امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واقعا خوندن دکتری ارزش داره؟!
درد و دل بچه های ارشد چقدر خوندنی و جالبه ( شما الگوی کسایی هستید که تازه شروع راهند تازه باید راه رو براشون هموارتر هم بکنید پس نباید نا امید باشید ) ..... من که نتیجه گرفتم که بجنگیم ( البته ملایم و مهربان !!!) یعنی خوب درس بخونیم [تصویر:  biggrin.gif]
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour ، saeed nasiri majd ، ایلیا ، aramo
(۱۳۹۰-۱۰-۲۴، ۰۶:۰۱ عصر)sadeghpour نوشته است:
(۱۳۹۰-۱۰-۲۴، ۰۵:۴۸ عصر)ایلیا نوشته است: رو اینکه واقعا حق به حقدار نمی رسه، حق اتفاقا به اونی که حقش نیست می رسه
اما چارش چیه؟
3 راه داره
1. بگید ما نمی تونیم و پارتی نداریم و همینی هست که هست!
2.با تمام قوا به مقابله بلند بشید که البته کار سختی و طاقت فرساییه
3. مایش 100 تومنه! میرید از جایی که بهتون آدرس می دم 4 تا گردن کلفت! اجیر می کنید و یه اعلامیه چاپ می کنید و پایینش می نویسید WANTED!، بقیش حله!!!
البته مهندس جز با تحمل نمیشه به جایی رسید
همت بلند دار که مردان روزگار
از همت بلند به جایی رسیده اند(البته خانوما ببخشند،تقصیر شاعره، بنده بی گناهم!!):D

اگه مي خواستيم مبارزه نكنيم كه همون اول شروع نمي كرديم مهندس :)
راه هاي مبارزه فرق مي كنه مهندس ......به نظر من پروفسور حسابي اگه صد سالم توي ايران مي بود شايد نمي شد پروفسور حسابي ....يا حتي دكتر غريبم همينطور ....يا دكتر پاكزاد خودمون يا دكتر حبيبي و...
راه های مختلفی هست قبول
اما راه داریم تا راه، بعضی راه ها آهسته تره بعضیا سریع تر
بعضی راهها هنوز ادامش ساخته نشده و تهش جایی نیست که آدم انتظارشو داره
اما بعضی از راه ها تا تهش می رن
دکتر حسابی هم اگر صدسال تو ایران می موند یا نه بسته به شرایط اون زمان داره
اون موقع تو ایران دکترای فیزیک پلاسما کجا بود؟!
ایضا دکتر غریب
لطفا پاکزاد و حبیبی رو با اینها مقایسه نکنید قاتی میکنم ها!!!:@
یکی از ائمه(به علت هوش فراوان یادم نیست!) می قرماید انسان به اندازه آرزو و اراده ای که برای رسیدن به آن آرزو دارد پیشرفت خواهد کرد.
یادش بخیر ما تو دبیرستان داشتیم المپیاد ریاضی می خوندیم(فقط نیتش بود اما کی حوصلشو داشت!!)
یه نفر به اسم جواد لوائی اومده بود بهمون درس می داد. نقره المپیاد ریاضی جهان بود.
یه جمله ای گفت که هنوز یادمه. می گفت المپیاد خوندن یعنی یه مساله رو بخونی و نفهمی و باز بخونی و نفهمی و باز بخونی و آخرشم هرچی فکر کنی بازم نفهمی!!!
الان می فهمم چه جمله قشنگی گفته بود.:angel:
(۱۳۹۰-۱۰-۲۴، ۰۶:۰۶ عصر)Mahbobe-G نوشته است: درد و دل بچه های ارشد چقدر خوندنی و جالبه ( شما الگوی کسایی هستید که تازه شروع راهند تازه باید راه رو براشون هموارتر هم بکنید پس نباید نا امید باشید ) ..... من که نتیجه گرفتم که بجنگیم ( البته ملایم و مهربان !!!) [تصویر:  biggrin.gif]
جنگ که آرام و مهربون نداره!
اون سیاسته که آرام و مهربون داره و البته شما هم کم نابلد راه نیستیدا!
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، Sadeghpour ، shokri
جهان سوم يعني جايي كه اگه بخواي خودتو بسازي بايد كشورت رو ويران كني و اگه بخواي كشورتو بسازي بايد خودتو ويران كني (پروفسور حسابي)
روحش شاد و يادش گرامي
در ضمن الان كه دكتراي فيزيك پلاسما هست .....پس چرا دانشگاه شريف شده فرودگاهي براي دانشگاه هاي خارجي ....نگيد از خود بيگانگي و تهاجم فرهنگي و ... كه اصلا درست نيست
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
باز تاکید می کنم اون زمان با حال حاضر تفاوت های بسیاری داره، نگید نداره که اصلا درست نیست!!
آمار فرار مغرها رو هم خودم گذاشتم رو سایت اما طبق امار نه اینکه همشون فرار کنن، مگه اینجا زندانه؟!(البته از نگاه بعضیا زندانه اما از نگاه ما نه)
ولی حدود 60درصدشون در حال حاضر بر میگردن
به راستی چه ایرادی داره که برای آموختن علم به صورت کامل تر به جای دیگری رفت و بعد از فراگیری بازگشت؟
فکر هم می کنم گذشت اون زمانی که دنیا به مناطق توسعه یافته و جهان سوم تقسیم بندی می شد
دنیا که فقط سیاه و سفید نیست!
من که خودم عاشق صورتی ام!!!(توجه: صورتی رنگی کاملا مردانه است!)

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، saeed nasiri majd ، shokri
برای جلوگیری از کشت باقالی:

بچه های کارشناسی دقت کنید، موضوع تاپیک اینه: دکتری ارزش خوندن داره؟ که از صحبتها می شه نتیجه گرفت که نه و در واقع هم همین جوابه

عزیزان درس خوندن برا کنکور کارشناسی ارشد = دنبال باقالی رفتن

برید کار کنید اگه شده کارگری نه درس کنکوری

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، .Utopia ، Sadeghpour ، shokri
(۱۳۹۰-۱۰-۲۴، ۰۷:۰۹ عصر)ایلیا نوشته است: باز تاکید می کنم اون زمان با حال حاضر تفاوت های بسیاری داره، نگید نداره که اصلا درست نیست!!
آمار فرار مغرها رو هم خودم گذاشتم رو سایت اما طبق امار نه اینکه همشون فرار کنن، مگه اینجا زندانه؟!(البته از نگاه بعضیا زندانه اما از نگاه ما نه)
ولی حدود 60درصدشون در حال حاضر بر میگردن
به راستی چه ایرادی داره که برای آموختن علم به صورت کامل تر به جای دیگری رفت و بعد از فراگیری بازگشت؟
فکر هم می کنم گذشت اون زمانی که دنیا به مناطق توسعه یافته و جهان سوم تقسیم بندی می شد
دنیا که فقط سیاه و سفید نیست!
من که خودم عاشق صورتی ام!!!(توجه: صورتی رنگی کاملا مردانه است!)

ممنون مهندس
اما من هيچ مثالي نزدم كه رفته باشن و بر نگشته باشن ......همه مثال هاي من اونايي بودند كه رفتن و برگشتن (پروفسور حسابي،‌غريب،پاكزاد، محسن حبيبي)
اون زمان با الان تفاوت هاي زيادي نداره فقط تفاوتشون توي اينه كه اون موقع همه چيز و همه كس سر جاش نبود ولي الان همه سرجاشونن:huh:
براي يادگيري علم هم به جاي ديگه اي ميشه رفت مهندس (مام از اول حرفمون همين بود)
و يه سوال مهندس: توي تقسيم بندي شما كشورها و دنيا چجوري تقسيم بندي ميشن؟....مثلا كشور افغانستان، پاكستان با كشورهاي ايتاليا، اسپانيا و ... برابرند؟تكليف تقسيم بندي كشورها چي ميشه؟....مثلا شما ايران رو توي تقسيم بنديتون چطور تقسيم بندي مي كنيد؟ چطور پس هنوز سازمان يونسكو كشورهارو بر اين اساس تقسيم بندي ميكنه؟ شايديونسكو هم مثل من و پروفسور حسابي اشتباه مي كنه.:huh::huh:............

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، shokri
سلام
مهنس صادقپور عزیز جسارتا یه سوال دارم؟
شما اگر برای درس بریید،برمی گردید؟
آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
(۱۳۹۰-۱۰-۲۴، ۰۷:۴۶ عصر)saeed nasiri majd نوشته است: سلام

هميشه باتو
براي ايرانم.......ايران جاودانه ام
معناي زنده بودن من با تو بودن است
نزديك،‌دور، سير، گرسنه،رها،‌اسير،‌دلتنگ، شاد
آن لحظه اي كه بي تو سرايد مرا مباد
مفهوم مرگ من در راه سرفرازي تو،‌دركنار تو، مفهوم زندگيست
معناي عشق نيز در سرنوشت من، با تو، هميشه باتو، براي تو، زيستن است
براي ايرانم .......ايران جاودانه ام .....هميشه باتو

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، JAVAD4050 ، shokri ، parasto_gh
اون زمان این تقسیم بندی درست بود
اما فکر می کنم اگه دکتر حسابی هم الان بود این تقسیم بندی رو قبول نداشت
البته این تقسیم بندی که از طرف اونها می شه اظهر من الشمسه که کار سیاسیه
نمیخوام بگم کشور خیلی پیشرفته شده ها! هنوز مخمون اینقدر معیوب نشده
ولی اینکه اونها سیاه نمایی رو در دستور کارشون دارند واسه من یکی ثابت شده
وقتی تو ورزش کار سیاسی می کنند تو این مورد نکنند؟ اگه نکنند باید بهشون شک کردم، من که اگه جاشون بودم حتما می کردم!!!
بعد اشتباه نکنید من گفتم تقسیم بندی دو جناحه صحیح نیست، بهترین راه نمره دهیه
گرجه این تقسیم بندی ها بیشتر برد تبلیغاتی داره واسه کسایی که می خوان یه اسمی تو دهنشون باشه که یه وقت کم ادبیات کم نیارن
راستی یه سلام هم عرض می کنیم به مهندس مجد!
چه خبر مهندس؟ بی احتیاطی کردید اومدید این طرفا؟!
درسا یعنی اینقدر سنگینه؟؟

پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd
(۱۳۹۰-۱۰-۲۴، ۰۸:۰۳ عصر)sadeghpour نوشته است:
(۱۳۹۰-۱۰-۲۴، ۰۷:۴۶ عصر)saeed nasiri majd نوشته است: سلام

هميشه باتو
براي ايرانم.......ايران جاودانه ام
معناي زنده بودن من با تو بودن است
نزديك،‌دور، سير، گرسنه،رها،‌اسير،‌دلتنگ، شاد
آن لحظه اي كه بي تو سرايد مرا مباد
مفهوم مرگ من در راه سرفرازي تو،‌دركنار تو، مفهوم زندگيست
معناي عشق نيز در سرنوشت من، با تو، هميشه باتو، براي تو، زيستن است
براي ايرانم .......ايران جاودانه ام .....هميشه باتو

مهندس اینو بگم اونوری ها خیلی تبلیغات زیادی هم میکننا!!!!!!
کسانی که برای تحصیلات تکمیلی میرن برای اونوری ها تحقیق و تولید علم می کنن مثال :آلمان ،هزینه تحصیل نمی گیرن پس چه نفعی براش داره؟یه موضوع خوب بهتون میدن شما هم براشون تحقیق و تلاش می کنی(کاری به تجربه ای که بدست میاری ندارم)
مفت و مجانی کار تحقیقاتیشونو جلو می برن(یعنی اول به نفع اوناست)
توی رنکینگ دانشگاه ها میگن دانشگاههای ایران پایینن اما بیا حالا شاخص هاشونو نگاه کن(فضای سبز-بورسیه-خیلی چیزای کم رنگ تر نسبت به علم)اما بیان ببینن چقدر از علم ما ایرانی ها دارن استفاده می کنن(الان دانشگاه MITداره با دانشگاه شهید بهشتی دوره برنامه ریزی شهری برگزار می کنه مطمئن باش یه استفاده علمی میبرن)دیگه بهتر از این دانشگاه که نداریم
اشتباه ما اینه که دانشجو رو تا کارشناسی یا کارشناسی ارشد روشون هزینه میکنیم و وقت میذاریم بعد که وقت استفاده می شه به راحتی میره خارج از کشور و اونجا برای خارجی ها تحقیق می کنه( دانشجو تقصیر نداره)
الان در دوره دکتری دانشگاهها ی خودمون یه وقتی به دانشجو میدن تا در صورت تمایل با یه استادی در خارج کشور روی موضوع خودش کار کنه که این بنظر م خیلی می تونه مفید باشه.
درسته کار کمه و... خیلی چیزای دیگه اما کسایی که کار می دونن یا اینکه در حدخودشون زرنگی دارن بهشون نیازه و دنبالشون هم میرن مهم اینه که یه خورده هم عینک خوشبینی بزنیم(سو تعبیرنشه منظورم به شخص خاصی نیست)
به نظرمن بهترین کار اینه که کار یادبگیریم و به تجربمون اضافه کنیم،از هر رشته ای هم که بیاییم شهرسازی بخونیم(دکتری)اگر تجربه و کاردان نباشیم به هیچ جا نمیرسیم.البته مهندس مطمئنم با این پشت کاری که شما داری دکتری تون رو می گیری و بعد بر می گردی به کشور خودمون خدمات میدی
(انشاا...)

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بچه ها کسی ایمیل خبرنگاران تلویزیونی مانند حسینی بای را داره s1s2s3 0 2,522 ۱۳۹۱-۸-۲۵، ۰۶:۲۶ عصر
آخرین ارسال: s1s2s3
  بچه ها کسی در مورد انتقالی دانشگاه ازاد خبر داره s1s2s3 1 2,840 ۱۳۹۱-۷-۲۲، ۰۲:۰۶ صبح
آخرین ارسال: godonly.
Thumbs Up نخستین دانشجوی فوق دکتری شهرسازی کشور فارغ‌التحصیل شد lili_lovely 2 2,373 ۱۳۹۱-۴-۲۸، ۱۲:۲۰ عصر
آخرین ارسال: seywan_kurd
  آیا کنکور امسال برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسکیس داره؟ alireza 0 2,052 ۱۳۹۱-۲-۱۱، ۰۸:۴۱ عصر
آخرین ارسال: alireza
  و آزمون دکتری نیز گذشت... parasto_gh 5 3,614 ۱۳۹۱-۱-۲۷، ۱۱:۱۳ صبح
آخرین ارسال: ایلیا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان