امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میزگرد موضوع فضای شهری سواحل
باید چه چیزهایی رو در نظر بگیریم تا یک فضای شهری حاشیه رود خانه فضای مناسبی باشه؟؟برای این باید ابتدا نمونه های موفق رو بررسی کنیم...
آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
پاسخ
هدف اصلی طراحی فضای شهری در کناره رودخانه فرهنگ شهرسازی غنی ایرانی بوده که در نظر گرفتن و تلفیق عناصر اسلامی، بومی و پایداری بعنوان محیطی مناسب برای حضور مردم بگونه ای که هم پاسخگو نیازهای مادی و هم معنوی آنها باشند
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  1407685415.gif]
نظر شما برای ما ارزشمند است
بروزترین سایت معماری
[تصویر:  1407685415.gif]

پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan
(۱۳۹۳-۲-۹، ۰۹:۱۰ عصر)leila نوشته است: هدف اصلی طراحی فضای شهری در کناره رودخانه فرهنگ شهرسازی غنی ایرانی بوده که در نظر گرفتن و تلفیق عناصر اسلامی، بومی و پایداری بعنوان محیطی مناسب برای حضور مردم بگونه ای که هم پاسخگو نیازهای مادی و هم معنوی آنها باشند

نمونه های موفقش هم پاریس, وین, لندن و ... هست

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط dementor ، haydariyan
فضا های شهری موفق کنار رود ها دو دسته هستن به نظر من یکسری فضاهایی پر ازداحام با کاربری های خدمات به استفاده کنندگان فضا و دیگری با محیطی خالی از کاربری ها با حضور عناصر طبیعی و قرار گیری کاربری هایی خدماتی و اقامتی در یک لایه عقب تر

پاسخ
 سپاس شده توسط dementor ، Brightness ، haydariyan
از این رو در استانهای شمالی کشور وجود رودخانه های متعدد این فرصت را جهت ایجاد فضاهیا شهری میدهد، به عنوان نماد و نشانه هویت شهر

پاسخ
[تصویر:  home_night_banner.jpg]
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTB4jgGv0H5LAl8ZHeTLcX...zXPGEgGIwQ]

پاسخ
در رودخانه بابلرود هم یک رستوران به شکل کشتی ساختند که موقع ساخت می گفتند با یکسری مشکلات و عدم صدور مجوز و اینجور چیزها روبرو شد که بهرحال کار ساختش به اتمام رسید و چند سالی هم هست که ازش بهره برداری میکنند.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط dementor ، haydariyan
خب اصفهونی که زیاد داریم، در مورد فضاهای کنار زاینده رود میتونید بگید. نمونه های ایرانی رو هم بیشتر بشناسیم .

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam
کسی از دوستان از تاریخچه این طرح ها اطلاعی داره؟؟؟ اولین باز کجا ایجاد شده؟؟تو ایران کی شروع شده؟؟؟

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بازبینی باغ ایرانی بعنوان یک فضای شهری Brightness 119 30,315 ۱۳۹۴-۸-۱۵، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: akram2
  گردشگری شهری Urbanist 44 30,205 ۱۳۹۳-۷-۱۱، ۰۱:۱۹ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  میزگرد....خط قرمز شهرسازی چیه؟ زمردیان 15 19,232 ۱۳۹۳-۵-۱۱، ۰۶:۴۰ عصر
آخرین ارسال: KOMAILNAZARI
Exclamation برنامه ریزی شهری یا طراحی؟ jani501 0 1,793 ۱۳۹۳-۲-۲۷، ۰۸:۱۵ عصر
آخرین ارسال: jani501
  میزگرد....متمایز از سایر فروم های شهرسازی زمردیان 0 2,181 ۱۳۹۲-۱۲-۱۹، ۱۱:۴۹ عصر
آخرین ارسال: زمردیان

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان