امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 1 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 1393
این مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 1 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری آزمون سراسری 1393 میباشد
سلام مهندس پرنیان شاکری
تبریک به شما که توانستید رتبه 1 کشور را کسب کنید.
شما که در مرحله اول رتبه 3 و در کل رتبه 1 را کسب کردید مطمئنا زحمت زیادی کشیده اید از شما میخواهم که به این سوالات جواب دهید و میدانم که برای کمک به مهندسان همکارتون این کار را خواهید کرد.
در ابتدا خودتان را بیشتر معرفی کنید....
و سپس به سوالات زیر جواب دهید.
1- لطفا بفرمایید از چه دانشگاهی مدرک گرفتید و معدل شما چند است؟
2- چه عواملی را در کنکور امسال موثر میدانید؟
3- مطالعه برای قبولی در کنکور را از چه زمانی شروع و طی چه مدت درس خواندید؟
4- شما در موسسه آموزشی ثبت نام نموده بودید؟(لطفا در صورت جواب مثبت اسم موسسه را نام نبرید)
5-چه عاملی باعث شد شما در آزمون امسال رتبه 1 بیاورید؟
6-برنامه ریزی شما برای آزمون مرحله دوم به چه صورت بود؟
7-چه توصیه ای برای افرادی که میخواهند در آزمون 1394 شرکت کنند دارید؟
8- ارزیابی شما از فعالیت 42 ماهه ایران شهرساز
9- آینده سایت ایران شهرساز را چگونه میبینید؟و نقاط ضعف و مثبت این سایت را بیان کنید؟
10-لطفا بدون هیچ جانبداری بیان کنید که سایت در موفقیت شما سهیم بوده یا خیر؟اگر بله در کدام موارد
11-پیشنهاد شما به غیر مرتبط های کنکور 94 چی هست؟
12-درصد رضایت تان از سایت ایران شهرساز و سایت تخصصی اسکیس را هم درج کنید.
13- منابعی که بیشترین تاثیر را در کسب این رتبه داشت را هم خلاصه وار بنویسید؟(در صورت استفاده از جزوات موسسات نام موسسه را درج نکنید)
14- لطفا راجع به خلاصه نویسی توضیح دهید؟
موفقیت شما را در کار و زندگی و تحصیل از خداوند خواستارم
درج این مصاحبه در سایتها و وبلاگهای دیگر نیاز به اجازه مهندس دارد.

آخرین ارسال های من :

پاسخ
سلام و ممنونم. بله حتما :)
سلام به همه‌ی شهرسازان و دانشجویان محترم سایت و با عرض تبریک به دوستانی که نتیجه خوبی گرفتن از کنکور :)
من دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد هستم و الآن هنوز فارغ‌التحصیل نشدم ولی معدلم تا اینجا 16.57 هست.

-به نظر من کنکور امسال به نسبت سال‌های پیش بیشتر به تسلط و مهارت داوطلبان ربط داشت تا اطلاعات اونها. سؤالات به نسبت‌ سالهای پیش ساده‌تر و عمومی‌تر بود و به نظرم عواملی مثل مدیریت زمان، اعتماد به نفس، نزدن تس‌های شک‌دار و ... اهمین بیشتری داشتن تا خواندن منابع بیشتر یا در کل مطالعه‌ی بیشتر. مرحله‌ی دوم و آزمون عملی هم به نظر من یک تغییر کوچک در نحوه‌ی تصحیح و نمره‌دهی داشت که به نظرم توجه دقیق به "داده‌های سؤال" مثل شیب، اقلیم و ... تأثیر بیشتری داشت از پرزانته‌ی تمیز و مهارت ترسیمی دانشجویان (باز هم نظر منه و ممکنه اینطور نباشه).

- من متأسفانه در تابستان سال گذشته مطالعه‌ی بسیار کمی داشتم و مطالعه‌ی جدی رو از اواخر آبان شروع کردم و با اتمام منابع اصلی و شروع مرورها ساعت مطالعه‌ام رو افزایش دادم تا هفته‌ی آخر

- بله من برای دو درس آمار و تاریخ از مهرماه کلاس شرکت کردم ولی آزمون خیر.

- عوامل زیادی هستن :) ولی من یکی از عوامل اصلی موفقیتم در کنکور رو همکاری و همیاری دوست عزیزم خانم مهندس بزرگ‌زاده می‌دونم که در همین سایت هم عضو هستن. ما در تمام مدت با هم مطالعه کردیم و علاوه بر هماهنگی دروس و طرح‌های دانشگاه، منابع بسیاری رو تقسیم و خلاصه‌برداری کردیم که باعث شد در زمان بسیار کمتر از انتظار منابع بسیار خوبی رو کامل مطالعه و مرور کنیم. انرژی مثبت و همکاری با یک دوست هم که فکر نکنم احتیاجی باشه یادآوری کنم که چقدر مفید هست :)

-منظور این سؤال رو متأسفانه متوجه نشدم :/

- چهار توصیه‌ی اصلی من اینه: دید مثبت و حفظ آرامش :دی، رقابت سالم و همکاری با دوستان به جای فرهنگ معمولی که رایج هست بین بچه‌ها ، مرور زیاد منابع به جای مطالعه‌ی منابع زیاد، بها دادن به درس زبان و اینکه حتما روش کار کنید و کنارش نگذارید :)

- فعالیت سایت به نظرم برای ما دانشجوها خیلی مفید بوده و من از مطالب سایت مثل اخبار همایش‌ها، دانلود فایل آموزش نرم‌افزار و .. استفاده کردم.

- عملکرد سایت خوب بوده تا الآن و فکر کنم همه با من موافق باشند. فقط به عنوان یک انتقاد به نظر من توجه بیش از حد به کنکور شاید داره توجه‌رو از پروژه‌های تحقیقاتی، مطالب آموزشی و ... تا حدودی منحرف می‌کنه. ولی در کل سایت بسیار مفیده همبرای دانشجویان هم کنکوریها :)

- من تابستان سال پیش منابع اولیه رو از این سایت پیدا کردم و به طور کلی با مباحث کلی کنکور مثل درصدها، رتبه‌ها، منابع و ... از طریق این سایت آشنا شدم که برای کنکوریهایی که اول راه و سردرگم هستند خیلی دلگرم کننده و مفید هست. از امکانات دیگر سایت خیلی استفاده نکردم در کنکور، همونطور که گفتم مطالب آموزشی و دانلودها بیشتر برای من مفید بوده.

- از کتاب‌های اصلی مثل شارتاشهر و ... شروع کنید و در روند مطالعه حتما از یک استاد یا دانشجوی شهرسازی کمک بگیرید. برای مرحله‌ی اول روی زبان و آمار بیشتر کار کنید تا بتونید نتیجه‌ی بهتر و سریعتری بگیرید. برای مرحله‌ی دوم نمونه شیت زیاد نگاه کنید و به موضوع و داده‌های سؤال توجه بیشتری داشته باشید (کلا یک قالب شیت رو برای تمام موضوعات نبندید، فرآیند، پرزانته و مطالب رو متناسب با سؤال آداپته کنید)

- خوبه ولی می‌تونه بهتر هم بشه :دی با سایت دوم آشنایی ندارم.

- نمی‌تونم منبع خاصی رو اسم ببرم. شاید از نظر "تعداد" سؤالات آمده از هر منبع بتونم کتاب شارتا شهر رو بگم ولی در کل مطالب کنکور شهرسازی خصوصا سال پیش فقط محدود به یک یا چند منبع خاص نمی‌شه و هنر و مهارت داوطلب هم در مدیریت بهینه‌ی داده‌هاست نه اضافه‌کردن هرچه بیشتر اطلاعات. به طور خلاصه منابعی که می‌خونید رو خوب بخونید حتی اگر تمام منابع رو نمی‌رسید تموم کنید.

- خلاصه نویسی بسیار مهمه و شدیدا روش تأکید می‌کنم و بالاتر هم راجع به تقسیم منابع با دوستاتون و مدیریت زمان مطالعه توضیح دادم. خلاصه‌هاتون رو خوب بنویسید و از خلاصه‌های قابل اعتماد دوستاتون هم استفاده کنید. اما مرور این خلاصه‌ها یادتون نره (یک روز درهفته و یک روز درماه= مرور).

ممنونم از شما و دوستان خوبم در این سایت و امیدوارم مفید بوده باشه صحبت‌هام :)

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، نگار بزرگ زاده یزدی ، khansa ، نجران ، mahsa khanom
    Heart 
    چقد خوب به سؤالا پاسخ دادید خانوم مهندس :*
    :ایکس
    ایشالله تهران بمون خوش بگذره :دی

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط پرنیان پرنیان ، khansa
      سلام
      اول از همه موفقیتتتون رو تبریک میگم
      و اینکه منظورتون از مدیریت زمان چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟ مثلا چیکار میکردین؟؟

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
        up...

پاسخ
        خوش به حالتون
        تا چند ساعت دیگه کنکور 94

آخرین ارسال های من :
          پاسخ

موضوع‌های مشابه…
          موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
            4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 15,174 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
          آخرین ارسال: alireza
            مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 15,900 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
          آخرین ارسال: milad93
            جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,428 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
          آخرین ارسال: dhiver1
            سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,961 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
            سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,555 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
            دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,067 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,817 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
          آخرین ارسال: gholamirayan
            نتایج کنکور ارشد 96 آمد.... کارنامه های رتبه های 1 تا 4 رقمی alireza 1 1,638 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۱۰:۴۴ عصر
          آخرین ارسال: nassi
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,477 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
            مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,379 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان