امتیاز موضوع:
  • 52 رأی - میانگین امتیازات: 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین لپ تاپ برای کار با نرم افزارهای شهرسازی؟؟؟
درود برشما...
لپ تاپی رو خریداری کنید ک گرافیکش نرم افزارا رو بتونه بخوبی پشتبانی کنه پیشنهاد من ب شما این مشخصات هست:
corei7
گرافیک Ati یاGF
و پردازنده 3.1 ب بالا
برندهای خوبی چون سونی و اچ پی این مشخصات لپ رو دارن ولیکن بخواین کمتر هزینه کنید dellهم خیلی خوبه
موفق باشید...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Sahab ، foroogh.r ، alireza ، Brightness
با سلام مجدد
یه توضیح مختصری در مورد لپتاب و کلا سیستم بدم:
مشخصات اصلی برای لپتاب دانشجو ها: سی پی یو، رم، گرافیک، هارد، اینچ مانیتور، وزن
1- اگه زیاد اینور اونور میرید ، لپتاب بالای سه کیلو گرفتن کارتونو سخت میکنه.
2- اگه خیلی کار میکنید یا نیاز به دیدن جزئیات دارید یا همزمان چند پنجره رو کار میکنید، مثل اکسلو جی ای اس و مسنجرو! نت !! و ... ، در این حالت ها اینچ بالا بردارید، کمتر از چهارده اینچ نباشه، گرچه 15.6 خیلی بهتره
3-سی پی یو چند هسته ای باشه چه فرقی میکنه!؟ سیستم در هنگام کار کلا از یک هسته سی پی یو بیشتر استفاده نمیکنه! پس بقیهش به چه دردی میخوره؟ مواقعی مثل رندر کردن، خروجی گرفتن ، انیمیشن، بازی های گرافیکی و ... و بسته به میزان کارتون از هسته های بشتر استفاده میکنه. تازه در جی ای اس بسته به شهرتونه، وقتی شما تهران هستید و با پارسل های تهران کار میکنید ممکنه تا 1.5 گیگ هم حجم یه شیپ فایلتون باشه! اما در یک شهر معمولی معمولا بین صد تا دویست مگ بیشتر نیمشه که سه هسته ای هم اونو به خوبی ساپورت میکنه. گرچه پنج هسته ای خیلی کامله و هفت هسته ای اما واقعا نیاز نمیشه. اما اگه تری دی مکس سنگین کار میکنید، هفت هسته ای شاید نیازتون بشه
4-مهمتر، رم دستگاه هست، کلا کمتر از چهار نباشه رمتون، هشت هم زیاده، شش هم خیلی خوبه ولی چهار حالت ایده آلش هست و کار رو خیلی راحت راه میندازه
5- گرافیک حداقل یک گیگ ، بحثی درش نیست
6-هاردم خیلی خرج نکنید، اخرش 500 بسه و باقیشو اکسترنال بگیرید اگه نیاز شد
درنهایت
core i5 ram2 hd500 vga1g
یه سیستم خوبه
حالا مارکش؟
لنووو خیلی خوبه( همون شرکت ای بی ام قدیم، اولین شرکتی که کامیپوتر رو داد بیرون!)، اچ پی هم خوبه، ایسوس هم خیلی خوبه ولی گرون تره، وایو دیگه از همه گرونتره ولی ارزش نداره
dell جدیدا گویا کیفیتش خوب نیست چندان(سخت افزاری) و خیلیاش خراب شده
رنج قیمت بالای دو تومن بالای لپتاب ندید به هیچ وجه
حتما با گارانتی رسمی باشه و شرکتی نباشه، ( برعکس گوشی که گارانتیش به درد لای دیوار چینم نمیخوره! اینجا گارانتی خیلی واجبه، به خاطر چهل پنجاه تومن ریسک نکنید)
سرچ کنید تو نت و رنگای مختلفشم ببینید، ترجیحا رنگ مشکی یا قهوه ای سوخته بگیرید، قرمز و ابی و سفید بعد یه مدتی پیشمون میشید و دلتونو میزنه
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، Brightness ، Sahab ، tinaaa ، adibnia
salam.
be nazaram VAIO kkhoObe man k chand sale daram kheili raziam az pase tamame narmafzarhaye shahrsazi ham barumade.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا ، tinaaa
    وایو جزو بهوترین لپتابهاست منتها گرونه کمی و هدف ما معرفی چیزی بود که افراد بیشتریذبتونن تهیه کنن
    حتی سیستم 3هسته ای 4گیگ رم گرافیک1 هم بسیار عالیه منتها دل نباشه بهتره

پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness ، tinaaa
    اپل برای کارای معماری و شهرسازی خوب جواب میده؟
    آخرین ارسال های من :

عمري راتلف كردم تابفهمم فهميدن همه چيز لازم نيست.
    پاسخ
    اپل خیلی با کلاسه ولی چون سیستم عامل ویندوز نیست نسخه مکینتاش بعضی از نرم افزارها رو راحت نمیشه پیدا کرد ...
    ایسوس و سونی هم با کلاسه هم کارآیی بالایی دارند.

پ.ن : هم چنین قیمت اپل خیلی بالاست و اصلا به صرفه نیست.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness
    (۱۳۹۲-۷-۲۵، ۰۲:۱۸ عصر)JiLa نوشته است: اپل برای کارای معماری و شهرسازی خوب جواب میده؟

بله دوست عزیز اما معمولا به خاطر هزینه بالا بچه های معماری و شهرسازی سمت سونی و مارک های دیگه میرند
    آخرین ارسال های من :

If you don't like where you are,change it! you're not a tree
    Jim Rohon
    پاسخ
    gis روی مک نصب میشه؟
    درسته که اپل 3dmax رو ساپورت نمیکنه؟

پاسخ
    (۱۳۹۲-۷-۲۵، ۰۲:۵۶ عصر)JiLa نوشته است: gis روی مک نصب میشه؟
    درسته که اپل 3dmax رو ساپورت نمیکنه؟
    راستش من این رو نشنیده بودم تا الان دوستام هم داشتن اما همچین حرفی نزدند حالا شما واسه اطمینان از فروشنده ها بپرسید معمولا خودشون اطلاع دارند

پاسخ
    دوستان من لپ تاپ لنوو z500 رو از فروشگاه اینترنتی انتخاب کردم برای خرید اما شک دارم برای برنامه هایی مثل gis مناسب باشه ، هرکی میتونه راهنماییم کنه بخرم یا نه ؟
    cori 7 - حافظه cache 6 مگابایت - کارت گرافیک GeForce GT 740M DDR3
    اطلاعات بیشتر : http://www.zanbil.ir/product/4811
    پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      بیایید همه باهم برای عضو فعال ایران شهرساز دعاکنیم آریان.بانو 43 25,374 ۱۳۹۱-۷-۲۴، ۰۹:۱۸ عصر
    آخرین ارسال: somita
      لوگوی ماه رمضان برای ایران شهرساز ahmad.s 0 2,232 ۱۳۹۱-۴-۲۲، ۰۶:۰۰ عصر
    آخرین ارسال: ahmad.s
      پیشنهاد بدین برای طراحی اتاق یک دانشجوی شهرسازی javadrigi 11 8,273 ۱۳۹۱-۴-۱۱، ۰۴:۲۳ عصر
    آخرین ارسال: javadrigi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان