امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یکی از بخش های نظام مهندسی فارس:عملا رشته شهرسازی کاربردی ندارد
به گزارش یکی از فارغ التحصیلان رشته شهرسازی از شیراز متاسفانه با اینکه ایشون پروانه شهرسازی دارند برای گرفتن کار و استفاده از سهمیه مراجعه و در جواب ایشون اعلام شده است که عملا رشته شهرسازی کاربردی ندارد و فقط باید شرکت بزنید از اون طریق کار بگیرید که آن هم مشخص نیست کار را بتونید بگیرید یا خیر!
اگر بدین صورت هست چرا رشته مهندسی شهرسازی دانشجو می گیرد؟2 تا 4 سال عمر یک شخص که برای تحصیل گذاشته شده باید بی نتیجه باشد؟

آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
با سلام

به نظرم این رفتارها که از طرف کسانی که به کار مشغول هستند دیده میشه تنها دلیلشون اینه که دست زیاد نشه و با قرار دادن این نوع موانع بر سر راه فارغ التحصیلان بتوانند همچنان بازار کار را در دست های خودشون داشته باشند ، حالا شما تحصیل کرده ی عزیز میخوای استعداد و خلاقیت داشته باشی و یا نداشته باشی ، موانعی که بر سر راه ما جوانان وجود داره اینجور چیزهاست .
مگر این امکان برای تمامی فارغ التحصیلان رشته شهرسازی وجود داره که بتونند شرکت تاسیس کنند ؟ کسانی که نمی تونند شرکت راه اندازی کنند باید چیکار کنند ؟ چرا از روز اول قبل از شروع تحصیل اطلاعات کافی در این زمینه به دانشجو داده نمیشه که با تصمیم گیری صحیح خودش انتخاب رشته کنه و با مواردی که از قبل فکرشو نمی کرد روبرو نشه؟
آخرین ارسال های من :

پاسخ
جالب اینجاست که متاسفانه همه این وضعیتو میدونن و همچنان پا فشاری می کنن به ادامه تحصیل!!!!!!! هرکیو هم میگیری میگی آقا خانم خواهر برادر زن مرد دوست عزیز دوست نا عزیز کار نیست چرا ادامه میدی این رشته رو؟ جوابش چی باشه خوبه ؟ میخوام اطلاعاتم زیاد باشه! هرکی برا خودش هدف داره منم اینو انتخاب کردم که درس بخونم!!!! یادمه قبل کنکور بود همچین بحثی با دوستا توو سایت ایران اسکیس میکردیم از جمله مدیران محترم جوری جواب دادن که آدم با خودش میگفت آره بابا ادامه بدم . خیلی رشته خوبیه! همه ریختن سر ما و لپ کلام فرمودن خفه شو! تو اگه نمیخوای بخونی برو شغل آزاد!!! اونم از سوالات کنکور ارشد که سرو ته ش مشخص نبود! این از سولات اسکیسش که آدم بعد 8 ماه بازم بلاتکلیف میذاره که قبولم قبول نیستم! چه خاکی به سرم بریزم!حالا واقعا موندم این 4 5 سالی که عمرمون توو این رشته تلف شده کی مسئوله ؟ چرا باید شرایط جامعه اینطوری پیش بره ؟ چرا وقتی میگی رشته م شهرسازیه میگن عمران ؟معماری؟! میمونی چی بگی!!! به قول یکی از رفقا اسم رشته عالیه!مهندسی شهرسازی! وی متاسفانه...
چند هفته پیش سوار تاکسی شده بودم از برداشت طرح تفصیلی برمیگشتیم کاغذ و قلم و ... دستم بود راننده گفت برداشت میکنین؟ کدوم طرحه؟ شاخ درآوردم! گفتم ببخشید دانشجویین؟ گفت نه داداش برنامه ریزی شهری ارشد تموم کردم!2 سالی میشه! آخرش با کمک خانواده این قراضه رو پیدا کردن انداختم پام توو آژانس کار میکنم!
حالا چه کنیم با این رشته نایاب و فوق العاده تخصصی؟؟![img]images/smilies/sheklak2/w58.gif[/img]

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
(۱۳۹۳-۶-۱، ۰۵:۱۳ عصر)'naseri.h' نوشته است: جالب اینجاست که متاسفانه همه این وضعیتو میدونن و همچنان پا فشاری می کنن به ادامه تحصیل!!!!!!! هرکیو هم میگیری میگی آقا خانم خواهر برادر زن مرد دوست عزیز دوست نا عزیز کار نیست چرا ادامه میدی این رشته رو؟ جوابش چی باشه خوبه ؟ میخوام اطلاعاتم زیاد باشه! هرکی برا خودش هدف داره منم اینو انتخاب کردم که درس بخونم!!!! یادمه قبل کنکور بود همچین بحثی با دوستا توو سایت ایران اسکیس میکردیم از جمله مدیران محترم جوری جواب دادن که آدم با خودش میگفت آره بابا ادامه بدم . خیلی رشته خوبیه! همه ریختن سر ما و لپ کلام فرمودن خفه شو! تو اگه نمیخوای بخونی برو شغل آزاد!!! اونم از سوالات کنکور ارشد که سرو ته ش مشخص نبود! این از سولات اسکیسش که آدم بعد 8 ماه بازم بلاتکلیف میذاره که قبولم قبول نیستم! چه خاکی به سرم بریزم!حالا واقعا موندم این 4 5 سالی که عمرمون توو این رشته تلف شده کی مسئوله ؟ چرا باید شرایط جامعه اینطوری پیش بره ؟ چرا وقتی میگی رشته م شهرسازیه میگن عمران ؟معماری؟! میمونی چی بگی!!! به قول یکی از رفقا اسم رشته عالیه!مهندسی شهرسازی! وی متاسفانه...
چند هفته پیش سوار تاکسی شده بودم از برداشت طرح تفصیلی برمیگشتیم کاغذ و قلم و ... دستم بود راننده گفت برداشت میکنین؟ کدوم طرحه؟ شاخ درآوردم! گفتم ببخشید دانشجویین؟ گفت نه داداش برنامه ریزی شهری ارشد تموم کردم!2 سالی میشه! آخرش با کمک خانواده این قراضه رو پیدا کردن انداختم پام توو آژانس کار میکنم!
حالا چه کنیم با این رشته نایاب و فوق العاده تخصصی؟؟![img]images/smilies/sheklak2/w58.gif[/img]

برای بالا بردن سطح اطلاعات راههای زیادی وجود داره و لازمه اش تنها تحصیل در دانشگاه نیست ، چرا که در دانشگاه عملا و بطور وضوح و با صراحت کامل به دانشجو گفته میشه اینجا دانشگاه است و نه مدرسه و شما دانشجو هستید و نه دانش آموز ، به دانش آموز باید درس را یاد داد و به ایشان آموخت اما دانشجو یعنی جوینده دانش یعنی کسی که خودش باید شخصا در جستجوی دانش باشد ، در دانشگاه ما زمینه علمی را برای دانشجو آماده می کنیم و باقی مسائل مربوطه به عهده دانشجوست.

در محیط کار بعد از تحصیلات می گویند : محیط کاری بهترین دانشگاه است ، اینجا دانشی را کسب می کنید و تجربه می کنید که در دانشگاه چنین مواردی را تجربه نکردید.

علاقه مند بودن و دوست داشتن یک رشته دلیلی شخصی است ، مثلا من معماری را دوست دارم و با هر شرایطی که دارد می پذیرم که در این رشته و در این راه باشم حتی اگر به ضررم تمام گردد ، با بیش از 20 سال در این راه بودن هرگز کسی را تشویق و ترغیب به این رشته نکردم و هرگز چنین پیشنهادی به کسی نخواهم داد ، چرا که با یک پیشنهاد بنده سرنوشت و نوع زندگی فردی و اجتماعی مخاطبم شکل خواهد گرفت ، جهت مشاوره می توانم این رشته را تشریح و بیان کنم اما تشویق به ورود در این رشته مسئولیت دارد . هر کس باید خودش راهش را انتخاب کند و در آینده دیگران را مسئول نداند.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  [خبر شهرسازی] طرح های آمایش حدیث گلی 0 16,151 ۱۳۹۶-۱۰-۳۰، ۰۵:۵۲ عصر
آخرین ارسال: حدیث گلی
  مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 17,460 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
آخرین ارسال: milad93
  نتایج کنکور ارشد 96 آمد.... کارنامه های رتبه های 1 تا 4 رقمی alireza 1 1,699 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۱۰:۴۴ عصر
آخرین ارسال: nassi
  دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد ۹6 alireza 0 978 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۱۲ عصر
آخرین ارسال: alireza
  راهنماي شركت در آزمون ورودي دوره هاي كارشناسي ارشد شهرسازی 96 alireza 0 756 ۱۳۹۶-۱-۳۰، ۰۵:۳۷ عصر
  سوالات سراسری ارشد برنامه ریزی شهری از سال 84 تا 95 به همراه پاسخنامه alireza 0 984 ۱۳۹۶-۱-۲۷، ۱۱:۲۱ عصر
  خلاصه کتاب های بسیار مهم توسط رتبه برتر کنکور ،کنکور ارشد برنامه ریزی و طراحی شهری alireza 0 1,131 ۱۳۹۵-۹-۱۲، ۰۲:۴۶ عصر
  هند (چند نکته ی ساده درباره ی تمدن های اولیه) alireza 0 868 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۲۵ صبح
  مصر (چند نکته ی ساده درباره ی تمدن های اولیه) alireza 0 801 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۲۴ صبح
  شهرنشینی در امریکا (چند نکته ی ساده از کتاب تاریخ شکل شهر) alireza 0 1,004 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۲۳ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان