ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
کلمات کلیدی: برخی, شهرهای, چین, نمونه, اروپایی, کپی, شده, اند,
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
1
برخی شهرهای چین که از نمونه اروپایی آن کپی شده اند
چینی ها اینقدر به کپی برداری مشهور شده اند که انگار این را رسالت خود میدانند و نمونه‌ای از هر چیزی را در چین میسازند و حالا در پروژه هایی جاه طلبانه سعی در کپی برداری از شهرهای تاریخی اروپایی دارندف در ادامه نمونه هایی که شهرهایی را نام خواهیم برد که از نمونه اصلی کپی شده اند و به هر حال این یک پروژه شکست خورده بوده است.
برخی شهرهای چین که از نمونه اروپایی آن کپی شده اند

در تور چین خواهید دید که مردم چین در عین حال که بسیار سخت کوش هستند بسیار جاه طلب هم میباشند و دوست ندارند چیزی از بقیه دنیا کم داشته اند، چینی ها به ساخت کپی از هر چیزی مشهورند. اما جالب است که آن ها تنها به ساخت کپی از محصولات کشورهای دیگر اکتفا نکرده اند و نمونه هایی تقلیدی از شهرهای مختلف دنیا را هم ساخته‌اند. این نمونه های تقلیدی گاهی بخشی از نمونه اصلی هستند و گاهی هم نمونه اصلی به طور کامل بازسازی شده است. بعضی از این پروژه ها نیمه تمام باقی مانده اند و حالا خالی از سکنه هستند.

در ادامه به 10 شهر در تور چین می پردازیم که به تقلید از شهرهای دیگر دنیا ساخته شده اند.


شهرک تیاندوشنگ شانگهای

بعد از طی کردن مسافتی چند ساعته تا خارج از شهر شانگهای، به شهرک تیاندوشنگ خواهید رسید که به تقلید از شهر پاریس ساخته شده و برج ایفل آن 108 متر ارتفاع دارد.


پارک موضوعی طبیعت گردی هنگ کنگ

در آنسوی رودخانه ای که از شهر هنگ کنگ می گذرد، شهر کوچکی واقع شده که نوعی پارک موضوعی طبیعت گردی است. این پارک دریاچه ای مصنوعی دارد و تمام آن به تقلید از شهر اینتلکن سوییس ساخته شده است.


دهکده ی تاریخی تیانجین

دهکده ی تاریخی تیانجین به کلی تخریب شد تا به تقلید از ناحیه ی منهتن شهر نیویورک اما در ابعادی کوچک تر ساخته شود و سازندگان آن امیدوار بودند این دهکده ی ماهیگیری به قطب اقتصادی دنیا تبدیل شود. در این پروژه فضاهایی برای ساخت نمونه های تقلیدی از دانشگاه جولیارد، مرکز تجاری اداری راکفلر و مرکز هنرهای نمایشی لینکلن در نظر گرفته شده است. پیش از این قرار بود این پروژه تا سال 2019 به پایان برسد اما حالا ساخت و سازها متوقف شده و این شهرک خالی از سکنه باقی مانده است.


دهکده ی فلورنتیا تیانجین

دهکده ی فلورنتیا که در نزدیکی شهر بندری تیانجین واقع شده، در حقیقت یک بازار بزرگ است که استادانه به تقلید از یکی از دهکده های ایتالیا طراحی شده و فواره ها، کانال های آب و هنر موزاییک کاری بناها تکمیل گر آن هستند. در این بازار بزرگ فروشگاه هایی از برندهای مشهوری همچون گوچی و پرادا وجود دارد. این دهکده که توسط یک ایتالیایی ساخته شده حقیقتا حال و هوای ایتالیا را تداعی می کند.


مرکز استان گوانگدونگ چین

هالستات دهکده ای تاریخی در میان رشته کوه های آلپ اتریش است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده، اما نمونه ی تقلیدی آن در مرکز استان گوانگدونگ چین واقع شده است. دولت چین 940 میلیون دلار را صرف ساخت نمونه تقلیدی این دهکده ی زیبایی اتریشی کرد.


هلندِ پودونگ

این شهرک که به عنوان هلندِ پودونگ هم شناخته می شود، با تقلید از کلیشه های معماری شهرهای آمستردام و محله کاتنبروک در شهر آمرسفورت ساخته شده و کانال های آب و آسیاب های بادی تکمیل گر آن هستند. بعضی از بناهای این شهرک عینا به تقلید از نمونه های اصلی شان در هلند ساخته شده اند، مثل موزه ی دریایی هلند و ساختمان بینکورف در آمستردام.


شهرک بریزا سیتا دی پوجیانگ شانگهای

شهرک بریزا سیتا دی پوجیانگ هم که در خارج از شهر شانگهای واقع شده، به دست معماران ایتالیایی و به تقلید از شهرهای مدرن ایتالیا ساخته شد. با این حال، این پروژه نتیجه ی مورد انتظار را نداشته و تبدیل به منطقه ای با ساختمان های اغلب چهارگوش شده که فضاهای سبز و کانال های آبی اندکی دارد.


شهرک تامس در ناحیه سونگجیانگ

خیابان های سنگ فرش شده، خانه های سبک ویکتوریایی و کافه های شهرک تامس در ناحیه سونگجیانگ یادآور حال و هوای شهرهای انگلستان است. بعضی از بناهای تامس عینا به تقلید از نمونهاصلی شان در انگلستان ساخته شده اند. این شهرک هم مانند اغلب شهرک های حاضر در این فهرست، بخشی از پروژه ی «یک شهر بزرگ و 9 شهرک» دولت چین است. هدف از این پروژه آن بود که ساکنان شهر پر جمعیت شانگهای به زندگی در رویاهای اروپایی شان در قالب این شهرک های سبک اروپایی ترغیب شوند.


شهرک آنتیگ شانگهای

شهرک آنتیگ در خارج از شهر شانگهای توسط معماران آلمانی بنا شد. این شهرک مدرن با معماری آلمانی و به شکلی کاربردی ساخته شده و خبری از معماری های باشکوه کاخ های سبک آلمانی در آن نیست. اگرچه قرار بر آن بود که این شهرک 50 هزار چینی را در خود جای دهد اما حالا تقریبا خالی از سکنه است و ظاهرا از هر خانه آن فقط در یکی آز آن ها ساکن هستند.
آخرین ارسال های من :

2
RE: برخی شهرهای چین که از نمونه اروپایی آن کپی شده اند
پاریس در چین! شاید بگویید یعنی چه؟ دو عکس برج ایفل با اینکه خیلی شبیه هم به نظر می آیند اما مثل هم نیستند این را می شود خیلی راحت از اطراف برج فهمید! یکی از این برج ها همان برج اصلی ایفل است که در پاریس قرار دارد و آن دیگری کپی برج ایفل است که در ناحیه تیاندوچنگ (Tianducheng) در حومه شهر هانگزو در چین قرار دارد. تا به حال خیلی پیش آمده که در نقاط مختلف دنیا کپی بناهای معروف ساخته شود اما این چیزی که چینی ها ساخته اند با همه جا فرق دارد! «تیاندوچنگ» یک منطقه مسکونی لوکس ۳۱ کیلومتر مربعی است که در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده است. این منطقه اصلا یک جای معمولی نیست و در آن همه چیز کاملا به سبک و سیاق پاریسی هاست؛ از ساختمان های پاریسی و فواره ها گرفته تا چشم اندازها و حتی برج ایفل. قلب این شهر همان برج ایفل است؛ برجی به اندازه ۱/۳ برج ایفل اصلی و بیش از ۱۰۰ متر طول.

آخرین ارسال های من :
  3
  RE: برخی شهرهای چین که از نمونه اروپایی آن کپی شده اند
  هال‌اشتات (Hallstatt)، شهری کوچک در رشته‌کوه‌های آلپ اتریش است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. چینی‌ها با صرف ۹۴۰ میلیون دلار، نسخه تقلبی آن را در گوانگدونگ ساخته‌اند و برای اینکه درست مشابه اصل آن به نظر برسد، یک دریاچه مصنوعی برای آن ساخته‌اند و کبوترهای وارداتی و خانه‌های مشابه خانه‌های روستای آلپ را نیز در آن قرار داده‌اند به‌طوری که بومیان آلپ را شگفت‌زده و در عین حال ناراحت کرده است.
  ...

  4
  RE: برخی شهرهای چین که از نمونه اروپایی آن کپی شده اند
  روستای هلند در پودونگ
  آسیاب بادی در نزدیکی رودخانه، از ویژگی‌های کشور هلند به شمار می‌رود. روستای هلند (Holland Village) در پودونگ قرار دارد و یکی از پروژه‌های مسکن‌سازی «یک شهر. نُه شهرک» از سوی کمیسیون برنامه‌ریزی شانگهای محسوب می‌شود که در سال ۲۰۰۱ آغاز شد، با این حال به موفقیت کامل نرسید، زیرا موقعیت جغرافیایی آن خیلی با شهر فاصله دارد. این روستا به تقلید از معماری شهر آمستردام و محله‌ی کاتنبروک و همچنین کانال‌های آب و آسیاب‌های بادی ساخته شده است.
  ..

  کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
  آمار انجمن
  آخرين ارسال ها
  موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
    مقاله  طراحی مجسمه های شهری 7-16 atelieahjam honarfardi5 سایر مقالات
    مقاله  فرش شهری ، مقدمه ای بر شهرسازی فولدینگ 7-16 atelieahjam honarfardi5 سایر مقالات
    مقاله  شهرنشینی و شهرسازی در ایلام باستان 7-16 atelieahjam honarfardi6 سایر مقالات
    مقاله  شهر پست مدرن - word 7-15 atelieahjam honarfardi6 سایر مقالات
    آب و فاضلاب 7-15 unit 1 Mahantara9 تاسیسات و تجهیزات شهری
    درخواست نقشه های بازار وکیل شیراز 7-15 sardarekord Mahantara9 درخواست نقشه
    مصاحبه ایران شهرساز با رتبه 16 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری آزمون سراسری ... 7-15 alireza Mahantara9 تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
    برخی شهرهای چین که از نمونه اروپایی آن کپی شده اند 7-14 aradralami honarfardi6 گفتگوی آزاد
    فضاهای مکث شهری 7-14 ALI XxX honarfardi6 سایر مقالات
    فونداسیون سازه های شهر ونیز ایتالیا چگونه ساخته شده اند؟ 7-10 aradralami honarfardi9 گفتگوی آزاد
    دانلود پاورپوینت معرفی اندیشه های ژان نوول و آثار او 7-10 atelieahjam honarfardi9 اندیشمندان شهرساز
    اعتراض‌ها به نتایج و سهمیه‌‌های کنکور ارشد شهرسازی 1398 پیگیری ازطریق نماین... 6-23 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
    جواب اسکیس ارشد طراحی شهری 1398 6-12 alireza alireza تالار گفتمان طراحی شهری
    کارنامه و رتبه های برنامه ریزی شهری و طراحی شهری 139۸ 6-11 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
    فایل GIS کلیه ی مناطق تهران به صورت شیپ فایل 6-6 meysam rezaei shohreh69 طرح،پروژه،نقشه(vip-2)
  با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

  [-]
  جستجو
  جستجوی گوگل