امتیاز موضوع:
  • 180 رأی - میانگین امتیازات: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی کنکور ارشد طراحی شهری 91
سلام
مرسی واقعا ممنونم ارتون

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط @uror@
(۱۳۹۰-۶-۱۰، ۱۲:۵۱ عصر)deldar نوشته است: سلام
این کتاب تاریخ شهر دکتر پاکزاد رو باید بخونیم؟؟ تو کدوم اولویت قرار می گیره؟
کتاب موریس هم خیلی گنگه(البته شاید برای من) جایگزینی براش نیست؟؟
به نظرتون مباحث باید از کدوم کتاب شروع کنیم؟؟

سلام
در مورد موریس باید بگم که کتاب مهمیه و نکته خیلی زیاد داره
عکس ها و پاورقی ها هم مهمن
به نظرم جایگزین نکن ولی به عنوان تکمیلی و رفع گنگی کتاب( که برای همه همینطوره نه فقط شما) جزوه تکمیلی که من دارم روی سایت میذارمو بخون عالیه
و اگه تونستی همین جزوه رو از کسی بگیری حتما بخون من کل تاریخمو با این جزوه مشکلشو حل کردم. چون خیلی عالی دسته بندی شده
موفق باشی
(دوستان باور کنید زمان و انرژی که برای این جزوه ها میذارم فقط بخاطر اینه که واقعا جزوه های با ارزشی هستن. وگرنه هیچ سودی برای من نداره
تنها و با ارزش ترین نفعش خوشحالی خیلی ها از داشتن این جزوه هاست و ارامشی که ازش نصیب من میشه....)

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ala sh ، JAVAD4050 ، @uror@ ، shahryar ، mahzad ، *setare*
سلام
من کارشناسی جغرافیا گرایش برنامه ریزی شهری دارم .میخوام اطلاعاتی درباره ارشد طراحی شهری داشته باشم که اگه بشه شرکت کنم .
لطفا راهنمایی کنید
asadi2543@yahoo.com

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۰-۶-۲۲، ۰۷:۲۷ عصر)asadi2543 نوشته است: سلام
    من کارشناسی جغرافیا گرایش برنامه ریزی شهری دارم .میخوام اطلاعاتی درباره ارشد طراحی شهری داشته باشم که اگه بشه شرکت کنم .
    لطفا راهنمایی کنید
    asadi2543@yahoo.com

مهندس به این قسمت یه سری بزن امیدوارم به دردت بخوره

آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
    بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
     سپاس شده توسط @uror@ ، atelieahjam
    (۱۳۹۰-۶-۲۲، ۱۲:۵۳ صبح)s1s2s3 نوشته است: سلام ببخشید مهندس این جزوه های شما مر بوط به کلاسهای خانه شهرسازان است یا نه بعد به نظر شما کتابهای انتشارات ارشد می تونه برای کنکر جواب بده یا نه
    به نظر من هرکی این چهار تا کتاب را برای تاریخ بخونه بالای 80 می زنه از شار تا شار - تاریخ شکل شهر جیمز موریس - سیر اندیشه های پاکزاد - معماری معاصر ایران
    دوستان چرا ناراحت می شید واقعا اسکیس مشخص می کنه که کی لیاقت دانشگاه رفتن را داره نه با تست زدن من خودم اسکیسم قوی نیست ولی واقعیت را باید پذیرفت چون تو تست فقط حفظ می کنی ولی تو طراحی یاد می گیری ولی یک چیز هم بگم با این سوالات اسکیس اصلا موافق نیستم واقعا می گم ربطی به شهرسازی نداره مثلا یکی از سوالات فکر کنم طراحی رستورا تو یک باغ بود که این بر می گرده به رشته من یعنی معماری نه طراحی واقعا باید تاسف بخوریم که اساتید کشور ما هنوز رشته شهرسازی را به خوبی نشناختند

لیاقت دانشگه رفتن کسیو نحوه گزینش این کنکورها و اسکیس مشخص نمی کنه!!
    شما چطور به خودتون اجازه میدین زحمت همه بچه هایی که با رتبه های خوب و متوسط تو اسکیس قبول نشدن هیچ فرض کنید درحالیکه خودتونم اذعان دارید به نا عادلانه بودن اسکیس!
    کسی که حداقل 4-5 ماه وقت گذاشته بالای 40-50 تا کتاب بیس و فرعی و خونده-دقت کنید خونده نه بقول شما حفظ کرده- تا حد امکان و توان و شرایطش سعی کرده دانش این رشته رو کسب کنه اونوقت با 4تا سوال احمقانه به هر علتی...از قوی نبودن دست تا کم آوردن وقت یا بی تجربگی تو امتحان و شرایط متغیر هرساله اسکیس کلمه نفرت انگیز مردود میخوره جلو اسمش؛به همییین راحتی لیاقتش زیر سوال میره؟
    من به شخصه..درست یا غلط غیر از سوالات کنکورای سال قبل و 2-3 تا آزمون نتی تست واسه تئوریم کار نکرده بودم,تست زنی با تعریفی که احتمالا شما ازش دارید اینجا صدق نمیکنه؛و فقط بحث آشنایی با شیوه سوالات و مدیریت زمان مطرحه...نه مثل کنکور کارشناسی قلق و ترفندهایی برای سریعتر رسیدن به جواب مطرحه که اسمشو میذارید تست زنی
    حالا که قراره یه سال دیگه تلاش کنم اصلن بابت تئوری نگران نیستم,کما اینکه اگه قبول هم میشدم با خودم قرار مطالعه دوباره کتابای خوبی مثل سیر اندیشه ها و موریس و...گذاشته بودم؛اگه بحث حفظیجات صرف بود مطمئنا خیلی آزاردهنده بود برام...ولی به جرئت میگم من تو یه سال اخیر خیلی چیزا یاد گرفتم از طراحی شهری؛براش زحمت کشیدم و به لیاقت خودم و خیلیای دیگه مثل خودم که اینقدر غیر منصفانه کنار گذاشته شدیم شک ندارم
    نکته آخر هم اینکه:تو اسکیس چیزی که اصلن مطرح نیست ذات طراحیه؛همه یه سری مطلب رو برا طیف موضوعات مختلف به ذهن میسپرن و سر جلسه به صورت دیفالت سوال به راهکارای مربوطه تو ذهن کانکت میشه...با خلاقیتی هم که طراحای سوال تو گیج کردن بچه ها دارن و لطفی که تو کم و زیاد کردن زمان هرساله شامل حال داوطلبا میشه کاملا واضحه اسکیس چقدر تعیین کننده توانایی و لیاقته!

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050 ، @uror@ ، 0RKIDEH ، shahryar ، designing ، mery ، ssaminn
    بین دوست عزیز باور کن حقیقته من دوستای زیادی دارم اصلا زرنگ نیستند ولی قدرت تست زنی بالایی دارند من به این خاطر این را گفتم ولی واقعا کسانی هم هستند واقعا زرنگج هستند به این خاطر من تست را قبول ندارم من می گم اگه قراره شما طراحی شهری بلد باشی باید اسکیس عین اب خوردن باشه ببین من معمارم می دونم مشکل شما تو اسکیس چیه اگه خواستی برام پیغام بزار تا جوابت را بدم ودر اسکیس راهنماییت کنم که باید چه چیزی را در نظر بگیری تا قبول بشی

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050
    دوستان کتابهای توسلی نایابهه ؟؟؟

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط JAVAD4050
      (۱۳۹۰-۶-۲۴، ۰۹:۱۵ عصر)عاطفه نوشته است: دوستان کتابهای توسلی نایابهه ؟؟؟

تو صفحات اول همین موضوع کتابهای توسلی به pdf تبدیل و برای دانلود گذاشتم 2 تا شون رو بقیه رو از کتابخونه دانشگاه میتونید تهیه و زیراکس کنید.
      من خودم از کتابخونه بهشتی دوستام برام گرفتند چون تو کتابخونه دانشگاه تهران دانشجوهای عزیزشون لطف کردن و به جای زیزاکش نصف کتاب رو پاره کردن!
      بعضی از دوستان سوالهای تکراری می پرسند که اگه صفحات قبلی همین موضوع رو ببیند به سوالاتشون پاسخ داده شده.

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط JAVAD4050
      (۱۳۹۰-۶-۲۴، ۰۵:۲۱ صبح)Gizmo نوشته است:
      (۱۳۹۰-۶-۲۲، ۱۲:۵۳ صبح)s1s2s3 نوشته است: سلام ببخشید مهندس این جزوه های شما مر بوط به کلاسهای خانه شهرسازان است یا نه بعد به نظر شما کتابهای انتشارات ارشد می تونه برای کنکر جواب بده یا نه
      به نظر من هرکی این چهار تا کتاب را برای تاریخ بخونه بالای 80 می زنه از شار تا شار - تاریخ شکل شهر جیمز موریس - سیر اندیشه های پاکزاد - معماری معاصر ایران
      دوستان چرا ناراحت می شید واقعا اسکیس مشخص می کنه که کی لیاقت دانشگاه رفتن را داره نه با تست زدن من خودم اسکیسم قوی نیست ولی واقعیت را باید پذیرفت چون تو تست فقط حفظ می کنی ولی تو طراحی یاد می گیری ولی یک چیز هم بگم با این سوالات اسکیس اصلا موافق نیستم واقعا می گم ربطی به شهرسازی نداره مثلا یکی از سوالات فکر کنم طراحی رستورا تو یک باغ بود که این بر می گرده به رشته من یعنی معماری نه طراحی واقعا باید تاسف بخوریم که اساتید کشور ما هنوز رشته شهرسازی را به خوبی نشناختند

لیاقت دانشگه رفتن کسیو نحوه گزینش این کنکورها و اسکیس مشخص نمی کنه!!
      شما چطور به خودتون اجازه میدین زحمت همه بچه هایی که با رتبه های خوب و متوسط تو اسکیس قبول نشدن هیچ فرض کنید درحالیکه خودتونم اذعان دارید به نا عادلانه بودن اسکیس!
      کسی که حداقل 4-5 ماه وقت گذاشته بالای 40-50 تا کتاب بیس و فرعی و خونده-دقت کنید خونده نه بقول شما حفظ کرده- تا حد امکان و توان و شرایطش سعی کرده دانش این رشته رو کسب کنه اونوقت با 4تا سوال احمقانه به هر علتی...از قوی نبودن دست تا کم آوردن وقت یا بی تجربگی تو امتحان و شرایط متغیر هرساله اسکیس کلمه نفرت انگیز مردود میخوره جلو اسمش؛به همییین راحتی لیاقتش زیر سوال میره؟
      من به شخصه..درست یا غلط غیر از سوالات کنکورای سال قبل و 2-3 تا آزمون نتی تست واسه تئوریم کار نکرده بودم,تست زنی با تعریفی که احتمالا شما ازش دارید اینجا صدق نمیکنه؛و فقط بحث آشنایی با شیوه سوالات و مدیریت زمان مطرحه...نه مثل کنکور کارشناسی قلق و ترفندهایی برای سریعتر رسیدن به جواب مطرحه که اسمشو میذارید تست زنی
      حالا که قراره یه سال دیگه تلاش کنم اصلن بابت تئوری نگران نیستم,کما اینکه اگه قبول هم میشدم با خودم قرار مطالعه دوباره کتابای خوبی مثل سیر اندیشه ها و موریس و...گذاشته بودم؛اگه بحث حفظیجات صرف بود مطمئنا خیلی آزاردهنده بود برام...ولی به جرئت میگم من تو یه سال اخیر خیلی چیزا یاد گرفتم از طراحی شهری؛براش زحمت کشیدم و به لیاقت خودم و خیلیای دیگه مثل خودم که اینقدر غیر منصفانه کنار گذاشته شدیم شک ندارم
      نکته آخر هم اینکه:تو اسکیس چیزی که اصلن مطرح نیست ذات طراحیه؛همه یه سری مطلب رو برا طیف موضوعات مختلف به ذهن میسپرن و سر جلسه به صورت دیفالت سوال به راهکارای مربوطه تو ذهن کانکت میشه...با خلاقیتی هم که طراحای سوال تو گیج کردن بچه ها دارن و لطفی که تو کم و زیاد کردن زمان هرساله شامل حال داوطلبا میشه کاملا واضحه اسکیس چقدر تعیین کننده توانایی و لیاقته!

دوست من
      خودتون رو اینقدر ناراحت نکنید من چیز زیادی از طراحی و اسکیس نمیدونم
      فقط میدونم بعضی ها شاید منظوری نداشته باشن اما متاسفانه لحنشون و طرز صحبتشون و استفاده از کلماتشون ما رو ناراحت می کنه اونم خیلی زیاد. حق هم داریم...
      ولی بخاطر این اشتباه بعضی آدم ها اینقدر ناراحت نشو بخاطر خودت میگم... ولی کاملا بهت حق میدم...

پاسخ
       سپاس شده توسط @uror@ ، Gizmo ، JAVAD4050 ، mahzad
      در مورد این جمله هم که دوستمون گفتن:
      اسکیس مشخص میکنه که چه کسی لیاقت دانشگاه رفتن رو داره باید بگم که ایشون احتمالا بار اولیه که میخان کنکور بدن و 100% با دانشجوهای ارشد طراحی شهری در دانشگاهایی مثل تهران و بهشتی و علم و صنعت و ... در ارتباط نبون و کارهاشون رو ندیدن و اینکه خیلی هاشون هنوز پرسپکتیو مقدماتی رو هم از عهدش بر نمیان!
      دوستان زیادی هستند تو این ساین و سایت های دیگه که از وضعیت همکلاسیهاشون شما رو مطلع می کنند;)

من از حرفاتون ناراحت نشدم چون میدونم از رو آگاهی نبوده.
      من اگه بخام جمله اتون رو تصحیح کنم میگم این سلیقه و سواد استادی طراح سوال و مصحح که مشخص میکنه کی به دانشگاه میره.
      البته این وسط یه عده هم هستن که سر جلسه سنگ تموم میزارن و مهارتشون رو رو شیت پیاده میکنن و به حقشون میرسن ولی یه عده دیگه با تمام مهارتشون مدیریت بحران ندارند!!!:-/
      من 2 نفر رو میشناسم که سر جلسه اسکیس پیش هم بودند برگه هاشون عین هم بوده! به خواست 2 طرف و رتبه تئوریشون هم اختلاف حدود 70 نفری داشته اونی که رتبه تئوریش زیاد بوده قبول شده ولی اون یکی نه!
      مثال های زیادی دارم براتون بیارم ولی میدونم که تا خودتون تجربه نکنید به عمق ماجرا پی نمی برید
      این شما اینم گود....

پاسخ
       سپاس شده توسط Gizmo ، JAVAD4050 ، shahryar ، mahzad ، zohreh67

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 18,247 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
      آخرین ارسال: mamamama
        چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,403 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
      آخرین ارسال: mtr6510
        سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,410 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
      آخرین ارسال: alireza
        سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,346 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
        دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,244 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,597 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
      آخرین ارسال: shivashf
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,797 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
      آخرین ارسال: udesigner
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,693 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
      آخرین ارسال: payam_km
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,703 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
      آخرین ارسال: rikhtehgaran
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,654 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
      آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان