امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واکنش مرادخانی به شایعه واگذاری موزه هنرهای معاصر
معاون امور هنری وزیر ارشاد موضوع واگذاری موزه هنرهای معاصر تهران به بنیاد رودکی را شایعه خواند و صحت آن را تکذیب کرد.

به گزارش معماری نیوز به نقل از ایسنا، علی مرادخانی صبح امروز پنجشنبه در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم جواد لشگری اظهار کرد: تعجب می‌کنم که چیزی را ناگهان شایع می‌کنند و درباره آن بحث به راه می‌افتد. خود من دیروز در جریان چنین موضوعی قرار گرفتم. وقتی قرار باشد چنین اتفاقی در این زمینه‌ها بیفتد دولت باید تصویب کند و مجلس روی آن نظارت داشته باشد. همین‌طوری که نمی‌شود چیزی را انتقال داد.

او افزود: این موضوع اساسا یک شایعه است. در خیلی از زمینه‌ها راه‌های برون رفت از مشکلات دولتی مطرح بوده است. حالا شاید تصور کردند ممکن است این راه باشد، ولی به نظر من درست نیست و هر گونه کاری در این زمینه بخواهد برای بهتر شدن اوضاع یک مجموعه انجام شود قطعا یک بحث‌های کارشناسی اساسی لازم دارد، نه اینکه من و شما بخواهیم ناگهان موزه را به بنیاد رودکی منتقل کنیم. بحث مطرح شده در این زمینه خیلی غیرکارشناسی بوده است.

همچنین معاونت امور هنری وزارت ارشاد در پی شایعه انتقال موزه هنرهای معاصر به بنیاد فرهنگی هنری رودکی متنی را منتشر کرده است.

در این متن آمده است:«شایعه انتقال موزه هنرهای معاصر به بنیاد فرهنگی هنری رودکی صحت ندارد.

متأسفانه از روز گذشته شایعه‌ای مبنی بر انتقال موزه هنرهای معاصر به بنیاد فرهنگی هنری رودکی در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده است.

روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تکذیب این خبر به اطلاع می‌رساند اصولا هر گونه تغییرات در بدنه وزارتخانه‌ها مستلزم تأیید دولت و در برخی موارد تصویب مجلس شورای اسلامی است.

بنابراین شایعه مندرج در برخی شبکه‌های مجازی که در این خصوص منتشر شده صحت نداشته و تکذیب می‌شود.»

گفتنی است مدتی است اخباری غیررسمی مبنی بر واگذاری موزه هنرهای معاصر به بنیاد رودکی در برخی سایت‌ها و شبکه‌های مجازی منتشر شده که واکنش‌هایی را از سوی هنرمندان و انجمن‌های هنری به‌دنبال داشته است.

مجید ملانوروزی (مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد و رئیس موزه هنرهای معاصر تهران) و بهرام جمالی (مدیرعامل بنیاد رودکی) در مصاحبه‌هایی این موضوع را رد کرده بودند. با این حال متنی در شبکه‌های اجتماعی در رابطه با این موضوع منتشر شده که در آن به واگذاری موزه به بنیاد رودکی تا تاریخ 21 فروردین‌ماه اشاره شده است. همچنین در این متن اعلام شده معترضان به این موضوع روز شنبه 21 فروردین‌ماه ساعت 15 مقابل موزه هنرهای معاصر تهران تجمع خواهند کرد.
آخرین ارسال های من :

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  موزه هنرهای معاصر شنبه واگذار می شود/ موزه خواری در روز روشن sara515 0 637 ۱۳۹۵-۱-۱۹، ۰۶:۰۶ عصر
آخرین ارسال: sara515
  برج‌های مسکونی که به راحتی حمل می‌شوند yalda118 0 732 ۱۳۹۵-۱-۱۲، ۰۵:۵۰ عصر
آخرین ارسال: yalda118
  سلسله نشست‌های “من و معماری معاصر ایرانی”؛ نشست اول leila 0 1,041 ۱۳۹۴-۷-۱۲، ۰۷:۱۱ صبح
آخرین ارسال: leila
  کنفرانس بین‌المللی معماری معاصر اتریش (هنر، معماری و فلسفه) leila 0 690 ۱۳۹۴-۶-۲۵، ۱۲:۳۴ عصر
  همایش ملی به کارگیری اصول و فنون معماری و شهرسازی ایرانی – اسلامی در دوره معاصر leila 0 660 ۱۳۹۴-۶-۱۷، ۱۲:۰۰ عصر
  طراحی نیمکت های بوستون با انرژی خورشیدی به منظور ساخت جامعه ای مشارکتی leila 0 791 ۱۳۹۴-۶-۷، ۱۱:۰۰ صبح
  به جریان افتادن مجدد مسابقه ۳میلیاردی “طراحی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس” leila 0 704 ۱۳۹۴-۶-۲، ۰۴:۵۵ عصر
  معماری منحصر به فرد رستوران نمک شیراز + تصاویر MHAKBARI 0 900 ۱۳۹۴-۱-۱۴، ۰۸:۳۷ عصر
آخرین ارسال: MHAKBARI
  پسرفت معماري ايراني مربوط به ساختار فرهنگي و اقتصادي جامعه است leila 0 1,040 ۱۳۹۳-۶-۲۳، ۰۹:۵۳ صبح
  موزه سکه بانک سپه از تاریخ 15 شهریور ماه تا اطلاع ثانوی تعطیل شد! leila 0 846 ۱۳۹۳-۶-۲۱، ۰۳:۴۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان