امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پاسخ داده شده: به نظرتون من معماری ادامه بدهم یا خیر؟
پاسخ داده شده: به نظرتون من معماری ادامه بدهم یا خیر؟

هيچوقت يك رشته را از روي احساسات و يا داوري ديگران انتخاب نكنيد.هر چيزي آن زمان به اصلي و واقعي ترين شكل خود نزديك است كه خود شما در مورد آن تحقيق كرده باشيد.پس :از نتيجه گيري هاي ظاهري جدا پرهيز كنيد مخصوصا در مورد رشته معماري كه تبليغاتي از نظر آينده شغلي و حقوق و امكان مشغول به كار شدن در بسترهاي خصوصي وجود دارد.

براي اين ورود به اين رشته بهتر است چه ويژگيهايي داشته باشيم؟

به طور كلي بايد:

1- بسيار صبور، دقيق و منظم باشيد؛

2- از شكست نترسيد و زود نا اميد نشويد؛

3- ارتباط عمومي بسيار خوبي داشته باشيد؛

4- با استعداد و خلاق باشيد؛

5- از تجربه بقيه(سال بالايي ها) استفاده كنيد؛

6- قدرت تجسم بالايي داشته باشيد؛

7- بتوانيد حرف خودتان را به كرسي بنشانيد(البته با دليل و مدرك مستدل)؛

8- و . . .

از باب مهارتهاي فردي بايد گفت حتما در زمينه نقاشي و طراحي آمادگي داشته باشيد .لازم نيست به كلاسهاي حرفه اي برويد تنها مهارت دستي خود را زياد كنيد (اين مهارت حتي مي تواند از طريق پر كردن يك ورق سفيد با خطوط مختلف نيز حاصل شود).در مورد رنگها و خواص آنها مطالعه كنيد.كتابهايي راجع به سير تحول هنر را مطالعه كنيد و سعي كنيد براي مسائل نظري كه در ذهن داريد پاسخي پيدا كنيد.با نرم افزارهاي AUTO CAD،ARCHICAD،3D MAX،PHOTO SHOP،و نظاير آن آشنا باشيد.اين نرم افزارها آنقدر سرگرم كننده هستند كه شما را تا حدود زيادي ماهر كنند بدون آنكه خسته شويد.

به نقل از یک معمار

http://www.porsesh.iranshahrsaz.com//ind...&show=8#a8

آخرین ارسال های من :
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فصل جدید در ویرایش کتاب معماری معاصر غرب قبادیان alireza 59 16,524 ۱۳۹۴-۹-۳۰، ۱۲:۵۹ عصر
آخرین ارسال: alireza
  منابع پیشنهادی به بنده جهت شرکت در آزمون ارشد معماری سال 95 ali_tavanaie 2 1,331 ۱۳۹۴-۹-۲۴، ۱۱:۱۰ صبح
آخرین ارسال: lind_o58
  من لیسانس عمران دارم، می خواهم ارشد برنامه ریزی شهری آزمون بدم. برای آزمون عملی alireza 2 1,619 ۱۳۹۴-۸-۶، ۰۲:۳۳ عصر
  سمینار معرفی منابع و ارایه ی برنامه ی فاز اول مطالعاتی ارشد به صورت رایگان alireza 0 1,089 ۱۳۹۴-۴-۱۱، ۰۳:۱۹ عصر
  مشاوره طراحی نتیجه یا فرآیند؟کدام ارجح است؟ imanbv 1 699 ۱۳۹۴-۴-۱۰، ۰۸:۲۲ عصر
آخرین ارسال: mojtaba.db
  در گروه کنکوری های ایران شهرساز به ساده ترین روش عضو شوید alireza 0 814 ۱۳۹۴-۴-۱۰، ۰۴:۵۸ عصر
  اطلاعیه شماره 1 مشاوره ایران شهرساز به کنکوری های ارشد 95 alireza 1 714 ۱۳۹۴-۴-۷، ۰۴:۳۸ عصر
  من دودلم که ارشد برنامه ریزی بخونم یا طراحی؟! از طرفی به طراحی علاقه دارم و امسالم از alireza 5 1,239 ۱۳۹۴-۴-۱، ۰۲:۱۹ عصر
آخرین ارسال: bahare23
  من اسکیسم بد نیس (متوسط رو به بالا ) با تمرین میتونم با رتبه ناپلئونی 731 امیدوار به قبولی باشم؟ (دوره های غیر روزانه) mahsa j 1 900 ۱۳۹۴-۲-۲۵، ۰۳:۴۹ عصر
  من با رتبه 1000 میتونم پیام نور و غیر انتفاعی بخونم.؟؟؟؟اصلا مجاز میشم با این رتبه؟؟ب alireza 1 1,490 ۱۳۹۳-۱۲-۵، ۱۱:۳۴ صبح
آخرین ارسال: baahaar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان