امتیاز موضوع:
  • 45 رأی - میانگین امتیازات: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبدیل فایل word به پاورپوینت با زدن چند دکمه*به همین راحتی*
سلام اینم آموزش این ترفند که خوب میتونید با یه سرچ در دنیای نت بیابید ولی شاید افرادی مثل من هنوز ندونند

فایل Word خود را باز کنید. کلیدهای ترکیبی Alt+F11 را بزنید تا پنجره ی vbe باز شود. از منوی insert ، گزینه ی module را انتخاب نمائید. کدهای زیر را بطور کامل کپی کرده و در پنجره ی باز شده Paste کنید.

Sub pptAsText()

Dim pApp As Object, pPres As Object

Dim pSlide As Object, pTxt As Object

Set pApp = CreateObject("Powerpoint.Application")

pApp.Visible = True: Set pPres = pApp.Presentations.Add

pPres.PageSetup.SlideOrientation = IIf(ActiveDocument.PageSetup.Orientation = wdOrientPortrait, 2, 1)

ActiveDocument.Words(1).Select

For i = 1 To Selection.Information(wdNumberOfPagesInDocument)

Selection.GoTo What:=wdGoToPage, Which:=wdGoToNext, Name:=i

Selection.GoTo What:=wdGoToBookmark, Name:="\page": Selection.Copy

Set pSlide = pPres.Slides.Add(pPres.Slides.Count + 1, 2)

Set pTxt = pSlide.Shapes(2)

pTxt.TextFrame.TextRange.ParagraphFormat.Bullet.Visible = False

pTxt.TextFrame.TextRange.Paste: pTxt.TextFrame.TextRange.Font.Size = 12

Next i

End Sub

اکنون پنجره ی اصلی vbe را ببندید (توجه کنید که اشتباها پنجره ای که کدها را داخلش پیست کردید، بسته نشود. فقط پنجره ی اصلی را ببندید تا خودش پنجره ی کدها را ببندد) کلیدهای ترکیبی Alt+F8 را بزنید.

در پنجره ی باز شده، pptastext را انتخاب نمائید. سپس روی Run کلیک کنید.

از این لحظه عملیات تبدیل ورد به پاورپوینت بطور اتوماتیک آغاز می شود. شما باید منتظر بمانید تا اسلاید ها ساخته شوند. (چند دقیقه زمان می برد)

پس از اینکه تمام اسلایدها ساخته شد، آنها را مشاهده کرده و افکت گذاری نمائید.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط abcdefghijklm ، Sadeghpour ، ایلیا ، parasto_gh ، lofra ، محروم ، elham90 ، ali_ahmadi ، 0RKIDEH ، sharmin ، shahryar ، FA.ARDAKANI ، MUD ، 8700113 ، mahsa.aezzi ، Ƒanos ، dely_sh ، Brightness ، nazanin.gh ، dementor ، amir_33 ، 3pi
مرسي مهندس از توضيحاتتون..........خيلي ممنون
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط محروم
(۱۳۹۰-۱۰-۲، ۱۱:۴۵ عصر)AliReza نوشته است: سلام اینم آموزش این ترفند که خوب میتونید با یه سرچ در دنیای نت بیابید ولی شاید افرادی مثل من هنوز ندونند

فایل Word خود را باز کنید. کلیدهای ترکیبی Alt+F11 را بزنید تا پنجره ی vbe باز شود. از منوی insert ، گزینه ی module را انتخاب نمائید. کدهای زیر را بطور کامل کپی کرده و در پنجره ی باز شده Paste کنید.

Sub pptAsText()

Dim pApp As Object, pPres As Object

Dim pSlide As Object, pTxt As Object

Set pApp = CreateObject("Powerpoint.Application")

pApp.Visible = True: Set pPres = pApp.Presentations.Add

pPres.PageSetup.SlideOrientation = IIf(ActiveDocument.PageSetup.Orientation = wdOrientPortrait, 2, 1)

ActiveDocument.Words(1).Select

For i = 1 To Selection.Information(wdNumberOfPagesInDocument)

Selection.GoTo What:=wdGoToPage, Which:=wdGoToNext, Name:=i

Selection.GoTo What:=wdGoToBookmark, Name:="\page": Selection.Copy

Set pSlide = pPres.Slides.Add(pPres.Slides.Count + 1, 2)

Set pTxt = pSlide.Shapes(2)

pTxt.TextFrame.TextRange.ParagraphFormat.Bullet.Visible = False

pTxt.TextFrame.TextRange.Paste: pTxt.TextFrame.TextRange.Font.Size = 12

Next i

End Sub

اکنون پنجره ی اصلی vbe را ببندید (توجه کنید که اشتباها پنجره ای که کدها را داخلش پیست کردید، بسته نشود. فقط پنجره ی اصلی را ببندید تا خودش پنجره ی کدها را ببندد) کلیدهای ترکیبی Alt+F8 را بزنید.

در پنجره ی باز شده، pptastext را انتخاب نمائید. سپس روی Run کلیک کنید.

از این لحظه عملیات تبدیل ورد به پاورپوینت بطور اتوماتیک آغاز می شود. شما باید منتظر بمانید تا اسلاید ها ساخته شوند. (چند دقیقه زمان می برد)

پس از اینکه تمام اسلایدها ساخته شد، آنها را مشاهده کرده و افکت گذاری نمائید.

سلام
ممنون از توضیحاتتون .همین حالا نیاز داشتم
آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
پاسخ
 سپاس شده توسط محروم
مهندس نکته ای که باید خوب رعایت بشه اینه که هر اسلایدی که میخواید ساخته بشه باید متن به همون مقدار در صفحات ورد باشه

مثلا اگه 20 صفحه ورد داشتید و خواستید هر پاراگرافی یک صفحه باشه به راحتی هر پاراگرافی را در یک صفحه در ورد قرار دهید که خوب با زدن چند اینتر این کار انجام میشه

این ترفند صفحات ورد را به اسلاید تبدیل میکنه و تصویر را نمیبره

پاسخ
 سپاس شده توسط lofra ، محروم ، 0RKIDEH ، shahryar ، mahsa.aezzi ، dely_sh
مهندس خیلی جالب و عالی بود، فقط یه مشکل کوچیک داشت، اونم این که تصاویر رو داخل پاور پوینت نمی آورد، فقط متون رو میاورد.
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط محروم
(۱۳۹۰-۱۰-۳، ۱۲:۳۵ صبح)parasto_gh نوشته است: مهندس خیلی جالب و عالی بود، فقط یه مشکل کوچیک داشت، اونم این که تصاویر رو داخل پاور پوینت نمی آورد، فقط متون رو میاورد.

درسته اینو اشاره کردم

شاید برنامه اش باشه ولی من نمیدونم اگه کسی میدونه بزاره تا بقیه استفاده کنند چون بعضی وقت ها خیلی لازمه و در وقت صرفه جویی میشه

پاسخ
 سپاس شده توسط محروم ، parasto_gh
جالب بود ممنون
آخرین ارسال های من :

بزرگ فکر کن...
پاسخ
 سپاس شده توسط محروم
چه جالب بود [تصویر:  hi5.gif]

آخرین ارسال های من :
پاسخ
بسیار عالی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام ممنون عالی بود
آخرین ارسال های من :

زندگی باید کرد ؛ گاه با یک گل سرخ گاه با یک دل تنگ ، گاه باید روئید در پس این باران ، گاه باید خندید بر غمی بی پایان . . .
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,447 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,731 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
  تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,291 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: s.t
  اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی ویژه فرصت 1 هفته زمردیان 27 8,333 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۱۶ صبح
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,678 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 2 زمردیان 1 882 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 3 زمردیان 1 1,144 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  مسابقه بزرگ ایرانشهرساز اکنون با جوایز ارزنده برای نخستین بار URBAN 98 79 15,457 ۱۳۹۲-۴-۳۱، ۰۳:۲۴ عصر
  هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,614 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان