امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
81 سوال تا این لحظه....دفترچه کنکور ارشد برنامه ریزی شهری 94 تاریخ برگزاری 16 بهمن 93
(۱۳۹۳-۱۱-۱۶، ۱۰:۳۱ عصر)meysam rezaei نوشته است: سوال:حد کالبدی موجود و توسعه آتی شهر در طرح جامع چه نامیده می شود؟    1)حریم      2)محدوده     3)حوزه        4)محدوده استحفاظی

قانون سال 1384 تعریف حریم و محدوده
ماده 1 تعریف محدوده: محدوده را حد کالبدی موجود و توسعه اتی شهر می داند

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     در سرشماری سال 90 شهرهای بیش از یک میلیون جمعت اهواز و قم و مشهد
     در سرشماری 90 چند در صد شهرنشینی ؟ بیشتر از 70 درصد
     امید به زندگی در سرشماری 90: بیش از 70 درصد
     کدام طرح حالت تدقیق شده و اجرا نزدیک شده طرح جامع می باشد؟ تفصیلی
    در سال 86، طرح جامع شهر تهران مصوب شد؛ این در حالی است که اجرای طرح تفصیلی به بهانه تدقیق تا سال 91 به تعویق افتاد، با این وجود طرح تفصیلی در ظاهر تدقیق شده، اما در دو سال گذشته كه اجراي اين طرح مبنای عمل در شهر تهران قرار گرفت، اساسا ساخت‌وسازها انطباق كاملي با طرح جامع و ضوابط مشخص شده در آن ندارد.

 یه سوال هم داده بود که طرفداران ابنزر هاوارد چه طرحی رو انجام دادند و دنبال کردند؟ کمربند سبز
     حد کالبدی موجود و توسعه آتی شهر در طرح جامع چه نامیده می شود؟محدوده شهر /////محدوده شهر عبارت است از حد کالبدی موجود شهر و توسعه آتی در دوره طرح جامع و تا تهیه طرح مذکور در طرح هادی شهر که ضوابط و مقررات شهرسازی در آن لازم الاجرا می باشند تعیین می گردد.
     یه سوال هم درباره تفاوت کشرهای ثروتمند و کشورهای فقیر نوشته بود که جوابش میشد؟ شاخص توسعه
     الگوی توسعه برنامه سوم؟ صنعت
     کاخ آشور به عنوان نخستین بنای چهار ایوانی مربوط به کدام دوره است؟ پارتی
     تغییر شکل خیابان های قدیم به بلوارهای جدید با اشکال نسبتا منظم و هخدسی به کدام دوره باز میگردد؟ پهلوی اول
     افق طرح جامع و دوره برنامه های اقتصادی ؟ 10 سال و 5 سال
     تو کدوم شهر بجز اصفهان عمارت چهل ستون وجود داره؟ قزوین
     کاخ اشور مربوط به دوره؟ کاخ آشور بنایی در سبک معماری پارتی (اشکانی) ساخته شده در قرن یکم میلادی است.
     مدارس تو کدوم دوره رونق گرفتند؟ آل بویه که تو تست داده بود بوئیان
     سوال تاریخ در مورد شهر بايد حافظ منافع و ضامن خوشبختي ساكنان خود باشد؟ ارسطو
    در جایی هم نوشته بود:
    کامیلوزیته اتریشی قوانین شهرسازی نوین آن روزگار را در یک جمله بیان کرد: “شهر باید حافظ منافع و ضامن خوشبختی ساکنان آن باشد.” جمله زیته را باید تعریفی بسیار مدرن از مفهوم شهرسازی دانست که هیچگاه تاریخ مصرفاش نمیگذرد اما زاویه نگاه او این تصویر زیبا را خراب میکند؛ او برخلاف هاوسمان، معتقد بود میتوان با وسایل قرون وسطایی معضلات عصر صنعت را برطرف ساخت و نظریاتش را بر همین پایه استوار کرد.

 سوال داده بود که ریاست بر سازمان شهرسازی و معماری ایران کیه: جواب:رييس شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران (وزیر راه و شهرسازی)
    اعضاي شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران:
    1-رييس شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران (وزیر راه و شهرسازی)
    2-وزارت راه و شهرسازي (دبیر شورا)
    3-وزارت راه و شهرسازي (مدیر کل دبیرخانه (
    4-وزارت نيرو
    5-وزارت كشور
    6-وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح
    7-وزارت جهاد كشاورزي
    8-وزارت صنايع و معادن
    9-معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري
    10-سازمان حفاظت محيط زيست
    11-سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري
    12- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
     یه سوال هم در مورد نزدیک بودن خطوط خطوط تراز در نقشه های توپوگرافی داده بود؟ جواب شیب می شد و بقیه گزینه ها اصلا ربطی نداشتن
     یه سوال هم درباره تفاوت کشرهای ثروتمند و کشورهای فقیر نوشته بود که جوابش میشد: شاخص توسعه
     سوال:ارکان اصلی توسعه پایدار کدام مورد می باشد؟ احتمال زیاد یکپارچگی زیست محیطی
     سوال:وجود سه یا چهر پایتخت همزمان در هخامنشی به چه منظوری بود؟ جواب امکان کنترل بهینه سرزمین هستش چون سه پایتخت در سه گوشه کشور و راه های ارتباطی هم مبین اون هستن.
     سوال:گزارش جهانی سازمان ملل به نام آینده مشترک ما در چه سالی و در پی چه موضوعی بود؟
    ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۷۸ ﻣﻴﻼﺩﯼ، ﮐﻤﻴﺘﻪ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺗﻮﺳــﻌﻪ ﻭ ﻣﺤﻴﻂ، ﺁﻳﻨﺪﻩ ﻣﺸﺘﺮﮎ ﻣﺎﺭﺍ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺑﺮﻭﻧﺪﺗﻠﻨﺪ ﻧﻴﺰ ﺷــﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷــﻮﺩ.
     سوال:هسته اصلی برنامه ریزی شهری کدام گزینه است؟ کاربری زمین
     سوال:مجموعه تعاریف،ساختار،نوع،مرجع و مستندات قانونی مداخله در بافتهای فرسوده شهری در چه سالی تصویب شد؟ 1384 قانون سال 1384.3.16 در مورد بافت فرسوده شهری
     قلب برنامه ریزی راهبردی؟ چشم انداز
     حوزه نفوذ مسجد؟ صدای اذان
     سوال در مورد اولین شهرساز وکدام شه رو ایجاد کرده: جوای هیپوداموس -شهر میلتوس
     سوال در مورد تعداد شهرنشین: بیش از 70 درصد
     سوال در مورد کدام شهر بالای یک میلیونه: تابلو بود چون نه رشت نه آیادان و نه ارومیه به اون جمعیت نرسیده بوده در آن سال( سال 90) در حالی که قم خیلی وقته که با دو شهرستان مه داره در رده شهرهای بالای یک میلیونه.
     سوال در مورد ربع رشیدی : دوره ایلخانان
     سوال در مورد مکان مذهبی تو درس تاریخ: آکروپلیس
     سوال در مورد اجرایی شهرسازی: کاربری زمین بود
     یه سوال هم داده بود در مورد مطلعات شهری : پاتریک گدس
     یه سوال هم داده بود در مورد تراکم و ارتفاع و اینها که جوابش بود لوکوبورزیه
     ماده 5: طرح تفصیلی
     دستور کار 21: سال 1992 فاجعه زیست محیطی
     یه سوال هم داده بود در مورد پاتریک گدس که محیط طبیعی چطوره: جدایی ناپذیر است
    آخرین ارسال های من :

در میکده آن را به جامی نخریدند، درسی که در مدرسه آموخته بودم. Unit
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza
    یه سول هم داده بود در مورد این که اگه خطی از شهر سرخس تا اهواز و خطدیگری از بازرگان تا ... بکشیم محل تلاقی این دو خط کدم شهره؟
    این چرت ترین سوال امسال بود .
    من تو خونه وقتی نقشه رو خط کشی کردم تقریبا دورو بر شهر یزئ محل تلاقی این دو خط میشد.

پاسخ
    دوره آرامگاه ها و یادمانها چه دوره ای بود؟ صفویه پهلوی اول پهلوی دوم قاجار
    مهم ترین عوامل مشکلات اساسی تهران؟1-نوسازی بافت 2- مکانیابی نادرست خدمات شهری 3- تراکم فروشی
    آخرین ارسال های من :

محمد(ص):"اعملی یا فاطمه فانی لا اغنی عنک من الله شیئا"،فاطمه اگر عمل نداشته باشی من پیامبر هم نمیتونم واست کاری کنم.
      پاسخ
      برنامه اول عمرانی27-34 توسط کدامیک تهیه گردید؟1-ستیران با همکاری شورای عالی اقتصاد 2- موسسه نودسن با همکاری برنامه ریزان ایرانی 3- سازمان برنامه و بودجه

پاسخ
      یکی از دوستان سوالات را در فرمت ورد مرتب کنه و ایمیل کنه تا بتونیم منتشر کنیم
      iranshahrsaz@yahoo.com
      آخرین ارسال های من :

پاسخ
      (۱۳۹۳-۱۱-۱۷، ۰۳:۳۳ عصر)a.rahmani? نوشته است: برنامه اول عمرانی27-34 توسط کدامیک تهیه گردید؟1-ستیران با همکاری شورای عالی اقتصاد 2- موسسه نودسن با همکاری برنامه ریزان ایرانی 3- سازمان برنامه و بودجه

جواب احتمال قوی سازمان برنامه و بودجه هستش

پاسخ
      برنامه اول عمرانی توسط برنامه ریزان ایرانی و موسسه نودسن تهیه شد.
      آخرین ارسال های من :

گاهی دست خودم را میگیرم می برم هوا خوری،یاد تو هم که همه جا با من است،تنهایی هم که پا به پایم میدود...میبینی؟وقتی که نیستی هم جمعمان جمع است.
      پاسخ
      3 سوال دیگر:
      تشکر از مهندس روح الله
      1- علت چند پایتختی بودن هخامنشیان؟ تو بانک تست عشیره ای بودن بود
      2-روح الله حالت تدقیق شده طرح جامع؟
      3-سوال تکراری 50 مباحث 1390 :
      برنامه انسان و زیست کره mab برای چه منظوری تدوین شده بود؟
      جواب: فرآهم آوردن دانش علمی و افراد آموزش دیده

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 16,363 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
      آخرین ارسال: alireza
        مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 17,069 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
      آخرین ارسال: milad93
        جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,431 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
      آخرین ارسال: dhiver1
        سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 2,001 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
        سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,592 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
        دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,067 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,853 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
      آخرین ارسال: gholamirayan
        نتایج کنکور ارشد 96 آمد.... کارنامه های رتبه های 1 تا 4 رقمی alireza 1 1,671 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۱۰:۴۴ عصر
      آخرین ارسال: nassi
        دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد ۹6 alireza 0 967 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۱۲ عصر
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,508 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان