امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.32
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازبینی باغ ایرانی بعنوان یک فضای شهری
معماری ایرانی بی شک از نمونه های کامل و در نوع خود بی عیب نقص خاص سرزمینی نیمه بیابانی اینچنین است این معماری خاصیت ارتقاء برای مکانهای مختلف و زمانهای و حوزه های جمعیتی مختلف را دارا میباشد.
از ویژگی های بارز این معماری میزان پایین هدر رفت انرژی در سازه ها و نمای آرامش بخش میباشد ... باغ ایرانی یا پارادایس نمونه ی کاملی از این معماریست که با ظهور و وجود آن در عرصه های شهری بویژه در شهرهای نیمه بیابانی میتواند منظر شهری . دنجی . و فضاهای درونی دیگری را برای مثال کتابخانه و اتاق فکر و سالن شناخت شهر را در خود بگنجاند .

موضوع گفت و گوی آنلاین امشب ما در سایت،باغ ایرانی و لزوم بازنگری در آن بعنوان یک فضای شهری ست. قرار ما ساعت 22، همین تاپیک . خوشحال میشم ما رو همراهی کنید.
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
 سپاس شده توسط marziyeh.b ، haydariyan ، matinHZ ، najme ، atelieahjam
ساعت 22:00 منتظر حضور گرمتان هستیم
دعوت از مهندسین لاین:
مهندس متین
مهندس لیلا
مهندس مری
مهندس نتانی
مهندس سپیده
مهندس مجتبی
مهندس کمال
و دهها مهندس فعال لاین
و مهندسین سایت:
مهندس شهباز
مهندس برایتنس
مهندس حیدریان
مهندس ابراهیمی
و دهها مهندس فعال سایت
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
همون باغ ایرانی که وارداتی از بابل و هند هست دیگه؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
باغ ایرانی اثری است ارزشمند که فرهنگ و هنر و ذوق واحساس ایرانیان را نمایان میکنید و بزرگترین ارثیه ای که با نظم و احترام به سایر علوم خلق شده است و یکی از ذخایر علمی ما ایرانیان
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  1407685415.gif]
نظر شما برای ما ارزشمند است
بروزترین سایت معماری
[تصویر:  1407685415.gif]

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، marziyeh.b
باغ ایرانی در گذشته بعنوان نمادی از بهشت موعود برای مردم بوده و بیشتر تحت تاثیر نظام ابیاری و در زمین های شیب دار شکل میگرفته است.
باغ های ایرانی هم خصوصی بوده و هم عمومی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، atelieahjam ، Safoora_Tn
(۱۳۹۳-۲-۱۰، ۰۷:۰۰ عصر)shahbaz نوشته است: همون باغ ایرانی که وارداتی از بابل و هند هست دیگه؟
یه جا اینو نوشته بود : شايد آن‌چه كه ما به اسم باغ‌هاي معلق بابل مي‌شناسيم، نمونه‌اي از باغ ايراني باشد؛ ولي قطعا پرديس‌هايي كه از زمان هخامنشيان به وجود آمده‌اند، نخستين نمونه‌هاي باغ ايراني هستند.

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam ، marziyeh.b
سلام دوستان
خواستم قبل از بحث این فیلم را تقدیم حضورتان کنم تا با حس آرامش و عرفانی بحث را شروع کنیم.
آنلاین ببینید:
[movie]http://up.iranshahrsaz.com/uploads/iranshahrsaz.com_baghirani.mp4[/movie]

اینم لینک مستقیم دانلود ویدئو از سایت ایران شهرساز:
http://up.iranshahrsaz.com/uploads/irans...hirani.mp4

پاسخ
 سپاس شده توسط marziyeh.b ، Brightness ، atelieahjam ، haydariyan
تاریخچه .. باغ ایرانی ایرانیست و باید ایرانی بماند و باید از آن استفاده کرد و در فضاهای شهر جای آن را خالی نگذاشت ... پیشینه ی باغ هایی که ما امروز با عنوان باغ ایرانی مشناسیم و دوستان عزیز کم و بیش با ویژگی های معماری آن اشنا هستند در ایران دست کم چهار هزار سال قدمت دارد و خاص این سرزمین میباشد.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness ، atelieahjam ، matinHZ
    سه هزار و پانصد سال پیش در شهر دور اونتاش به دستور اونتاش ناپیربشا در کنار زیگورات خداوند اینشوشیناک باغ ایرانی ساخته شد که هزار سال بعد اشور بانی پال امپراتور امپراتوری مقتدر بابل با دیدن آن انگشت حیرت به دهان برد بعدها کوروش هخامنشی در پاسارگاد از ان وام گرفت

پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness ، atelieahjam ، marziyeh.b ، haydariyan
    با سلام
    قبل از بحث یه فایل میزارم برای اشنایی بیشتر با باغ ایرانی

.pdf   Recovered_PowerPoint_94.pdf (اندازه: 4.13 MB / تعداد دفعات دریافت: 306)

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط atelieahjam ، Brightness ، marziyeh.b ، haydariyan

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      باغ بعنوان یک عنصرشهری نقش قابل توجهی درشکل دهی به فضاهای.... alireza 1 1,503 ۱۳۹۳-۱۰-۲۰، ۰۷:۱۵ صبح
    آخرین ارسال: مسافر
      گردشگری شهری Urbanist 44 30,196 ۱۳۹۳-۷-۱۱، ۰۱:۱۹ عصر
    آخرین ارسال: atelieahjam
    Exclamation برنامه ریزی شهری یا طراحی؟ jani501 0 1,792 ۱۳۹۳-۲-۲۷، ۰۸:۱۵ عصر
    آخرین ارسال: jani501
      میزگرد موضوع فضای شهری سواحل alireza 65 17,695 ۱۳۹۳-۲-۱۰، ۰۶:۲۱ عصر
    آخرین ارسال: alireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان