امتیاز موضوع:
  • 46 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال بی جواب دانشگاه آزاد1390-برنامه ریزی شهری -شما هم بگو
دوستان یکی از سوالها بود که جوابشو نتونستم پیدا کنم ممنون میشم کسی جواب بده
سوال:در شهرهایی با چه جمعیت طرح جامع و تفصیلی به صورت همزمان تهیه میشه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
(۱۳۹۰-۳-۱۸، ۰۲:۱۲ عصر)shokri نوشته است: دوستان یکی از سوالها بود که جوابشو نتونستم پیدا کنم ممنون میشم کسی جواب بده

سلام مهندس

سوال شما هم اضافه شد و1 سوال دیگه رو هم اضافه کردم پس تا الان 38 سوال که 7 تا بدون پاسخ

این 1 سوال را اضافه کردم

37-در دوره قاجار شهراز چه نظر مورد توجه قرار گرفت؟ سیاسی

برای دیدن سوالات با پاسخ تا این لحظه اینجا را کلیک کنید.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط lofra ، shima ، Sadeghpour
(۱۳۹۰-۳-۱۸، ۰۲:۵۲ عصر)AliReza نوشته است:
(۱۳۹۰-۳-۱۸، ۰۲:۱۲ عصر)shokri نوشته است: دوستان یکی از سوالها بود که جوابشو نتونستم پیدا کنم ممنون میشم کسی جواب بده

سلام مهندس

سوال شما هم اضافه شد و1 سوال دیگه رو هم اضافه کردم پس تا الان 38 سوال که 7 تا بدون پاسخ

این 1 سوال را اضافه کردم

37-در دوره قاجار شهراز چه نظر مورد توجه قرار گرفت؟ سیاسی

برای دیدن سوالات با پاسخ تا این لحظه اینجا را کلیک کنید.

ممنون

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، lofra
سلام ، مهندس خیلی ممنون :)من هم با مهندس موافقم و نظررا براین دارم که شهرداری در نظام مدیریت شهری ایران که مدیریت در بخش مربوطه به صورت نیمه دولتی است و شهرداری براساس ماده 5 قانون محاسبات عمومی کشور سازمانی عمومی و غیردولتی که بخش خصوصی و دولتی ومردمی را شامل نمی گردد که دارای استقلال و شخصیت حقوقی بوده و تحت نظر شورای شهر که منتخب مردم است و نظارت دولت از طریق وزارت کشور برای انجام وظایفی که در قانون شهرداری آمده ، تاسیس شده است. پس توسط مردم انتخاب ودر نظام در بخش نیمه دولتی جای می گیرد.
یک سوال در ریاضی که مربوط به این بود که در این سه مورد درست و بقیه اشتباه یا برعکس بود ؟ که در مورد مقیاس های اندازه گیری کمی -فاصله ای و...:huh: اگه از دوستان کسی در این مورد اطلاع داره لطفا یادش می یاد بگه مرسی.
شهرسازی دانشی میان رشته ای چون مفهوم میان رشته ای به عنوان چهارچوب دانش شهرسازی به این صورت می باشد که قرارگیری دانش و علم شهرسازی در کانون تمام علوم و بهره سازی به سایر علوم مانند اینکه قرار گیری دانش شهرسازی در رشته های نقشه برداری با عنوان نقشه برداری در شهرسازی به عنوان مثال مثلث بندی و...یا در ریاضی و آمار بانام آمار در شهرسازی با به کاربردن آمار مثلا بکاربردن نرم افزار people و... یا پیش بینی جمعیت یا در رشته اقتصاد با نام اقتصاد شهری مثلا برای تعیین میزان قیمت اراضی از لحاظ اقتصادی و...یا جغرافیایی و با نام جغرافیای شهری برای تعیین توپوگرافی و شیب زمین برای ایجاد طرح بندی خیابان به صورت مطلوب و...و رشته کامپیوتر و کامپیوتر در شهرسازی و به کاربردن نرم افزار های گوناگون از جمله جی آی اس و....و استفاده از موارد و رشته های گوناگون و استفاده از کلمه به جا و مناسب بهره سازی برای علوم گوناکون.:angel:و رشته های دیگر که توضیح آنها از حوصله خارج ..... و منظور به صورت میان رشته ای بودن را مطرح کرده است.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Sadeghpour ، alireza ، Brightness
    (۱۳۹۰-۳-۲۱، ۱۲:۲۱ صبح)narina نوشته است: سلام ، مهندس خیلی ممنون :)من هم با مهندس موافقم و نظررا براین دارم که شهرداری در نظام مدیریت شهری ایران که مدیریت در بخش مربوطه به صورت نیمه دولتی است و شهرداری براساس ماده 5 قانون محاسبات عمومی کشور سازمانی عمومی و غیردولتی که بخش خصوصی و دولتی ومردمی را شامل نمی گردد که دارای استقلال و شخصیت حقوقی بوده و تحت نظر شورای شهر که منتخب مردم است و نظارت دولت از طریق وزارت کشور برای انجام وظایفی که در قانون شهرداری آمده ، تاسیس شده است. پس توسط مردم انتخاب ودر نظام در بخش نیمه دولتی جای می گیرد.
    یک سوال در ریاضی که مربوط به این بود که در این سه مورد درست و بقیه اشتباه یا برعکس بود ؟ که در مورد مقیاس های اندازه گیری کمی -فاصله ای و...:huh: اگه از دوستان کسی در این مورد اطلاع داره لطفا یادش می یاد بگه مرسی.
    شهرسازی دانشی میان رشته ای چون مفهوم میان رشته ای به عنوان چهارچوب دانش شهرسازی به این صورت می باشد که قرارگیری دانش و علم شهرسازی در کانون تمام علوم و بهره سازی به سایر علوم مانند اینکه قرار گیری دانش شهرسازی در رشته های نقشه برداری با عنوان نقشه برداری در شهرسازی به عنوان مثال مثلث بندی و...یا در ریاضی و آمار بانام آمار در شهرسازی با به کاربردن آمار مثلا بکاربردن نرم افزار people و... یا پیش بینی جمعیت یا در رشته اقتصاد با نام اقتصاد شهری مثلا برای تعیین میزان قیمت اراضی از لحاظ اقتصادی و...یا جغرافیایی و با نام جغرافیای شهری برای تعیین توپوگرافی و شیب زمین برای ایجاد طرح بندی خیابان به صورت مطلوب و...و رشته کامپیوتر و کامپیوتر در شهرسازی و به کاربردن نرم افزار های گوناگون از جمله جی آی اس و....و استفاده از موارد و رشته های گوناگون و استفاده از کلمه به جا و مناسب بهره سازی برای علوم گوناکون.:angel:و رشته های دیگر که توضیح آنها از حوصله خارج ..... و منظور به صورت میان رشته ای بودن را مطرح کرده است.

سلام مهندس

با توجه به جوابهای دوستان به نظر میرسه که جواب سوال نیمه دولتی است اگه دوستان بازم دلیلی دارند ارایه بدند من در سوالات جواب نیمه دولتی را قرار دادم.

تا الان 38 سوال و 6 سوال بدون جواب برای دیدن آخرین تغییرات اینجا

پاسخ
     سپاس شده توسط city111 ، narina
    شهرداري ارگاني عمومي و مستقل است و نيمه دولتي نيست.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط shokri
    مهندس

Urban Lover
    شهرداری سازمانی نیمه دولتی نیست؟
    :huh:
    خوب اگه اینجوری است که شما می گین البته با دلیل و منبع ذکر نشده پس به این سوال هم باید جواب داد؟ که شهرداری دارای مالکیت عمومی ومردمی ویا شاید هم خصوصی و نیمه خصوصی است .یا شاید هم بینایبن اینها می باشد.
    :blush::angel:

پاسخ
     سپاس شده توسط hamed.h
    درود

برای دانلود سوالات دانشگاه آزاد گرایش برنامه ریزی شهری اینجا را کلیک کنید.

و برای دیدن جواب تشریحی تمام دروس اینجا را کلیک کنید.

پاسخ
     سپاس شده توسط narina

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      34 سوال تا الان==>>دانلود سوالات آزمون ارشد آزاد برنامه ریزی شهری 1391 alireza 44 31,781 ۱۳۹۵-۱۱-۲۶، ۱۲:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: avina7707
      دانلود سوالات با جواب کنکور ارشد طراحی شهری 1391 در این تاپیک alireza 38 35,387 ۱۳۹۵-۱۱-۲۶، ۱۲:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: avina7707
      دانلود سوالات ارشد طراحی شهری سال 1389(جدید) alireza 1 2,473 ۱۳۹۴-۷-۲۷، ۰۱:۲۳ عصر
    آخرین ارسال: shahrsazmg
      خبر ویژه دانلود آزمونهای ارشد (برنامه ریزی شهری و طراحی شهری) خانه شهرسازان سال 90 atelieahjam 4 3,067 ۱۳۹۴-۶-۳، ۰۹:۳۷ صبح
    آخرین ارسال: سیرانا
      سوال تئوری و تشریحی برنامه ریزی شهری ارشد آزاد 93 khansa 3 2,347 ۱۳۹۴-۳-۸، ۰۹:۴۸ عصر
    آخرین ارسال: Atled13
      داغ=>>دانلود دفترچه سوالات ارشد طراحی شهری دانشگاه آزاد 1391 alireza 7 10,114 ۱۳۹۴-۲-۳۰، ۱۱:۲۳ عصر
    آخرین ارسال: ملیحه م
      دانلود سوالات و کلید اولیه سازمان سنجش رشته برنامه ریزی شهری و طراحی شهری ارشد 94 MHAKBARI 2 2,070 ۱۳۹۳-۱۱-۲۶، ۰۹:۱۶ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      دانلود سوالات كنكور ارشد طراحی شهری سراسری 91 MHAKBARI 2 5,622 ۱۳۹۳-۱۰-۲۹، ۰۷:۲۸ عصر
    آخرین ارسال: MHAKBARI
      سوالات ارشد طراحی شهری سال 1390 alireza 24 24,062 ۱۳۹۲-۹-۳۰، ۰۸:۰۴ عصر
    آخرین ارسال: alimoslemi88
      دانلود سوالات کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری 1390 alireza 17 20,258 ۱۳۹۲-۶-۲۴، ۰۹:۳۸ صبح
    آخرین ارسال: zobideh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان