امتیاز موضوع:
  • 51 رأی - میانگین امتیازات: 3.12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود نقشه های معماری (زمین 168 مترمربع )جدید
نقشه زمین مسکونی به پهنای 6.87

فایل‌(های) پیوست شده
.dwg   nahai8.67.dwg (اندازه: 402.78 KB / تعداد دفعات دریافت: 396)
آخرین ارسال های من :

زندگی بافتن یک قالی است نه همان نقش و نگاری که دلت میخواهد نقشه را اوست که تعیین کرده تو در این بین فقط می بافی نقشه را خوب ببین نکند آخر کار قالی زندگیت را نخرند
پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd
(۱۳۹۰-۸-۲۶، ۰۷:۰۳ عصر)FA.ARDAKANI نوشته است: نقشه زمین مسکونی به پهنای 6.87

سلام مهندس خیلی بهتر شده کارت امااون ایرادایی که قبلا داشتی رو بر طرف نکردی یا توجه نکردی بهشون.
اونایی اون آیتمایی که پاک کردم یعنی اینکه خوب شده اما مابقی همچنان اشکال داره.

موفق باشید:blush:

مهندس چون خودتون فرمودید خدمتتون عرض می کنم و همچنین به قول معروف درس پس میدم
ملاحظات سازه ای
1-سیستم سازه ای که شما تعریف کردین با قاب سازه ای است اما در ترسیم به صورت دیوار باربر دیده می شود-همچنین پارتیشن های داخلی
هم با ضخامت ترسیم شده که متداول نیست.
2-ستونها بسیار نزدیک بهم جانمایی شده که با توجه به نوع سیستم سازه ای ساختمان دچار up-lift می شود-همچنین ستونها با توجه به اینکه زمین منظم و پلان
هم منظم است از آکس خارج شده که خود باعث بالا رفتن مقاطع سازه می شود و هزینه ها افزایش پیدا می کند.
3-با توجه به آیین نامه 2800 زلزله شما باید یک تراز برش پایه برای فنداسیون انتخاب کنید اما این چنین نیست لذا باید زیرزمین به صورت کامل در نظر گرفته شود
یا راهکار های دیگری انتخاب کنید.
4-درز انقطاع در پلان در نظر گرفته نشده.
ملاحظات معماری
1-پله ها اجرایی نیست یا اگر اجرا شود شیب زیاد دارد
2-باید کوچکترین قسمت پله کمتر از 18سانت نباشد که در پلان به صفر رسیده.
3-پارکینگ 1 عدد تامین میشود بدلیل نبود عرض کافی حداقل برای 2 عدد 4.5الی4.80 در نظر گرفته می شود.
4-:)
5-در ب اتاق خواب بروی پذیرایی باز می شود و از درونگرایی چشم پوشی شده بهتر بود از یک مفصل استفاده می کردین (هال خصوصی):)این مورد بهتر شده اما می شد جایی باشه که تویه اون ورودی واحد نباشه.
6-درصد فضا ها منطقی نیست مثلا آشپزخانه نسبت به هال و پذیرایی.
7-:D
8-در یک طبقه ماکسیمم 60سانت می توانیم اختلاف ارتفاع داشته باشیم نه 80سانت(آیین نامه ای)
9-:)
10-:D
11-:D
12-ابعاد اتاق با توجه به استاندارد فرش های ایرانی در نظر گرفته شده که نکته خوبی است.
اینها مواردی بود که به نظرم رسید و صرفا جهت اطلاع بود

--------------------------------------------------------------------------------
آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
نقل‌قول: در یک طبقه ماکسیمم 60سانت می توانیم اختلاف ارتفاع داشته باشیم نه 80سانت(آیین نامه ای)
سلام مهندس ممنون از كمك و فعاليت خوب و عالي تون
در شهرهاي مختلف و با توجه به اقليم متفاوته
در شهري 80 و در شهر ديگري 60 بود و طراحي ها كلا به همين صورت بود
اگر امكان داره آيين نامه را بزاريد چون هر شهري يه عدد را را براي كرسي انتخاب ميكنه
آخرین ارسال های من :

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود نقشه معماری فاز یک زیر بنا 160متر ali najafi 3 5,233 ۱۳۹۶-۱-۲۸، ۰۷:۴۴ عصر
آخرین ارسال: hedie73
  دانلود نقشه هاي معماري(زمين 200 متري) Royal Falcon 5 49,967 ۱۳۹۴-۱۱-۶، ۰۴:۵۹ عصر
آخرین ارسال: gsn75
Brick فروش ویژه نقشه اتوکد سه راه امین حضور sheida.iust 0 1,229 ۱۳۹۴-۱۰-۱۹، ۰۴:۲۵ عصر
آخرین ارسال: sheida.iust
  دانلود فایل کامل مبلمان های اتوکد ahmad reza zare 31 113,773 ۱۳۹۴-۱۰-۶، ۰۳:۲۰ عصر
آخرین ارسال: نیلوفره
  دانلود نقشه معماری (زیر بنا 135 متر مربع) arsalan_kamali_110 2 9,650 ۱۳۹۴-۷-۲۵، ۱۱:۳۲ صبح
آخرین ارسال: milad_karbaschi
  دانلود نقشه هاي معماري(زمين 140 متري) HOMARNA 2 5,729 ۱۳۹۴-۲-۲۷، ۱۰:۳۹ صبح
آخرین ارسال: atelieahjam
  دانلود نقشه هاي معماري(زمين 150 متري) HOMARNA 2 18,232 ۱۳۹۴-۲-۲۷، ۱۰:۲۸ صبح
  دانلود نقشه معماری زیر بنا 200 متر مربع اجرا شده ahmad reza zare 3 10,453 ۱۳۹۴-۲-۶، ۰۸:۴۲ عصر
آخرین ارسال: ahmad reza zare
  دانلود نقشه های معماری(زیربنا 120 متر مربع) alireza 11 57,553 ۱۳۹۴-۱-۱۵، ۰۱:۰۷ عصر
آخرین ارسال: samaneh2000
  دانلود پلان طبقات نقشه معماری با فرمت jpg اجرایی با ضابطه m3 alireza 1 6,608 ۱۳۹۳-۴-۱۷، ۰۲:۳۶ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان