امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یه سوال داشتم منظور از سازمان فضای شهر چیه که بخوام رسم کنیم
پیام یکی از اعضا:
salam raeis y soal dashtam.manzor az sazeman fazaae shahr chie ke bekhaym rasm konim
سلام یه سوال داشتم منظور از سازمان فضای شهر چیه که بخوام رسم کنیم
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
نحوه توزیع و قرارگیری مکانی عناصر در یک فضا را سازمان فضایی گویند(سعیدنیا،1382).
اگه بخوام خیلی کوتاه جوابتون رو بدم برای رسم سازمان فضایی ما 3 رکن اصلی رو باید نمایش بدیم:
1- گره ها (فعالیتی و ترافیکی)
2- محورها (فعالیتی و ترافیکی)
3- پهنه ها
پس اول گره های خیلی مهم و شاخص رو رسم می کنیم هر چی هم اندازه گره بزرگتر باشه اهمیتش بیشتره، بعد محورهای(راه ها) مهم رو رسم می کنیم که هر چی ضخامت خط بیشتر باشه اهمیت محور بیشتره و در نهایت پهنه ها رو نمایش می دیم که دیگه نیازی به رسم پهنه مسکونی نیست. پهنه تجاری، فضای سبز و ... در صورت شاخص بودن کافی هستن...

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، صبااا ، haydariyan ، foroogh.r ، hero ، atelieahjam
    البته نشون دادن نشانه ها هم نباید فراموش بشه

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط haydariyan ، pedram_urbanist ، atelieahjam

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      ه تست از مصالح ساختمانی نشریه 55- کنکورمدیزیت پروژه و ساخت alireza 1 1,351 ۱۳۹۴-۱۰-۱۶، ۱۱:۲۶ صبح
    آخرین ارسال: Fatemeh artimis
      دو سوال در مورد نقشه برداری-پیچ روی دوربین های تئودولیت هست که off و on داره alireza 0 849 ۱۳۹۴-۸-۲۸، ۰۳:۰۵ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      من نرم افزار gis رو حدود دو سال پیش خریدم الان پیغام میده که منقضی شده alireza 1 1,027 ۱۳۹۳-۱۱-۳۰، ۰۸:۱۹ عصر
    آخرین ارسال: ایلیا
      روند تاریخی شهر شاهرود OMID.ZD 0 731 ۱۳۹۳-۱۰-۴، ۱۲:۱۶ عصر
    آخرین ارسال: OMID.ZD
      از روی یک پلان ساختمان چگونه میشه فهمید که اسکلتش فلزیه یا بتنی؟ alireza 2 1,786 ۱۳۹۳-۹-۱۴، ۰۷:۲۶ عصر
    آخرین ارسال: atelieahjam
      اینجا کسی هست که سی دی اس کار کرده باشه؟ alireza 4 1,828 ۱۳۹۳-۹-۱۴، ۰۱:۰۰ عصر
    آخرین ارسال: haydariyan
      سوال فوری در مورد ahp و gis masoudrom 8 3,243 ۱۳۹۳-۹-۱۲، ۰۳:۳۸ عصر
    آخرین ارسال: 9123533029
      درخواست رایگان سوال درباره تاثیر تفکر رئالیستی atelieahjam 5 2,364 ۱۳۹۳-۹-۱۰، ۰۱:۱۵ صبح
    آخرین ارسال: maspory
      درخواست رایگان من یه سوال دارم دوره های مختلف مورفولوژیک یعنی چه دوره هایی؟! alireza 2 1,548 ۱۳۹۳-۹-۱۰، ۱۲:۰۹ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      مادی های شهر اصفهان Brightness 0 1,007 ۱۳۹۳-۹-۷، ۰۹:۰۵ عصر
    آخرین ارسال: Brightness

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان