امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کممممممک!!!!
سلام دوستان.من باید یک محله رو با هدف ارتقا سطح فرهنگیش طراحی کنم.که البته خود محله این پتانسیلو هم داره! می خواستم ببینم کسی نمونه موردی یا نظریه پردازی میشناسه که تو این زمینه کار کرده باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام.... طراحی توی یک زمین خالی هست؟ یا بحث باززنده سازیو باز افرینیه؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
نه محدوده ایه که با این که قدیمیه ولی به هیچ وجه فرسوده نیست! یک بافت مسکونیه که توش یک سری عناصر شاخص قدیمی و جدید داره و قشر متوسط به بالای جامعه توش زندگی می کنن!من می خوام برای باز طراحیش یک بیس نظری خوب داشته باشم و چندتا نمونه خارجی که انجام شده.که با توجه به اونا سطح فرهنگ این محله بالاتر بره(هم یک مانوری روی ویژگی های تاریخیش داده بشه) و در عین حال توجه به نیاز های ساکنین یک بافت مسکونی هم بشه!

پاسخ
نظریه پردازای فرهنگگرا زیادن...ولی بیشترشون نگاهه جامعه شناسانه دارن به مسایل و و تو ایده پردازیشون کمتر تجسمات کالبدیو لحاظ کردن....افرادی مثله آموس راپاپورت،دیوید کانتر،اشپیگل،آلتمن و....ولی کتابی که شاید برا طراحی محیط با شاخصهای بارز فرهنگی به کارت بیاد کتابه بنتلیه....بخشه رنگه تعلقشو بخون
برای طراحیه یه محییط با پارامترهای غالبه فرهنگی بیشتر باهمستانها و قرارگاهای رفتاری مد نظره....و طبیعتا مرکز محله بیشتر از سایره فضاهای محله مورد طراحی قرار میگره...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، targol.s
فرهنگ برایند شیش تا شاخصه :قوانین..عادات..باورها(مذهب)..دانش..هنرها..اخلاقیات....
تو مملکت ما سخت بشه اینا رو یه جا جم کرد و بهش تجسمه کالبدی داد....تقریبا یه مقاله ای مشابه همین موضوع کار میکردم....هویت نهادینه،هویت اشاعه یافته(ذهنیت کازینو،عینیت مسجد)....واقعیت اینه که فرهنگ نهادینه و فرهنگ اشاعه یافته تو این مملکت کاملا در تقابلو تضادن....اگه دانش و اخلاقیاتو عاداتو لحاظ کنی قوانینو و باورهارو زیر پا گذاشتی.....

پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، hero ، targol.s ، Brightness

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان