امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اینجا کسی امروز کنکور دکتری شهرسازی داده؟
(۱۳۹۳-۱۲-۲۶، ۰۴:۰۳ عصر)zolatan نوشته است: تو كتاب محيط هاي پاسخده نبود؟

بله دقیقا همونجاست.6345

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    دوستان تا 29 وقت داریم. خواهشا برای اعتراض اقدام کنید. من منبع بعضی از سوالات رو هم نوشتم. خیلی تاثیرگذار هست. من پارسال تاثیرشو دیدم.

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط kiana7822
      (۱۳۹۳-۱۲-۲۷، ۰۱:۰۸ صبح)shiva 6286 نوشته است: دوستان تا 29 وقت داریم. خواهشا برای اعتراض اقدام کنید. من منبع بعضی از سوالات رو هم نوشتم. خیلی تاثیرگذار هست. من پارسال تاثیرشو دیدم.

تا پنجم فرصت داره.
      در ضمن توی سایت سنجش گزینه‌ای واسه حالتی که کلید اشتباه باشه پیش‌بینی نکردند!

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط kiana7822
        دوستان لطفا اعتراض کنند
        اینها سوالهایی هستند که به نظر من کلیدشان اشتباه است
        کلید سوال 6 با استناد به نظرات پاتریک گدس گزینه 4 صحیح است. گزینه ای که در کلید انتخاب شده بسیار بدیهی بوده و گزینه 4 به لحاظ مفمومی درست تر می باشد. منبع : کتاب تراکم در شهرسازی، دکتر محمد مهدی عزیزی، صفحه 67
        اشکال متنوعی از راهبرد «عدم تمرکز متمرکز» مورد بحث و استقبال قرار گرفته‌اند. کوین لینچ به ارزش بالقوه ایجاد شهرهای منطقه‌ای متشکل از مجموعه‌ای یا کهکشانی اشاره می‌کند. گروئن با تدوین نظریه «کلان‌شهر سلولی» خود ایده کهکشانی از سکونتگاه‌ها را دنبال کرد. مشابه نظریه «کلانشهر سلولی» گروئن، نظریه تحت عنوان «کلانشهر چند گره ای» مطرح شده است که بر ایجاد شهرهای منطقه‌ای تاکید می‌نماید و توسط منتقدان راهبرد تمرکز مطرح گردیده است که به جای شهر تک مرکزی، شهر با گره‌ها و مراکز بازرگانی متعدد و در نتیجه سیاست عدم تمرکز را توجیه کند

کلید سوال 37 علاوه بر گزینه 4 گزینه 2 نیز کاملاً صحیح می باشد. منبع: آيين شهرسازي پايدار، ترجمه دکتر مصطفی بهزادفر و دکتر کیومرث حبیبی، صفحه ١٩، اجلاس زمین قسمت دستور کار 21 در رابطه با پایداری
        دستور کار 21، بیشتر از آنکه سند خطی مشی کلی باشد، اقدامات بی شماری را در هفت موضوع پیشنهاد می کند و چنین در نظر گرفته می شود که باید توسط هر فردی روی زمین اجرا شود. روی هم رفته هدف برنامه کار 21 در رابطه با سونتگاههای انسانی: «بهبود کیفیت اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی سکونتگاهها و محیط های کار و زندگی همه، خصوصاً افراد فقیر نواحی شهری و روستایی است.»

کلید سوال 43 گزینه 3 غلط بوده و گزینه 4 کاملاً صحیح است. گزينه نماد شناسي صحيح است. احتمالاً از كتاب نشانه‌های شهری، محمدرضا پورجعفر و منتظرالحجه مهدی و یا از کتاب‌هاي رولان بارت سوال داده شده است

کلید سوال 46 گزینه 2 غلط بوده و گزینه 4 کاملاً صحیح است. بر طبق کتاب محیط‌های پاسخده، ترجمه دکتر مصطفی بهزاد فر، صفحه 151.
        وقتی که خیابان‌ها مستقیم باشند برای ارتقاء خوانایی راه ، لازم است تقاطع‌هایی در نظر گرفته شود و این تقاطع‌ها به نشانه‌هایی مجهز گردند. اگر این نشانه‌ها در تقاطع ها قرار بگیرند با ویژگی‌های بصری خویش چنین مسیرهایی را خدمات رسانی و بهره‌دهی می‌نمایند. توالی نشانه ها به توالی مسیر و ارتقای خوانایی و معنی دار بودن آن در تقاطع ها کمک می‌نماید

کلید سوال ٥٣ گزینه 3 غلط بوده و گزینه 1 کاملاً صحیح است. قانون نوسازی و عمران شهری (1347): فراهم کردن زمینه تحقق طرح‌های جامع. بر طبق كتاب شار تا شهر، دکتر سید محسن حبیبی، چاپ هفتم، صفحه ٢٠٢

کلید سوال 56 گزینه 4 غلط بوده و گزینه 1 کاملاً صحیح است. اصلا گزینه 4 معنی نمی‌دهد. طبق مطالب قسمت فرآیند ادراک در کتاب مبانی نظری طراحی شهری، دکتر جهانشاه پاکزاد، صفحه 10 تا 18
        در هیچ کدام از منابع مطالعاتی دکتری شهرسازی بحثی راجع به هنر (گزینه 4) از این نظر نشده ولی با استناد به یکی از مهمترین منبع معرفی شده برای کنکور دکتری (کتاب مبانی نظری و فرآیند طراحی شهری دکتر جهانشاه پاکزاد) گزینه 1 پاسخ درست و کامل‌تری می باشد و در فرآیند ادراک ناظر و منظر بسیار با همدیگرآمیخته شده اند که نمی توان آنها را از هم جدا ساخت و در این مقوله یعنی ادراک به صورت مجزا از آنها سخن گفت

کلید سوال 58 گزینه 3 غلط بوده و گزینه 4 کاملاً صحیح است. کوچکترین واحد شهر بلوک شهری است نه قطعه زمین؛ با برداشت مفهومی از کتاب محیط‌های پاسخده، ترجمه دکتر مصطفی بهزاد فر
        در بحث شهر، کوچکترین سلول شهری، بلوک‌های شهری می‌باشد که در کتاب محیط‌های پاسخده نیز برای گام نخست بلوک‌های شهری مورد تحلیل قرار گرفته است. ما در بحث شهر همیشه کوچکترین مقیاس را بلوک شهری مطرح می‌کنیم

کلید سوال 84 علاوه بر گزینه 3 گزینه 2 نیز صحیح می باشد. متأسفانه منبع مشخصي را برای آن نميشناسم

کلید سوال 88 علاوه بر گزینه 3 گزینه 2 نیز کاملاً صحیح می‌باشد. زیرا پراکنده رویی در پاسخ به بحث توسعه‌های غیرمتمرکز و منتقدان تراکم شهری نظیر: ابنرز هاروارد و فرانک لوید رایت و ... نیز مطرح گردیده است

آخرین ارسال های من :
          پاسخ
           سپاس شده توسط kiana7822 ، shiva 6286
          البته از نظرات سایر دوستان زحمتکش در سایت نیز در این باره استفاده شده است
          متشکر

پاسخ
          در مورد سوال 6 علاوه بر توضیحات دوستان باید بگم که در مقاله The Rise of the “City-region” Concept and its Development Policy Implications، که توسط Taylor & Francis نوشته شده (این هم منبعشhttp://www.tandfonline.com/) بر ساختار چند مرکزی تاکید شده. همچنین در تعریف city-region از سایت enwikipedia هم بر ناحیه متروپلیتن اشاره شده است. درواقع گزینه 4 اساس ایده شهر منطقه رو تشکیل میده و گزینه 3 تعریف کلی تری ازاون رو میگه.
          در خصوص سوال44 جدای از نظر طراح سوال،  وقتی در جبرگرایی جغرافیایی بر تاثیر شرایط جغرافیایی بر زندگی انسان  تاکید شده که بر طبق آن محیط طبیعی بیشتر از محیط اجتماعی تعیین کنندهٔ فرهنگ می‌باشد. کسانی که به این نوع جبرگرایی عقیده دارند عنوان می‌کنند که بشر به شدت توسط محرک – پاسخ (رفتار محیطی) محدود شده‌است و هیچ گونه توانایی برای انحراف از آن ندارد. طرفداران کلیدی این دیدگاه عبارت‌اند از الن چرچیل سمپل، السورت هانتینگتون، توماس گریفیت تایلر و تا اندازه‌ای جیرد دیاموند( http://fa.wikipedia.org/) بنابراین می توان در جبرگرایی فیزیکی در برنامه ریزی شهری بر تاثیر و جبریت فرم فیزیکی در برنامه ریزی شهری هم اشاره نمود. در واقع گزینه 3 نیز می تواندپاسخ درست باشد.

پاسخ
          از جواب و کلید استعداد و زبان کسی اطلاعی داره؟؟؟؟؟؟

پاسخ
           سپاس شده توسط kiana7822
          فعلا استعداد و زبان رو نزدن.
          ممنون از نظر دوستان
          دوستان لطفا اعتراض کنید تا حق کسی پایمال نشه.

پاسخ
           سپاس شده توسط kiana7822
          كليد زبان بر اساس دفترچه A

فایل‌(های) پیوست شده
          .jpg   image.jpg (اندازه: 81.93 KB / تعداد دفعات دریافت: 33)
          آخرین ارسال های من :

شهر من,من به تو می اندیشم نه به تنهایی خویش,و از پس شیشه تو را می بینم که گرفتی مرا در بر خویش
          پاسخ
           سپاس شده توسط alireza ، kiana7822
          متوسط درصد زبان رو چقدر پیشبینی میکنین؟
          آخرین ارسال های من :

****  شهر من و تو مدینه ی فاضله ایست که نقطه ی ضاد از دامن آن افتاده... ****
          پاسخ

موضوع‌های مشابه…
          موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
            ثبت‌نام آزمون‌های ارشد و دکتری آزاد از 16 آذر MHAKBARI 0 1,603 ۱۳۹۴-۹-۱، ۰۹:۴۸ عصر
          آخرین ارسال: MHAKBARI
            نتایج نهایی آزمون دکتری 94 اعلام شد MHAKBARI 0 1,430 ۱۳۹۴-۵-۲۸، ۰۲:۴۲ عصر
            مهلت انتخاب رشته دکتری 94 تا فردا Brightness 0 1,786 ۱۳۹۴-۲-۳، ۱۰:۱۸ صبح
          آخرین ارسال: Brightness
            پاسخنامه تشریحی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری amindatcom 2 1,939 ۱۳۹۴-۱-۱۱، ۱۰:۱۶ صبح
          آخرین ارسال: amindatcom
            زمان و جزئیات توزیع کارت آزمون سراسری دکتری 94 MHAKBARI 2 2,031 ۱۳۹۳-۱۲-۱۳، ۰۳:۴۷ عصر
          آخرین ارسال: haydariyan
            سازمان سنجش : انتشار سوالات آزمون دکتری 94 از روز دوشنبه MHAKBARI 0 1,514 ۱۳۹۳-۱۲-۱۲، ۰۷:۱۸ عصر
            توزیع کارت آزمون دکتری 94 MHAKBARI 2 1,810 ۱۳۹۳-۱۲-۱۲، ۰۱:۵۶ عصر
            توزیع کارت آزمون دکتری از 12 اسفند MHAKBARI 0 1,467 ۱۳۹۳-۱۲-۳، ۰۸:۵۰ عصر
            آزمون دکتری آزاد 94 برگزار شد/ اعلام نتایج در خرداد 94 MHAKBARI 0 1,131 ۱۳۹۳-۱۱-۱۰، ۰۸:۰۸ عصر
            زمان توزیع کارت آزمون دکتری تخصصی آزاد سال 94 MHAKBARI 0 1,381 ۱۳۹۳-۱۱-۵، ۱۰:۲۹ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان