امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 3.63
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره طراحی تحلیل فضای شهری - رتبه 65 کنکور 94
با عرض سلام خدمت همه دوستان.
 رتبه 65 کنکور 94 طراحی شهری.
از امروز با مشاوره درس تحلیل فضای شهری در خدمت شما هستم.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط sepide s ، fatemehfathi
قبل از شروع چند نکته کلی و مهم رو خدمتتون عرض می کنم که عمل بهشون به موفقیتتون کمک زیادی می کنه.

اول اینکه حتما برای خودتون یک برنامه ریزی داشته باشید. نیاز نیست برنامه آرمانی یا خیلی پیشرفته ای هم باشه. همین که بدونید میخواید چیکار کنید خودش کافیه و باعث هدفمند شدنتون میشه.

دوم سعی کنید تمام درس ها رو در کنار هم و به طور متناوب بخونید؛ یعنی به این صورت نباشه که دو ماه فقط زبان بخونید، یک ماه فقط تحلیل و... . سعی کنید برای همه درس ها به اندازه کافی وقت بزارید. این جوری تا روز کنکور، مطالب تکرار می شن و شما فراموشتون نمی شه.

سوم حتما از نکات مهم کتاب ها یادداشت برداری کنید. اینو بدونید که هیچی یادداشت های خودتون نمیشه. حتی اگر میتونید فیش نویسی کنید. مزیت بزرگ فیش نویسی اینه که هر فیش فقط یه نکته رو در برداره و به تمرکز کمتری برای مطالعه نیاز داره. و برای مکان هایی مثل اتوبوس ، تاکسی، جلوی تلویزیون و ... خیلی خوبه و ماندگاریش در ذهن هم بالاس (به شرط تکرار) .

یادداشت هاتون رو در بازه های مختلف مطالعه کنید. یعنی اینجور نباشه که همش مطالب جدید بخونید. در کنار مطالب جدید، مطالب قبلی رو هم مرور کنید که بهتر در ذهن تون بمونه.

پاسخ
 سپاس شده توسط U.D.SG ، sepide s ، fatemehfathi
برنامه پیشنهادی برای دو هفته اول رو ضمیمه کردم. لطفا نظرتون رو در مورد این برنامه اعلام کنید.
اگه نوع خاصی از برنامه هم مد نظرتونه اعلام کنید تا در صورت مناسب بودن از اون استفاده کنیم.

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   برنامه مطالعاتی درس تحلیل فضای شهری 1.pdf (اندازه: 113.27 KB / تعداد دفعات دریافت: 491)

پاسخ
 سپاس شده توسط sepide s ، mojtaba.db ، fatemehfathi ، maryam ashouri ، U.D.SG
(۱۳۹۴-۴-۱۵، ۰۹:۱۶ عصر)Omid.Bz نوشته است:
برنامه پیشنهادی برای دو هفته اول رو ضمیمه کردم. لطفا نظرتون رو در مورد این برنامه اعلام کنید.
اگه نوع خاصی از برنامه هم مد نظرتونه اعلام کنید تا در صورت مناسب بودن از اون استفاده کنیم.

سلام مهندس
ممنون بابت وقتی که میذارید.
خوندن این همه کتاب تو 2 هفته؟
واقعا میشه؟ اینجور برنامه برا کسی خوبه که قبلا این کتابارو خونده باشه نه مثل من...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Omid.Bz ، U.D.SG ، fatemehfathi
(۱۳۹۴-۴-۱۵، ۰۹:۱۶ عصر)Omid.Bz نوشته است:

سلام جناب مهندس
ممنون بابت وقتی که در اختیار ما کنکوری ها قرار میدید.
من هم با نظر دوستمون موافقم که خوندن این میزان از منابع در دو هفته امکان پذیر نیست به این دلیل که ما باید به صورت همزمان سایر دروس رو هم پیش ببریم .
و در مجموع هم اگر بخوایم در نظر بگیریم طبق برنامه شما ما تا زمان کنکور باید 24 کتاب رو صرفا برای تحلیل مطالعه کنیم در صورتی که این تقریبا غیر ممکنه چون اگر بخوایم این کار رو بکنیم سایر دروس رو کلا باید رها کنیم.
البته کاملا متوجه هستم که شما میخواید ما با یک امادگی صد در صد در قسمت تحلیل سر جلسه کنکور حاضر بشیم آما به نظرم بهتره منابع رو ابتدا اولویت بندی کنیم و بعد از اولویت اول با یک بدنامه سبکتر شروع کنیم.

یک سوال هم از خدمت خودتون دارم که اگر صلاح دونستید جواب بدید:
شما دقیقا چه منابعی رو برای کنکور خوندید؟
آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
پاسخ
 سپاس شده توسط Omid.Bz
نقل‌قول:
سلام مهندس
ممنون بابت وقتی که میذارید.
خوندن این همه کتاب تو 2 هفته؟
واقعا میشه؟ اینجور برنامه برا کسی خوبه که قبلا این کتابارو خونده باشه نه مثل من...

نقل‌قول:
سلام جناب مهندس
ممنون بابت وقتی که در اختیار ما کنکوری ها قرار میدید.
من هم با نظر دوستمون موافقم که خوندن این میزان از منابع در دو هفته امکان پذیر نیست به این دلیل که ما باید به صورت همزمان سایر دروس رو هم پیش ببریم .
و در مجموع هم اگر بخوایم در نظر بگیریم طبق برنامه شما ما تا زمان کنکور باید 24 کتاب رو صرفا برای تحلیل مطالعه کنیم در صورتی که این تقریبا غیر ممکنه چون اگر بخوایم این کار رو بکنیم سایر دروس رو کلا باید رها کنیم.
البته کاملا متوجه هستم که شما میخواید ما با یک امادگی صد در صد در قسمت تحلیل سر جلسه کنکور حاضر بشیم آما به نظرم بهتره منابع رو ابتدا اولویت بندی کنیم و بعد از اولویت اول با یک بدنامه سبکتر شروع کنیم.

یک سوال هم از خدمت خودتون دارم که اگر صلاح دونستید جواب بدید:
شما دقیقا چه منابعی رو برای کنکور خوندید؟

سلام
این برنامه کاملا بستگی به خودتون داره... یعنی اول باید بیاین هدفتونو مشخص کنید. این که می خواید برای چه رتبه ای درس بخونید. مطمئنا برای رتبه های بهتر باید تلاش بیشتری هم کرد. و یه نکته هم که هست شما کتابا رو برای یادگیری خودتون بخونید. اینجور نباشه که فقط برای کنکور بخونید. مطمئن باشید خوندن این کتاب ها و فهمیدنشون بهتون در آینده هم کمک می کنه.
در مورد حجم مطالعه هم قراره برای تابستون کلا 8 تا کتاب خونده بشه... یعنی هفته ای یک کتاب... کتاب ها رو هم اولویت بندی کردم و بر اساس اولویت شون و حجم سوالاتی که ازشون میاد اونا رو مرتب کردم. این 8 کتابی هم که برا تابستون درنظر گرفتم مهم ترین کتاب های موجود با درصد بالای سوالات هستند.

یه نکته ای هم که هست اینه که اینجور نیست که یه کتاب خاص فقط مخصوص تحلیل فضای شهری باشه. نه... اکثر کتاب ها بین تمام دروس مشترکند... یعنی درسته شما دارید اونو برای تحلیل می خونید ولی در کنارش برای مبانی و تاریخ هم اونو مطالعه می کنید .

حالا بازم شما بیاید نظرتونو بگید... سایر دوستان هم مشارکت کنند. اگه میدونید خیلی حجمش زیاده تعداد دروسو کمتر کنیم.

توو پستای بعدی لیست منابع رو به صورت اولویت بندی شده میزارم که کتابای مهمو تهیه کنید.

پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما ، niln ، U.D.SG ، zahabkar ، fatemehfathi
ببخشید مهندس باقرزاده برای دوستانی ک پایان نامه دارن و طبیعتا مطالعشون از مهر ماه شروع میشه هم برنامه ای دارید؟
ممنون میشم ب امثال بنده هم کمک کنید ک ازین سردرگمی دربیایم من ب شخصه نمی دونم مهر ک میخام شروع کنم باید چه برنامه ای رو پیش بگیرم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Omid.Bz ، Sepehr
سلام
این لیست منابع مهم تحلیل، به ترتیبه اولویته... البته با توجه به مشترک بودن بیشتر کتاب ها برای تمام دروس، این اولویت ممکنه برا درسای دیگه فرق کنه.
کتابایی که زیرشون خط کشیده شده مهم ترینن... سعی کنید حتما بخونیدشون. بقیه رو هم با توجه به سرعت تون و وقتی که دارید مطالعه کنید.

دوستان لطفا برای یه برنامه خوب حتما مشارکت کنید... شما در هفته چند ساعت میخواید برای مطالعه وقت بزارید؟ چند ساعت برای تحلیل؟
بیاید به این سوال جواب بدید تا با توجه به اون برنامه رو ادامه بدیم.

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   منابع مهم تحلیل فضای شهری.pdf (اندازه: 118.93 KB / تعداد دفعات دریافت: 268)

پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما ، zohreziaraty ، TARA.71
(۱۳۹۴-۴-۱۷، ۱۰:۵۹ صبح)urbana.ea نوشته است: ببخشید مهندس باقرزاده برای دوستانی ک پایان نامه دارن و طبیعتا مطالعشون از مهر ماه شروع میشه هم برنامه ای دارید؟
ممنون میشم ب امثال بنده هم کمک کنید ک ازین سردرگمی دربیایم من ب شخصه نمی دونم مهر ک میخام شروع کنم باید چه برنامه ای رو پیش بگیرم

سلام
مهر هم برای شروع خوبه و هنوز وقت زیادی دارید تا کنکور... فقط مهم اینه که هدفمند شروع کنید... حتما برنامه ریزی کنید برای خودتون و طبق اون عمل کنید... من هم کتاب های مهمو میگم و احتمالا خلاصه هایی هم ازشون میزارم... شما هم اگه هر وقت هر سوالی داشتید بگید من اگه بدونم جواب میدم.

این سردرگمی تون هم به خاطر شروع نکردنه... وقتی وارد کار شدید، کم کم آشنا می شید که چه کارایی باید انجام بدید و چجوری بخونید
یادتون باشه مهم ترین قدم همون قدم اوله.
موفق باشید.

پاسخ
 سپاس شده توسط sobhan m
سلام. ممنون از راهنماییتون آقای مهندس
راستش ما کتاب کرمونا رو برای درس طرح دو شهرسازی ابعادشونو خوندیم و تو پروژمون استفاده کردیم به شش بعد مسلط هستم لازمه که دوباره بخونم و با جزییات؟
من تازه عضو سایت شدم و بعد از تموم شدن ترم تا الان مثلث قرمز رو خوندم .
حقیقتش کتاب گلکارم گیرم نیومده مقالاتش و یه خلاصه ای ازش دارم
ممنون می شم راهنمایی کنین

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Omid.Bz

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      مشاوره برنامه ریزی مشاوره مباحث عمومی شهرسازی -مهشید جمشیدی -رتبه 13 کنکور 94 mahshid -jm 182 36,652 ۱۳۹۶-۱۰-۲۶، ۱۰:۵۰ صبح
    آخرین ارسال: tornado26
      ثبت نام رایگان و برای نخستین بار شما مشاور انتخاب کنید از رتبه 2 تا 100 alireza 73 14,213 ۱۳۹۵-۱۱-۱۵، ۱۱:۵۱ عصر
    آخرین ارسال: Yas_moradimehr
      مشاوره برنامه ریزی مشاوره آمار- آیدا سادات قطب، رتبه 10 برنامه ریزی شهری a.gh 14 8,945 ۱۳۹۵-۸-۶، ۰۴:۲۳ عصر
    آخرین ارسال: neginkob
      مشاوره برنامه ریزی مبانی برنامه ریزی شهری-مهشید جمشیدی-رتبه 13 کنکور mahshid -jm 72 18,937 ۱۳۹۵-۸-۶، ۰۴:۰۵ عصر
    آخرین ارسال: neginkob
      برنامه هفته نوزدهم طراحی شهری ریحانه 3 2,709 ۱۳۹۴-۱۲-۲۱، ۰۴:۵۴ عصر
    آخرین ارسال: a.rahmani?
      با وجود اینکه دو ماه بیشتر تا کنکور نمونده آیا می تونم دانشگاه دولتی قبول بشم؟ alireza 0 1,400 ۱۳۹۴-۱۱-۲۶، ۰۷:۳۵ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      منابع دروس ویژه پاییز 94-رتبه 3 کنکور برنامه ریزی شهری-مشاور ایران شهرساز alireza 7 4,034 ۱۳۹۴-۱۱-۱۷، ۱۲:۱۹ عصر
      مشاوره برنامه ریزی درس تاریخ شهر و شهرسازی -رتبه 48 کنکور 93 alireza 99 21,442 ۱۳۹۴-۱۰-۲۶، ۱۰:۵۲ عصر
      مشاوره طراحی دروس زبان تخصصی و مبانی طراحی شهری و تحلیل فضای شهری m.fallahdoust 12 4,003 ۱۳۹۴-۱۰-۲۴، ۱۱:۱۱ عصر
    آخرین ارسال: فاطمه70
      مشاوره برنامه ریزی درس زبان -آیدا قطب رتبه 10 کنکور a.gh 3 2,673 ۱۳۹۴-۱۰-۲۴، ۱۰:۵۸ عصر
    آخرین ارسال: فاطمه70

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان