امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 2.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره طراحی برنامه پیشنهادی رتبه 59 ایران شهرساز
(۱۳۹۴-۴-۱۱، ۰۵:۰۱ عصر)پریسیما نوشته است: دوستان کسی میتونه سوالات کنکور چند سال اخیر از کتاب فرایند طراحی شهری دکتر بحرینی رو برامون بزاره؟

خودتون تو زدن سوالات قبل پیدا میکنید به مرور عجله نکنید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما
(۱۳۹۴-۴-۱۱، ۰۸:۲۸ صبح)پریسیما نوشته است:
(۱۳۹۴-۴-۱۱، ۱۲:۱۷ صبح)m.fallahdoust نوشته است:
(۱۳۹۴-۴-۱۰، ۱۰:۱۷ عصر)پریسیما نوشته است: ممنون مهندس فلاحت دوست .
این برنامه برای کل تیر ماه هست؟
یعنی تا پایان تیر ماه ما همه این منابع رو بخونیم؟

سلام عزیزم  بجز کتاب گروتر که جز اولویت دومه بله از نظر من باید سعی کنید که تموم شه البته اگر قسمتیشو تموم نکردین هم میتونید به ماه بعد منتقل کنید اما به این نکته توجه کنید که ماه بعد هم برنامه به همین منواله پس اگه از این ماه بهش اضافه هم بشه کارتون سنگین میشه این برنامه به طور متوسط روزی 5 الی 6 ساعت  وقت لازم داره که نه کمه و نه زیاد مدت زمان نرمالی  هست که تا کنکور نه زده  و خسته بشید و نه عقب بیوفتید از دیگران
به این نکته توجه کنید که شعار یه داوطلب کنکور باید این باشه
در مسیر باید اهسته اماااااااااااااا پیوسته حرکت کرد

ممنون مهندس
همونطور که خودت.ن هم فرمودید برای اجرای این برنامه باید در روز 5 الی 6 ساعت زمان گذاشت و این در صورتیه که ما باید درس تاریخ و مباحث عمومی هم پیش ببریم. در واقع برنامه کلی ما کنکوری ها یک مقدار زیادی سنگین شد و دیگه نمیشه آهسته و پیوسته پیش رفت.
لطف میکنید اگر یه راهنمایی در مورد شیوه خوندن ارائه بدید که ما بتونیم از پسش بربیایم.
از سایر دوستان هم خواهش میکنم بیان و بگن چطوری قرار این همه منابع رو هم زمان جلو ببرن یعنی برنامه مطالعاتشون چطوریه؟

من در برنامه خدمتتون عرض کردم که این برنامه طوری تهیه شده که به دروس دیگه تون اسیبی نزنه من به خوبی به اینکه شما دو درس دیگه هم برای مطالعه دارید واقف هستم اینو مطمن باشید در برنامه تنها درسی که تاکید دارم که هرروز خونده بشه زبان هست پس فکرکنم الان معنی جمله اهسته اما پیوسته رو بهتر متوجه شده باشید من برای دروس دیگه از هیچ روزی نام نبردم گفتم به نسبت تواناییتون والبته 100%براساس دروس دیگه تون در طول هفته تقسیم کنید اگر مد نظرم بود که شما هرروز این دروس رو مطالعه کنید مثل زبان از هایلایت قرمز استفاده میکردم اما گفتم خودتون در هفته تقسیم کنید اینو برای این گفتم که کاملا در جریان هستم که باید مباحث و تاریخ هم بخونید پس اون 5الی 6 ساعتی که گفتم هم برای این بوده که بدونید متوسط خوندن 3 درس در روز این مقدار است حالا اون 3 درس میتونه زبان مباحث تحلیل باشه می تونه زبان مبانی تاریخ باشه میتونه هرچی باشه و همچنین اینکه شما مطلع باشید که اگر 3 درس مطالعه تون این زبان مبانی تحلیل باشه از شما در روز اینقدر وقت میبره تازه اگه اصولی بخوایم نگاه کنیم ممکنه این ساعت در بعضی افراد کمتر و در بعضی بیشتر باشه در ضمن به این نکته توجه کنید که 5الی 6 ساعت برای تیر ماه هست مطمئن باشید که شهریور بیشتر و ابان باید به مرز 8 تا9 ساعت برسه و دمه کنکو 10 الی 12 ساعت ( منابع زیاد و کار سنگیه)

پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما
(۱۳۹۴-۴-۱۱، ۰۶:۳۰ عصر)m.fallahdoust نوشته است: من در برنامه خدمتتون عرض کردم که این برنامه طوری تهیه شده که به دروس دیگه تون اسیبی نزنه من به خوبی به اینکه شما دو درس دیگه هم برای مطالعه دارید واقف هستم اینو مطمن باشید  در برنامه تنها درسی که تاکید دارم که هرروز خونده بشه زبان هست پس فکرکنم الان معنی جمله اهسته اما پیوسته رو بهتر متوجه شده باشید من برای دروس دیگه از هیچ روزی نام نبردم گفتم به نسبت تواناییتون  والبته 100%براساس  دروس دیگه تون در طول هفته تقسیم کنید اگر مد نظرم بود که شما هرروز این دروس رو مطالعه کنید مثل زبان از هایلایت قرمز استفاده میکردم اما گفتم خودتون در هفته تقسیم کنید اینو برای این گفتم که کاملا در جریان هستم که باید مباحث و تاریخ هم بخونید پس اون 5الی 6 ساعتی که گفتم هم برای این بوده که بدونید متوسط خوندن 3 درس در روز این مقدار است حالا اون 3 درس میتونه زبان مباحث تحلیل باشه می تونه زبان مبانی تاریخ باشه میتونه هرچی باشه و همچنین اینکه شما مطلع باشید که اگر 3 درس مطالعه تون این زبان مبانی تحلیل  باشه از شما در روز اینقدر وقت میبره تازه اگه اصولی بخوایم نگاه کنیم ممکنه این ساعت در بعضی افراد کمتر و در بعضی بیشتر باشه  در ضمن به این نکته توجه کنید که 5الی 6 ساعت برای تیر ماه هست مطمئن باشید که شهریور بیشتر و ابان باید به مرز 8 تا9 ساعت برسه  و دمه کنکو 10 الی 12 ساعت ( منابع زیاد و کار سنگیه)    

یک دنیا سپاس از وقتی که میزارید مهندس
بله حق با شماست . به نظر شما یکی مثل من که شرایط زندگی اجازه این مقدار زمان در روز برای مطالعه رو بهم نمیده چطوی میتونم موفق بشم؟
من الان 4 الی 5 ساعت فقط میتونم زمان بزارم . و با این شرایط فکر نمیکنم بتونم با بچه ها طبق برنامه پیش برم. واقعا به نظر شما چه کار کنم؟
میشه یه لطف کنید و لیست دقیق منابعی که برای کنکور مطالعه کردید رو به صورت کامل در اختیار ما بزارید.
بازم ممنون از شما
آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
پاسخ
(۱۳۹۴-۴-۱۱، ۰۸:۰۹ عصر)پریسیما نوشته است: [quote='m.fallahdoust' pid='85415' dateline='1435849208']

من در برنامه خدمتتون عرض کردم که این برنامه طوری تهیه شده که به دروس دیگه تون اسیبی نزنه من به خوبی به اینکه شما دو درس دیگه هم برای مطالعه دارید واقف هستم اینو مطمن باشید  در برنامه تنها درسی که تاکید دارم که هرروز خونده بشه زبان هست پس فکرکنم الان معنی جمله اهسته اما پیوسته رو بهتر متوجه شده باشید من برای دروس دیگه از هیچ روزی نام نبردم گفتم به نسبت تواناییتون  والبته 100%براساس  دروس دیگه تون در طول هفته تقسیم کنید اگر مد نظرم بود که شما هرروز این دروس رو مطالعه کنید مثل زبان از هایلایت قرمز استفاده میکردم اما گفتم خودتون در هفته تقسیم کنید اینو برای این گفتم که کاملا در جریان هستم که باید مباحث و تاریخ هم بخونید پس اون 5الی 6 ساعتی که گفتم هم برای این بوده که بدونید متوسط خوندن 3 درس در روز این مقدار است حالا اون 3 درس میتونه زبان مباحث تحلیل باشه می تونه زبان مبانی تاریخ باشه میتونه هرچی باشه و همچنین اینکه شما مطلع باشید که اگر 3 درس مطالعه تون این زبان مبانی تحلیل  باشه از شما در روز اینقدر وقت میبره تازه اگه اصولی بخوایم نگاه کنیم ممکنه این ساعت در بعضی افراد کمتر و در بعضی بیشتر باشه  در ضمن به این نکته توجه کنید که 5الی 6 ساعت برای تیر ماه هست مطمئن باشید که شهریور بیشتر و ابان باید به مرز 8 تا9 ساعت برسه  و دمه کنکو 10 الی 12 ساعت ( منابع زیاد و کار سنگیه)    

یک دنیا سپاس از وقتی که میزارید مهندس
بله حق با شماست . به نظر شما یکی مثل من که شرایط زندگی اجازه این مقدار زمان در روز برای مطالعه رو بهم نمیده چطوی میتونم موفق بشم؟
من الان 4 الی 5 ساعت فقط میتونم زمان بزارم . و با این شرایط فکر نمیکنم بتونم با بچه ها طبق برنامه پیش برم. واقعا به نظر شما چه کار کنم؟
میشه یه لطف کنید و لیست دقیق منابعی که برای کنکور مطالعه کردید رو به صورت کامل در اختیار ما بزارید.
بازم ممنون از شما

پریسیمای عزیز اصلا نگران نباش خیلی از داوطلبین شرایط شما رو دارند پیشنهاد من برای شما دوست عزیزم اینه شما یه نفر از دوستانتون که روش درس خوندنشون مثل شماستو پیدا کنید و منابع حجیم و باهم تقسیم کنید از قسمت مربوط به خودتون خلاصه های خیلی مناسب اما سبک بنویسید و بخونید و به هم قرض بدید اینجوری منابع رو میخونید حتی المقدور هم از منابعی که زیاد مطرح نیستن اما خیلی ذهن داوطلبینو مشغول میکن هم دوری کنید منابه خیلیه ممکنه کتابایی باشه که ما اصلا ندونیم کنکور کارشناسی که نیست که ما میدونیم چندتا کتابه اینجا ممکنه اصلا طراح یه سوال از تجربیات خودش بده ما قرار نیست همه منابع و بدونیم یا بخونیم اما باید این مسئله هم توجه داشته باشیم که شما اگر یه موضوعی رو کاملا متوجه شده باشید طراح از هر کتابیم سوال بده شما میتونید جواب صحیح بدید شما کلا 10 تا کتاب بخون اما بفهم و بخون مطمئن باشید ارزشش خیلی بیشتر ار کسی که 80 تا کتاب میخونه اما اخرم فرق سیمای شهری و از نما نمیدونه پس انقدر ذهن خودتو درگیر منابع و ساعت مطالعه و اینجور مسایل نکن شما شروع کن خدا کمکت میکنه منم تا اونجا که درتوانم باشه در کنارتون هستم همیشه تو هر کاری به خودت بگو من میتونم من بهترینم تلاش کن ممکنه در انتها خیلی ها از تو بهتر باشن اما حداقلش اینه همیشه سرتو بالا میگیری ومیگی من تلاشمو کردم نتیجه این شد این خیلی بهتراز اینه که کناربایستید و هی بگید من نمیتونم و بعداز نتیجه هی خودتو ملامت بکنی که کاش تلاش میکردم موفق باشی دوست عزیزم

پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما ، azadeh.arch ، sobhan m
ممنون مهندس فلاحت که وقت میذارید .
پریسمای عزیز من هم شرایطی مشابه شما رو دارم و بسیار گرفتارم .مثه من و شما زیادن . ولی خوب به قول مهندس ما تلاشمونو میکنیم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما
سلام

وقت همگی بخیر

پریسیمای عزیز

در رابطه با مرور 6 مرحله ای که قولش و دادم ، گشتم اما اون مطلبی که میخواستم و پیدا نکردم، اما این و ببینید: .

زمانهای مرور:

۱. یک روز بعد: که فراموشی را تا ۱ هفته به تأخیر می اندازد.
[font=Comic Sans MS]۲. یک هفته بعد: که فراموشی را تا ۱ ماه به تأخیر می اندازد.

۳. یک ماه بـعد: که فراموشی را تا ۴ ماه به تأخیر می اندازد.
[font=Comic Sans MS]۴. ۴ مـاه بــعد: که فراموشی را تا ۱ سال به تأخیر می اندازد.

حتی میتونی خودتم بهش مواردی و اضافه کنی مثلا 2 هفته بعد و 3 ماه بعد، با توجه به اینکه تا کنکور چقدر زمان داری.
[/font][/font]
[font=Comic Sans MS]
[font=Comic Sans MS]برای مطالعه بیشتر اینم لینک اون سایت هستش:

روش مطالعه PQ5R
[/font][/font]
آخرین ارسال های من :

" زمین را از نیاکانمان به ارث نبرده ایم، آن را از فرزندانمان قرض گرفته ایم. "  جمله ای از بانوی ابریشم (استاد عزیزم خانم موزرمی) 
پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما ، rizemize_ph ، azadeh.arch ، mahsa khanom
(۱۳۹۴-۴-۱۲، ۰۶:۲۳ عصر)rizemize_ph نوشته است: ممنون مهندس فلاحت که وقت میذارید .
پریسمای عزیز من هم شرایطی مشابه شما رو دارم و بسیار گرفتارم .مثه من و شما زیادن . ولی خوب به قول مهندس ما تلاشمونو میکنیم

موفق باشيد دوست عزيز

پاسخ
 سپاس شده توسط Sepehr ، پریسیما ، azadeh.arch
سلام.ببخشید من ترم اخر شهرسازیم.از الان میخوام شروع کنم برای ارشد.امکانش هست با برنامتون هماهنگ شم ؟لطفا کمکم کنید

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    خانم مهندس فلاح دوست مرسی از حضورتون . کلی از خوندن حرفاتون انرژی گرفتم. همیشه کنارمون باشید و بهمون امید بدید. من تنها مشکلم ناامیدیه. مخصوصا که پایه ام معماریه :-(

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      [quote='maral.msd' pid='85781' dateline='1436960564']
      سلام.ببخشید من ترم اخر شهرسازیم.از الان میخوام شروع کنم برای ارشد.امکانش هست با برنامتون هماهنگ شم ؟لطفا کمکم کنید
      سلام عزيزم حتما معلومه كه هست شما اگر بخواين ميتونيد عر كاريو انجام بدين كنكور كه ديگه جاي خود داره شما فعلا تاجايي كه ميتونيد برنامه تير ماهو جلو ببريد در مرداد ماه كمبود هارو رفع ميكنيم اگر سوالي داشتيد من در خدمتم به اميد خداموفق باشيد هquote]

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        مشاوره برنامه ریزی مشاوره مباحث عمومی شهرسازی -مهشید جمشیدی -رتبه 13 کنکور 94 mahshid -jm 182 36,576 ۱۳۹۶-۱۰-۲۶، ۱۰:۵۰ صبح
      آخرین ارسال: tornado26
        ثبت نام رایگان و برای نخستین بار شما مشاور انتخاب کنید از رتبه 2 تا 100 alireza 73 14,183 ۱۳۹۵-۱۱-۱۵، ۱۱:۵۱ عصر
      آخرین ارسال: Yas_moradimehr
        مشاوره برنامه ریزی مشاوره آمار- آیدا سادات قطب، رتبه 10 برنامه ریزی شهری a.gh 14 8,927 ۱۳۹۵-۸-۶، ۰۴:۲۳ عصر
      آخرین ارسال: neginkob
        مشاوره برنامه ریزی مبانی برنامه ریزی شهری-مهشید جمشیدی-رتبه 13 کنکور mahshid -jm 72 18,894 ۱۳۹۵-۸-۶، ۰۴:۰۵ عصر
      آخرین ارسال: neginkob
        برنامه هفته نوزدهم طراحی شهری ریحانه 3 2,707 ۱۳۹۴-۱۲-۲۱، ۰۴:۵۴ عصر
      آخرین ارسال: a.rahmani?
        منابع دروس ویژه پاییز 94-رتبه 3 کنکور برنامه ریزی شهری-مشاور ایران شهرساز alireza 7 4,026 ۱۳۹۴-۱۱-۱۷، ۱۲:۱۹ عصر
      آخرین ارسال: alireza
        مشاوره برنامه ریزی درس تاریخ شهر و شهرسازی -رتبه 48 کنکور 93 alireza 99 21,388 ۱۳۹۴-۱۰-۲۶، ۱۰:۵۲ عصر
      آخرین ارسال: alireza
        مشاوره برنامه ریزی درس زبان -آیدا قطب رتبه 10 کنکور a.gh 3 2,665 ۱۳۹۴-۱۰-۲۴، ۱۰:۵۸ عصر
      آخرین ارسال: فاطمه70
        مشاوره طراحی -مباني طراحي شهري-فلاح دوست رتبه ٥٩ سال٩٣ m.fallahdoust 22 11,520 ۱۳۹۴-۱۰-۴، ۰۲:۴۵ عصر
      آخرین ارسال: kelarestagh
        منابع پیشنهادی به بنده جهت شرکت در آزمون ارشد معماری سال 95 ali_tavanaie 2 1,328 ۱۳۹۴-۹-۲۴، ۱۱:۱۰ صبح
      آخرین ارسال: lind_o58

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان