امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود هويت و توسعه پايدار محله اي در شهر شيراز (مورد: محله فخرآباد)/تیر92
سلام ..خسته نباشین ...
...از اولین لحظه که به یک فضا وارد میشین شما برچسب خودتونو به اون فضا محیط یا کالبد با کاربری مختلف میزنین .. مفهوم مکان از طریق هم پوشانی سه مولفه ایجاد میشه ... کالبد-عملکرد-معنا یا فیزیکی-فعالیت-معنی درواقع یک محیط یک سامانه مفهومی است وقتی شما به دنبال یک کیفیت مورد یا جستجوش میکنین در یک محیط در واقع تمامی سیاست ها و راهبرهای شماست که نهایتا به اون محیط کیفیت را عطا میکند... یعنی باید برای حس تعلق( که میتونم به قطع بهترین راهنما برای ایجاد ون رو کتاب محیط پاسخده بیان کنم ..) سه مولفه پیدی اورنده محیط رو در نظر بگیرید .. برای کالبد چه سیاستی ارائه بدهیم یا برای مولفه کاربری - عملکرد یا فعالیت و همچنین عامل مهمتر معنا .. باید اعتراف کنم که گاهی اوقات تعادل در سامانه محیط مطلوب رو بوجود میاره اما اگه به دنبال حس تعلق یا به عبارتی این فضا برایم دلنشین معقول یا خودمونی و احساس مالکیت به فضا شما باید روشن کنین که از هدف خودتون اگاهی دارین و میدونین که هم فرآیند وهم محصول براتون مهمه.. این تازه درک اولیه مسیر پیشروی شماست .. بعدش شما هستین و خطی گری و اراءه سیاست و خوب نهایتا یک طرح یک توضیح یا یک اسکیچاپ از طراحی انجام شده ...
آخرین ارسال های من :

هیچ آوازه ای
    بر بلندی سرزمینی که سرای آن دام نبودن و نخواستنت است قدم گذاشته ای ونمی دانی که عاقبت عاشقانه هارا باد به لختی از ثانیه ای از جنون پر میدهد ... پر میدهد این عشقانه ها را چون که باد است باد لحظه ای آرام نمیگیرد .. درست مث من که درنگی بر من نیست ... و منهای بودن بی معنی این روزای پر تلاطمم ... هیچ آوازه ی دیگر نخواهم داشت... باد (م.فیروزه)
    پاسخ
     سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، Sahab

پیام‌های داخل این موضوع
    RE: دانلود هويت و توسعه پايدار محله اي در شهر شيراز (مورد: محله فخرآباد)/تیر92 - توسط wimifire - ۱۳۹۲-۴-۲۱، ۰۳:۳۸ صبح

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      بازآفرینی شهری در مرکز شهر ژوهانسبورگ-شهریور94 Sahab 2 1,723 ۱۳۹۵-۱-۲۴، ۰۹:۵۷ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      پروژه‌های اعتباردهنده و بازآفرینی شهری در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰: -شهریور94 Sahab 0 913 ۱۳۹۴-۱۰-۱۶، ۰۴:۰۸ صبح
    آخرین ارسال: Sahab
      مشارکت عمومی در پروژه های توسعه شهری دورنمایی آلمانی-آبان 94 Sahab 0 728 ۱۳۹۴-۱۰-۱۶، ۰۳:۴۸ صبح
      نوسازی شهری و توسعه مجدد (شناسایی برنامه‌ریزی مداخله مناسب برای شهرهای هند)-آبان94 Sahab 0 1,202 ۱۳۹۴-۱۰-۱۵، ۰۶:۲۸ صبح
      از شهر تاب‌آور تا تاب‌آوری شهری:درک وادغام رویکرد تاب‌آوری در سیستم‌های شهری-آبان 94 Sahab 0 1,163 ۱۳۹۴-۱۰-۱۵، ۰۶:۲۱ صبح
      مدیریت و بازآفرینی شهری در آمریکا: دخالت دولت یا توسعه مجدد با هر هزینه ممکن؟-آبان94 Sahab 0 913 ۱۳۹۴-۱۰-۱۵، ۰۵:۴۵ صبح
      همکاری عمومی- خصوصی در برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری بازآفرینی شهری-شهریور 94 Sahab 0 754 ۱۳۹۴-۱۰-۱۱، ۰۴:۴۰ صبح
      صنعت بازآفرینی شهری در لیدز: ارزیابی پایداری عملکرد بازآفرینی شهری - شهریور 94 Sahab 0 731 ۱۳۹۴-۱۰-۱۱، ۰۴:۳۰ صبح
      یه سری مقاله در رابطه با مکانیابی کتابخانه حسنیه هزاره 1 1,455 ۱۳۹۴-۲-۲۵، ۱۰:۵۷ عصر
    آخرین ارسال: haydariyan
      مقالات کورش گلکار در باره ی طراحی شهری پژومند 7 9,545 ۱۳۹۴-۱-۱۵، ۰۷:۳۲ عصر
    آخرین ارسال: esfanjan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان