امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واقعا خوندن دکتری ارزش داره؟!
(۱۳۹۲-۵-۹، ۱۱:۵۰ عصر)s1s2s3 نوشته است: دوستان عمر ما که میگذرد پس بزارید با یک چیز خوب بگذرد چی بهتر از درس خوندن شما تلاش کنید به نتیجه میرسید

خداوند می فرماید از تو حرکت از من برکت یادتون نره هر چیزی یک نتیجه ای میده دیگه دیر یا زود بودنش دست ما نیست با تشکر
اوووووووووووووووووووووووووووووووو
یاد این تاپیک بخیر
کاملا موافقم که عمر ما باید با یک چیز خوب بگذرد.
اما خواستم فقط یک مطلب رو بگم. اینکه درس خوندن صرفا معادل مدرک گرفتن نیست. اتفاقا خیلی از اوقات بهتره مدرک گرفته نشه
بهتر است عمر آدمی با چیزی بگذرد که اگر فردای ازش پرسیدند به چه دردت خورد بگوید به فلان و بهمان نه صرفا وسیله ای جهت ارتقای شغلی و مالی و اجتماعی و ....
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، foroogh.r
سلام
دوستان طوری ک من شنیدم هزینه دکترا ازاد 60-70م هست و4سال هم زمان میبره
در این مقطع چه فرقی بین دکتری در ازاد و دکتری دانشگاه بین الملل هست از لحاظ ارزشی و کار
چون جوری ک گفتن دکتری در دانشگاه بین الملل بدون کنکور دوساله و 50م هزینه اش هست
شما باشید کدومو انخاب میکنید و چرا؟
ممنون

آخرین ارسال های من :
پاسخ
من فکر نمی کنم بین الملل اینجوری باشه چون همیشه شهریه بین المملل یک و نیم تا دو برابر دانشگاه ازاد بوده الان دوستان من که دارن ارشد در قشم و کیش معماری میخونند ترمی 4 میلیون تومان برای بین المملل پرداخت میکنند حالا کدوم دانشگاهبین املل اطلاعیه زده که دانشجو میخواید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
امیدوارم بجای همه این حرفایی که ماها مینشینیم و فقط دنبال نقدو کوبیدن موضوعاتی از این قبیل هستیم خدا بهمون یه اندیشه ای بده تا بجای اینهمه یکجا نشستن و منفی بافی تکونی بخوریم و ضامن موفقیت خودمون و کشورمون باشیم!
شما اساتید!!!!!!!!!!!
تا حالا شده یه تز یا نظریه یا یه تحقیق که بشه اونو بعنوان یه طرح جدید ارائه بدیم تو دنیا داشتین /اصلا بهش تونستین فکر کنین؟فقط میان تو سایت و دور هم از همدیگه تعریف میکنین و از نظرات هم پشتیبانی میکنین!با حرف زدن نمیشه علم رو تکون داد !اون دوستی که گفته بودن دکتر حسابی بعد از رها کردن کرسی پروفسور انیشتین تو دانشگاه و اومدن به ایران چه تحقیرهایی به ایشون وارد شد تا تونستن این سنگ بنای عظیم علمی رو تو اون موقع بوجود بیارن (با اون امکانات)تا حالا از خودشون و شما پرسیدن و خواستن بگین اگه شما بودین چیکار میکردین؟
اگه همه تئوریسین های بزرگ دنیا( یا نه همه اون حتی کوچیکاشون ) قرار بود یه ذره مثل شماها فکر کنن فکر نمیکنم هیچ تئوریی به سرانجام نمیرسید!!!
بریم دنبال اینکه خودمونو واسه پیشرفت و اعتلای کشورمون آماده کنیم و بسازیم نه با تحقیر و کم شمردن خودمون رو از رشد باز داریم!
هرچند الان همه اتون جبهه خواهید گرفت ولی اصلا مهم نیست!!!!
اگه به کسی بی احترامی شده عذر میخوام !خوب اینم نظر من بوددیگه!!!!!!!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، ماراویا
(۱۳۹۲-۵-۱۰، ۰۷:۱۳ عصر)mahan نوشته است: امیدوارم بجای همه این حرفایی که ماها مینشینیم و فقط دنبال نقدو کوبیدن موضوعاتی از این قبیل هستیم خدا بهمون یه اندیشه ای بده تا بجای اینهمه یکجا نشستن و منفی بافی تکونی بخوریم و ضامن موفقیت خودمون و کشورمون باشیم!
شما اساتید!!!!!!!!!!!
تا حالا شده یه تز یا نظریه یا یه تحقیق که بشه اونو بعنوان یه طرح جدید ارائه بدیم تو دنیا داشتین /اصلا بهش تونستین فکر کنین؟فقط میان تو سایت و دور هم از همدیگه تعریف میکنین و از نظرات هم پشتیبانی میکنین!با حرف زدن نمیشه علم رو تکون داد !اون دوستی که گفته بودن دکتر حسابی بعد از رها کردن کرسی پروفسور انیشتین تو دانشگاه و اومدن به ایران چه تحقیرهایی به ایشون وارد شد تا تونستن این سنگ بنای عظیم علمی رو تو اون موقع بوجود بیارن (با اون امکانات)تا حالا از خودشون و شما پرسیدن و خواستن بگین اگه شما بودین چیکار میکردین؟
اگه همه تئوریسین های بزرگ دنیا( یا نه همه اون حتی کوچیکاشون ) قرار بود یه ذره مثل شماها فکر کنن فکر نمیکنم هیچ تئوریی به سرانجام نمیرسید!!!
بریم دنبال اینکه خودمونو واسه پیشرفت و اعتلای کشورمون آماده کنیم و بسازیم نه با تحقیر و کم شمردن خودمون رو از رشد باز داریم!
هرچند الان همه اتون جبهه خواهید گرفت ولی اصلا مهم نیست!!!!
اگه به کسی بی احترامی شده عذر میخوام !خوب اینم نظر من بوددیگه!!!!!!!
اول سلام
دوم نه بابا کجا کی قراره جبهه بگیره. اصلا هرکی جبهه بگیره خودم حسابشو می رسم :D (اقاجان اینها شوخیه!!!! وگرنه کی شده تا حالا کسی به ما حرفی بزنه و ما بهش بگیم چرا گفتی!؟- اصلا هرکسی دوست داره بیاد حساب مارو برسه ما که حرفی نداریم)
خیلی کوچولو تو چند خط چندتا سوال طرح می کنم خوبه که رو اینها فکر کنیم، حداقل تو دل خودمون خیلی بی صدا تا کسی نشنوه
ایا نقد کردن خوبه؟ ایا ادامه نقد کردن اگر پیگیری مناسبی بشه به یه طرح جدید احتمالا نمی رسه؟
ایا جامعه ای موفقه که حتما طرحش تو دنیا برای طرح شدن مناسب باشه؟ واقعا ایا اینطوره؟ به نظرتون ایا معماری ایرانی خودمون درگذشته که در بافت شهری و خانه سازی، بعد از اسلام خیلی تاثیر گرفت ( از اسلام)، ایا این طرح که به زعم بسیاری از اساتید معماری و حتی شهرسازی، بسیار مناسب و کم نقص هست، اگر در دنیا ارائه بشه مورد توجه قرار میگیره؟ اصلا ایا ما برای دیگران زندگی می کنیم؟
شما جقدر مطالعه کردید؟ به نظرتون پایه شهرسازی چیه؟ ایا فرهنگ از زیربناهای اصلیش نیست؟ ایا فرهنگ کشورها باهم متفاوت نیست؟ ایا ارتباطی بین اشکالات و معضلات بزرگ شهرسازی و معماری و فرهنگ کپی پیست از کشورهای دیگه برقرار نیست؟ خیلی راحت بگم ایا ما خودمون ادم نیستیم؟ باید چشممون به دهن اونا باشه؟ یعنی اینقدر بدبخت شدیم؟؟؟
خب به نظر شما ایا تحقیق نشده در باره کشورمون؟ در باره معماریش؟ شهرسازیش؟ کدوم قسمتشو میخواید رفرنس بدم؟
سوال بعدی
حل یک مشکل به چه صورت هست؟ ایا اول شناخت مشکل، بعد راه حل برای اون نیست ؟(در ساده ترین حالتش).
خب ما الان باهم مشترک هستیم که معضلات رو شناختیم اما ایا در راه حل هم درست پیش میریم؟ ایا وظیفه یه دانشجو اینه بیاد تز بده؟ یا وظیفه اون استاد دانشگاه... اقای ... که همه عمرش شده فقط ترجمه اندیشه های گذشتگان اروپا و امریکا؟؟
سوال دیگه
ایا خیلی از اشکالات شما، اشکالات اجرایی نیستن؟ علم اینها تولید نشده یا اینکه شده اما به منصه ظهور نرسیده؟
و سوال اخر
ایا فکر نمیکنیم ممکنه مطلب یه مقدار پیچیده تر از این حرف ها باشه؟ همه چی ایا به صورت خطیه؟؟؟؟
در نهایت امیدوارم هم نقدهامون منصفانه تر باشه هم با لحن مهربانانه تری بگیم اگر قصد اصلاح داریم. اما اگر قصد دیگری در میان است والله اعلم...

پاسخ
 سپاس شده توسط ماراویا
مهندس ایلیا خواهشن طرز گفتارتون را عوض کنید منظورتون چیه حسابش را میرسم از مدیر سایت هم میخواهم این تاپیک راببندد تا مانع انحراف نشود

پاسخ
(۱۳۹۲-۵-۱۰، ۰۸:۴۰ عصر)s1s2s3 نوشته است: مهندس ایلیا خواهشن طرز گفتارتون را عوض کنید منظورتون چیه حسابش را میرسم از مدیر سایت هم میخواهم این تاپیک راببندد تا مانع انحراف نشود
شکلک شوخی گذاشتم ولی نمی دونم چرا نیفتاده
ویرایش شد:
به جهت پست شما و اینکه باقی دوستان فکر نکنن حالا چی شده و چی گفته شده! اینرو بیان میکنم:
دوستانی که تا به حال با ما از ابتدا بودند میدونن که سعی کردیم فضا رو دوستانه نگه داریمو شوخی کنیم.( مثلا کسی گفته سرتو میکنم میزنم بالای درخت!! 21 حالا من بیام ناراحت بشم!؟؟) وگرنه تا به حال در تمام این مدت پیدا نمیکنید پستی که ما به کسی گفته باشیم این حرف رو نباید بزنی و حق نداری بزنی. صرفا جهت تلطیف فضای سایت هست. البته مطمئنا در تاپیک های شما هیچ نوع شوخی رو ازین به بعد انجام نمیدیم. دوستان دیگر هم واقعا از این نوع صحبت ها اگر ناراحت میشن فرقی نمیکنه چه اینجا چه به صورت پیام، به ما بگن حتما ادامه پیدا نمی کنه.
مطلبی رو هم قصد داشم داخل پرانتز خدمت شما و سایر مدیران عرض کنم، ولی صلاح بر این هست که اینجا در معرض عموم مطرح نشه. انشا الله در تاپیک مخصوص مدیران به سمع و نظر همه دوستان می رسونم
شما هم ببخشید اگر ناراحت شدید

پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050 ، ماراویا
کلا از ابتدای شکل گیری دانشگاه آزاد هدف برنامه ریزی شده به نابودی کشاندن دانشگاههای دولتی کلید خورد.مدارک قلابی دانشگاه آزاد که با بهره پولی دانشجو بدست می آید نه با بهره هوشی آموزش عالی کشور را ویران کرد.امروزه هر بقال شرافتمند و حتی چاقو کش های توی خیابان ها هم مفتخر به داشتن لیسانس دانشگاه آزاد و سایر دانشگاههای پولکی(غیر انتفاعی درجه یک درجه دو درجه سه و...) هستند.نتیجه::توخود بخوان حدیث مفصل از این مجمل

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۵-۱۱، ۱۲:۱۳ صبح)holland نوشته است: کلا از ابتدای شکل گیری دانشگاه آزاد هدف برنامه ریزی شده به نابودی کشاندن دانشگاههای دولتی کلید خورد.مدارک قلابی دانشگاه آزاد که با بهره پولی دانشجو بدست می آید نه با بهره هوشی آموزش عالی کشور را ویران کرد.امروزه هر بقال شرافتمند و حتی چاقو کش های توی خیابان ها هم مفتخر به داشتن لیسانس دانشگاه آزاد و سایر دانشگاههای پولکی(غیر انتفاعی درجه یک درجه دو درجه سه و...) هستند.نتیجه::توخود بخوان حدیث مفصل از این مجمل
    من خودم دانشگاه تهران درس خوندم 113ولی توی برخی از رشته ها تو همین دانشگاه آزد آدمایی رو دیدم که واقعا بینظیر واسه بدست آوردن چیزی که دنبالش بودن(یادگیری)تلاش میکردن و خیلی از وقتا هم به نکات و جنبه های خوبی رسیدن البته وضعیت علم کلا تو خیلی از رشته ها در حالت کمای مغزی بسر میبره پس بهتر همونطور که قبلا هم گفتم بجای کوبیدن و نقد کردن شرایط به دنبال نقد کردن روش و طرز فکر خودمون باشیم وگرنه نه دانشگاه آزاد دیگه ازبین میره و نه ما با این روش به جایی میرسیم!68

پاسخ
    اول سلام
    دوم نه بابا کجا کی قراره جبهه بگیره. اصلا هرکی جبهه بگیره خودم حسابشو می رسم :D (اقاجان اینها شوخیه!!!! وگرنه کی شده تا حالا کسی به ما حرفی بزنه و ما بهش بگیم چرا گفتی!؟- اصلا هرکسی دوست داره بیاد حساب مارو برسه ما که حرفی نداریم)
    خیلی کوچولو تو چند خط چندتا سوال طرح می کنم خوبه که رو اینها فکر کنیم، حداقل تو دل خودمون خیلی بی صدا تا کسی نشنوه
    ایا نقد کردن خوبه؟ ایا ادامه نقد کردن اگر پیگیری مناسبی بشه به یه طرح جدید احتمالا نمی رسه؟
    ایا جامعه ای موفقه که حتما طرحش تو دنیا برای طرح شدن مناسب باشه؟ واقعا ایا اینطوره؟ به نظرتون ایا معماری ایرانی خودمون درگذشته که در بافت شهری و خانه سازی، بعد از اسلام خیلی تاثیر گرفت ( از اسلام)، ایا این طرح که به زعم بسیاری از اساتید معماری و حتی شهرسازی، بسیار مناسب و کم نقص هست، اگر در دنیا ارائه بشه مورد توجه قرار میگیره؟ اصلا ایا ما برای دیگران زندگی می کنیم؟
    شما جقدر مطالعه کردید؟ به نظرتون پایه شهرسازی چیه؟ ایا فرهنگ از زیربناهای اصلیش نیست؟ ایا فرهنگ کشورها باهم متفاوت نیست؟ ایا ارتباطی بین اشکالات و معضلات بزرگ شهرسازی و معماری و فرهنگ کپی پیست از کشورهای دیگه برقرار نیست؟ خیلی راحت بگم ایا ما خودمون ادم نیستیم؟ باید چشممون به دهن اونا باشه؟ یعنی اینقدر بدبخت شدیم؟؟؟
    خب به نظر شما ایا تحقیق نشده در باره کشورمون؟ در باره معماریش؟ شهرسازیش؟ کدوم قسمتشو میخواید رفرنس بدم؟
    سوال بعدی
    حل یک مشکل به چه صورت هست؟ ایا اول شناخت مشکل، بعد راه حل برای اون نیست ؟(در ساده ترین حالتش).
    خب ما الان باهم مشترک هستیم که معضلات رو شناختیم اما ایا در راه حل هم درست پیش میریم؟ ایا وظیفه یه دانشجو اینه بیاد تز بده؟ یا وظیفه اون استاد دانشگاه... اقای ... که همه عمرش شده فقط ترجمه اندیشه های گذشتگان اروپا و امریکا؟؟
    سوال دیگه
    ایا خیلی از اشکالات شما، اشکالات اجرایی نیستن؟ علم اینها تولید نشده یا اینکه شده اما به منصه ظهور نرسیده؟
    و سوال اخر
    ایا فکر نمیکنیم ممکنه مطلب یه مقدار پیچیده تر از این حرف ها باشه؟ همه چی ایا به صورت خطیه؟؟؟؟
    در نهایت امیدوارم هم نقدهامون منصفانه تر باشه هم با لحن مهربانانه تری بگیم اگر قصد اصلاح داریم. اما اگر قصد دیگری در میان است والله اعلم...
    [/quote]
    سلام علیکم عزیزم!
    من نگفتم که چه جامعه ای موفق شده یا نشده و اینکه شهرسازی و معماری ما حتی باستانیمون هم حرفی واسه گفتن داره یانه(که نداره)!من نمیگم که وظیفه دانشجو تئوری پردازیه!
    من میگم درسته وظیفه ما تئوری پردازی نیست ولی تحقیق که هست .درست اندیشیدن و پرورش اندشه امون که هست.من مطمئنم که تو معماری و شهر سازی دنیا ما فقط در حد کشورهایی که فرهنگشون هم تیپ و تراز ماست میتونیم حرفی بزنیم اونم نه هر حرف و تزی بلکه فقط چیزایی که مختصص فرهنگ و آداب خودمونه و دلخوش کنیم به تاریخی که اونم معتبرترینشون رو همون خارجیها واسه ما نوشتن که اینم دردی رو از ما دوا نمیکنه.
    ما باید سختکوشی (و ویژگیهای خوب )غربیها یاد بگیریم که بطور مثال بقول دکتر شریعتی یه دختر فرانسوی بلند میشه میره تو صحرای آفریقا تا آخر عمرش رو یه موضوع تحقیق میکنه و بعد از اونم دخترش کارش رو دنبال میکنه و تازه بعد از دونسل میاد و میگه که فلان موضوع رو در مورد مورچه های آفریقایی کشف کرده!یا میگه وقتی تو فرانسه (بعنوان مدل میگه) میخوان کتابخونه رو ببندن باید یه دانشجو رو به زور از کتابخونه بیرون کنن.
    خالا بینی و بین الله اینو با خودمون و اساتیدمون مقایسه کنین.بنظر شما این تفاوتهادلیل پیشرفت علمی و سایر تفاوتهای بین ما ها نیست.من دارم میگم بیایم خودمونو تکون بدیم نه ااینکه دائم مثل پیرزنها یه گوشه بشینیم و نق نق کنیم!
    ایلیا جان نه اینکه در این موارد تحقیق نشده.منم قبول دارم تحقیق شده ولی خدا وکیلی تا خالا یه تز یا نظریه درست و حسابی یا یه تحقیق درست ودرمون که پایه داشته باشه نه اینکه کپی -پیست بقیه کتابا (هر کدومش درصدی داره)دیدین؟نمیگم نیست ولی وقتی ما میتونیم موفق باشیم و تو هر کاری که میکنیم اول باشیم چرا نکنیم؟ضمنا ما درسته واسه خودمون زندگی میکنیم ولی دنیا و تحقیقات اون رو به یکپارچه شدنه!ضمنا همون تحقیقاتی که شما میفرمایین انجام شده از پایه و نظریات خودمون توش چیزی هست ؟اصلا نظریه ای تو معماری و شهرسازی داشتیم که اون تحقیقها از اونا استفاده کنن یا مثل همیشه آماده خوره نظزیات و پیرو مکاتب علمی و فکری و در مورد رشته خودمون هنری کشور های غربی بودیم.
    انشاءالله که همه امون بتونیم خودمون و کشورمونو به جایی برسونیم که واقعا حقشه البته نه با یکجا نشستن و فقط حرف زدن!!!!!1
    و من الله توفیق!!!!!!!!!113

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      بچه ها کسی ایمیل خبرنگاران تلویزیونی مانند حسینی بای را داره s1s2s3 0 2,541 ۱۳۹۱-۸-۲۵، ۰۶:۲۶ عصر
    آخرین ارسال: s1s2s3
      بچه ها کسی در مورد انتقالی دانشگاه ازاد خبر داره s1s2s3 1 2,878 ۱۳۹۱-۷-۲۲، ۰۲:۰۶ صبح
    آخرین ارسال: godonly.
    Thumbs Up نخستین دانشجوی فوق دکتری شهرسازی کشور فارغ‌التحصیل شد lili_lovely 2 2,382 ۱۳۹۱-۴-۲۸، ۱۲:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: seywan_kurd
      آیا کنکور امسال برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسکیس داره؟ alireza 0 2,112 ۱۳۹۱-۲-۱۱، ۰۸:۴۱ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      و آزمون دکتری نیز گذشت... parasto_gh 5 3,622 ۱۳۹۱-۱-۲۷، ۱۱:۱۳ صبح
    آخرین ارسال: ایلیا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان