امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جواب سوالات مرحله دوم کنکور برنامه ریزی شهری 15 تیر 1392
من هم فکر می کنم که منظورشون باغ یا کاربری هایی مثل کاخ با حیاط وسیع و میدان تاریخی مثل میدان نقش جهان اصفهان بوده، به هر حال سوال هم کمی اغراق شده بود و به نظر من هدفشون بیشتر گیج کردن بچه بود تا بار علمیش، هیچ جایی تا این حد تمرکز ساختمان تاریخی ارزشمند نداریم که مثل دون پاشیده باشن رو زمین، به هر حال امیدوارم حق با شما باشه، من فقط نظرمو گفتم، امیدوارم بقیه بچه ها هم نظراتشونو بذارن، موفق باشید.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط smza
سولات سخت و خیلی هم گنگ بود بیشتر به این خاطر که استرس زیادی حاکم بود.محیط هم بسیار پادگانی درست کرده بوند.توی فرودگاه هم این جوری تفتیش نمی کردن .یکی می گفت شاید حوزه امتحانی تهدید به بمبگذاری شده........به هر حال ما که کارو درست و حسابی تحویل ندادیم

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    دوستانی که میگن تو جواب سوالا نوسازی و بهسازی رو نوشتیم....به نظر من تو بافت تاریخی نوسازی نمیشه کرد فقط کالبد رو مرمت میکنن....نوسازی واسه بافت فرسوده است نه تاریخی
    آخرین ارسال های من :

آذربایجان وار السون ایستمین کور السون
    پاسخ
     سپاس شده توسط smza ، golnushhh
    سلام دوستان
    من واسه مرحله دوم خیلی کار کردم ولی واقعا با دیدن سوال بشدت شوکه شدم! بیشتر از همه تأکید صرف به معاصر سازی که باعث شد من فقط به معاصر سازی عملکردی توجه کنم و برا ضوابط جز به توجه تراکم و طبقات و محدودیت واسه این چیزا چیزه دیگه ای به ذهنم نرسه
    راستش از سره جلسه که اومدم کلی اعصابم خورد بود:( و الانم افسردگی گرفتم :(( چون میدونم که اصلا نتیجه خوبی نمیگیرم و مجبورم 1 سال دیگه بخونمم :((

میدونین من همش تصور میکردم سوال مث پارساله! یعنی 1 محدوده که مشکلای زیادی داره و یکی از اونا فرسودگی. حالا امثال خیلی دقیق داده بودن! تاکید زیاد رو بافت تاریخی و باز تاکید شدید رو معاصر سازی بنظرم خیلی سوال را محدود و ریز کرده بود که دور از انتظار من بود :((

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط smza
      (۱۳۹۲-۴-۲۸، ۱۰:۰۹ صبح)بابک خرم دین نوشته است: دوستانی که میگن تو جواب سوالا نوسازی و بهسازی رو نوشتیم....به نظر من تو بافت تاریخی نوسازی نمیشه کرد فقط کالبد رو مرمت میکنن....نوسازی واسه بافت فرسوده است نه تاریخی

من فقط جوابی که سر جلسه دادمو نوشتم و مطمئنما خیلی بهش ایراد وارده و اینکه جراتم از بقیه دوستان بیشتر بوده و جوابمو نوشتم دلیل نمیشه حتما درست باشه به خصوص که رشته لیسانسم شهرسازی نبوده ولی تو یه جزوه خوندم بهسازی یعنی تزریق کاربری و نو سازی یعنی نو کردن و مرمت کردن بافت(,و برای مثال هم بازار تهران رو آورده بود که از نظر کاربری تو ش کاربری مناسب جریان داره و لی از نظر کالبدی نیاز به مرمت داره) حالا نمیدونم تا چه جد درسته اما به هر جال بافت تاریخی به هر دو نیاز داره خیلی از آثار باستانی باید مرمت بشه تا قابل استفاده بشه بعضی فقط به مرمت نیاز داره چون خودش به تنهایی جذب گردشگر میکنه مثه منار جنبان بعضی نیاز به تزریق کاربری داره جون به تنهایی جذاب نیست و مثلا موزه میشه مثه کاخ های سعد آباد

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      (۱۳۹۲-۴-۲۸، ۰۵:۲۳ عصر)parisa_ur نوشته است: سلام دوستان
      من واسه مرحله دوم خیلی کار کردم ولی واقعا با دیدن سوال بشدت شوکه شدم! بیشتر از همه تأکید صرف به معاصر سازی که باعث شد من فقط به معاصر سازی عملکردی توجه کنم و برا ضوابط جز به توجه تراکم و طبقات و محدودیت واسه این چیزا چیزه دیگه ای به ذهنم نرسه
      راستش از سره جلسه که اومدم کلی اعصابم خورد بود:( و الانم افسردگی گرفتم :(( چون میدونم که اصلا نتیجه خوبی نمیگیرم و مجبورم 1 سال دیگه بخونمم :((

میدونین من همش تصور میکردم سوال مث پارساله! یعنی 1 محدوده که مشکلای زیادی داره و یکی از اونا فرسودگی. حالا امثال خیلی دقیق داده بودن! تاکید زیاد رو بافت تاریخی و باز تاکید شدید رو معاصر سازی بنظرم خیلی سوال را محدود و ریز کرده بود که دور از انتظار من بود :((

سلام دوست عزیز این پاسخم هم به شماست هم به تمام کسایی که مثه شما فکر میکنن
      االان برای قضاوت خیلی زوده من بعد از آزمون با هر کی صحبت میکردم همین حرفارو میزد و تو یه تاپیک از بچه های سایت هم پرسیدم هیچ کس راضی نبود اگه مثه پارسال سوال آسون بود و جواب سوال واضح و شما باز خراب میکردین و معلوم بود پاسخ درست چیه مطئنا قبول نمیشدین ولی وقتی همه میگن خراب کردن و بغضیا میگن نرسیدن سه تا شیتو ببندن پس مثه دو سال قبل میشه که اولا هر کس به یه سوال هم پاسخ دست و پاشکسته داده بود درصد بالا گرفته بود و بهترین دانشگا ه ها قبول شده بود و به بقیه هم یه درصدی داده بودن ثانیا درصد ها نه مثه پارسال زیاد بالا و نه مثه دو سال پیش خیلی دست پایین میشه و بر عکس پارسال رتبه های اولیه بیشتر تاثیر داره
      امید وارم یه دانشگاه خوب قبول شین و به سال دوم نکشه

پاسخ
      سوالات نا مفهوم نبود خیلی بی مزه و مزخرف بود.آخه تا چشم کار می کرد آثار تاریخی و بافتهای فرسوده کل طرح رو گرفته بود.بابا جان این همه واسه دل خوشی خودتون هم که شده هی نگید آسون بود.همین شما که این همه مطمئن هستید روز اعلام نتایج زود تر از همه زوارتون در می ره.

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط smza
        راستی کسی آدرس ایمیل سازمان سنجش رو نداره به من بده؟ خیلی کار دارم باهاشون ...واسه چی من شهرستانی(سراوان) باید کل هزینه امتحان و سفر به دارالخلافه تهران و اقامت در هتل رو نزدیک 300 هزار تومان بدم اونم با کلی امساک و صرفه جویی ولی دوستان گرامی ما در تهران فقط 15000 تومان اونم از روی زورگیری سازمان سنجش و تا دقیقه آخر هم بخونن نه این که 2 روز تو راه باشن..

پاسخ
         سپاس شده توسط century21 ، moni_utopia
        (۱۳۹۲-۴-۲۹، ۰۱:۲۸ صبح)holland نوشته است: راستی کسی آدرس ایمیل سازمان سنجش رو نداره به من بده؟ خیلی کار دارم باهاشون ...واسه چی من شهرستانی(سراوان) باید کل هزینه امتحان و سفر به دارالخلافه تهران و اقامت در هتل رو نزدیک 300 هزار تومان بدم اونم با کلی امساک و صرفه جویی ولی دوستان گرامی ما در تهران فقط 15000 تومان اونم از روی زورگیری سازمان سنجش و تا دقیقه آخر هم بخونن نه این که 2 روز تو راه باشن..

سلام دوست عزیز
        اینطوری حداقل خیالمون راحته که همه تو یه شرایط امتحان میدن و مصحح ها هم با یه دید برگه هارو صحیح میکنن و این طور نمیشه که یه سری بالا بگیرن و بقیه با همون طرز جواب دادن پایین
        همین الانشم شنیدم از بعضیها مازیک هم گرفتن در حالیکه بغضیا شابلن و کاغذ شطرنجی شونم یه طوری استفاده کردن درصورتیکه پارسال هر کس هرچی خواسته برده حالا اگه حوزه ها متفاوت بود چی میشد
        منم با شما موافقم سوال سخت بود و این بخثهایی که من یا بقیه دوستان میکنیم دلیل بر این نیست که مطمئنیم جواب سوال همین بوده یا سووال آسون بوده و من به شخصه آمادگی اینو دارم که ببینم رتبه ام از مرحله اول هم خرابتر شده چون ممکنه اونکه برگه منو تصحیح میکنه تاکیدش روی رااه حل برای کل بافت باشه و همین که ببینه من فقط به قسمتی از اون پرداختم برگه مو کلا کنار بذاره

پاسخ
         سپاس شده توسط century21
        ممنون دوست عزیز! ولی من مرحله اول رتبه ام خوب نبود و امیدم به مرحله دوم بود! مرحله اول 200 شدم18

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
        موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
          آهای آهای، کیا مرحله اول قبول میشن . . . ایلیا 281 136,055 ۱۳۹۵-۲-۲۳، ۰۲:۳۱ عصر
        آخرین ارسال: SOMAYE SH
          دانلود سوالات مرحله دوم کنکور برنامه ریزی شهری 15 تیر 1392 zolatan 3 5,692 ۱۳۹۳-۱۱-۱۹، ۱۰:۵۲ صبح
        آخرین ارسال: alireza
          اعلام نتایج....آزمون آنلاین رایگان طراحی شهری 94 -2 دی ماه 1393 alireza 22 6,822 ۱۳۹۳-۱۰-۲۷، ۰۸:۴۴ عصر
          اعلام نتایج....آزمون آنلاین رایگان برنامه ریزی شهری 94 -2 دی ماه 1393 alireza 32 10,189 ۱۳۹۳-۱۰-۷، ۰۹:۳۱ صبح
          خبری فوق العاده برای داوطلبین طراحی شهری 93 alireza 19 9,635 ۱۳۹۳-۱۰-۵، ۱۱:۳۸ عصر
        آخرین ارسال: moalyi
          اطلاعیه1 گروه ویژه مرحله دوم 93-{ویژه 73 ثبت نامی گرایش طراحی و برنامه ریزی شهری} alireza 32 12,339 ۱۳۹۳-۳-۱۴، ۱۱:۰۲ صبح
          موضوع های احتمالی امسال رو یا حداقل نمونه سوال بیشتر با جواب اگه بشه واسمون ارسال کنی alireza 1 1,708 ۱۳۹۳-۳-۴، ۱۱:۱۲ عصر
          hottt>>جلسه اول کارگروه مرحله دوم برنامه ریزی 93 alireza 11 5,909 ۱۳۹۲-۱۲-۶، ۰۴:۳۱ عصر
          (جدید)دانلود سوالات تشریحی تحلیلی 24 تیرماه 1391 برای اولین بار در ایران شهرساز alireza 30 24,591 ۱۳۹۲-۱۰-۱۱، ۱۱:۱۹ صبح
        آخرین ارسال: omidi30
          [اطلاعیه 1]ارسال منابع برنامه ریزی شهری مرحله دوم +فایل آماده سازی زمین فقط تا 7 روز alireza 238 163,046 ۱۳۹۲-۴-۵، ۰۴:۴۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان