امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی درسی ( معماری یا شهرسازی )
سلام دوستان عزیز من دارم انتخاب رشته میکنم و به علت بیماری نمره خوبی ندارم...

برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد من علاقه وافر و وحتشناکی به معماری دارم خیلی خیلی زاد طراحی رو دوست دارم ... اما احتمال قبول نشدنم بالاست و میخوام برای جبران تو لیست انتخاب رشتم شهرسازی رو بزارم چون نزدیک ترین رشته به معماریه...

من چند حالت انتخاب دارم:

1- شهرسازی تهران که احتمال قبولیم بالاست...

2- معماری شهر هایی به غیر از تهران که احتمال قبولی دارم ( کاشان - لاهیجان - ساری - اراک و ... )

3- کنکور مجدد سال بعد

گزیته شوم رو اصلا نمیتونم باهاش کنار بیام چون اصلا دیگه نمیتونم درس بخونم چون استرس زندگیم هم زیاد شده و نمیخوام بیکار بمونم...

در مورد معماری شهرستان هم تحصیل تو شهر دیگه خیلی برام سخته من به این امید میخوام بزنم شهر دیگه که زود انتقالی بدن بیام تهران چون دانشگاه ازاد گفته بود که دخترا رو زود میفرستن محل زندگیشون اما من شنیدم از یکی از دانشجو ها که میگفت به این راحتیا نیست...

در مورد شهرسازی من این رشته رو دوست دارم اما اصلا با بخش برنامه ریزی و علوم اجتماعیش نمیتونم کنار بیام چون من فقط طراحی و چیزایی مجازی رو دوست دارم و در مورد این که شهرسازی بخونم و ارشد برم رشته طراحی شهری هم فکر کردم اما میترسم باب میلم نباشه///

حالا از شما شهرسازان عزیز میخوام راهنماییم کنید به عنوان بزرگتر که اگه من بیام رشته شهرسازی اون چیزایی که از معماری ( طراحی - هندسه - خلاقیت ماکت سازی و فعالیت های گروهی ) رو میتونم تو رشته شهرسازی پیدا کنم یا نه اصلا با روحیاتم جور در نمیاد؟؟؟؟؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۲۲، ۰۲:۰۵ عصر)tatu.russian نوشته است: سلام دوستان عزیز من دارم انتخاب رشته میکنم و به علت بیماری نمره خوبی ندارم...

برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد من علاقه وافر و وحتشناکی به معماری دارم خیلی خیلی زاد طراحی رو دوست دارم ... اما احتمال قبول نشدنم بالاست و میخوام برای جبران تو لیست انتخاب رشتم شهرسازی رو بزارم چون نزدیک ترین رشته به معماریه...

من چند حالت انتخاب دارم:

1- شهرسازی تهران که احتمال قبولیم بالاست...

2- معماری شهر هایی به غیر از تهران که احتمال قبولی دارم ( کاشان - لاهیجان - ساری - اراک و ... )

3- کنکور مجدد سال بعد

گزیته شوم رو اصلا نمیتونم باهاش کنار بیام چون اصلا دیگه نمیتونم درس بخونم چون استرس زندگیم هم زیاد شده و نمیخوام بیکار بمونم...

در مورد معماری شهرستان هم تحصیل تو شهر دیگه خیلی برام سخته من به این امید میخوام بزنم شهر دیگه که زود انتقالی بدن بیام تهران چون دانشگاه ازاد گفته بود که دخترا رو زود میفرستن محل زندگیشون اما من شنیدم از یکی از دانشجو ها که میگفت به این راحتیا نیست...

در مورد شهرسازی من این رشته رو دوست دارم اما اصلا با بخش برنامه ریزی و علوم اجتماعیش نمیتونم کنار بیام چون من فقط طراحی و چیزایی مجازی رو دوست دارم و در مورد این که شهرسازی بخونم و ارشد برم رشته طراحی شهری هم فکر کردم اما میترسم باب میلم نباشه///

حالا از شما شهرسازان عزیز میخوام راهنماییم کنید به عنوان بزرگتر که اگه من بیام رشته شهرسازی اون چیزایی که از معماری ( طراحی - هندسه - خلاقیت ماکت سازی و فعالیت های گروهی ) رو میتونم تو رشته شهرسازی پیدا کنم یا نه اصلا با روحیاتم جور در نمیاد؟؟؟؟؟
به هیچ عنوان فضای معماری و شهرسازی برخلاف تصور عام باهم متفاوته .شما طراحی به اون شکل انجام نمیدین بیشتر تجزیه و تحلیل میکنین مباحث رو.دققیقا برنامهر یزی بخش مهمی از شهرسازیه.یه 2 واحد هندسه داریم فقط اونم خیلی ساده.فعالیت گروهی بسیار زیاده.ماکت یازی کار معماریاس. بت پیشنهاد میکنم معماریو انتخاب کنی.البته نظر شخصیه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط tatu.russian ، godonly.
واقا همینطوره؟ اخه من میترسم برای انتقالی دانشگاه آزاد به تهران مشکل پیش بیاد و دردسر داشته باشه...

شهرسازی که میگن خیلی گسترده است: یعنی در آینده نمیشه بخشی از شغلت طراحی یا کار در اتلیه باشه پس تو اتلیه ها چیکار میکنن؟

پس میشه بگید رشته طراحی شهری کارشناسی ارشد دقیقا چی مد نظرش؟؟ محور اصلی این رشته هم برنامه ریزی شهریه؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ
سلام!
واسه انتخاب رشته ات به چند نکته دقت کن:
1-معماری رشته گرونتری نسبت به شهرسازیه.
2-معماری یه کم پرکاربردتر و خودمونیم باکلاستره!
3-معماری واحدهای عملی خیلی بیشتری داره!
4-معماری خلاقیت بالایی میخواد.
5-تو معماری باید عاشق کارباشی تا بتونی موفق بشی.
6-ممکنه معماری تو برخی حوزهها پرکاربرد باشه ولی شهرسازی اگه بتونی چندتا پروژه تپل جور کنی بارتو بستی!
7-شهرسازی رشته ایه که فعلا افتاده تو بورس!
8-شهرسازی برعکس معماری که بیشتر هنره یه علمه!
9-شهرسازی تو ارشد خیلی طرفدار پیدا کردهو و همین شده واسه شهرسازها یه دردسر!
10-متاسفانه هر دوتا رشته تو افت هستن و هیچ پیشرفتی توشون دیده نمیشه!
11-ارشد طراحی رو از هر دو روش معماری و شهرسازی هم میتونی بری!
12-راستی اصلا نگفتی رتبه ات چند شده ببینیم میشه واست کاری کرد یا نه؟
13-اینطوری که معلومه شما معماری دوس دارین!
14- در آخر به نظر من نگاه کن ببین چی دوست داری و بقیه اش رو بسپار به خدا و از خداوند خیر زندگیت رو بخواه!
موفق و پیروز باشی!!!!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness
(۱۳۹۲-۵-۲۲، ۰۶:۵۰ عصر)tatu.russian نوشته است: واقا همینطوره؟ اخه من میترسم برای انتقالی دانشگاه آزاد به تهران مشکل پیش بیاد و دردسر داشته باشه...

شهرسازی که میگن خیلی گسترده است: یعنی در آینده نمیشه بخشی از شغلت طراحی یا کار در اتلیه باشه پس تو اتلیه ها چیکار میکنن؟

پس میشه بگید رشته طراحی شهری کارشناسی ارشد دقیقا چی مد نظرش؟؟ محور اصلی این رشته هم برنامه ریزی شهریه؟؟؟؟؟؟؟
سلام...وقت بخیر...چندتا ابهام دارم...یعنی درست متوجه نشدم...اول مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد تهران؟؟؟؟ تا اونجایی که من میدونم تهران برای شهرسازی تو مقطع کارشناسی فقط رباط کریم این رشته رو داره...طبق آخرین بخشنامه ریاست دانشگاه آزاد برای دانشگاههای آزاد تهران انتقالی در موارد خاص در صورت تایید کمیسیون مربوطه مقدوره(دور از جونتون مریضی خاص مثل سرطان و فوت والدین)....وگرنه انتقالی به تهران ممنوع!! مهمانی هم در صورت بالا بودن معدل بالای 17 فقط 2 ترم اون هم به سختی.....اما اینکه معماری بهتره یا شهرسازی مثل اینه که از شما بپسرن قیمه بهتره یا قرمه؟؟؟سلیقه است ...یک چیز کلی نیست...داریم دوستانی رو که بالا کاردانی شهرسازی دارن ماهی 2-3 تومن در میارن داریم کسی رو که ارشد معماری ولی بیکار....نظر من رو بخواین برید دنبال علاقتون چون اگه در حین تحصیل...کار...زندگی دچار دلسردی و مشکل بشید این علاقه باعث میشه راحت شونه خالی نکنید....توصیه آخر به سایت Kanoon.ir سر بزنید(قلم چی) می تونید از معرفی رشته ها و سرفصل دروس هم چنین بازار کاری استفاده کنید.....موفق باشین
آخرین ارسال های من :

تو قلب ِ من یه امپراطوره .. تسلیم میشه چونکه مجبوره

[/size][/size]
پاسخ
 سپاس شده توسط tatu.russian ، Brightness
واقا انتقالی اینقدر سخت میدن؟؟؟؟ :(

اخه من واقا عاشق معماریم علاقه من فقط معماریه ... شهرسازی به این امید میخوام بیام که خلا معماری رو برا خودم پر کنم اما من تحقیق کردم میبینم که بیشتر برنامه ریزی جغرافیا و اقتصاد و علوم اجتماعیه

شهر دیگه هم گفتم فقط به این امید میتونم برم که انتقالی بگیرم بیماری خاص هم ندارم :( یعنی حتی واحد های اطراف تهرانم انتقالی نمیدن؟ باورم نمیشه خدایا

باورم نمیشه یعنی اینطوری از رو اجبار باید برم شهرسازی یا مجبور این همه سال اونم دانشگاه آزاد شهرستان سر کنم اخه من کسی نیستم که تحمل جای دورو داشته باشم...

من همه سایت ها رو زیر و رو کردم حتی تو سایت کنکور دارم به بچه ها مشاوره میدم اما خودم موندم ... من همه رشته ها حتی عمران هم قبول میشم اما معماری رو فکر نمیکنم تهران قبول بشم مگه معجزه بشه...

شهرسازی واحد های تهران: رباط کریم - رودهن - شهرقدس - تهران جنوب - پرند دارن فکر میکنم خیلی زود گسترش یافته ...

پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۲۲، ۰۹:۱۳ عصر)tatu.russian نوشته است: واقا انتقالی اینقدر سخت میدن؟؟؟؟ :(

اخه من واقا عاشق معماریم علاقه من فقط معماریه ... شهرسازی به این امید میخوام بیام که خلا معماری رو برا خودم پر کنم اما من تحقیق کردم میبینم که بیشتر برنامه ریزی جغرافیا و اقتصاد و علوم اجتماعیه

شهر دیگه هم گفتم فقط به این امید میتونم برم که انتقالی بگیرم بیماری خاص هم ندارم :( یعنی حتی واحد های اطراف تهرانم انتقالی نمیدن؟ باورم نمیشه خدایا

باورم نمیشه یعنی اینطوری از رو اجبار باید برم شهرسازی یا مجبور این همه سال اونم دانشگاه آزاد شهرستان سر کنم اخه من کسی نیستم که تحمل جای دورو داشته باشم...

من همه سایت ها رو زیر و رو کردم حتی تو سایت کنکور دارم به بچه ها مشاوره میدم اما خودم موندم ... من همه رشته ها حتی عمران هم قبول میشم اما معماری رو فکر نمیکنم تهران قبول بشم مگه معجزه بشه...

شهرسازی واحد های تهران: رباط کریم - رودهن - شهرقدس - تهران جنوب - پرند دارن فکر میکنم خیلی زود گسترش یافته ...

اگه نظر من باشه میگم فقط معماری 22

چون اون چیزی که من فهمیدم علاقه شما معماریه پس فقط معماری 68

معماری رشته پر هزینه - و دروس عملی بسیار زیاد داره65
اگه بتونی به روز باشیو به منابع علمی هم سر بزنی و آرشیو کاملی برا خودت ایجاد کنی خوب میشه مطالعات زیادی باید داشته باشیو کلی از این حرفا
معماری اطلاعاتی به وسعت یه اقیانوس و به عمق یه وجب میخاد دوست عزیز به بازار کارتم فک کن شدید[/b]68
آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، godonly.
حتما به آینده شغلی بیشتر و دقیق تر بیندیشید
4 سال درس میخونید و یک عمر با رشته تحصیلی سروکار دارید
ببینید اهدافتون با کدوم رشته بیشتر محقق میشه که گویا معماریه و سنجیده عمل کنید.شهرسازی هم دنیای خودش رو داره اما متفاوت با معماریه
اگر دانشگاه آزاد شهر دیگر باشید سال اینده هم میتوانید کنکور دهید برای تهران و واحد ها را معادل سازی کنید اما در این صورت از معدل برای کنکور ارشد نمیتوانید استفاده کنید.
این هم گزینه 4 ام که هم رشته مورد علاقه باشد و هم اینکه امکان تحصیل بعد از یک سال را در تهران داشته باشید
در طول تحصیل هم بجز ترم اول و آخر در مابقی ترم ها میتوانید 2 ترم مهمان بگیرید.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، Brightness
(۱۳۹۲-۵-۲۴، ۱۲:۲۱ عصر)URBAN 98 نوشته است: حتما به آینده شغلی بیشتر و دقیق تر بیندیشید
4 سال درس میخونید و یک عمر با رشته تحصیلی سروکار دارید
ببینید اهدافتون با کدوم رشته بیشتر محقق میشه که گویا معماریه و سنجیده عمل کنید.شهرسازی هم دنیای خودش رو داره اما متفاوت با معماریه
اگر دانشگاه آزاد شهر دیگر باشید سال اینده هم میتوانید کنکور دهید برای تهران و واحد ها را معادل سازی کنید اما در این صورت از معدل برای کنکور ارشد نمیتوانید استفاده کنید.
این هم گزینه 4 ام که هم رشته مورد علاقه باشد و هم اینکه امکان تحصیل بعد از یک سال را در تهران داشته باشید
در طول تحصیل هم بجز ترم اول و آخر در مابقی ترم ها میتوانید 2 ترم مهمان بگیرید.
دقیقا
نباید تمام عمر رو فدای چهار سال تحصیل کرد. نکته بسیار مهمیه
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط URBAN 98
من هم مثل شما عاشق معماری و طراحی بودم و هستم اما بدبختانه یا خوشبختانه الان شهرسازی می خونم !!
فقط به این دلیل که فکر می کردم شهرسازی به معماری نزدیکه گفتم اگه معماری شهر خودم قبول نشدم حداقل میرم شهرسازی یا عمران که به معماری نزدیک باشه اما این اشتباه ترین طرز تفکره
یک سال عمران خوندم دیدم اصلا به طراحی ربطی نداره همون سال دوباره کنکور دادم چون می دونستم رتبه ام خوب نمیشه باز شهرسازی زدم ( و اشتباه پشت اشتباه )
الان حاضرم برگردم به اون زمان و یک سال پشت کنکور باشم اما معماری بخونم
اگه واقعا به طراحی علاقه دارین اصلا و به هیچ وجه سمت شهرسازی نیاین من به شخصه خیلی خیلی این 4 سال اذیت شدم اصلا این 4 سال نمی تونم براتون وصف کنم که چقدر درسهای شهرسازی منو اذیت کرد چون واقعا عاشق طراحی بودم
و یک توصیه این که قبل از این که یک رشته رو انتخاب کنید حتما خط به خط سرفصل رشته و توضیحات مربوط به درسها رو مطالعه کنید بسیار بسیار بهتون کمک می کنه
این لینک سر فصل دروس هست :
http://iausep.com/Silabes/sim_input.asp
http://motaleat.sanjesh.org/sarfasl/

و این که هیچ وقت به فکر بازار کار نباشین هر آدمی که به رشته اش و کارش عشق و علاقه داشته باشه بازار کار رو تو دستش می گیره

آرزو میکردم الان جای شما بودم و می تونستم معماری رو انتخاب کنم هیچ وقت به خاطر یک رشته سمت یک رشته ی دیگه نرین همیشه حسرتش براتون باقی می مونه
اگه شده کاردانی معماری بخونین حتی شهرستان اما شهرسازی هرگززززززززززززززززززززز :(
بعدم فوقش اینه که یه جایی دو ترم می خونید بعد دوباره سال آینده میرین یه جای دیگه و واحدهای پاس شده رو تطبیق میدین

راستی نمی دونم آقای دکتر آرمین محسن دانشگر رو می شناسید یا نه ( مدیر گروه معماری دانشگاه Webster اتریش هستن ) ایشون یکی از فوق العاده ترین معمارهایی هستن که کمتر می تونین در زندگیتون ببینین یک فیلم از زندگی ایشون ساخته شده بهتون توصیه می کنم این فیلم حتما حتما ببینید حتما رو تصمیمتون تاثیر بسیار بسیار زیادی خواهد گذاشت البته تو سایت youtube هست باید با ف_ی_ل_ت_ر شکن ببینید ;) اما حتما ببینید
http://www.youtube.com/watch?v=qOJcXIXHh...redirect=1
(مهاجران زندگی دکتر آرمین محسن دانشگر فیلمی از آقائ محسن فارسی )
این هم سایت خودشون هست : http://www.daneshgararchitects.com/

امیدوارم موفق باشید و بهترین تصمیم رو بگیرید
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط foroogh.r ، Brightness

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پارکت یا لمینت hirad1392 0 926 ۱۳۹۳-۹-۲۷، ۱۲:۵۲ صبح
آخرین ارسال: hirad1392
  شناخت معماری منظر مدرن MHAKBARI 0 1,828 ۱۳۹۳-۸-۲۸، ۰۷:۴۷ عصر
آخرین ارسال: MHAKBARI
  دانلود کانسپت و معماری atelieahjam 0 2,191 ۱۳۹۳-۸-۲۸، ۰۲:۲۲ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  مشاوره معرفی رشته مهندسی معماری atelieahjam 0 1,528 ۱۳۹۳-۷-۱۷، ۰۵:۳۷ عصر
  معماری داخلی anita30 0 1,579 ۱۳۹۳-۶-۲۱، ۱۰:۲۶ عصر
آخرین ارسال: anita30
  پارامتر چیست؟ و در سبک معماری چه نقشی دارد leila 0 2,245 ۱۳۹۳-۵-۲۵، ۱۰:۲۸ عصر
آخرین ارسال: leila
  معماری داخلی مراکز درمانی leila 0 1,878 ۱۳۹۳-۵-۲۰، ۰۴:۲۵ عصر
آخرین ارسال: leila
  هنر معماری با کاغذ atelieahjam 0 1,703 ۱۳۹۳-۳-۱۰، ۰۸:۵۸ عصر
  معماری و المپیک 2012 MHAKBARI 2 2,555 ۱۳۹۲-۱۰-۱۲، ۰۹:۱۰ عصر
آخرین ارسال: kazhalbonita
Smile معماری های داخلی و بیرونی ساختمان vahddoIati8 0 1,726 ۱۳۹۲-۹-۱۹، ۰۴:۱۸ عصر
آخرین ارسال: vahddoIati8

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: