امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواهشا کمک کنید ... مدرک آموزش محور؟!
سلام دوستان خسته نباشید

من دانشجوی ترم 1 ارشد طراحی شهری پردیس 2 شهید بهشتی هستم
دانشگاه گفته که باید تعهد بدین که براتون فرقی نداره آموزش محور بشین یا پژوهش محور........... :(
گفتن که به 30% از دانشجوهای هر رشته ای پایان نامه میدیدم و سایرین باید به جای پایان نامه واحد درسی پاس کنن
از بعضی ها شنیدم که مدرک آموزش محور اصلا به درد دکترا نمیخوره نه در خارج کشور نه در داخل کشور
برای تدریس در دانشگاه ها ام شنیدم که کسانی که مدرک ارشد آموزش محور دارن رو قبول نمی کنن یعنی حق تدریس ندارن
اگر اینطور باشه باید هرچه زودتر انصراف بدم

خواهشا بگین این حرفا درسته یا نه؟
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، atelieahjam
(۱۳۹۳-۹-۳۰، ۱۲:۵۷ صبح)godonly. نوشته است: سلام دوستان خسته نباشید

دانشگاه گفته که باید تعهد بدین که براتون فرقی نداره آموزش محور بشین یا پژوهش محور........... :(
گفتن که به 30% از دانشجوهای هر رشته ای پایان نامه میدیدم و سایرین باید به جای پایان نامه واحد درسی پاس کنن
از بعضی ها شنیدم که مدرک آموزش محور اصلا به درد دکترا نمیخوره نه در خارج کشور نه در داخل کشور
برای تدریس در دانشگاه ها ام شنیدم که کسانی که مدرک ارشد آموزش محور دارن رو قبول نمی کنن یعنی حق تدریس ندارن

سلام دوست عزیز
واقعا ارزش داره اینهمه هزینه زمانی و مالی کنید برای مدرکی که هیچ ارزشی نداره و همیشه انگشت اتهام روی شماست؟
معمولا این مدارک را کسانی پیگیری می کنند که پست و مقام خاصی داشته و سعی دارند مقام و جایگاه خود را ارتقا دهند...
اما اگر هدفتان با گرفتن مدرک دکتری، آنهم اینگونه مدارک، پیدا کردن کار و...هستش...سخت در اشتباهید...60 میلیون تومان+ 4 سال عمر مفید برای چه چیزی؟؟؟؟ کجا؟؟تمایل داشتید باهم صحبت کنیم
بنده نیز انصرافی پردیس بهشتی سال 1390 هستم
موفق باشید
آخرین ارسال های من :

در جهان تنها یک فضیلت وجود دارد و آن آگاهی است. (حکیم مولانا)
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
سلام
من اصن نمیدونم پردیس چی هس میشه توضیح بدبن؟
آخرین ارسال های من :

[font=Tahoma]آدم هاي بزرگ در باره ايده ها سخن مي گويند[/font]

[font=Tahoma]آدم هاي متوسط در باره چيزها سخن مي گويند[/font]
[font=Tahoma]
آدم هاي كوچك پشت سر ديگران سخن مي گويند
[/font]
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
(۱۳۹۳-۹-۳۰، ۰۸:۳۰ صبح)raoof نوشته است: سلام

هیچی نیست
به زبان ساده دانشگاه های دولتی برای خالی کردن هر چه بیشتر جیب دانشجوها،اومدن یه سری واحد برای خودشون تعریف کردن و در مقابل دانشگاه آزاد، اینا اومدن اینجوری تعریف کردن که پردیس...به نظر من نه تنها پردیس نیست، جهنم علمیه واقعیه
 مثه دانشگاه آزاد...فقط شاید از نظر علمی کمی بهتر از آزادی ها باشه...ولی من اینطور فک نمیکنم

ببخشید به زبون خودمونی گفتم

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam ، raoof ، godonly.
(۱۳۹۳-۹-۳۰، ۱۰:۰۱ صبح)moarrefy@gmail.com نوشته است:

هیچی نیست
به زبان ساده دانشگاه های دولتی برای خالی کردن هر چه بیشتر جیب دانشجوها،اومدن یه سری واحد برای خودشون تعریف کردن و در مقابل دانشگاه آزاد، اینا اومدن اینجوری تعریف کردن که پردیس...به نظر من نه تنها پردیس نیست، جهنم علمیه واقعیه
 مثه دانشگاه آزاد...فقط شاید از نظر علمی کمی بهتر از آزادی ها باشه...ولی من اینطور فک نمیکنم

هزینه اش چی مث ازاده یا کمتر؟ 

پاسخ
جواب دوستان در لاین:
13:38 mohammad reza در مورد آموزش محور یا پژوهش محور بودن بالاخره تفاوت هایی وجود داره...البته نه به این شدت.من کسانی رو میشناسم با اینکه آموزش محور تحصیل کردن اما الان دارند در دانشگاه تدریس میکنند...در زمان دکترا هم فقط پایان نامه اهمیت نداره بلکه سوابق پژوهشیه که تعیین کننده ست حالا شخص میتونه نداشتن پایان نامه رو با مقالات جبران بکنه ولی در کل پژوهش محور بهتره
13:38 Marziyeh مدرک پژوهش محور اعتبار بیشتری داره درسته برای مصاحبه دکتری هم مثلا اگه پایانامه ۴ امتیاز داشته باشه مقاله ای که شما برای آموزش محور ارائه میدید مثلا دو امتیاز داره پس با نوشتن مقاله میتونید این امتیاز جبران کنید
13:39 Marziyeh به نظر من با توجه به هزینه ای که دارند میکنن بهتره پژوهش محور باشند
13:40 Marziyeh این اتفاق برای این پیش میاد که تعداد دانشجو ها زیاد و استاد برای ارائه پایانامه کم
13:40 Marziyeh حرف مهندس هم کاملا صحیح
13:45 mohammad reza ممنون
البته به اون ۳۰ درصد هم اعتمادی نیست چون هر دانشگاهی بر اساس قوانین خودشون عمل میکنند ولی ملاک اصلیشون معدل کل دو ترم اوله
13:46 ttahere همه دانشگاهها دولتی اینجورن. که اموزش محور داشته باشن یا پژوهش محور
13:48 mohammad reza نه همه برخی از اونها اینجوری هستند که توی دفترچه امتخاب رشته ارشد نوشته کدوم دانشگاها اینطوری هستند
13:49 ttahere اوکی . همش دارن قانون عوض میکنن . اگه قانون عوض نمیکردن منم الان داشتم ارشد میخوندم با شرط معدل
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط amindatcom ، haydariyan ، godonly.
(۱۳۹۳-۹-۳۰، ۱۰:۴۴ صبح)raoof نوشته است:

هیچی نیست

در مقطع دکتری که برابر است تقریبا

پاسخ
(۱۳۹۳-۹-۳۰، ۰۸:۱۵ صبح)moarrefy@gmail.com نوشته است:
(۱۳۹۳-۹-۳۰، ۱۲:۵۷ صبح)godonly. نوشته است: سلام دوستان خسته نباشید

سلام دوست عزیز
واقعا ارزش داره اینهمه هزینه زمانی و مالی کنید برای مدرکی که هیچ ارزشی نداره و همیشه انگشت اتهام روی شماست؟
معمولا این مدارک را کسانی پیگیری می کنند که پست و مقام خاصی داشته و سعی دارند مقام و جایگاه خود را ارتقا دهند...
اما اگر هدفتان با گرفتن مدرک دکتری، آنهم اینگونه مدارک، پیدا کردن کار و...هستش...سخت در اشتباهید...60 میلیون تومان+ 4 سال عمر مفید برای چه چیزی؟؟؟؟ کجا؟؟تمایل داشتید باهم صحبت کنیم
بنده نیز انصرافی پردیس بهشتی سال 1390 هستم
موفق باشید

آخه واقعا بهترین دانشگاه برای طراحی شهری فکر می کنم بهشتی هست و از اساتید واقعا راضی ام چون اساتید کاملا با اساتید دانشجوهای روزانه یکی هست
اگر پایان نامه بدن فکر می کنم ارزشش داره
کاملا درسته مدرک آموزش محور کسانی می گیرن که پست و مقام خاصی داشته باشن
من دکتری احتمال زیاد تصمیم ندارم داخل ایران بخونم برای همین زیاد مصاحبه دکتری واسم مهم نیست
مهم ترین موضوع واسم اینه که اجازه تدریس در دانشگاه داشته باشم

پاسخ
(۱۳۹۳-۹-۳۰، ۱۱:۵۲ صبح)moarrefy@gmail.com نوشته است:
(۱۳۹۳-۹-۳۰، ۱۰:۴۴ صبح)raoof نوشته است:

هیچی نیست

در مقطع دکتری که برابر است تقریبا

ارشد پردیس حدودا ترمی 5 تومن
و مقطع دکتری ترمی 11 تومن

پاسخ
(۱۳۹۳-۹-۳۰، ۱۱:۲۱ صبح)AliReza نوشته است: جواب دوستان در لاین:
13:38 mohammad reza در مورد آموزش محور یا پژوهش محور بودن بالاخره تفاوت هایی وجود داره...البته نه به این شدت.من کسانی رو میشناسم با اینکه آموزش محور تحصیل کردن اما الان دارند در دانشگاه تدریس میکنند...در زمان دکترا هم فقط پایان نامه اهمیت نداره بلکه سوابق پژوهشیه که تعیین کننده ست حالا شخص میتونه نداشتن پایان نامه رو با مقالات جبران بکنه ولی در کل پژوهش محور بهتره
13:38 Marziyeh مدرک پژوهش محور اعتبار بیشتری داره درسته برای مصاحبه دکتری هم مثلا اگه پایانامه ۴ امتیاز داشته باشه مقاله ای که شما برای آموزش محور ارائه میدید مثلا دو امتیاز داره پس با نوشتن مقاله میتونید این امتیاز جبران کنید
13:39 Marziyeh به نظر من با توجه به هزینه ای که دارند میکنن بهتره پژوهش محور باشند
13:40 Marziyeh این اتفاق برای این پیش میاد که تعداد دانشجو ها زیاد و استاد برای ارائه پایانامه کم
13:40 Marziyeh حرف مهندس هم کاملا صحیح
13:45 mohammad reza ممنون
البته به اون ۳۰ درصد هم اعتمادی نیست چون هر دانشگاهی بر اساس قوانین خودشون عمل میکنند ولی ملاک اصلیشون معدل کل دو ترم اوله
13:46 ttahere همه دانشگاهها دولتی اینجورن. که اموزش محور داشته باشن یا پژوهش محور
13:48 mohammad reza نه همه برخی از اونها اینجوری هستند که توی دفترچه امتخاب رشته ارشد نوشته کدوم دانشگاها اینطوری هستند
13:49 ttahere اوکی . همش دارن قانون عوض میکنن . اگه قانون عوض نمیکردن منم الان داشتم ارشد میخوندم با شرط معدل

واقعا ممنون مهندس دهقان
و تشکر از همه ی دوستان

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست کمک-پروانه اشتغال شهرسازی saharava 3 2,012 ۱۳۹۳-۱۲-۱۱، ۱۱:۱۳ عصر
آخرین ارسال: elham90
  دانلود کتاب آموزش شنا atelieahjam 0 795 ۱۳۹۳-۵-۲۷، ۱۲:۲۱ صبح
آخرین ارسال: atelieahjam
  آیا بعد از گرفتن مدرک مهندسی باید 3 سال بیکار بود؟؟ alireza 0 1,382 ۱۳۹۲-۱۲-۱۳، ۰۳:۴۰ عصر
آخرین ارسال: alireza
  داستان کامیون حمل زباله دوستان مطالعه اش کنید یاحق FA.ARDAKANI 0 1,828 ۱۳۹۰-۸-۷، ۱۲:۰۵ عصر
آخرین ارسال: FA.ARDAKANI

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان