امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طنز شهری/ گاهنوشته های شهرساااااااازی
سلام دوستان. از این پس مطالب طنزی (در حوزه ساخت و ساز،شهرسازی) که میخونید، رو در این تاپیک به اشتراک بذارید.
پیشاپیش ممنون از مشارکتتون
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، atelieahjam
سوات
سی دی اس
سیستم اطلاعات جغرافیایی
سازمان فضایی
سرانه کاربری
سایت پلان
سیمای بام
هفت سین بچه های شهرسازی
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، oyster
شهرساز آینده

اینا همونایی هستن که تو حسرت هستن!!!

به افتخار همه بچه های شهرسازی

فایل‌(های) پیوست شده
.jpg   شهرساز آینده.jpg (اندازه: 108.22 KB / تعداد دفعات دریافت: 56)

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، romisa ، homayoon.d ، oyster ، haydariyan
نوسازی بافت فرسوده در گذر تاریخ
[تصویر:  index.jpg]
شنیده اید تاریخ همیشه تکرار می شود؟ درست است دیگر؛ در واقع ما امروز هر چه داریم ورژن جدید همان دیروز است.

for example  همین بافت فرسوده را در نظر بگیرید. در زمان های قدیم که از بین ما ایرانی ها هیچ  کس زنده نبود (البته یکی بود)، بافت شهرها و روستاها که فرسوده می شد، مثلا یک آقایی مثل چنگیزخان مغول تشریف می آورد و تمام بافت شهر و روستا و کشور و بیابان و جنگل را تخریب می کرد. چرا؟ چون احساس می کرد که این بافت ها فرسوده است و نیاز به بازسازی دارد. بعد مردم دوباره شروع به بازسازی این بافت ها می کردند. حالا چقدر طول می کشید تا این بافت ها ساخته شود، یا در این مدت پدر مردم کجا بود و چه بلایی سرش می آمد، یک بحث دیگری است و اصلا ربطی به بافت فرسوده ندارد. مهم این است که مردم دوباره این بافت ها را می ساختند، حالا به هر قیمتی.

همین کار را هم نادرخان افشار خودمان برای کشور هند انجام می داد و بافت های فرسوده آنجا را تخریب می کرد و آنها هم در عوض الماس کوه نور و دریای نور را به ایشان به عنوان دست مزد می دادند و خودشان شروع به بازسازی بافت های تخریبی می کردند.

نمونه دیگرش همین عراق خودمان است که چون کسی نبود بافت فرسوده شان را تخریب کند، خودشان در محله های دارای بافت فرسوده بمب گذاری می کنند و آنجا را تخریب می کنند تا بتوانند بازسازی کنند. همه این ها نشان می دهد که بازسازی بافت فرسوده یک تاریخی دارد به اندازه خود تاریخ.

اما امروز و در ورژن جدید قرن بیست و یکم، این تخریب بافت فرسوده از عهده آن آقایانی که نام بردم خارج شده و به عهده دولت و شهرداری افتاده که اتفاقا تاریخ نشان داده که این دو می توانند به هم تبدیل شوند؛ یعنی شهرداری می تواند دولت شود و دولت هم می تواند شهرداری شود. داشتم می گفتم. حالا که دیگر ورژن جدید تخریب و بازسازی بافت فرسوده آمده، دولت طی یک مصوبه ای می گوید این قسمت که بافت فرسوده دارد باید تخریب شود و شما می روید شهرداری پول می دهید و جواز تخریب بافت فرسوده تان را می گیرید. بعد می گویند باید نصف خانه تان را عقب نشینی کنید و به کوچه اضافه کنید که اتومبیل هایی که دولت تولید می کند بتوانند تردد کنند. پس شما خانه مستقر در بافت فرسوده تان را تخریب می کنید و خودتان هم با اهل و عیال بر سر خانواده همسر آوار می شوید و می گویید ما مدتی اینجا مهمان باشیم تا خانه خود را بسازیم.حالا دوباره باید به سراغ شهرداری بروید و پول بدهید تا به شما جواز بدهند که ساختمان را بسازید. در ضمن طبق قانون تجمیع، چون بافت فرسوده شما پس از عقب نشینی کوچک شده، دیگر نمی توانید به تنهایی بسازید و باید خانه همسایه تان را هم تخریب کنید و با هم تجمیع کنید، بعد بسازید. القصه، با هر زور و زحمتی که هست همسایه خود را راضی به تجمیع می کنید؛ اما همسایه بیچاره، بافت فرسوده تنش دوام نمی آورد و دار فانی را وداع می گوید و بافت فرسوده خانه اش به دست وراث می افتد و حالا یک اتومبیلی، چارپایی چیزی بیاور و باقالی بار کن. فقط جای شکرش باقی است که طبق ورژن جدید تاریخ، قبل از اینکه متوفی را به خاک بسپارند به فکر تقسیم اموال و ارث و میراث می افتند و همین بافت فرسوده را چنان بین 10 نفر اولاد و همسر مکرمه تقسیم می کنند که دیگر تجمیع این بافت فرسوده برای همیشه منتفی می شود و شما مجبورید به سراغ آن یکی همسایه بروید و از او بخواهید که بیاید بافت فرسوده اش را با بافت فرسوده شما تجمیع کند. البته به این امید که این بار دیگر تاریخ تکرار نشود.  
منبع: ماهنامه ساختمان و پلیمر

پاسخ
 سپاس شده توسط URBAN 98 ، atelieahjam ، shahab_fallahpour ، homayoon.d ، romisa ، haydariyan
up....
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness
از هفته دوم آبان ماه چه خبر؟ / طنز
صما – گروه طنز: اگر فرصت خواندن اخبار هفتۀ گذشته را نداشته اید اصلاً نگران نباشید و بد به دلتان راه ندهید چون ما اخبار مهم را برای شما در اینجا جمع کرده ایم پس خوش به دلتان راه بدهید و خوشدل باشید.

خبر نخست این بود که« در مهر ماه قیمت مسکن 2 درصد کاهش یافت» فکرش را بکنید یعنی اگر شما می خواستید یک خانۀ 200 میلیونی بخرید و 196 میلیون پول داشتید و به خاطر 4 میلیون توان خرید نداشتید و مجبور بودید مستأجر باشید الان که آبان ماه است با 2 درصد کاهش قیمت مسکن می توانید آن خانه را بخرید، چرا بر و بر من را نگاه می کنی؟ خب برو تا دوباره گران نشده آن واحد را بخر. ببین این جوری تعلل می کنی و فس و فس تصمیم می گیری آن وقت می گویی تورم و گرانی نمی گذارد ما صاحب خانه شویم. البته این را هم بگویم که رئیس اتحادیه املاک گفته در این شرایط «کمتر کسی» حاضر به فروش خانه می شود. امیدوارم که آن کسی که می خواستی خانه اش را بخری جز این «کمتر کسی» ها باشد و مجبور باشد که خانه اش را بفروشد.

راست اش را بخواهید ابتدایی که درس می خواندیم به ما می گفتند که بعضی حیوانات مثل خرس به خواب زمستانی فرو می روند و حدود 6 ماه می خوابند و هنوز هم که هنوز است نمی توانم باور کنم که چطور می شود 6 ماه خوابید تا اینکه در اخبار دیدم نوشته «فرو رفتن مسکن در خواب زمستانی» حالا معلوم نیست خواب زمستانی مسکن چقدر طول می کشد، اصلاً معلوم نیست چقدر فرو رفته است البته در خواب زمستانی، یعنی فکرش را بکنید بعد از این در کتاب علوم ابتدایی می شود برای خواب زمستانی، مسکن را هم مثال زد. در ضمن یک ظریفی( جواد یا سعید منظورم نیست) می گفت مسکن که در خواب تابستانی هم فرو رفته بود و در خواب بهاری هم فرو رفته بود اصلاً بیش از یک سال است که مسکن فرو رفته است البته در خواب، به قرینۀ لفظی در خواب را حذف کرده بودیم.

در خبر دیگری داشتیم که « برای 36 هزار واحد مسکن مهر مشتری وجود ندارد» یعنی شما عمق و طول و عرض و ارتفاع کار دولت مهرورز را ببینید آنقدر خانه در 8 ساله گذشته از روی مهر و عطوفت و پاکدلی و پاک دستی و پاکدامنی ساخته که دیگر مردم از خریدن واحدهای مسکونی مهر سیر شده اند و 36هزار تای آن هم بدون مشتری مانده، یعنی شما یک بار دیگر عمق و طول و عرض و ارتفاع کار را ببینید که یعنی حتی یک کارتن خواب هم پیدا نمی شود که در این واحدهای آماده ساکن شوند. بنده که باورم نمی شد به همین خاطر رفتم و منبع 36 هزار لیتری ببخشید 36 هزار واحدی این خبر را پیدا کردم و از او پرسیدم که جریان این واحد های بدون مشتری چیست؟ اولش که طفره می رفت و جواب نمی داد تا اینکه او را به میز ریاست اش قسم دادم و مجبور شد واقعیت را بگوید و گفت این واحد ها هنوز یم سری امکانات لوکس و غیر ضروری مثل آب و برق و گاز و سیستم فاضلاب ندارد و قابل سکونت نیست البته اقساط آن هم فرا رسیده و چند تا هم معوقه دارد که خریداران باید قبل از خرید آنها را پرداخت کنند. پرسیدم یعنی به این زودی ها هم این امکانات نصب و وصل نمی شود؟ گفت احتمالاً تا پایان سال آنتن های موبایل را مخابرات نصب می کند. تازه فهمیدم که چرا این واحد ها مشتری ندارد.

در خبر پایانی هم داشتیم که« صنعتی سازی ساختمان فقط 5 درصد است» راستش را بخواهید معنی صنعتی سازی ساختمان را نمی دانستم وقتی این خبر را از زبان «رئیسِ کلِ مرکزِ تحقیقاتِ استراتژیکِ راهبردیِ طرحِ جامعِ راه، مسکن، ساختمان» شنیدم با خودم گفتم این صنعتی سازی هم مثل تورم و نرخ بیکاری یک چیز خیلی بد و مضر و مخل رشد اقتصادی و رفاه عمومی مردم است و هرچقدر مقدار آن کمتر باشد لابد بهتر است و بیچاره کشور ترکیه که بیش از 30 درصد صنعتی سازی دارد. یعنی آن آقایی که به خاطر کمبود جا دیگر نمی توانم مقامش را بنویسم چقدر مدیر است که توانسته نرخ صنعتی سازی را تک رقمی کند واقعاً جای تقدیر و تشکر و آفرین دارد و این همه نمایشگاه صنعتی سازی که برپا و بردست می شود بی فایده نبوده است. اما یک دوستی که دستی در صنعتی سازی داشت گفت که ما باید به سمت صنعتی سازی پیش برویم تا هم سرعت کارمان بیشتر شود و هم بتوانیم ساختمان های با کیفیت و مقرون به صرفه تری بسازیم و در بهینه سازی مصرف انرژی هم پیشرفت کنیم. تازه فهمیدم که 5 درصد صنعتی سازی چقدر کم است و شاید بتوان از آن چشمپوشی کرد. باچاره ترکیه واقعاً بیش از 30 درصد صنعتی سازی دارد؟

هفتۀ بعد احتمالاً اخبار جدیدی را به اطلاع شما می رسانیم. شاید!

منبع: صما

پاسخ
 سپاس شده توسط romisa ، oyster ، haydariyan
از قیل و قال مهر ورزیت دلم گرفت
از ولخرجی و مهمان نوازیت دلم گرفت
مسکن ای عزیز جااان من، ای مقصد نایاااااب من
گهواره ی رؤیاااای من، نامت همیشه یاااد من
از خواب سالااااانه ات دلم گرفت
از بی کسی و تنهااااااایی ات دلم گرفت

18 17 18
آخرین ارسال های من :

رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند
 به پای هرز باغ کال پرست.........!
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، oyster ، haydariyan
از هفته سوم آبان ماه چه خبر؟

صما،گروه طنز- یک هفتۀ دیگر هم از آبان گذشت و اخبار ریز و درشت به دست ما رسید که ما هم طبق عادتِ « سوا کن، جدا کن، سایت صما رو خوشحال کن» چند تا از اون داغ و تازه هاش رو برای شما به انتشار می کشیم!

خبر اول که در صدر اخبار نشست تأکید کرده بود« تأکید آخوندی بر پاسخگو بودن سازندگان»  این آقای آخوندی هم که فقط تأکید می کند، الان این چندمین بار است که در هفتۀ گذشته دارد تأکید می کند. فقط معلوم نیست سازندگان باید پاسخگوی چه چیزی باشند؟ شما سؤال بپرس تا آنها هم پاسخگو باشند وقتی کسی چیزی نمی پرسد آنها چه پاسخی باید بدهند. اصلاً در یک ساختمان هزار نفر کارگر و بنا و مهندس و معمار و نقاش و نجار و آهنگر و کارگران خارجی- همسایگان شرقی- کار می کنند چرا فقط سازنده باید پاسخگو باشد؟ معروف است که یک روز یک نفر از کسی طلبی داشت و او هم طلبش را نمی داد؛ وقتی دید دست اش به جایی نمی رسد گفت مرد حسابی در آن دنیا چطور می خواهی جواب من را بدهی؟ طرف گفت من که باید جواب 1000 نفر را بدهم جواب تو را هم با آن 1000 نفر می دهم. در حال حاضر همه گیر داده اند به سازندگان که پاسخگو باشید و آنها هم که می سازند و می فروشند و دیگر خریدار آنها را نمی بیند که بخواهد پاسخگو باشند. پس به نظرم یک قانونی بنویسند که سازندگان یک دفعه در آن دنیا پاسخگو باشند و دوباره کاری نشود خیلی خوب می شود.
در خبر دیگر« انتقاد آخوندی از تأثیر تراکم فروشی بر سوداگری مسکن را داشتیم» که دیگر آنقدر آقای آخوندی از این قضیه ناراحت بود که به جای تأکید کردن مستقیماً انتقاد کردند. چون شما فکرش را بکنید کسی یک زمین دارد به جای اینکه سه طبقه بسازد می رود چند تا پاچه می خرد می خورد یا یک پولی را از زیر میز به کسی می دهد یا اینکه یک چای می خورد که چند میلیون پول آن چای است و در عوض تراکم چند طبقه را می گیرد و می سازد و کلی پول به جیب می زند و همین باعث بالا رفتن قیمت زمین در آن منطقه می شود. اما اگر طرح جامع کامل اجرا شود و با خوردن پاچه، پول های زیر میز و چای های گران قیمت هم کسی نتواند تراکمی بیشتر از آنچه که در طرح جامع شهری تعریف شده بسازد اینقدر قیمت ها بالا نمی رود و سوداگران رشد نمی کنند.
خبر بعدی را هم باز آقای آخوندی گفته، باور نمی کنید؟ پس ببینید تا باورتان بشود« غیر ممکن بودن تأمین اعتبار رفع مشکلات مسکن مهر» یعنی شما فکرش را بکنید یک جایی مسکن مهر ساخته اند و مشکل دارد حلال مشکلات هم که پول است و شما هم نمی توانید تأمین اعتبار کنید پس تنها راه حل این است که اعلام کنید «تأمین اعتبار رفع مشکلات مسکن مهر غیر ممکن است» و به همین راحتی مشکل را حل کنید.
در خبری دیگر آمده بود که« انتقاد رئیس کمیسیون عمران از طرح جامع مسکن» یعنی کسی که رئیس کمیسیون عمران است از طرح جامع مسکن انتقاد کرده و گفته این طرح ناقص است و باید در آن اصلاحات صورت بگیرد اما جالب اینجاست که وقتی یک وزیری برای رای اعتماد به مجلس می رود به او می گویند تو  طرفدار اصلاحات هستی و به او رأی اعتماد نمی دهند. بالاخره مشخص کنید اصلاحات لازم است، لازم نیست؟ کجا لازم است، کجا لازم نیست؟ بعد هم هنوز از طرح جامع مسکن رونمایی نشده کمیسیون از کجا از آن خبر دارد؟ در ضمن وقتی صحبت از کمیسیون می شود من ناخودآگاه یاد مشاور املاک سر کوچه مون می افتم که بزرگ توی مغازه اش نوشته «پس از عقد قرارداد، کمیسیون نقداً دریافت می گردد».
در خبر آخر هم داشتیم که« 64 درصد ایرانی ها خانۀ شخصی دارند» باورتان نمی شود؟ خب نشود، چیزی از ارزش این خبر کم نمی شود. ببینید؛ خانۀ شخصی دارند یعنی مال خودِ خودشان است. که طبق آمار در سال 92 حدود 17.4 درصد خانوارها در ساختمان های بتون آرمه، 25.5 درصد در بناهای اسکلت فلزی، 2.8 درصد در ساختمان های بلوک سیمانی،6.0 درصد در بناهای آجری با تیرچه بلوک، 42.4 درصد در ساختمان های آجری با تیرآهن، 3.4 درصد در بناهای آجری با تیرچوبی و 2.5 درصد در ساختمان های خشتی، گلی و چوبی و یا سایر مصالح سکونت داشته اند. حالا شاید بپرسید «یا سایر مصالح» یعنی چه؟ شاید هم نپرسید؟ اما من مجبورم جواب بدهم چون پاسخگو هستم. منظور از «یا سایر مصالح» در آمار بالا چادر یا چپر است. مثلاً عشایر که چادرنشین هستند این چادرها مال خودشان است و در بین عشایر اصلاً مستأجر نداریم و 64 درصد ایرانی که خانۀ شخصی دارند شامل آنها هم می شود. حالا باورتان شد؟ پس حالا که باور کردید با شما خداحافظی می کنم تا اخبار هفتۀ آینده.

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، Sh@bn@m
حکایت داماد و خانه 40 متری
صما، گروه طنز- دامادی در خانه ای 40 متری از آن پدرزن، سکنی گزیده بودی و همیشه نالان بودی که این خانه که به ما داده ای بیغوله ای کوچک است و آسایش اهل منزل مرا تأمین نمی کند! این سخن بر پدرزن سخت گران می آمد. چاره نمی دانست.
مشاور املاکی وی را گفت: اگر فرمان دهی من او را به حیلت و شگردی شاکر گردانم. پدرزن گفت غایت لطف و کرم باشد. بفرمود که داماد سرخانه را از خانه بیرون نمودند و یک چند در به در، در پی خانۀ استیجاری با پول پیش اندک و اجارۀ ناچیز از کویی به کویی و از برزنی به برزنی، گردیدی و جز زیرزمین نمناک هیچ نیافتی. پس دست از پا درازتر نزد پدرزن آمدی و عذر تقصیر خواستی و گفتی کرم نما این قصر 40 متری را دوباره در اختیار من و اهل منزل قرار ده که تو را از این پس، اجاره نیز پرداخت نمایم و دست لطف ات بوسم. پدرزن از این حالت عجب آمد. نزد مشاور املاکی آمد و پرسید: در این چه حکمت بود؟ گفت از اول محنت یافتن خانۀ اجاره ای ناچشیده بود قدر خانۀ مجانی نمی دانست، همچنین قدر عافیت کسی داند که به مصیبتی گرفتار آید.
ای پسر! تو را خانۀ مجانی خوش ننماید      قصر دگریست اینکه به نزدیک تو زشت است
در زیرزمین نمناک چو تو خانه گزینی     این خانۀ 40 متری را گویی بهشت است
حکایت متقاضی مسکن مهر
یکی از ثبت نام کنندگان مسکن مهر را در حالت پیری و رنجوری که حکیمان از وی قطع امید زندگانی کرده بودند پیکی از در آمد و بشارت داد که مژدگانی ده که فلان مسکن مهر را که در فلان بیابان به 10 سال پیشتر ثبت نام کرده بودی اکنون در آستانۀ افتتاح است و به زودی به شما تحویل دهند.
ثبت نام شده آهی سوزناک کشید و گفت در ایام جوانی شاید این خبر مرا مژده بود اما اکنون دیگر مرا بشارت نیست بلکه وارثان و مرده ریگ خوران مرا مژده است البته اگر آب و برق آن را نیز فراهم کنند.
بدین امید به سر شد، دریغ عمر عزیز      که مسکن مهرم مرا فراز آید
امید خانه دار شدن برآمدم افسوس     امید نیست که عمر رفته باز آید

منبع : صما/گروه طنز

پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan
تعبیر خواب های ساختمانی******** طنز

صما، گروه طنز- سلام داداش! مهندس چندتا نقطه... هستم و در خواب دیدم که کاندیدای هیئت مدیره شده ام و جلسۀ انتخابات در یک اتاق شیشه ای برگزار شد که به محض ورود من، اتاق شیشه ای شکست و فرو ریخت و کسی به من رأی نداد لطفاً خوابم را تعبیر کنید.

آن قدر خواب های مختلف جهت تعبیر شدن به دست ما رسیده که که ناخودآگاه آدمی را یاد شعر معروف «روزا با تو زندگی رو پر از قشنگی می بینم، شبا به یاد تو همش خوابای رنگی می بینم» می اندازد که در این بخش چندتا از خواب های شما را تعبیر می کنیم.

سلام داداش! مهندس چندتا نقطه... هستم و در خواب دیدم که کاندیدای هیئت مدیره شده ام و جلسۀ انتخابات در یک اتاق شیشه ای برگزار شد که به محض ورود من، اتاق شیشه ای شکست و فرو ریخت و کسی به من رأی نداد لطفاً خوابم را  تعبیر کنید.

دوست عزیز دیدن این گونه خواب ها اصلاً و ابداً در شأن مهندسان نیست و تعبیر خوبی ندارد. یعنی شما به طرف آجر، میلگرد، بتن، گچ و سیمان برو اما به طرف شیشه نرو!! چون یک مهندس نباید حتی در خواب هم به طرف شیشه و سایر چیزها که به خاطر بدآموزی نمی توانم اسمش را بیاورم برود. طبق تعبیر«ابن خوابویه» شما احتمالاً قصد دارید کاندیدای هیئت مدیره شوید اما طبق ماده11 بند 2 اساسنامه که گفته «عدم فساد اخلاقی و مالی و عدم اعتیاد به مواد مخدر» شما را رد صلاحیت می کنند، اینکه در خواب دیده اید اتاق شیشه ای انتخابات شکست و فرو ریخت هم به سه دلیل می تواند باشد. اول؛ توهم زیاد. دوم؛ رفیق بد. سوم؛ زغال خوب! خواهشاً دیگر بنده را هم داداش! صدا نکن و از این خواب ها هم برای ما نفرست. در ضمن شما مهندس نیستی بلکه «مهندس نما» هستی، معتاد انگل اجتماع.

با سلام خدمت خوابگزار اعظم، بنده یک جورایی دست اندر کار بخش مسکن و ساختمان هستم که متأسفانه نمی توانم بگویم چه جورایی. چند وقت پیش در خواب دیدم که یک طوفانی همراه با سیل دارد از آن دوردست ها می آید و فقط من آن را می بینم و بقیه دوستان دست اندرکار مشغول کار و بار خود هستند و توجهی به آن ندارند و با لبخند به من نگاه می کنند. در ضمن نمی دانم چرا من در ایران بودم ولی انگار در تایلند هستم.

دست اندرکار گرامی، بنده یک جورایی متوجه شدم که شما یک خواب 8 در 7 دیده اید البته این خواب شما هم تعبیر دارد. در نسخۀ خطی «ابن شیرین» آمده است که خواب دیدن طوفان و سیل نشان از یک اتفاق بزرگ و عظیم دارد و چون شما یک جورایی دست اندرکار ساختمان هستید پس این اتفاق سیل آسا و بزرگ در بخش مسکن است و چون دیگر دست اندرکاران مسکن توجهی به این موضوع ندارند دلیل بر این واقعیت است که این فرضیه فقط در ذهن شما شکل گرفته و واقعیت ندارد. از طرف دیگر چون احساس می کردید در تایلند هستید اما در ایران بودید نشانۀ سونامی در تایلند است و با توجه به همۀ این نشانه ها می توان تعبیر کرد که شما احساس می کنید که «سونامی مسکن در راه است» اما با اینکه شما یک جورایی دست اندر کار مسکن و ساختمان هستید هیچکس حرف شما را جدی نمی گیرد. به نظر بنده شما فکر سونامی مسکن را از سرتان خارج کنید و مثل مسکن که در خواب است آسوده بخوابید.

سلام خوابگزار عزیزم، بنده یک خانم مجرد تحصیل کرده در رشتۀ ساختمان هستم با قد 175 و وزن 60 کیلو، چند شب است که پشت سر هم خواب می بینم که یک پرنده که همای سعادت است از دور دست ها پرواز می کند و روی سر من می نشیند و به جای تخمگزاری یک آجر روی سر من می گذارد و می رود و هنگامی که آجر را دستم می گیرم مثل خاکستر پودر می شود و باد آن را می برد. هیچکس نتوانسته خوابم را تعبیر کند ممنون می شوم اگر تعبیر آن را برای من بگویید.

خانم مجرد! قد و وزن شما هیچ تأثیری در تعبیر خوابتان ندارد و نیازی نیست آن را مطرح کنید. اما «ابن خوابویه» همای سعادت در خواب را به وجود خواستگار تعبیر می کند و اینکه شما چندین بار این خواب را دیده اید نشان می دهد که رویای صادقه است و حتماً کسی به خواستگاری شما می آید. چون همای سعادت تخم آجری روی سر شما گذاشته مفهومش این است که خواستگار شما خودش را بساز بفروش معرفی می کند و پروژۀ ساختمانی اش را به شما نشان می دهد و احتمال دارد شما از ذوق این خواستگار، وزن تان به 70 کیلو برسد ولی اینکه گفتید آجر خاکستر شد و باد آن را برد کمی نگران کننده است چون طبق نظر تمامی خوابگزاران حوزۀ مسکن، تعبیرش آن است که آن شخص دروغ گفته و بساز بفروش نیست و احتمالاً نگهبان آن ساختمان بوده یا کارگرِ دیوارچینِ آجرکار است. اما با توجه به اینکه همای سعادت در کشور کم شده است پیشنهاد می کنیم جواب رد ندهید.

منتظر خواب های شما عزیزان هستیم فقط لطف کنید و به خاطر کمبود جا در صفحه، توضیحاتی که ربطی به خواب ندارد را مطرح نکنید تا خواب های بیشتری را بتوانیم تعبیر کنیم.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چارت درسی طراحی شهری 6zahra9 0 692 ۱۳۹۵-۷-۳، ۰۶:۰۱ عصر
آخرین ارسال: 6zahra9
  کاربرد مدل سازی اطلاعات ساختمان در فازاجرای پروژه های ساخت amirho 0 672 ۱۳۹۴-۱۱-۲۸، ۰۱:۵۷ عصر
آخرین ارسال: amirho
  فروش دامنه مخصوص سایت پروژه های شهرسازی hamid_shahrsaz 0 856 ۱۳۹۴-۴-۱۶، ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  طنز شهری/ کاریکاتور شهرساااااااازی Brightness 45 15,262 ۱۳۹۴-۱-۳۰، ۰۶:۴۵ عصر
آخرین ارسال: Brightness
  دوستانی که ارشد قبول شدند و بچه های شهرسازی توجه: دانلود سخنرانی بسیار مهم دکتر خادم yaser seraj 1 2,008 ۱۳۹۳-۱۲-۳، ۱۰:۴۳ عصر
آخرین ارسال: haydariyan
  آرزوی موفقیت برای همه کنکوری های عزیز Brightness 3 2,160 ۱۳۹۳-۱۱-۱۶، ۰۶:۱۹ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  چرا استخدامی های شهرداری ها هر رشته ای لازم دارن بجز شهرسازی و برنامه ریزی و طراحی شه alireza 1 2,228 ۱۳۹۳-۹-۱۹، ۰۶:۳۸ عصر
آخرین ارسال: amindatcom
  روش هایی برای غیرفعال کردن پیامک های تبلیغاتی تلفن همراه atelieahjam 2 1,944 ۱۳۹۳-۸-۲۴، ۰۷:۱۴ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  آشنایی با مشخصات فنی سازه های پیچ و مهره ای vionaconex 0 1,458 ۱۳۹۳-۴-۳۰، ۰۸:۴۷ صبح
آخرین ارسال: vionaconex
  کانکس با سیستم سازه های فولادی سبک vionaconex 0 1,210 ۱۳۹۳-۴-۲۳، ۰۸:۴۵ صبح
آخرین ارسال: vionaconex

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان