امتیاز موضوع:
  • 50 رأی - میانگین امتیازات: 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرهنگ لغت شهرسازی و معماری==> حرف س ش
کلمات شروع شده با ب که در فرهنگ لغت قرار گرفته اند.

بازساخت شهری
برنامه ریزی استراتژیک
باغ‌شهر
بلوک
بهره وری
بوم شناسی
برج (مسکونی)
بخش
برنامه
برنامه ریزی
بروتالیزم
برزن
باسیلیکا
بولئوتریون
بیانیه طراحی روستا
برنامه ریزی شهری
برنامه ریزی روستایی
برنامه ریزی منطقه ای
بازسازی
بهسازی
باززنده سازی
برنامه توسعه ملی
بیانیه‌ ریو
بافت شهری

آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، alireza ، haydariyan
حالا باید بریم تو پ یا همون ب میمونیم؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، haydariyan
فعلا ب هستیم مهندس جان1

این کلمات برا اطلاع رسانی بود.

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، farza ، haydariyan
دوستان من هم سعی خودمو میکنم تا جایی که بتونم همکاری کنم

برنامه ریزی توسعه ای
این شیوه برنامه ریزی بیشتر در کشورهای کمتر توسعه یافته و در سطح سرزمین(یادر سطح ملی) به کار می رود. در این حالت برنامه ریزی در وهله نخست راهی برای ترویجپیشرفت اقتصادی- اجتماعی این کشورها به نظر می آید. این شکل برنامه ریزی درکشورهای کمتر توسعه یافته در دوران پس از جنگ دوم جهانی رایج و از آن پس وارد چندمرحله شد. ورود به هر مرحله جدید به دلیل نارضایتی از انگاشتها و رهیافتهای مراحلپیشین بوده است.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، alireza ، farza ، haydariyan ، somita
برنامه ریزی فضایی Spatial Planning

مجموعه فنون و روش های مورد استفاده برای قانونمند کردن و انتظام فضایی اقدامات اثر گذار بخش عمومی و خصوصی بر نحوه ی مکان گزینی و استقرار فعالیت های اجتماعی و اقتصادی در فضای دو بعدی.

پاسخ
 سپاس شده توسط farza ، haydariyan ، somita
بافت فرسوده
به بافتی از شهر اطلاق می شود که ارزش های شهروندی آن کاهش یافته و ساکنان آن از شرایط زندگی در محل خود رضایت و ایمنی خاطر نداشته و نیازهای اساسی آنها برآورده نمی شود. بنابراین فرسودگی به کالبد منحصر نمی شود، بلکه معرف وجود شرایطی است که زندگی انسان را از ابعاد مختلف تهدید می کند.

پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، haydariyan ، somita
بازار شهری (در ایران) Urban Market (in Iran)

بازار در ایران فضایی است، برای خرید و فروش و تولید و عرضه کالا های گوناگون که یک مسیر ارتباطی از میان آن می گذرد. در شهرهای سنتی ایران، بازار یکی از اجزای اصلی هسته مرکزی شهر را تشکیل می داد. امروزه نیز بازار ها کانون مبادلهف تولید کالا و تجمع فعالیت های اجتماعی هستند و از نظر جایگاه قلب شهرهای ایرانی به شمار می روند.

پاسخ
 سپاس شده توسط farza ، haydariyan
بافت روستایی Rural Texture

بافت هاي روستايي شامل مناطق مسکوني با بافتي ارگانيک است که با گسترش شهر، درون محدوده قانوني قرار گرفته و گرچه اين بافت ها، عمدتاً ناکارآمد و آسيب پذير مي باشند ولي حفظ و نگهداري آن ها در شکل کنوني، در تقويت هويت و خاطره تاريخي شهر مؤثر است.

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، farza ، haydariyan ، somita
برنامه اقتصادی Economic plan
سند نوشته شده ای است، حاوی جهت گیری ها و چارچوب های چگونگی تخصیص منابع و تصمیم گیری بین فعالیت های مختلف، جهت نیل به نرخ رشد اقتصادی تعیین شده طی دوره ای مشخص.

پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، haydariyan ، somita
برنامه Plan

برنامه یک چارچوب روشمند پیشنهادی است که چگونگی انتقال از یک مرحله به مرحله دیگر را مشخص می سازد. این چارچوب نحوه حرکت از وضع موجود به سوی دستیابی به یک یا چند هدف عینی یا آرمانی را در بر می گیرد.

پاسخ
 سپاس شده توسط farza ، haydariyan ، somita

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چهارشنبه سوری و شهرسازی! kasrak 27 11,974 ۱۳۹۳-۱۲-۲۵، ۰۱:۴۹ عصر
آخرین ارسال: Brightness
  دانلود کلید کنکور سراسری برنامه ریزی شهری و طراحی شهری و معماری 1391 alireza 6 4,973 ۱۳۹۲-۱۱-۲۶، ۱۲:۲۴ عصر
آخرین ارسال: mona323
  معماری و رابطه آن با برنامه ریزی شهری ماراویا 0 1,557 ۱۳۹۱-۹-۸، ۱۱:۲۷ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  شهرسازی مدرن ماراویا 0 2,362 ۱۳۹۱-۹-۲، ۰۳:۳۰ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
Photo شهرسازی فریمان davinchi 0 1,424 ۱۳۹۱-۸-۱۹، ۱۱:۰۱ صبح
آخرین ارسال: davinchi
  دوستانی که کارشناسی ارشد معماری و طراحی شهری میخوان شرکت کنند حتما یک سر به این تاپیک s1s2s3 0 1,571 ۱۳۹۱-۷-۲۱، ۰۲:۴۰ عصر
آخرین ارسال: s1s2s3
  رشته مدیریت ساخت و پروژه در پروژه های شهرسازی؟؟؟؟ shaghayegh.j 4 3,050 ۱۳۹۱-۶-۲۱، ۰۴:۱۴ صبح
آخرین ارسال: saminta
  نظر شما: راهکارهای مدیریت شهری و شهرسازی برای کاهش ترافیک بهشت زهرا درآخرسال 0RKIDEH 3 3,396 ۱۳۹۱-۶-۱، ۰۸:۵۹ صبح
آخرین ارسال: 0RKIDEH
  معماران و شهرسازان کلیک کنید!!=>مشکل از کجاست؟ وزارت علوم؟ راه و شهرسازی؟ alireza 14 11,532 ۱۳۹۱-۵-۳۱، ۱۰:۱۸ عصر
آخرین ارسال: sundra
Thumbs Up نخستین دانشجوی فوق دکتری شهرسازی کشور فارغ‌التحصیل شد lili_lovely 2 2,394 ۱۳۹۱-۴-۲۸، ۱۲:۲۰ عصر
آخرین ارسال: seywan_kurd

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان