امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره مرحله اول کنکور برنامه ریزی شهری 94
با کسب اجازه از جناب آقای مهندس دهقان بزرگوار و مهندسین محترم327، برایتنس ،اسدی و سایر بزرگواران... میخواستم با تجربه اندکی که داشتم یه سری مطالب رو عنوان کنم که به نظرم قبل از شروع اولین گام واسه مطالعه و برنامه ریزی واسه خوندن لازم باشه:
  1. استرس و افکار کاذبی مثل اینکه آیا قبول میشم، اگه نشم چی میشه و اینا رو از خودتون دور کنید و با توکل به خدا یه الهی به امید تو بگید و با انرژی شروع کنید.. نگرانی هم به خودتون راه ندید چون شما خدا که بهترین تکیه گاه هست رو دارید.... این اصل ابدا نباید فراموشتون بشه
  2. همونطور که قبلا گفته شده دو اصل مهم در روند برنامتون باید همیشه وجود داشته باشه: 1- خلاصه نویسی2- مرور مداوم ...  با توجه به اینکه مطالب دروس شهرسازی بسیار فرار هستند شما باید مرتب مرور داشته باشید از فرمولهای آمار گرفته تا تاریخ و بقیه درسا.......... اینکه امروز مرور کنید بعد مرور بعدی رو بذارید واسه 2 ماه دیگه فایده نداره و وقت تلف کردنه ......... تو روشهای تقویت حافظه میگن اگه میخواید خواندن بدون فراموشی داشته باشید باید به روش زیر مطالب رو مرور کنید: 1- مرور بلافاصله2- مرور پس از 1روز3- مرور پس از 4 روز4- مرور پس از 1 هفته5- مرور پس از 1ماه6- مرور پس از 4 ماه ........ این روش به تثبیت مطالب کمک فوق العاده ای میکنه........
تو خلاصه نویسی هم میتونید از دو رنگ خودکار واسه نوشتن مطالب مهم استفاده کنید و موضوعات مختلف رو با استفاده از نمودار و گرافیک خلاصه کنید.. اینجوری حافظه تصویریتونم به کمکتون میاد و مطالب رو در زمان کمتر و بهتر به ذهن میسپارید 

یه مثال ساده براتون  میزنم
هخامنشیان-----3-5 -------تولد بازار----- و به همین توتیب ترتیب ادامه مطلب ...

البته با استفاده از شکل و فلش که من اینجا فقط خواستم منظورمو بگم......  تو این مثال من همه این مطالب رو که هخامنشیان دولتی بودند که در قرن 3-5 قبل از میلاد مسیح......... در این دوره روابط بازرگانی شهر هخامنشی با منطقه اطراف بسیار گسترش می یابد و عنصر پول نمایان می شود و...... در نتیجه می توانیم بگوییم بازار در شهر تولد میابد....  رو تو دو سه تا شکل خلاصه کردم....... البته ممکنه تاریخش اینا درست نباشه چون من اینو 7 ماه قبل خوندم ... فقط به عنوان مثال گفتم... بعد به همین ترتیب می تونید ادامه بدید و عناصر فضایی اینارم بنویسید یا هر مطلب دیگه... میبینید چقدر تو وقت صرفه جویی میشه و خوندن لذت بخش تر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
3- همونطور که مهندس 327 عزیز فرمودند تابستون رو زیاد به خودتون فشار نیارید که انرژیتون واسه مهر به بعد ذخیره کنید ولی به این معنی نیست که روزی 1 صفحه نصفه نیمه بخونید
4- هر مطلبیو که میخواید بخونید...... هرچی باشه از فرمول امار گرفته تا تاریخو سیر اندیشه هاو... بار اولو روخوانی کنید ..یه نگاه کلی بندازید که دستتون بیاد مطلب چیه بعد بار دوم  سوم که خوندید و متوجه شدید میتونید خلاصه نویسی کنید....... .
5- راجب آمارم باید بگم خیلی خوبه که فرمولها رو که تو یه صفحه جداگانه نوشتید مدام مرورشون کنید چون خیلی فرار هستند... 
امیدوارم که همه شما عزیزان موفق باشید و هر سوالی که داشتید یا مطلب یا فایل مفید میتونید تو این تاپیک بگذارید... ماهم سعی میکنیم با تمام توان  در خدمتتون باشیم دوستان گلم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط a.rahmani? ، E.Y.I ، Brightness ، pooye_zec ، نجران ، javad jamshidi ، 327
خیلی ممنون مهندس. امیدوارم بازم ما رو راهنمایی کنید [img]/images/smilies/sheklak/67.gif[/img]

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط تیلور
    سلام دوستان
    کسی سوالات کنکور های سالهای قبلو با پاسخنامه تشریحی نداره ؟؟؟
    یا حداقل مشخص شده باشه هر سوال از کدوم کتاب گرفته شده ؟؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۳-۵-۱۱، ۰۶:۴۱ عصر)javad jamshidi نوشته است: سلام دوستان

سلام همه سالها با پاسخ تشریحی در سایت هست

آخرین ارسال های من :

پاسخ
     سپاس شده توسط javad jamshidi
    (۱۳۹۳-۵-۱۱، ۰۶:۴۵ عصر)'AliReza' نوشته است:
    (۱۳۹۳-۵-۱۱، ۰۶:۴۱ عصر)'javad jamshidi' نوشته است: سلام دوستان

میشه لینکشو بزارید ؟؟

پاسخ
    (۱۳۹۳-۵-۱۱، ۰۶:۵۲ عصر)'javad jamshidi' نوشته است:
    (۱۳۹۳-۵-۱۱، ۰۶:۴۵ عصر)'AliReza' نوشته است:
    (۱۳۹۳-۵-۱۱، ۰۶:۴۱ عصر)'javad jamshidi' نوشته است: سلام دوستان

میشه لینکشو بزارید ؟؟

سوالات سراسری ارشد برنامه ریزی شهری از سال 84 تا 91 به همراه پاسخنامه
    http://iransketch.ir/shahrsazi/showthread.php?tid=573

جواب های ازمون سراسری-کتاب عصرکنکاش
    http://iransketch.ir/shahrsazi/showthread.php?tid=628

آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
    پاسخ
     سپاس شده توسط javad jamshidi ، تیلور
    Smile 
    [align=right]سلام دوستان عزیز... همگی خسته نباشید... یه مطلبی یادم رفت بگم این که در کنار مطالعه منابع و کتابای اصلی، خوندن جزوه های خلاصه موسسات معتبر یادتون نره... چون یکی از اصول مهم همین خلاصه هاست...... چون همونطور که خودتونم میدونید همه کتابا ممکنه در دسترس نباشندو اینکه این خلاصه نکات باعث صرفه جویی در وقت میشن و در کنار کتاب خوندن کارو تکمیل  میکنن.... پیشنهاد میکنم ببینید کدوم دو موسسه جزوه شون مکمل همه اون دوتارو بخونید تا این که جزوه دو موسسه ای رو بخونید که یک کارو انجام دادند..... در ضمن عزیزان طی برنامه و در طول روز یا هفته بیاید به این تاپیک و سوالاتتونو مطرح کنید که رو هم تلمبار نشه یا اینکه فراموششون نکنید ..... از ما گفتن بود....دیگه خود دانید مهندسین محترم

پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness ، 327 ، alireza
    داوطلبین عزیز کنکور94  یه مطلبی هست که به نظرم میتونه در به ذهن سپردن نکات کمکتون کنه........ یه جاهایی میتونید اول کلمات رو کنار هم قرار بدید و یه کلمه جدید درست کنید شاید اصلا بی معنی باشه .مهم نیست مهم اینه که این جوری بهتر میتونید بعضی نکات رو یادآوری کنید واسه خودتون.

مثال.....  
    شاخص های توسعه شهری که در کنفرانس هبیتات 2 مطرح شد و امسالم جزو سوالات کنکور بود، 5 شاخص مهم هستند:
    تولید شهر، زیرساخت ، پسماند، آموزش و بهداشت.حالا حروف اول کلماتش رو کنار هم بذارید میشه تزپاپ.  واسه اینکه یادتون نره میتونید مثلا بگید پاپ رهبر کاتولیکها تز دکترا داده....... شاید به نظر بعضیا مسخره بیاد ولی این روش از ابتکارات منه که از مقطع راهنمایی به کارشون میبرم و واقعا هم جواب داده.. تو برخی مواردم هست که وقتی حروف اولو کنارهم میذاری یه کلمه معنی دار درست میشه که اون دیگه ممکنه نیاز به مثال بیشتر نداشته باشه یا حتی اگه بی معنی بود همون بی معنی رو میشه حفظ کرد

یه جور دیگم میشه مطالبو حفظ کرد مثلا  کنفرانس ژوهانسبورگ مهم ترین و بزرگترین کنفرانس جهانی در آغاز هزاره سوم بوده است..( یه نکته مهمه یادتون نره)
    اینجا با خودتون میگید هزاره سوم  هم حرف ه داره هم حرف س    بعد میگید ژوهانسبورگم هم ه داره هم س.
    امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم......... دوستان عزیز شما که سوال نمی پرسید... دیگه ماهم میگیم بیایم و مطالبی رو که فراموش کردیم بگیم... ایشالا که مفید بوده باشه. لطفا دوستانی که از متدهای مختلف استفاده میکنند یا روشهایی که اینجا مطرح میشه رو بکار میبرن که جواب میده بیان و اینجا واسه بقیه هم عنوان کنن.موفق باشید عزیزان

پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness ، نجران ، alireza
    دوستان عزیز واقعا کسی سوالی نظری نداره؟ ما این تاپیک رو باز کردیم که شما بیاید و سر بزنید....نظر بدید.. سوال کنید....... ولی به جز یکی دو سه نفر، کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟  
    اگه واقعا هنوز هم سر در گمید هفته بعد یه جلسه بذاریم؟؟؟؟ نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟ مهندس 327 هم که اومدند و جلسه اول منابع دادند و توضیح دادندو..... ولی بازهم اگه نیاز هست با اجازه مهندسین محترم جناب آقای مهندس دهقان و 327 سایر سروران می تونیم یه جلسه دیگه (تکمیلی) برگزار کنیم

پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness
    (۱۳۹۳-۵-۱۴، ۱۲:۳۶ عصر)'تیلور' نوشته است: دوستان عزیز واقعا کسی سوالی نظری نداره؟ ما این تاپیک رو باز کردیم که شما بیاید و سر بزنید....نظر بدید.. سوال کنید....... ولی به جز یکی دو سه نفرف کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟  
    اگه واقعا هنوز هم سر در گمید هفته بعد یه جلسه بذاریم؟؟؟؟ نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟ مهندس 327 هم که اومدند و جلسه اول منابع دادند و توضیح دادندو..... ولی بازهم اگه نیاز هست با اجازه مهندسین محترم جناب آقای مهندس دهقان و 327 سایر سروران می تونیم یه جلسه دیگه (تکمیلی) برگزار کنیم

در صورت موافقت مشاورین محترم و داوطلبین جلسه را اعلام تا اطلاع رسانی کنیم.
    ضمنا پکیجی ویژه مرحله دوم برنامه ریزی با همکاری رتبه های برتر کنکور 93 در دست تهیه است که امیدواریم تا حداکثر 10 روز آینده منتشر کنیم.

پاسخ
     سپاس شده توسط نجران

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      مشاوره برنامه ریزی کنکور برنامه ریزی شهری ۹۷ Sbht 0 16,585 ۱۳۹۶-۹-۱۱، ۰۱:۴۶ صبح
    آخرین ارسال: Sbht
      مشاوره طراحی در این فرصت باقی مانده تا کنکور،میتونم امیدوار به قبولی باشم؟ Brightness 11 4,502 ۱۳۹۴-۱۰-۱۵، ۰۳:۰۶ عصر
    آخرین ارسال: kelarestagh
      درخواست برنامه برای کنکور 95 garib94 8 3,356 ۱۳۹۴-۷-۱۳، ۰۹:۱۶ صبح
    آخرین ارسال: Fatemeh artimis
      سه تا از کتاب های ارشد شهرسازی که عبارتند از: مقررات شهرسازی و معماری و مصوبات شورای عالی، مکان های عمومی فضاهای شهری کر mahya93 3 1,496 ۱۳۹۴-۶-۲۰، ۰۴:۲۸ صبح
    آخرین ارسال: mahya93
      مشاوره مرحله اول طراحی شهری سال 95 mojtaba.db 7 3,400 ۱۳۹۴-۵-۴، ۰۶:۱۶ عصر
    آخرین ارسال: maral.msd
      مشاوره برای آزمون مرحله اول سال 95 mojtaba.db 4 1,964 ۱۳۹۴-۴-۱۵، ۰۸:۳۳ صبح
    آخرین ارسال: n.houresfand
      منابع کنکور؟!تک رقمی ها و دو رقمی های 94 بیاین! fereshtehr89. 3 2,433 ۱۳۹۴-۴-۸، ۰۵:۵۰ عصر
    آخرین ارسال: fereshtehr89.
      مشاوره مرحله اول 94 گرایش طراحی شهری alireza 17 5,227 ۱۳۹۴-۳-۲۳، ۱۱:۳۰ صبح
    آخرین ارسال: Sh@bn@m
      آزمون پنجم آنلاین رایگان طراحی شهری 94 -۲۷ دی ماه 1393 alireza 17 6,160 ۱۳۹۳-۱۱-۱۶، ۰۹:۵۵ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      تخمین رتبه قبل از کنکور 94-طراحی شهری alireza 42 16,911 ۱۳۹۳-۱۱-۱۵، ۰۱:۳۶ عصر
    آخرین ارسال: nassim_nassim

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان