، هرکسی بنا به ویژگی های شخصیتی و نقاط قوت و ضعفش بهش پیشنهاداتی داده میشه ...
در جواب سوالات فوق باید بگم اینکه شما توی چه درسی قوی هستین یا ضعیف مهمه ، اینکه بیشتر با خوندن مطالب تحلیلی راحت هستین یا حفظی ، اینکه دانشگاه کارشناسیتون کجا بوده  ؟ این که رشته کارشناسیتون چی بوده ؟ اینکه ماه رمضان رو روش حساب کردین یا نه ؟ اینکه تا چقدر میتونین برای کنکورتون هزینه کنین ؟ و در نهایت اینکه هدفتون چیه ؟ چرا میخواین ادامه تحصیل بدین ؟ به کجا می خواین برسین ؟

طبیعتا برای من یا دوستان مشاور خیلی راحته که بیایم اینجا یه سری کتاب و جزوه و آزمون و مباجث مهم رو معرفی کنیم و فوقش سه چهار تا نکته آموزشی بگیم تموم ... ولی این راهش نیست ، هر فردی بنا به ویژگی های خودش منابع و برنامه خودش رو خواهد داشت...
برای مشاوره گام به گام باید جلو رفت ، سوالات عنوان این متن قطعا گام اول نیست!
آخرین ارسال های من :

... خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
پاسخ
 سپاس شده توسط Sh@bn@m ، haydariyan ، Brightness
سلام
وقت شما هم بخیر
بنده دانشجوی شهرسازی ام ترم 4 و پشت سر گذاشتم، برای کنکور ارشد طراحی در حال برنامه ریزی ام.
چطور باید از تغییرات  در منابع مطلع بشم؟
کتاب های زیادی درباره شهرسازی نوشته شده و منتشر میشه چطوری متوجه بشم که برای مطالعه کنکور ارزشمند هستند و ارزش تهیه و وقت گذاشتن را دارند ؟
ممنون 
آخرین ارسال های من :

" زمین را از نیاکانمان به ارث نبرده ایم، آن را از فرزندانمان قرض گرفته ایم. "  جمله ای از بانوی ابریشم (استاد عزیزم خانم موزرمی) 
پاسخ
 سپاس شده توسط Mohsenurbanism
ببینید اینکه شما از الان به فکر کنکور هستین به خودی خود نکته مثبتیه به شرط اینکه تاثیری رو معدل دانشگاهتون نذاره
و اما در مورد منابع ...
تقریبا اکثر منابع کنکور هر ساله ثابت هستن و سوالات از اونا طرح میشه ، مثل شارتاشهر ، تاریخ شکل شهر ، طرح ها و برنامه ی بهزاد فر ، تحلیلی بر ویژگی های برنامه ریزی شهری در ایران ، محیط های پاسخده برای طراحی و...
اما برای اینکه بدونید چه منابع جدیدی ارزش مطالعه رو دارن باید رجوع کنید به کتابهایی که توسط اساتید مطرح شهرسازی نگارش ، ترجمه و یا با یه سری اصلاحات تجدید چاپ میشن . این کتابا بالقوه میتونن منبع جدیدی برای کنکور باشن

پاسخ
 سپاس شده توسط U.D.SG

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ثبت نام رایگان و برای نخستین بار شما مشاور انتخاب کنید از رتبه 2 تا 100 alireza 73 14,255 ۱۳۹۵-۱۱-۱۵، ۱۱:۵۱ عصر
آخرین ارسال: Yas_moradimehr
  فروش ویژه تعداد قابل توجهی از کتاب و جزوات با قیمت استثنایی Sh@bn@m 3 2,005 ۱۳۹۴-۷-۲۵، ۰۶:۰۱ صبح
آخرین ارسال: Sh@bn@m
  مشاوره:دوسال از مدرک لیسانس معماریم میگذره وشاغل هستم دوبار کاملا نخونده آزمون طراحی alireza 0 1,458 ۱۳۹۴-۵-۲۷، ۰۶:۰۲ عصر
آخرین ارسال: alireza
  کارشناسی عمران دارم، برای ارشد می خواهم در رشته طراحی شهری شرکت کنم، لطفا راهنمایی alireza 2 1,136 ۱۳۹۴-۵-۳، ۰۷:۳۷ عصر
  من دودلم که ارشد برنامه ریزی بخونم یا طراحی؟! از طرفی به طراحی علاقه دارم و امسالم از alireza 5 1,247 ۱۳۹۴-۴-۱، ۰۲:۱۹ عصر
آخرین ارسال: bahare23
  مشاوره از دوستان کسی هس ک کنکور ازاد بخاد بده؟؟؟؟ raoof 5 1,404 ۱۳۹۴-۲-۱۶، ۰۷:۱۰ عصر
آخرین ارسال: sara.rn
  با میانگین درصد بین 40-45 اسکیس مرحله دوم باید حدودا چند درد باشه تا بتونم از دانشگاه alireza 5 2,836 ۱۳۹۳-۱۲-۹، ۱۲:۴۶ عصر
آخرین ارسال: واژه
  چجوری میتونم دفترچه B طراحی شهری 94 رو دانلود کنم؟ هرجا میرم فقط دفترچه A رو که سازم alireza 0 1,759 ۱۳۹۳-۱۲-۵، ۱۱:۴۰ صبح
  من با رتبه 1000 میتونم پیام نور و غیر انتفاعی بخونم.؟؟؟؟اصلا مجاز میشم با این رتبه؟؟ب alireza 1 1,492 ۱۳۹۳-۱۲-۵، ۱۱:۳۴ صبح
آخرین ارسال: baahaar
  به نطرتون با این رتبه ارزش این رو داره که بخوام هزینه کنم و توی کلاسای اسکیس شرکت کن alireza 6 1,850 ۱۳۹۳-۱۲-۴، ۱۱:۴۷ صبح
آخرین ارسال: ویسوگ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان