امتیاز موضوع:
  • 44 رأی - میانگین امتیازات: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود سوالات تشریحی تحلیلی آزمون دانشگاه آزاد 1391 برای اولین بار
البته توضیحات اصلا قانع کننده نیست!
در همون کتاب عزیزی، صفحه 22 نوشت که تراکم ناخالص مسکونی برابر با تراکم جمعیتیه و تراکم جمعیتی برابر با جمعیت تقسیم بر مساحت شهره!
خب
حال چه باید کرد!؟
البته دو طرف بی تقصیرند، چون کتاب ها بسیار بد توضیح دادن و البته توضیحات ناقص و پراکنده است و به کسی که اشتباه نوشته نمیشه خیلی ایراد گرفت، حتی کسانی که درست نوشته باشند هم ممکنه متوجه نباشند که چرا درست نوشتند!
خب، ببینید ما چهار نوع تراکم در این رابطه داریم:(از کوچک به بزرگ)
1تراکم مسکونی خالص
2تراکم مسکونی ناخالص
3تراکم جمعیتی خالص شهر
4تراکم جمعیتی ناخالص شهر
که شماره 2 و 3 باهم برابرند
یعنی تراکم مسکونی ناخالص =تراکم جمعیتی خالص شهر که در کتاب عزیزی متاسفانه در اون قسمت به این موضوع اشاره نشده و میتونه باعث سردرگمی بشه
در نهایت بدینصورت میشه:
1تراکم مسکونی خالص= قسمت های مسکونی(البته مقداری از معابر رو هم شامل میشه که فعلا خیلی مهم نیست!)
2تراکم مسکونی ناخالص=تراکم جمعیتی خالص( شهر منهاس فضای باز و معابر)
3تراکم جمعیتی ناخالص شهر یا همون تراکم شهر(کل شهر رو شامل میشه)
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، shokri ، haydariyan
(۱۳۹۱-۲-۲۸، ۱۰:۲۹ عصر)محمد مهربون نوشته است: البته توضیحات اصلا قانع کننده نیست!
در همون کتاب عزیزی، صفحه 22 نوشت که تراکم ناخالص مسکونی برابر با تراکم جمعیتیه و تراکم جمعیتی برابر با جمعیت تقسیم بر مساحت شهره!
خب
حال چه باید کرد!؟
البته دو طرف بی تقصیرند، چون کتاب ها بسیار بد توضیح دادن و البته توضیحات ناقص و پراکنده است و به کسی که اشتباه نوشته نمیشه خیلی ایراد گرفت، حتی کسانی که درست نوشته باشند هم ممکنه متوجه نباشند که چرا درست نوشتند!
خب، ببینید ما چهار نوع تراکم در این رابطه داریم:(از کوچک به بزرگ)
1تراکم مسکونی خالص
2تراکم مسکونی ناخالص
3تراکم جمعیتی خالص شهر
4تراکم جمعیتی ناخالص شهر
که شماره 2 و 3 باهم برابرند
یعنی تراکم مسکونی ناخالص =تراکم جمعیتی خالص شهر که در کتاب عزیزی متاسفانه در اون قسمت به این موضوع اشاره نشده و میتونه باعث سردرگمی بشه
در نهایت بدینصورت میشه:
1تراکم مسکونی خالص= قسمت های مسکونی(البته مقداری از معابر رو هم شامل میشه که فعلا خیلی مهم نیست!)
2تراکم مسکونی ناخالص=تراکم جمعیتی خالص( شهر منهاس فضای باز و معابر)
3تراکم جمعیتی ناخالص شهر یا همون تراکم شهر(کل شهر رو شامل میشه)

خیلی خیلی ممنون ، دیگه کاملا قانع و روشن شدم .1
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
دوستان لطف میکنید بگید کدوم دانشگاه واسه آزاد شرکت کردید؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۱-۳-۱، ۰۷:۴۳ عصر)ala sh نوشته است: دوستان لطف میکنید بگید کدوم دانشگاه واسه آزاد شرکت کردید؟

من برای همدان شرکت کردم .

پاسخ
 سپاس شده توسط ala sh
(۱۳۹۱-۳-۱، ۰۹:۰۳ عصر)Mahbobe-G نوشته است:
(۱۳۹۱-۳-۱، ۰۷:۴۳ عصر)ala sh نوشته است: دوستان لطف میکنید بگید کدوم دانشگاه واسه آزاد شرکت کردید؟

من برای همدان شرکت کردم .

براتون آرزوی موفقیت دارم
من هم علوم تحقیقات شرکت کردم ولی به آزمون دیر رسیدم از طرفی برای آزمون عملی هم خیلی وقت کم آوردم و به قسمت 2وم کار که خیلی مهمتر بود اصلا نرسیدم2

پاسخ
منم مثل شماها.... اصلا به نظر شما میشد اون اعداد رو با هم تقسیم کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟هیچ کس محاسبات رو انجام نداده... منم فقط چندتای اول رو محاسبه کردم بقیه رو هم فقط نوشتم محاسبه نکردم

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    شرمنده عزیزان کسی میتونه به من بگه که تراکم ناخالص مسکونی چطور حساب میشه اصلا فضای باز چیه

کاربرییهای مثل نظامی بایر کشاورزی مسیل کارگاهها صنایع نیز حساب میشه یا نه
    آخرین ارسال های من :

اگر خواستی و نتوانستی که معذوری،ولی اگر توانستی ونخواستی،منتظر روزی باش که بخواهی ونتوانی
      پاسخ
      سلام و تشکر از مهندس fatyjo0on
      آپ شد.
      آخرین ارسال های من :

پاسخ
      up..

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        34 سوال تا الان==>>دانلود سوالات آزمون ارشد آزاد برنامه ریزی شهری 1391 alireza 44 31,848 ۱۳۹۵-۱۱-۲۶، ۱۲:۳۴ عصر
      آخرین ارسال: avina7707
        دانلود سوالات با جواب کنکور ارشد طراحی شهری 1391 در این تاپیک alireza 38 35,406 ۱۳۹۵-۱۱-۲۶، ۱۲:۳۴ عصر
      آخرین ارسال: avina7707
        دانلود رایگان سوالات آزمون کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) معماری1389 shahrokhp 1 655 ۱۳۹۵-۴-۲۳، ۰۵:۳۹ صبح
      آخرین ارسال: shahrokhp
        غیر رایگان سوالات کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته آزاد معماری 94 MHAKBARI 3 2,271 ۱۳۹۴-۱۱-۹، ۰۲:۱۹ عصر
      آخرین ارسال: Djreza70
        دانلود سوالات ارشد طراحی شهری سال 1389(جدید) alireza 1 2,477 ۱۳۹۴-۷-۲۷، ۰۱:۲۳ عصر
      آخرین ارسال: shahrsazmg
        خبر ویژه دانلود آزمونهای ارشد (برنامه ریزی شهری و طراحی شهری) خانه شهرسازان سال 90 atelieahjam 4 3,067 ۱۳۹۴-۶-۳، ۰۹:۳۷ صبح
      آخرین ارسال: سیرانا
        سوال تئوری و تشریحی برنامه ریزی شهری ارشد آزاد 93 khansa 3 2,351 ۱۳۹۴-۳-۸، ۰۹:۴۸ عصر
      آخرین ارسال: Atled13
        داغ=>>دانلود دفترچه سوالات ارشد طراحی شهری دانشگاه آزاد 1391 alireza 7 10,141 ۱۳۹۴-۲-۳۰، ۱۱:۲۳ عصر
      آخرین ارسال: ملیحه م
        دانلود نمونه سوالات شهرسازی atelieahjam 0 1,465 ۱۳۹۳-۱۲-۶، ۰۴:۲۹ عصر
      آخرین ارسال: atelieahjam
        دانلود سوالات و کلید اولیه سازمان سنجش رشته برنامه ریزی شهری و طراحی شهری ارشد 94 MHAKBARI 2 2,071 ۱۳۹۳-۱۱-۲۶، ۰۹:۱۶ عصر
      آخرین ارسال: alireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان