ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
61
RE: میزگرد موضوع فضای شهری سواحل
(1393-2-9، 10:10 عصر)Brightness نوشته است: توی عکسی که صفحه قبل گذاشته بودم، یه فضای پیاده راه بود که در کنار روخونه ی شهر بیلبائو طراحی شده. با این نوع طراحی ها و دیدگاه ها، به رودخونه میگفتن محور سبز. اگه درست متوجه شده باشم.

دقیقا وجود همین محورهای سبز در حاشیه رودخانه ها بسیار اهمیت دارد ، حس گستردگی در دیدی بصری و چشم انداز به افقی باز از بهترین جلوه های شهریست که در کنار رودخانه و پیوند فضای رود با توده ی خشک بسیار آرام بخش و دلنشین خواهد بود ، انگار که بر ساحل دریا بایستیم و نظاره گر افق شویم و به آنجایی که آسمان و دریا به یکدیگر می پیوند خیره شویم و در این بی نهایت محو گردیم.
آخرین ارسال های من :

سپاس شده توسط: matinHZ ، Brightness ، URBAN 98
62
در بحث طراحی حاشیه رود به نظرم یک حالتش طوریه که وقتی یک رود بکر و دست نخورده داریم و حالا میخواهیم براش طراحی کنیم ، طرح را متناسب با نوع طبیعتی که رود و اطرافش داره باید طرح ریزی کنیم. و از وسعت فضایی مناسب بهره مند بشیم

یه حالت دیگه زمانی هستش که رودخانه در قسمتی از شهر واقع شده و در طول سالهایی که گذشت رفته رفته به این رود و اطرافش شکل داده شده و ساختمان هایی اطرافش ساخته شده و امروز شده این رودخانه ای که در اختیار داریم .

طراحی این رودخانه ها در لبه هاش بستگی به میزان مساحت و عرضی هست که در اختیار داریم ، چون در چند متری حریم رود ساختمان سازی شده و شکل شهری منطقه اجازه نمیده که ما زیاد خلاقیت به خرج بدهیم و آنطوری که دلمون میخواد روی موضوع کار کنیم.

بنابراین یا باید بپذیریم که با حداقل ها مواجه هستیم و بر اساس محدودیت های موجود طراحی کنیم و یا باید ساختمان های اطراف را به محدوده حاشیه رودخانه اضافه کنیم و بتونیم به محورهای سبز مناسب و به معبری با عرض مناسب برای عابرین پیاده دست بیابیم.

سپاس شده توسط: Brightness ، haydariyan
63
دوستان همه در لاین در حال تبادل نظر هستند و سایت رو تنها گذاشتند ، با اجازه همگی ما نیز مرخص می شویم ، شب بر همگی خوش ، موفق باشید

64
(1393-2-9، 11:31 عصر)atelieahjam نوشته است: دوستان همه در لاین در حال تبادل نظر هستند و سایت رو تنها گذاشتند ، با اجازه همگی ما نیز مرخص می شویم ، شب بر همگی خوش ، موفق باشید
سلام ظاهرا با پاسخ در سایت مشکل داشتند ان شالله شب های بعد بهتر خواهد شد.
با تشکر از شما
آخرین ارسال های من :

موفقیت در گرو تلاش است

همکاری در فروش فایل و پروژه های شما:
 سپاس شده توسط: atelieahjam
65
(1393-2-9، 11:31 عصر)atelieahjam نوشته است: دوستان همه در لاین در حال تبادل نظر هستند و سایت رو تنها گذاشتند ، با اجازه همگی ما نیز مرخص می شویم ، شب بر همگی خوش ، موفق باشید
سلام و پوزش بابت دیشب که نتونستم بحث رو پا به پای شما بیام، بدلیل خستگی رفتم. این میزگرد تا هرزمان که دوستان نظری داشته باشند،باز خواهد بوذ و امکان ارسال وجود داره. و تشکر از حضور شما و شرکت در گفت و گو
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
66
دوستان امشب منتظرتون هستیم

67
یکی از دوستان توضیحات کاملتری بده که کجا در ایران شروع شده و تاریحچه طرح ها چیست؟
آخرین ارسال های من :

68
    فضا های شهری موفق کنار رود ها دو دسته هستن به نظر من یکسری فضاهایی پر ازداحام با کاربری های خدمات به استفاده کنندگان فضا و دیگری با محیطی خالی از کاربری ها با حضور عناصر طبیعی و قرار گیری کاربری هایی خدماتی و اقامتی در یک لایه عقب تر
    آخرین ارسال های من :

۳۰ تا از کاربردی ترین جملات عاشقانه زبان سوئدی که باید بلد باشید

دانلود ۲۰ فیلم ارزشمند آموزش گام به گام زبان هندی با ترجمه فارسی +pdf

موضوعات مرتبط با این موضوع...
      موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
        بازبینی باغ ایرانی بعنوان یک فضای شهری Brightness 33,564 1394-8-15، 03:51 عصر
      آخرین ارسال: akram2
        گردشگری شهری Urbanist 33,133 1393-7-11، 01:19 عصر
      آخرین ارسال: atelieahjam
        میزگرد....خط قرمز شهرسازی چیه؟ زمردیان 19,960 1393-5-11، 06:40 عصر
      آخرین ارسال: KOMAILNAZARI
      Exclamation برنامه ریزی شهری یا طراحی؟ jani501 2,049 1393-2-27، 08:15 عصر
      آخرین ارسال: jani501
        میزگرد....متمایز از سایر فروم های شهرسازی زمردیان 2,385 1392-12-19، 11:49 عصر
      آخرین ارسال: زمردیان
      کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
      آمار انجمن
      آخرين ارسال ها
      موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
        دانلود سوال آزمون نظام مهندسی معماری(طراحی)-بدون پاسخ/آذر 92 دیروز Sahab alireza سوالات
        چهارمین کنفرانس پژوهش درعلوم ومهندسی و کنگره بین المللی عمران، معماری و شهر... 9-16 Sahab Sahab اخبار همایش ها
        چهارمین همایش ملی معماری و شهر پایدار - دانشگاه شهید رجایی تهران 9-16 Sahab Sahab اخبار همایش ها
        سومین کنفرانس بین المللی یافته های نوین عمران, معماری و صنعت ساختمان ایران 9-16 Sahab Sahab اخبار همایش ها
        ?دریافت دفترچه راهنمای آزمون دوره های کارشناسی ارشد سال 1398 9-16 Sahab Sahab اخبار دانشگاه
        GIS تهران کامل 9-13 ایلیا alireza طرح تفصیلی شهرهای ایران dwg و gis
        مشاوره برنامه ریزی  مشاوره مباحث عمومی شهرسازی -مهشید جمشیدی -رتبه 13 کنکور ... 8-30 mahshid -jm arthonn مشاوره کنکور
        میزگرد موضوع فضای شهری سواحل 8-30 alireza arthonn میز گرد
        یه روز یه مهندسه.... 8-30 marziyeh.b arthonn گفتگوی آزاد
        درخواست شمابرای تشکیل گروه شهرسازی-معماری دانشگاهی که درآن درس خوانده اید ی... 8-30 alireza arthonn درخواست شما برای تشکیل گروه شهرسازی و ...
        تجارب گردشگری پایدار در خارج به درخواست یکی از اعضا 8-22 sasan_arzani dhiver1 توسعه پایدار
        معرفی وب سایت چهارراه 8-14 atelieahjam yaldaa60 معرفی سایت های مرتبط باشهرسازی
        نقشه اتوکد شهر قزوین به صورت رایگان و کامل 30 مگابایت 8-8 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
        منابع کامل ارشد معماری-مهم 8-2 mahan alireza سوالات کنکور معماری و عمران
        غیر رایگان  دانلود جزوه فنون و روش های برنامه ریزی-قسمت دوم و پایانی 8-1 0RKIDEH alireza تحقیقات ،جزوات(vip-2)
      با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
      جستجو
      جستجوی گوگل