سلام
من یه چندتا سوال دارم و یه روند کلی از نقشه سازی هم میخواستم ممنون میشم راهنمایی کنید.
یه پروژه ای دارم باید نقشه ماهواره ای یه منطقه ای رو تو کد میبردم و ترسیم میکرد بعد میبردم تو محیط جی آی اس بعد اطلاعات توصیفیش رو هم که تو یه فایل اکسل هست بهش لینک میکردم.منتهی من هرکاری کردم در هر دو مورد بهم ارور میده .سیو از 2000 و 2004 گرفتم باز ارور میده و شیپ فایل برام نمیسازه .و همینطور فایل اکسل رو هم وارد نمیکنه.یه راهنمایی بکنید که مشکل چیه و بعد از اد کردن اینها تو جی آی اس بگید چطور میتونم نقشه یازی کنم خیلی خیلی ممنون میشم.
ارور اول وقت اد کردن فایل کد تو جی آی اس اینه:
the following data source you added are missing spatial reference information .this dta can be drew in arcmap but cannot be projected
ارور بعدی وقتیه که میخوام لایه ی پلی گون رو شیپ بسازم ازش .:
error exporting data,create output feature class failed
warning : some recordes may not have been expoted correctly
میشه بگید چیکار باید بکنم؟ تا فردا باید اینو اکی کنم -_-
سلام
برای وارد کردن فایل کد حتما باید پارسل هاتون به صورت پ لاین ترسیم شده باشه. یعنی پلیگون باشه . بعد لایه های دیگه هم ترجیخا نداشته باشه برای راحتی میتونید اون قسمتی که نیاز داریدو کپی کنید در یک صفحه جدید بعد ازون ذخیره 2000 بگیرید. حالا در ارک مپ باید پلیگونشو فقط اکسپورت کنید. برای اکسل هم بعد از نوشتن جدول دوکار انجام بدید. در ابتدا یک ستون درست کنید و عنوانشو FID بذاریدو بهش اعداد از صفر تا اخر بدید . بعد در انتها کل جدولو انتخاب کنیدو اون بالا روی text قرار بدید. حالا ذخیره 97 بگیرید. اینم راحت وارد جی ای اس کنید.
اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)
مرسی بابت راهنماییتون انجام دادن این کارها رو ولی ارورهایی که میگم رو میده باز.ممنون میشم اگر بهم مراحل و نحوه ی نقشه سازی رو هم بگید یا یه لینکی بدید از روش بخونم هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم