امتیاز موضوع:
  • 103 رأی - میانگین امتیازات: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره برای قبولی در کنکور ارشد سراسری وآزاد
خواهشا یکی از بچه های کارشناسی ارشد شهرسازی بگه چی بخونیم ؟دارم دیوونه میشم هر کی سلیقه ای برای خودش از 20 تا 60 تا کتاب معرفی کرده.گیج شدم.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۲، ۱۱:۳۹ صبح)soheil368 نوشته است: خواهشا یکی از بچه های کارشناسی ارشد شهرسازی بگه چی بخونیم ؟دارم دیوونه میشم هر کی سلیقه ای برای خودش از 20 تا 60 تا کتاب معرفی کرده.گیج شدم.
این منابعی است که در سایت ایران شهرساز از رتبه های 7 و 9 کنکور سراسری 1390 مرحله اول پرسیده شده .

تشکر از سجاد ولی پور عضو فعال سایت ایران شهرساز

1-نظریه های شهر و پیرامون ، پاپلی یزدی

2-اصول وروش های برنامه ریزی منطقه ای ، زیاری

3-با شهر و منطقه در ایران ، شیعه

4-اصول و مبانی برنامه ریزی منطقه ای ، معصومی اشکوری

5-طرح ریزی کالبدی و برنامه ریزی منطقه ای در ایران ،تورج دانشور

6-معماری و شهرسازی قرن 20 ترجمه لادن اعتضادی

7-تراکم در شهر سازی محمد مهدی عزیزی

8-از شار تا شهر ، حبیبی

9-شهر سازی تخیلات و واقعیات

10-تاریخ شکل شهر تا انقلاب صنعتی

11-شهر سازی معاصر از نخستین سرچشمه ها تا منشور اتن

12- مقدمه ای بر شهرسازی معصر ایران ، کامروا

13-مقدمه ای بر تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران ، سلطان زاده

14-تاریخ شکل شهر ، پاکزاد

15-جزوه مدیریت شهری دکتر اردشیری

16-قوانین ومقررات شهری (مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری تا سال 1388)

17-مقدمه ای بر برنامه ریزی شهری ،شیعه

18-برنامه ریزی شهرهای جدید ، زیاری

19-برنامه ریز شهری در ایران ،مجتهد زاده

20-شبکه ارتباطی در طراحی شهری ،قریب

21-کتاب سبز (راهنمای شهرداری ها )جلد اول دوم پنجم و یازدهم

22-درامدی به اقتصاد شهری ،عابدین درکوش

23-برنامه ریزی کاربری شهری ،محمد رضا پور محمدی

24-برنامه ریزی مسکن محمد رضاپورمحمدی

25-برنامه ریزی کاربری اراضی شهری ؛زیاری

26-مجموع مباحث و روش های شهر سازی ،محیط زیست جلد1و2 کامبیز بهرام سلطانی

27-تحلیلی از ویژگی های برنامه ریزی شهری در ایران ،مشهدی زاده ی دهاقانی

28-امار در مدیریت جلد 1و2 ،عادل اذر

29-کتاب امار و احتمال(برنامه ریزی شهری و منطقه ای انصاری)

30-زبان 504

منابع تکمیلی:

کتاب های برنامه ریزی راهبردی توسعه شهری جواد مهدی زاده

حقوق شهری ،فضل الله هاشمی

مقالات منتشره در نشیریه هنرهای زیبا ،محمد مهدی عزیزی

مجموعه قوانین و مقررات شهر سازی، مجید احسن

مجموعه مباحث و روش های شهرسازی (جمعیت جلد1)زنجانی

کتاب های زیر ساخت شهری و طراحی شهری دکتر بهزاد فر

اگر منابع کاملتری میخواهید به این آدرس بروید:

بروید به این لینک:

http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=9

و میتونید در 15 آزمون آنلاین رایگان هم شرکت نمایید و خودتون را محک بزنید.

http://www.azmoon.iranshahrsaz.ir
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch ، godonly.
خیلی ممنون فقط لطف میکنین کمکم کنین من تا دیروز قصد طراحی شهری داشتم ولی واقعا اسکیس برام سخته برا همین برنامه ریزی میدم میخواستم ببینم الان شروع کنم با توجه به اینکه ترم 7 هستم و 20 واحد تخصصی دارم میتونم منابع رو با برنامه ریزی بخونم؟یا کلا باید بیخیال امسال شم و خودم رو 9 ترمه کنم و با خیال راحتتر بشینم و بخونم.اگه میشه یه برنامه درسی بدین واقعا ممنون میشم.
سایت بسیار بسیار عالی

پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۲، ۱۱:۴۸ صبح)soheil368 نوشته است: خیلی ممنون فقط لطف میکنین کمکم کنین من تا دیروز قصد طراحی شهری داشتم ولی واقعا اسکیس برام سخته برا همین برنامه ریزی میدم میخواستم ببینم الان شروع کنم با توجه به اینکه ترم 7 هستم و 20 واحد تخصصی دارم میتونم منابع رو با برنامه ریزی بخونم؟یا کلا باید بیخیال امسال شم و خودم رو 9 ترمه کنم و با خیال راحتتر بشینم و بخونم.اگه میشه یه برنامه درسی بدین واقعا ممنون میشم.
سایت بسیار بسیار عالی
سلام
لطف کنید و بگید کارشناسی شما چیه؟ تا بهتر بتونیم نتیجه بگیریم. چون امسال تغییراتی در آزمون نظام مهندسی برای 24 و25 شهریور بوجود اومده.

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch
سلام و درود من دانشجوی کارشناسی معماری ترم 7 دانشگاه دولتی هستم ممنون

پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۲، ۱۱:۵۳ صبح)soheil368 نوشته است: سلام و درود من دانشجوی کارشناسی معماری ترم 7 دانشگاه دولتی هستم ممنون
درود

نمیدونم اطلاع دارید که به ارشد برنامه ریزی شهری که لیسانسش معماری باشه مهر نمیدند!(البته اگه براتون مهر مهمه)

لطفا به این سوال هم جواب بدید:

هدف شما برای ادامه تحصیل چیه؟ (شما که مهر طراحی و نظارت معماری را دارید.)(اگه دوست ندارید میتونید جواب ندید!)

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch
نمیدونم چرا ولی حس میکنم که مهندسی دیگه مثل قبل نیست و واقعیتش با دیپلم برام فرقی نمیکنه!!!!دوس دارم ارشد هم داشته باشم.تا اونجایی هم که شنیدم خوب ارشد درامد بالاتری داره!!(نمیدونم) اگه برنامه ریزی شهری بگیرم بدون مهر ارزشی داره؟اگه بگیرم از مهر معماریم میتونم استفاده کنم؟اصلا من فلسفهی این مهرها رو نفهمیدم هنوز استاد میگفت مثلا تو معماری مهر نظارت باعث میشه یه متراژخاصی بهت بدن که بری کار کنی .به غیر از اون نمیشه کار کرد ؟نمیدونم من تو این زمینه ها اصلا اشنایی ندارم!!من خودم فک نمیکنم بتونم شرکتی تاسیس کنم چون سرمایشو ندارم پس دنبال مدرک بالاتر هستم تا ازلحاظ استخدام خیالم راحتتر شه. ممنونم منو راهنمایی کنین واقعا تو این زمینه ها اطلاعم صفره
مهر نطارت و طراحی روکی میشه گرفت و اگه نداشته باشی چی میشه اگه داشته باشی جی؟
یه سوال دیگه به ارشد طراحی شهری با لیسانس معماری مهر میدن؟
شرمنده سوالام زیاد شد

پاسخ
(۱۳۹۰-۵-۱۲، ۱۲:۰۸ عصر)soheil368 نوشته است: نمیدونم چرا ولی حس میکنم که مهندسی دیگه مثل قبل نیست و واقعیتش با دیپلم برام فرقی نمیکنه!!!!دوس دارم ارشد هم داشته باشم.تا اونجایی هم که شنیدم خوب ارشد درامد بالاتری داره!!(نمیدونم) اگه برنامه ریزی شهری بگیرم بدون مهر ارزشی داره؟اگه بگیرم از مهر معماریم میتونم استفاده کنم؟اصلا من فلسفهی این مهرها رو نفهمیدم هنوز استاد میگفت مثلا تو معماری مهر نظارت باعث میشه یه متراژخاصی بهت بدن که بری کار کنی .به غیر از اون نمیشه کار کرد ؟نمیدونم من تو این زمینه ها اصلا اشنایی ندارم!!من خودم فک نمیکنم بتونم شرکتی تاسیس کنم چون سرمایشو ندارم پس دنبال مدرک بالاتر هستم تا ازلحاظ استخدام خیالم راحتتر شه. ممنونم منو راهنمایی کنین واقعا تو این زمینه ها اطلاعم صفره
مهر نطارت و طراحی روکی میشه گرفت و اگه نداشته باشی چی میشه اگه داشته باشی جی؟

مهندس سوالاتتون خیلی زیاده و وقت کم!

سعی میکنم تعدادی را جواب بدم امیدوارم بقیه هم کمک کنند.

نقل‌قول: ولی حس میکنم که مهندسی دیگه مثل قبل نیست و واقعیتش با دیپلم برام فرقی نمیکنه!!!!

کاملا موافقم در حال حاضر که تعداد فارغ التحصیل ها زیاد شده مثلا در استان فارس حدود 11000 مهندس داریم که خوب با توجه به تعداد شهرستانها و مرکز استان رقم بسیار بالایی هست.به همین دلیل امسال سهمیه نطارت پایه 3 را از 5400 متر به 2200 متر کاهش دادند!که خوب اگه شما یه حساب سریع انجام بدید به این نتیجه میرسید که کار نظارت خیلی هم دلچسب نیست و باید یه فکر دیگه کرد.
در مورد طراحی معماری اطلاع دقیقی از سهمیه امسال ندارم ولی اینو میدونم که هر متر مربع 1000 تا 1200 میگیرند ومهر میزنند! که خوب درآمد مهر طراحی هم خیلی به دل نمیشینه!

سوالات بعدی را هم در ارسال های بعدیم جواب میدم ببینم نظر شما و بقیه چیه؟

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch
ممنون میشم هر وقت تونستین شما و دوستان دیگه سوالاتمو جواب بدین که یه مقدار روشن بشم.
منتظر جوابهای شما و دوستان میمونم.با تشکر

پاسخ
نقل‌قول: اگه برنامه ریزی شهری بگیرم بدون مهر ارزشی داره؟

این سوال شما را باید یکی از فارغ التحصیل های با کارشناسی غیر مرتبط جواب بده که الان با مدرک ارشد برنامه ریزی شهری چکار میکند؟

ولی نظر شخصی من اینه که کار بسیار سختی در پیش رو دارید و حتما تحقیق کنید و از اساتید دانشگاه بپرسید.

یادتون باشه به تئوری ها کاری نداشته باشید که مثلا با ارشد برنامه ریزی میشه این کارها را انجام داد! برید و در واقعیت ببینید!

نقل‌قول: اگه برنامه ریزی شهری بگیرم بدون مهر ارزشی داره؟اگه بگیرم از مهر معماریم میتونم استفاده کنم؟

خوب این سوال شما واضح است که اره میتونید چون اصلا با ارشد برنامه ریزی شهری به شما مهر شهرسازی نمیدند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک بروید که خیلی جدیده.

تا آخر را بخونید و دستور العمل را بدقت بخونید.و اگه سوالی داشتید در همون قسمت بپرسید.

http://www.iranshahrsaz.com/showthread.p...89#pid5389

ادامه سوال های شما را در ارسال بعدی جواب میدم.....

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشاوره برنامه ریزی مشاوره مباحث عمومی شهرسازی -مهشید جمشیدی -رتبه 13 کنکور 94 mahshid -jm 182 36,692 ۱۳۹۶-۱۰-۲۶، ۱۰:۵۰ صبح
آخرین ارسال: tornado26
  ثبت نام رایگان و برای نخستین بار شما مشاور انتخاب کنید از رتبه 2 تا 100 alireza 73 14,232 ۱۳۹۵-۱۱-۱۵، ۱۱:۵۱ عصر
آخرین ارسال: Yas_moradimehr
  مشاوره برنامه ریزی مشاوره آمار- آیدا سادات قطب، رتبه 10 برنامه ریزی شهری a.gh 14 8,951 ۱۳۹۵-۸-۶، ۰۴:۲۳ عصر
آخرین ارسال: neginkob
  مشاوره برنامه ریزی مبانی برنامه ریزی شهری-مهشید جمشیدی-رتبه 13 کنکور mahshid -jm 72 18,965 ۱۳۹۵-۸-۶، ۰۴:۰۵ عصر
آخرین ارسال: neginkob
  مشاوره زبان mojtaba.db 0 746 ۱۳۹۵-۶-۱۲، ۰۹:۴۵ عصر
آخرین ارسال: mojtaba.db
  با وجود اینکه دو ماه بیشتر تا کنکور نمونده آیا می تونم دانشگاه دولتی قبول بشم؟ alireza 0 1,405 ۱۳۹۴-۱۱-۲۶، ۰۷:۳۵ عصر
آخرین ارسال: alireza
  مشاوره برنامه ریزی مشاوره درس زبان بهزاد صائب 20 11,225 ۱۳۹۴-۱۱-۲۶، ۰۵:۴۴ عصر
  منابع دروس ویژه پاییز 94-رتبه 3 کنکور برنامه ریزی شهری-مشاور ایران شهرساز alireza 7 4,038 ۱۳۹۴-۱۱-۱۷، ۱۲:۱۹ عصر
  مشاوره برنامه ریزی درس تاریخ شهر و شهرسازی -رتبه 48 کنکور 93 alireza 99 21,464 ۱۳۹۴-۱۰-۲۶، ۱۰:۵۲ عصر
  مشاوره برنامه ریزی درس زبان -آیدا قطب رتبه 10 کنکور a.gh 3 2,679 ۱۳۹۴-۱۰-۲۴، ۱۰:۵۸ عصر
آخرین ارسال: فاطمه70

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان