امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امتیازات: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره برنامه ریزی مشاوره کنکور برنامه ریزی شهری. جواد ملکی رتبه 12 سال 94
سلام مهندس منم هستم
شهاب ترم شش شهرسازی
مهندس ینظرتون برای زبان اینا کافین|؟آخه ما هر مشاوریو دیدیم واسه منبع زیان کتاب 504 و essential word tofelo کتاب زبان تخصصی حسین فرهادی و نهایتا فرهنگ شهرسازی رابرت کوان و زبان تخصصی فرانک سیف الدینی و پیشنهاد میدن
نظرشما چیه؟
آخرین ارسال های من :

شهرها را باید ساخت ، شاید اما جور دیگر...شهاب فلاح پور
پاسخ
با عرض سلام و تحیت
بنده هم هستم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۴-۴-۹، ۰۳:۴۴ عصر)shahab_fallahpour نوشته است: سلام مهندس منم هستم
شهاب ترم شش شهرسازی
مهندس ینظرتون برای زبان اینا کافین|؟آخه ما هر مشاوریو دیدیم واسه منبع زیان کتاب 504 و essential word tofelo کتاب زبان تخصصی حسین فرهادی و نهایتا فرهنگ شهرسازی رابرت کوان و زبان تخصصی فرانک سیف الدینی و پیشنهاد میدن
نظرشما چیه؟

سلام
ببینید برای لغت کاملترین منبع به نظر من زیر ذره بین هستش چون گلچین لغات 504،توفل اسنشال و چند تا کتاب دیگه رو داره به اضافه اینکه سوالات بخش لغات
کنکورهای ارشدچندین رشته رو داره
ومن بیشتر از 504 و توفل اسنشال این منبعو ترجیح میدم باتوجه به وقتی که تا کنکور دارید
برای ریدینگ شما باید اول تکنیک های جواب دادن به سوالات ریدینگو بلد باشین بعد برین ریدینگ بخونین اون هم نه هر ریدینگی، ریدینگهایی که هم سوالاش و هم متن .
ریدینگ تو سبک کنکور باشن
من پیشنهادم اینه که شما اول منبع سومو خوب مطالعه کنین بعد برین سراغ خود ریدینگ های کنکور
در پست های بعدی هم نحوه صحیح مطالعه زبانو عرض میکنم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
زبانو چجوری بخونیم؟؟؟
شاید این سوال خیلی از شما باشه
بهترین روش مطالعه زبان استفاده از جعبه لایتنره... که به احتمال زیاد خیلی از شماها میدونین فرایندش چجوریه... اگه کسی در مورد استفاده از جعبه لایتنر سوال داشت توضیح میدم

با هر لغت یا عبارت تازه ای که مواجه میشین یه دیکشنری انگلیسی به انگلیسی باز میکنید و توضیحات و همه مثالاهاشو میخونید. بعد خود لغت و احیانا تلفظشو در یک روی فیش مینویسین و روی دیگه ش یک جمله انگلیسی که از دیکشنری خوندینو یادداشت میکنین، وقتی مرور میکنین با خوندن اون جمله مفهوم کلمه به ذهنتون میاد. لزومی نداره که ترجمه فارسی لغتو بنوسین. تو کنکور از شما ترجمه نمیخوان فقط کافیه که مفهوم لغتو یاد بگیرین و تمام. بعد فیشو میذاریم تو جعبه و بعدا طبق فرایند لایتنر مرورش میکنیم.
چند تا نکته:

نوع دیکشنری که استفاده میکنین بستگی داره به سطح زبانتون، به نظر من از اینها استفاده کنین(ترجیحا از نرم افزار استفاده کنین تا وقتتون گرفته نشه)
longman dictionary of contemporary english برای سطح متوسط به بالا
oxford wordpower dictionary برای سطح متوسط به پایین

موقعی که لغت مورد نظرتونو از دیکشنری نگاه میکنین کلمات هم خانواده با اونو هم در نظر داشته باشین. یه لغتی مثل clarify . از قسمت word family کلمات هم خانواده شو نگاه کنید( clearing,,clarity, clearance,,,,, ,)واگه لازم شد براشون فیش بنویسین

ریشه کلماتو نگاه کنید، برای در یاد موندن خیلی از کلمات تو ذهنتون خیلی کمک میکنه. مثلا لغت به ظاهر دشوار unkempt به معنی "نامرتب" رو در نظر بگیرید وقتی از قسمت word origin ریشه شو نگاه می کنین نوشته comb. میدونیم comb به معنی شانه است که مرتب بودنو نشون میده و از طرف دیگه میدونیم پیشوند un به کلمات معنی متضاد میده. اینجوی برای همیشه یادمون میمونه که unkempt یعنی نامرتب.

مترادف های کلمه مورد نظر رو نگاه کنیم. برای اینکار میتونیم از thesaurus dictionary استفاده کنیم.

وقتی متن میخونیم به محض اینکه به یه کلمه ناآشنا رسیدیم نریم سراغ دیکشنری... اول یک پاراگراف بخونیم، زیر کلماتی که نمیدونیم خط بکشیم و سعی کنیم معنی لغاتو از متن حدس بزنیم، پاراگراف که تموم شد با روشی که در بالا گفته شد بریم سراغ دیکشنری.

پاسخ
سلام منم هستم.در ضمن من لیسانس معماری خوندم

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    سلام من کارشناسی شهرسازی هستم از کردستان
    ی سوال دارم من 504 رو خوندم و با توجه ب اینکه بیس زبان ندارم نتیجه خوبی تو قسمت عمومی نگرفتم امسال گفتم شاید بهتر باشه زبانو کنار بذارم یعنی 0 بزنم و رو بقیه تمرکز کنم ..در این صورت درصدام حدود چند باشه زیر 50 میارم؟
    میشه درصداتونم بذارید؟

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      سلاااااام منم هستم

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
        امیدوارم همگی موفق باشین............

آخرین ارسال های من :
        پاسخ

موضوع‌های مشابه…
        موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
          مشاوره برنامه ریزی مشاوره مباحث عمومی شهرسازی -مهشید جمشیدی -رتبه 13 کنکور 94 mahshid -jm 182 36,575 ۱۳۹۶-۱۰-۲۶، ۱۰:۵۰ صبح
        آخرین ارسال: tornado26
          ثبت نام رایگان و برای نخستین بار شما مشاور انتخاب کنید از رتبه 2 تا 100 alireza 73 14,183 ۱۳۹۵-۱۱-۱۵، ۱۱:۵۱ عصر
        آخرین ارسال: Yas_moradimehr
          مشاوره برنامه ریزی مشاوره آمار- آیدا سادات قطب، رتبه 10 برنامه ریزی شهری a.gh 14 8,926 ۱۳۹۵-۸-۶، ۰۴:۲۳ عصر
        آخرین ارسال: neginkob
          مشاوره برنامه ریزی مبانی برنامه ریزی شهری-مهشید جمشیدی-رتبه 13 کنکور mahshid -jm 72 18,894 ۱۳۹۵-۸-۶، ۰۴:۰۵ عصر
        آخرین ارسال: neginkob
          مشاوره زبان mojtaba.db 0 736 ۱۳۹۵-۶-۱۲، ۰۹:۴۵ عصر
        آخرین ارسال: mojtaba.db
          برنامه هفته نوزدهم طراحی شهری ریحانه 3 2,706 ۱۳۹۴-۱۲-۲۱، ۰۴:۵۴ عصر
        آخرین ارسال: a.rahmani?
          با وجود اینکه دو ماه بیشتر تا کنکور نمونده آیا می تونم دانشگاه دولتی قبول بشم؟ alireza 0 1,394 ۱۳۹۴-۱۱-۲۶، ۰۷:۳۵ عصر
        آخرین ارسال: alireza
          مشاوره برنامه ریزی مشاوره درس زبان بهزاد صائب 20 11,176 ۱۳۹۴-۱۱-۲۶، ۰۵:۴۴ عصر
          منابع دروس ویژه پاییز 94-رتبه 3 کنکور برنامه ریزی شهری-مشاور ایران شهرساز alireza 7 4,026 ۱۳۹۴-۱۱-۱۷، ۱۲:۱۹ عصر
          مشاوره برنامه ریزی درس تاریخ شهر و شهرسازی -رتبه 48 کنکور 93 alireza 99 21,388 ۱۳۹۴-۱۰-۲۶، ۱۰:۵۲ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان