امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فقط طراحی شهری!!!هر روز 3 سوال کنکوری>>30 سوال= جایزه ویژه
(۱۳۹۲-۸-۲۱، ۰۸:۱۶ صبح)tahura1580 نوشته است: خصیصۀ “سه بعدی بودن ” طراحی شهری را چه کسی ارائه می نماید؟
لزوم محدود بو دن حوزۀ مورد مداخلۀ طراحی شهری به سطوحی در حدود نیم مایل مربع (یعنی عملاً در مقیاس محله ) توسط ......... مطرح می شود
تعریف طراحی شهری به عنوان “طراحی شهر بدون طراحی ساختما ن های آن ”توسط .................... مطرح میگردد.
انجمن سلطنتی بریتنیا
راینربرنهام
جاناتان بارنت

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۸-۲۱، ۰۸:۱۱ صبح)tahura1580 نوشته است: چیزی که از یک میدان یک “فضای شهری و یا برعکس یک حفره و فضای توخالی می سازد، خصوصیات بصری آن است ازکیست؟
چه کسی شهر را به عنوان یک “اثر هنری محصول کاردست جمعی)معرفی کرده
در کدام دوره، فهم رایج از کیفیت طراحی شهری، فهمی مدرنیستی است؟ ( دوران جنینی - نوزادی- کودکی - نوجوانی - بلوغ)
پاول زوکر
الدوروسی
کودکی

پاسخ
(۱۳۹۲-۸-۲۱، ۰۷:۴۴ صبح)tahura1580 نوشته است: اصل نفردوم توسط چه کسی مطرح شد
بنیادی ترین عنصر طراحی شهری از دیدگاه اشپرای گن چه بود
طرح شهر واشنگتن به دس چه کسی انجام شد

ادموندبیکن
مقیاس
دنیل برنهام

پاسخ
ببخشید از بچه های عزیز ایران شهرساز....که تعداد سوالات بیشتری گذاشتم من تا جمعه نیستم ولی گفتم سوالام باشه امیدوارم همه موفق باشیم با تشکر....بازم ببخشید وامیدوارم بهره ببرید

پاسخ
اکثرسوالات از سیراندیشه ها ومقاله ازتولدتابلوغ کوروش گلکارمیباشد.موفق باشی.التماس دعای فراوون حتمایادم کنید...بخدامن تواین کنکورپیرشدم چندساله....؟؟؟دعاکنید امام حسین کمک کنه همه بترکونیم به امید اوردن رتبه های 1 و2رقمی....

پاسخ
 سپاس شده توسط godonly.
(۱۳۹۲-۸-۲۱، ۰۸:۰۵ صبح)tahura1580 نوشته است:
(۱۳۹۲-۸-۲۱، ۱۲:۲۵ صبح)hesam.n نوشته است:
(۱۳۹۲-۸-۲۰، ۱۲:۵۰ عصر)simin23 نوشته است:
(۱۳۹۲-۸-۲۰، ۱۰:۰۸ صبح)farza نوشته است:
(۱۳۹۲-۸-۲۰، ۰۸:۲۹ صبح)tahura1580 نوشته است: درچه سالی قانون ایجادشهرهای جدیدمصوب شده است
مجموعه شهری تهران شامل چه شهرهایی می باشد و طرح آن درچه سالی مصوب شده است
شهرجدید برای اسکان حداقل چه جمعیتی پیش بینی میشود؟

قانون ایجاد شهرهای جدید در سال 1380 به تصویب رسید.

طرح مجموعه شهری تهران مصوب 1382 و شامل شهرهای واقع در شهرستانهای تهران،دماوند،ری،شمیرانات،کرج،ورامین،اسلامشهر،ساوجبلاغ و شهریار است.

حداقل جمعیت شهر جدید 50000 نفر
من فکر میکنم قانون ایجاد شهرهای جدید در سال 1370 به تصویب رسید.
حداقل جمعیت شهر جدید 30000 نفر
اره حداقل جمعیت 30 هزار نفر هستش و در خارج از محدوده و حریم شهر و در سال 1380 به تصویب رسید
همش درسته شهرهای جدیدم همون 30000منبع هم کتاب مقررات شهرسازی ومعماری

برام سوال پیش اومد پس چرا تو آیین نامه ایجاد و احداث شهرهای جدید که تو کتاب مقررات شورایعالی هستش نوشته اسکان و فعالیت بیش از 50000 نفر؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط saminta
(۱۳۹۲-۸-۲۱، ۰۸:۰۳ صبح)tahura1580 نوشته است:
(۱۳۹۲-۸-۲۱، ۰۱:۱۲ صبح)hesam.n نوشته است: برنامه ریزی بخشی در کدام برنامه قبل انقلاب مطرح شد ؟
واژه ی زیبایی شناسی اولین بار چه کسی مطرح کرد ؟
کدام مرحله از طراحی شهری به عنوان طراحی شهری خوش نما مطرح شده است؟ ( دوران جنینی - نوزادی- کودکی - نوجوانی - بلوغ)
برنامه سوم
افلاطون
نوزادی(توجه مفرط به ظاهر بصری محیط شهری و تلاش در
منظره سازی های زیبا موجب می گردد تا از الگوی مسلط این دوران با عناوینی نظیر طراحی شهری آرایشی و طراحی شهری خوش نما در ادبیات تخصصی نام برده شود) .
نه متاسفانه!!!!!!!!! بچه ها یکی یکی بپرسیم سوالاتو!!! اینجوری پیش بریم هیچی یاد نمیگیریم! الان پاسخ این سولات اشتباهه به جز سوال 3 !
برنامه اول 1327-1337
الکساندر بلوم گارتن
ذوران نوزادی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۸-۲۱، ۰۸:۳۹ صبح)tahura1580 نوشته است:
(۱۳۹۲-۸-۲۱، ۰۷:۴۴ صبح)tahura1580 نوشته است: اصل نفردوم توسط چه کسی مطرح شد
بنیادی ترین عنصر طراحی شهری از دیدگاه اشپرای گن چه بود
طرح شهر واشنگتن به دس چه کسی انجام شد

ادموندبیکن
مقیاس
دنیل برنهام
طرح شهر واشنگتن لانفان هستش. کتاب طراحی شهر بیکن

پاسخ
سلام اعضای محترم لطفا تا ارسال جواب سوالات قبلی سوال جدید قرار ندهید.
پیام یکی از اعضا در تذکر این موضوع:
نقل قول:
سلام و خسته نباشید
طرح خیلی خوبیه مطرح کردن سوال اما به نظرم اگر سوالات جدید بعد از دریافت پاسخ صحیح سوالات قبلی مطرح شن خیلی بهتره مثل همون مسابقات که مطرح کننده سوال از دکمه تشکر برای پاسخ صحیح استفاده می کرد.
باتشکر
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط hesam.n ، godonly.
(۱۳۹۲-۸-۲۱، ۰۳:۰۷ عصر)AliReza نوشته است: سلام اعضای محترم لطفا تا ارسال جواب سوالات قبلی سوال جدید قرار ندهید.
پیام یکی از اعضا در تذکر این موضوع:
نقل قول:
سلام و خسته نباشید
طرح خیلی خوبیه مطرح کردن سوال اما به نظرم اگر سوالات جدید بعد از دریافت پاسخ صحیح سوالات قبلی مطرح شن خیلی بهتره مثل همون مسابقات که مطرح کننده سوال از دکمه تشکر برای پاسخ صحیح استفاده می کرد.
باتشکر
آره بچه ها لطفا یه ذره حوصله به خرج بدین و مراعات کینین1.ایده خوبیه ولی گاها از نظم میفته و سوالات بی پاسخ میمونه!

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 18,041 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
آخرین ارسال: mamamama
  چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,278 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
آخرین ارسال: mtr6510
  سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,353 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: alireza
  سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,301 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
  دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,172 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,523 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
آخرین ارسال: shivashf
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,720 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
آخرین ارسال: udesigner
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,566 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
آخرین ارسال: payam_km
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,609 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
آخرین ارسال: rikhtehgaran
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,585 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان