امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره درخواست راهنمایی در مورد طراحی نمای یک ساختمان
سلام 

نمی دونم جای درستی تاپیک زدم یا نه من نیاز به راهنمایی برای طراحی نمای یک ساختمان 4 دارم راستش طرح های مختلفی زدم ولی خوب نشد 

می خواستم دوستانی که طراحی نما انجام می دن یه اتود روی کار من بزنن فایل خام نما پیوست شده .. 

ممنون میشم بنده راهنمایی کنید  . . . 

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   Drawing2.zip (اندازه: 70 KB / تعداد دفعات دریافت: 34)
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی

برای طراحی نما با توجه به اقلیم ، ابتدا باید مشخص شود که از چه جنسی قرار است نمای ساختمان اجرا گردد ، ( مثلا نمای شسته ، نمای کامپوزیت ، نمای ابزاری ، نمای آجری ، نمای سنگی ، نمای سنگ آنتیک و .... ) ، و طبق مصالح مصرفی ، طرح نما متناسب با نوع مصالح طرح ریزی شود .

بعلت عدم وجود بالکن ها و عدم وجود هرگونه اشکال قوسی و منحنی وار و یا شکستگی های زاویه دار در جداره بیرونی پلان ، فرم و شکل خاصی در ظاهر نمای ساختمان ایجاد نشده و نمای ساختمان بطور مسطح می باشد.
چنانچه در این سطح اگر نمای ماسه شسته اجرا گردد ، می شود بدون حجم دهی به سطح کار و با استفاده از شکل های هندسی در سطح نما طرحی ایجاد نمود ، و برای خارج نمودن ظاهر نمای ساختمان از حالت یکنواختی و تکرار بیش از حد نمای شسته می توان از نمای ترکیبی استفاده نمود و قسمت هایی از سطح نما را با استفاده از مصالح دیگری مثل سنگ آنتیک طراحی نمود.
همچنین می شود بدون ایجاد حجم دهی به سطح نما و با استفاده از سنگ های ابزار زده ، ظاهر نمای ساختمان را تزئین نمود. و یا بجای استفاده از سنگ ، بوسیله ملات بتنی ، ابزارزنی تزئینی روی سطح نمای ساختمان ایجاد نمود.

در حالت حجم دهی و ایجاد برجستگی در ظاهر نمای ساختمان می شود از انواع فرم های کاربردی ، حجمی متناسب با ظاهر ساختمان ایجاد نمود و بدین روش طرحی برای نمای ساختمان در نظر گرفت که سطح هموار نما از حالت مسطح و یکنواختی خارج شود.

موفق باشید
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی faribayekta 0 758 ۱۳۹۶-۶-۱، ۱۱:۳۹ صبح
آخرین ارسال: faribayekta
  درخواست رایگان تجربه خارجی در مورد کاربری مختلط imanataei 0 749 ۱۳۹۵-۵-۱، ۰۷:۱۲ عصر
آخرین ارسال: imanataei
  راهنمایی برای دانلود کتاب ایلیا 1 1,473 ۱۳۹۵-۱-۱۸، ۰۱:۲۰ عصر
آخرین ارسال: علیرضا قاسمی
  همکاری در تکمیل پرسشنامه hellena 4 1,450 ۱۳۹۴-۱۰-۲۴، ۰۷:۱۳ عصر
آخرین ارسال: hellena
  درخواست رایگان همکاری در پرسشنامه کیفیت زندگی شهرهای استان مازنئران mahsa.aezzi 0 647 ۱۳۹۴-۱۰-۲۲، ۰۹:۵۹ صبح
آخرین ارسال: mahsa.aezzi
  درخواست رایگان درخواست اطلاعات و مقاله در مورد برند شهری، تصویر ذهنی شهروندان، city image hamid_shahrsaz 12 7,877 ۱۳۹۴-۱۰-۱۴، ۰۱:۰۰ عصر
آخرین ارسال: mehdi4596
  کمک در مورد آماده سازی زمین miim.nun 0 563 ۱۳۹۴-۱۰-۶، ۰۶:۴۳ عصر
آخرین ارسال: miim.nun
  درخواست ایمیل اساتید شهرسازی nedashahrsaz 0 947 ۱۳۹۴-۹-۱۲، ۰۹:۵۲ عصر
آخرین ارسال: nedashahrsaz
  درخواست رایگان تکمیل پایان نامه ارشد طراحی شهری با موضوع "ارائه دستور کار میدان شهری پیاده مدار ... maryam azari 0 1,132 ۱۳۹۴-۵-۱۳، ۱۰:۳۳ صبح
آخرین ارسال: maryam azari
  درخواست چارت کارشناسی شهرسازی 93reza 1 1,351 ۱۳۹۴-۴-۱۱، ۰۳:۳۵ عصر
آخرین ارسال: U.D.SG

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان