امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از روی یک پلان ساختمان چگونه میشه فهمید که اسکلتش فلزیه یا بتنی؟
سوال یک عضو:
سلام دوست عزیز
یه سوالی داشتم ببخشید اینجا مطرح میکنم

از روی یک پلان ساختمان چگونه میشه فهمید که اسکلتش فلزیه یا بتنی؟

مثللا این فایلم رو میشه بگید
http://s5.picofile.com/file/8155438092/3...2.dwg.html

دنبال یک بتن ارمه در ابعاد 10 در 12 هستم...اگر نمونه ای داشتید ممنون میشم ارسال کنین
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
از رو سکشن میشه فهمید . شکل مربعی و معمولا برا بتنی عرض 40 سانت میدن. اگه هم پروفیل بود ینی فلزیه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
با عرض سلام

از روی پلان بهترین مشخصه برای تشخیص نوع اسکلت ، ابعاد ترسیم شده ستون ها هستند ، در پلان ها اگر ابعاد ستون ها قطور باشند و از عرض دیوارها خارج شوند ، نوع ستون ها بتنی است .

و اگر ابعاد مقطع ستون ها در لای دیوارها مخفی شوند و همتراز با عرض دیوار ترسیم شوند نوع آن فلزی است .

البته باید این را هم در نظر داشت که بستگی به ترسیم کنندگان نقشه هم دارد گاهی اوقات ممکن است ترسیم کنندگان برای زیبایی ترسیم پلان خود ابعاد واقعی ستون بتنی را در پلان ترسیم نکنند و فقط با یک علامت (بعلاوه کوچک) فقط محل ستون ها را در نقشه مشخص کنند و برای اینکه باید فهمید نوع اسکلت این پلان ها چه هستند باید به دیگر نقشه های پیوست شده و جزئیاتی مراجعه نمود.

در نقشه حاضر نوع اسکلت فلزی است و با نشان دادن پلان بادبند و مشخص کردن نوع پل ها در نقشه تیرریزی که ipe در نظر گرفته شده ، مشخص می شود که سازه بنا بکلی فلزی در نظر گرفته شده.

موفق باشید
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط hero ، alireza

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ه تست از مصالح ساختمانی نشریه 55- کنکورمدیزیت پروژه و ساخت alireza 1 1,369 ۱۳۹۴-۱۰-۱۶، ۱۱:۲۶ صبح
آخرین ارسال: Fatemeh artimis
  دو سوال در مورد نقشه برداری-پیچ روی دوربین های تئودولیت هست که off و on داره alireza 0 860 ۱۳۹۴-۸-۲۸، ۰۳:۰۵ عصر
آخرین ارسال: alireza
  سلام.میشه لطفا بگید چطور میتونم سه بعدی در ارشی کد رو ببرم توی اتوکد ؟ atelieahjam 0 1,139 ۱۳۹۳-۱۲-۲۲، ۱۲:۳۳ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  شماره تلفن کارشناس گروه و گروه طراحی شهری دانشگاه آزاد زنجان رو می خواستم....یا اگه ک alireza 0 1,934 ۱۳۹۳-۱۲-۵، ۱۱:۳۱ صبح
  من نرم افزار gis رو حدود دو سال پیش خریدم الان پیغام میده که منقضی شده alireza 1 1,039 ۱۳۹۳-۱۱-۳۰، ۰۸:۱۹ عصر
آخرین ارسال: ایلیا
  اینجا کسی هست که سی دی اس کار کرده باشه؟ alireza 4 1,831 ۱۳۹۳-۹-۱۴، ۰۱:۰۰ عصر
آخرین ارسال: haydariyan
  درخواست رایگان برای مکان یابی واحدهای صنعتی در یک شهرک صنعتی چه نقشه های لازم است و مراحل اجرایی مکا alireza 2 1,546 ۱۳۹۳-۸-۸، ۰۸:۳۸ عصر
آخرین ارسال: Brightness
  درخواست رایگان لیست شرکت های مشاور در کرج و کار شهرسازی در کرج پیدا میشه؟ alireza 0 1,853 ۱۳۹۳-۸-۶، ۱۱:۵۸ عصر
  درخواست رایگان چطوری میشه فایل اتوکد رو برد توی آرشیکد و بالعکس؟ alireza 0 1,471 ۱۳۹۳-۸-۶، ۱۱:۵۳ عصر
  سلام کسی میتونه مدلی برای سنجش شکوفایی یک شهر معرفی کنه ؟ imanataei 1 1,100 ۱۳۹۳-۳-۳۱، ۰۹:۲۵ صبح
آخرین ارسال: mahsababaee

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان