امتیاز موضوع:
  • 79 رأی - میانگین امتیازات: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گفتگوی آنلاین و طرح سوال از شما و جواب در ساعت 9-11 هرشب{امشب 11 آبان} همراه با جایزه
سوال

چرا باید تو شهر هامون نماد داشته باشیم؟

نبود نماد=بی هویتی؟
:huh:
آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
(۱۳۹۰-۸-۱۲، ۱۲:۱۹ صبح)AliReza نوشته است:
(۱۳۹۰-۸-۱۲، ۱۲:۰۷ صبح)FA.ARDAKANI نوشته است: سلام ، شرمنده که دیر رسیدم به بحث ، ولی با این وجود سوالم را دوباره خدمت مهندسین مطرح می کنم
چرا بعد از برپایی اسکلت ساختمانهای فلزی قبل از اجرای سقف و دیوارهای بین و اطراف روی سر تیرها یه قوطی حلبی می گذارند من در جاهای زیادی نمونه این کار را دیدم ؟
موفق باشید

سلام
اگه بتونید یه عکس تهیه کنید و بزارید بهتره

یکی از اساتید ما می گفتن این کارو می کنن تا از ستونها در برابر بارندگی جلوگیری کنن مخصوصا از ستون های که به صورت باکس هستن
(۱۳۹۰-۸-۱۲، ۱۲:۱۹ صبح)AliReza نوشته است:
(۱۳۹۰-۸-۱۲، ۱۲:۰۷ صبح)FA.ARDAKANI نوشته است: سلام ، شرمنده که دیر رسیدم به بحث ، ولی با این وجود سوالم را دوباره خدمت مهندسین مطرح می کنم
چرا بعد از برپایی اسکلت ساختمانهای فلزی قبل از اجرای سقف و دیوارهای بین و اطراف روی سر تیرها یه قوطی حلبی می گذارند من در جاهای زیادی نمونه این کار را دیدم ؟
موفق باشید

سلام
اگه بتونید یه عکس تهیه کنید و بزارید بهتره

یکی از اساتید ما می گفتن این کارو می کنن تا از ستونها در برابر بارندگی جلوگیری کنن مخصوصا از ستون های که به صورت باکس هستن
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
فرق پلان و سايت پلان چيه ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخرین ارسال های من :

خداوندا،تقدیرم را زیبا بنویس.کمکم کن آنچه تو زود می خواهی من دیرنخواهم و آنچه تو دیر می خواهی من زود نخواهم.(
    دکترشریعتی)
    پاسخ
    (۱۳۹۰-۸-۱۳، ۱۲:۳۵ عصر)Afsaneh Keshavarz Emami نوشته است: فرق پلان و سايت پلان چيه ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
    پلان برش افقی از سه چهارم یا دو سوم که در آن جزییات ی که دیده می شود مانند پارتیشن ها (دیوارهای داخلی) و درب ها -پنجره ها و هر آنچه که در آن مقطع دیده می شود و اینکه جزییات بیشتری دارد و ...
    سایت پلان ،فکر کنید با هواپیما از بالای ساختمان مورد نظر عبور می کنیم در این صورت هرچه می بینید سایت پلان قطعه مورد نظر می باشد
    فرق این دو در مقیاس آنها می باشد مقیاس سایت پلان معمولا1/200 به بالا می باشد -معمولا پلان با 1/50 و 1/100 ترسیم می شود البته بسته به نوع نقشه متفاوت است مثل نقشه های کارگاهی که تا 1/10 هم می رسد.

آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، عاطفه ، Afsaneh Keshavarz Emami ، elham90 ، FA.ARDAKANI ، ali_ahmadi
    سلام مهندسین گرامی
    چند تا سوال داشتم.:huh:
    1.نوسازی جز طرح های میان مدت است یا بلند مدت؟ (جایی خوندم که 15 ساله است):huh:
    2. در حال حاضر در کشور طرح های جامع شهرها و طرح تفصیلی را چه نهادی تهیه می کند؟
    3. شورای عالی شهرسازی و شورای عالی شهرسازی و معماری چه تفاوتی با هم دارند و در حال حاضر وظیفه شورای عالی شهرسازی چیست؟

4. چطور می تونم حجم پاورپوینتی رو کم کنم؟

پاسخ
    نقل‌قول: چطور می تونم حجم پاورپوینتی رو کم کنم؟

سلام

به نظرم تصاویری که استفاده شده را کم حجم کنید و دوباره در پاورپوینت بزارید و برای کم حجم کردن از فتوشاپ {سایز و کیفیت }استفاده کنید و با فرمت jpg ذخیره کنید یا از برنامه فوق العاده snagit استفاده کنید.
    آخرین ارسال های من :

پاسخ
     سپاس شده توسط FaTyJo0oN
    (۱۳۹۰-۸-۱۳، ۰۹:۱۱ عصر)fatyjo0on نوشته است: سلام مهندسین گرامی
    3. شورای عالی شهرسازی و شورای عالی شهرسازی و معماری چه تفاوتی با هم دارند و در حال حاضر وظیفه شورای عالی شهرسازی چیست؟

جواب سوال 4 :
    میتونید پاورپوینت رو بصورت عکس حجمش رو کم کنید و این در صورتی هست که حجم پاور شما بخاطر وجود نقشه و عکس های موجود در اون زیاد شده باشه !!!
    من خودم پاورپوینتی رو میخواستم میل کنم که با همین مشکل مواجه شدم (بدلیل حجم بالا میل نمیشد .) و بصورت عکس ذخیره کردم و بعد میل .....
    موفق باشید .

پاسخ
    درمورد مرمت های شهری عنوان شده ک طرح نوسازی 0-15 سال هست بستگی ب نوع مقیاسش ک در حد محله وبرزن هست تعدادسالهاشم ب همین مقیاس متغیر هست
    شوراهای عالی فک کنم یکی هست با هم فرقی ندارند وظیفه ی شورای عالی هم به صورت کامل تو کتاب ضوابط مقررارت شورای عالی شهرسازی و معماری اومده
    تصویب طرح جامع با شورای عالی هست مغایرت اساسیشم با طرح تفضیلی همین طور تهیه اشم ک با مسکن وشهرسازی هست
    تصویب طرح تفصیلی با کمیسیون ماده 5 هست

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، FaTyJo0oN
    (۱۳۹۰-۸-۱۴، ۱۰:۰۵ صبح)elham90 نوشته است: درمورد مرمت های شهری عنوان شده ک طرح نوسازی 0-15 سال هست بستگی ب نوع مقیاسش ک در حد محله وبرزن هست تعدادسالهاشم ب همین مقیاس متغیر هست
    شوراهای عالی فک کنم یکی هست با هم فرقی ندارند وظیفه ی شورای عالی هم به صورت کامل تو کتاب ضوابط مقررارت شورای عالی شهرسازی و معماری اومده
    تصویب طرح جامع با شورای عالی هست مغایرت اساسیشم با طرح تفضیلی همین طور تهیه اشم ک با مسکن وشهرسازی هست
    تصویب طرح تفصیلی با کمیسیون ماده 5 هست

طبق ماده 23 تبصره1 تهیه طرح تفصیلی به عهده شهرداری می باشد ولی به علت اینکه وزارت مسکن و شهرسازی اعتبارات مربوط به طرح ها را در اختیار دارد عملا قرارداد تهیه طرح را با مشاوران می بندد.
    با توافق به عمل آمده میان وزارت مسکن و شهرداری تهران در 1382 تهیه طرح جامع شهرها به نهاد تهیه طرح جامع و تفصیلی که به طور همزمان طرح های فوق را تهیه می کند واگذار شده است... میخواستم ببینم هنوز هم همین نهاد طرح ها رو تهیه میکنه؟:huh:

شورای عالی شهر سازی سال 1344 تاسیس شده و در همون سال طرج جامع بندر لنگه رو به عنوان اولین طرح تصویب می کنه در صورتی که شورای عالی شهرسازی و معماری سال 1351 تاسیس شده؟:huh: من که نفهمیدم؟

پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050
    (۱۳۹۰-۸-۱۳، ۱۰:۳۸ عصر)Afsaneh Keshavarz Emami نوشته است:
    (۱۳۹۰-۸-۱۳، ۰۹:۱۱ عصر)fatyjo0on نوشته است: سلام مهندسین گرامی

جواب سوال 4 :
    میتونید پاورپوینت رو بصورت عکس حجمش رو کم کنید و این در صورتی هست که حجم پاور شما بخاطر وجود نقشه و عکس های موجود در اون زیاد شده باشه !!!
    من خودم پاورپوینتی رو میخواستم میل کنم که با همین مشکل مواجه شدم (بدلیل حجم بالا میل نمیشد .) و بصورت عکس ذخیره کردم و بعد میل .....
    موفق باشید .

جواب سوال 3: شورای عالی شهرسازی یه نهادی بود که تو دهه 40 تاسیس شد و تو سال 1354 بعد از اینکه قانون تغییر نام تو سال 53 تصویب شد اسمش به شورای عالی شهرسازی و معماری تغییر کرد. این شورا بالا ترین مقام رسمی تصمیم گیری در مورد معماری و شهرسازی کشوره. میشه گفت اینجا جز معدود مواردیه که شهرسازی به معماری اولویت داشته.

جواب سوال 4: وقتی داری یه عکس و rar میکنی یا zip، اگه فرمت عکس tiff باشه حجمش خیلی کم میشه. واسه همین اگه عکسایی که می زارین تو word یا power point اگه tiff باشه موقع rar کردن حجمشون حسابی کم میشه

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، saeed nasiri majd ، FaTyJo0oN

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      مساااااااااااااااابقه دوم ایرانشهرساز 1393(امشب بدووووو شروع شد) URBAN 98 149 18,580 ۱۳۹۳-۵-۵، ۱۱:۵۹ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
    آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
      رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,507 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
      "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,819 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
      تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,363 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
    آخرین ارسال: s.t
      لحظات زیبا را از پنجره خانه تان شهرسازانه و مهندسی ثبت کنید و جایزه بزرگ را ببرید reza1366 4 2,422 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۱۲:۰۶ صبح
    آخرین ارسال: زمردیان
      نتیجه اولیه اولین دوره مسابقه عکس مشخص شد از بین 5 عکس برگزیده یکی را انتخاب کنید alireza 16 5,876 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۱۱:۴۰ صبح
    آخرین ارسال: atelieahjam
      نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,183 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
      اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی ویژه فرصت 1 هفته زمردیان 27 8,360 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۱۶ صبح
      مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,700 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان