امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهم مهم مهم. حذف رشته ی شهرسازی از رشته های دانشگاهی تا 4 سال آینده
(۱۳۹۲-۵-۲، ۱۱:۱۵ عصر)elham90 نوشته است:
(۱۳۹۲-۵-۲، ۱۰:۱۶ عصر)moni_utopia نوشته است: سلام
نظر من اینه که این رشته در حد لیسانس لازم نیست و کل مطالبشو میشه تو دوره فوق جمع کرد، به نظر من فقط وقت تلف کردنه، درسته که این رشته نیازه ولی دانشی که براش لازمه نیاز به چهار سال وقت گذاشتن نداره، یه سری مطالب رو همون اول یاد دادن و بقیش دیگه تکرار بود و تکرار بود و تکرار.... خداییش چند بار تو این چهار سال گفتیم توسعه پایدار، کاربری اراضی، آماده سازی، حاشیه نشینی..... همشم در حد شناخت، کل این مقاله ها و کارایی که شده را جمع کنی، دو تا راه حل درست درمون واسه مسایل شهرای داغونمون توش نیست، همش یه سری مبانی نظریه و تکرار حرفای یه سری پیشکسوت، فقط داریم خودمونو تو این دانشگاها گول می زنیم، همون حذف بشه و در حد ارشد بیارنش به نظر من بهتره، لا اقل خودمونو گول نزنیم، خداییش چند تامون واسه حل مشکلات شهر حداقل یه راه حل خوب و عملی داریم؟

اتفاقا نظر برعکس شما رو دارم شهرسازی یک رشته ای وسیعی هس ک فک میکنم باید مثه گذشته رشته معماری تا مقطع فوق لیسانس باشه، شهرسازی هم از اول فوق لیسانس بشه یعنی دانشگاه ک قبول میشید از اول فوق لیسانس برن.
شهرسازی همش مباحث تئوری نیست شما یک نگاهی ب کارگاه ها بندازید چند درصد از ما فرصت کردیم در طول ترم قدم ب قدم شرح خدمات رو تا انتهای اون برسیم؟
بحش شناخت تحلیل و طرح سه قسمت هس ک همیشه خود مشاورها هم ب قسمت آخر طراحی ک میرسن بخاطر کم بودن زمان سریعا جم میکنن ک کار ب ارائه برسه در حالی ک طراحی بخش مهم کار هست.
حل مشکلات در این کارگاه ها هس هرچقد شما تو این کارگاه ها کار کنید بازم کمه از طرفی بچه ها تو لیسانس هم باید برنامه ریزی یاد بگیرند هم طراحی شهری.پس میبینید چقد زمان کم هست؟
در انتها تحصیل در این رشته الان جوری شده فقط علاقه میخواد وگرنه بازار کار جالبی نداره چرا چون در کشور ما هنوز فرهنگ شهرسازی جا نیوفتاده هنوز اینقدر مشکلات هست ک جا برای شهرسازی وجود نداره...
موفق باشید...

آخرین ارسال های من :
پاسخ
elham90 عزیز شما ده سالم که این رشته رو طولش بدی آخرش بحث شناخت بیشترین انرژی و وقتو می گیره چون به هر حال باید شناختو برای هر طرحی بست، ثانیاً همون طور که خودتون گفتید شما چه 4 سال این رشته رو بخونید چه 6 سال، آخرش مشاورا توی بازار کار طرح آخرو سریع می بندن و شما نمی تونید هرآنچه رو خوندید کامل دخیل کنید، بعدشم اونطور که من فهمیدم چیزایی که تو این کشور بیشتر ملاک هست بیشتر حول مسائلی مثل بودددددجه، قدرت، سرمایه و اینجور چیزا می چرخه تا علم و دانش، والا اینطور که من شنیدم خود ارشداشم از اینکه مطالب تکراریه و چیز جدیدی به اون صورت یاد نمی گیرن می نالن،به هر حال نظر شما هم قابل احترام و من فقط نظر خودمو گفتم، منطقیه که نظرا با هم متفاوت باشه.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام به همه دوستان
منم با خانم مهندسshahin1990 موافقم هر چی تو فایل گشتم موضوعی تحت عنوان حذف شهرسازی نتونستم پیدا کنم
اگه واقعا اشاره شده لطفا باذکر صفحه موردنظر ما رو هم راهنمایی کنین!!!!!!!!!!!!!!!!!!( من که میگم نیس)

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۵-۳، ۱۰:۱۷ صبح)moni_utopia نوشته است: elham90 عزیز شما ده سالم که این رشته رو طولش بدی آخرش بحث شناخت بیشترین انرژی و وقتو می گیره چون به هر حال باید شناختو برای هر طرحی بست، ثانیاً همون طور که خودتون گفتید شما چه 4 سال این رشته رو بخونید چه 6 سال، آخرش مشاورا توی بازار کار طرح آخرو سریع می بندن و شما نمی تونید هرآنچه رو خوندید کامل دخیل کنید، بعدشم اونطور که من فهمیدم چیزایی که تو این کشور بیشتر ملاک هست بیشتر حول مسائلی مثل بودددددجه، قدرت، سرمایه و اینجور چیزا می چرخه تا علم و دانش، والا اینطور که من شنیدم خود ارشداشم از اینکه مطالب تکراریه و چیز جدیدی به اون صورت یاد نمی گیرن می نالن،به هر حال نظر شما هم قابل احترام و من فقط نظر خودمو گفتم، منطقیه که نظرا با هم متفاوت باشه.

دوست عزیز من ازشد طراحی شهری هستم و میتونم بگم خیلی چیزا یاد گرفتم تمامی مطالب بصورت بسیار گسترده تری بیان میشود، مدام این رشته ب روز میشه 400نرم افزار جدید برای این رشته مدلها و روش های مختلفی ارائه شده
    منتها این موارد در کشور ما زیاد ارزش نداره متاسفانه مشاورها با متد قدیمی کار میکنند الان شهرسازی برای مهاجرت بالاترین امتیاز رو میگیره و در کشورهای پیشرفته خیلی ب این رشته اهمیت میدن همینطور ک گفتم تنها و تنها علاقه فعلا در این رشته حکم فرماست و وضعیت کاری فعلا نداره
    موفق باشید...

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط sanaz.f ، Saeedm ، alireza ، Cloner
    بله البته در اینکه تو کشورای اروپایی و آمریکایی به این رشته خیلی بها داده میشه شکی نیست، منتها مطلب اینجاست که ما داریم در مورد وضعیت این رشته تو کشور خودمون بحث می کنیم، شما هم موفق باشید...

پاسخ
    (۱۳۹۲-۵-۳، ۰۴:۴۶ عصر)f.shahrsaz نوشته است: سلام به همه دوستان
    منم با خانم مهندسshahin1990 موافقم هر چی تو فایل گشتم موضوعی تحت عنوان حذف شهرسازی نتونستم پیدا کنم
    اگه واقعا اشاره شده لطفا باذکر صفحه موردنظر ما رو هم راهنمایی کنین!!!!!!!!!!!!!!!!!!( من که میگم نیس)

من خانم نیستم من آقام21.....شاهین shaaaaaaahinam 3

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    این خبر حذف رو چندتا از استادهای ما هم تایید کردن و گفتن گروه هایی مثل جغرافیا چون با اومدن یک رشته مثل شهرسازی که رقیب کاریه سختی براشون محسوب میشه و کاربردی تر از اونهان توی کار ها و اینکه شهرسازا باید جای اونها رو تو بازار کار بگیرن دارن تلاش میکنن یک چنین اتفاقی بیفته.به نفعشونه و تعجب میکنم که کسایی که شهرسازن و اینقدر راحت وا میدن و میگن این رشته باید حذف بشه.باید جلوش گرفته بشه چون اتفاقا جدی هم هست و واقعا دارن تلاش میکنن تا این اتفاق بیفته.
    آخرین ارسال های من :

" تمدن، تنها زاییده اقتصاد برتر نیست، درهنروادب و اخلاق هم باید متمدن بود و برتری داشت "  

لویی پاستور 
    پاسخ
    وقتی چیزی جدیدی نیست شما باید جدیدش کنید همه ی ما واقف به این مهم هستیم که شهرسازی ما گر چند عقب است اما فرصت برای استفاده بهینه از تجربیات کشورهای پیشرفته رو داریم هر چند باید این هم را گفت که مدل های دیگر کشورها برای همون هاست ما نیاز به شناخت بی نقص تحلیل بی طرفانه و الترناتیو های بومی داریم.... همیشه باید این کارو بکنیم و هی نگیم اونا این کارو کردن و موفقن پس ماهم این کاررو حتمن انجام بدیم ... این مسئله نیاز به اموزش نیروی مکتب شهرسازی داره تا با بهره گیری از تمام تخصص های مربوط یا بهتر مولفه های تاثیر گذار بر شهر به هدف های مورد انتظار در برنامه های موجوده برسیم... اگر هم رشته ی شهرساز حذف بشه ما روش سعی وخطا رو طی کردیم وبس ...
    آخرین ارسال های من :

هیچ آوازه ای
      بر بلندی سرزمینی که سرای آن دام نبودن و نخواستنت است قدم گذاشته ای ونمی دانی که عاقبت عاشقانه هارا باد به لختی از ثانیه ای از جنون پر میدهد ... پر میدهد این عشقانه ها را چون که باد است باد لحظه ای آرام نمیگیرد .. درست مث من که درنگی بر من نیست ... و منهای بودن بی معنی این روزای پر تلاطمم ... هیچ آوازه ی دیگر نخواهم داشت... باد (م.فیروزه)
      پاسخ
       سپاس شده توسط urbanist 88 ، dementor ، Saeedm
      ba salam be dostan
      man vaghean az bazi doostan mesle elham taajob mikonam ke hamchin nazari daran.shoma ehtemalan memari bodid bad arshad tarahi khondid ke kheili chize jadid yad gereftid.harfe shoma doroste ke migid to arshad mataleb gostardetar bayan mishe ama shaloodeye mataleb tavafote chandani ba karshenasi
      nemikone.be nazare man sharsazi ye reshteie mesle baghye reshte ha va nabayad hazf beshe.ghable inke shahrsazi rasmi beshe kheili az kara o porojeha
      rom bachehaye memario omran.in haghe shahrsazas ke inkararo anjam bedan.inke to doreye lisans lazem nis harfe kamelan eshtebahiekaraye shahrsazi ta alan tavasote afrade gheire shahrsaz o motakhases anjam mishoede ke alan vaze shahrsazie ma ine.

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط dementor ، moni_utopia
        دوستان لطف کنند یا فارسی بنویسند یا به زبان انگلیسی واقعا خوندن مطلب به صورت فینگلیش سخت و اذیت کننده است

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط dementor ، moni_utopia

موضوع‌های مشابه…
        موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
          معرفی و بازار کار رشته جغرافیا aramo 3 17,153 ۱۳۹۴-۱۱-۳۰، ۰۲:۲۲ عصر
        آخرین ارسال: omid623
          [خبر شهرسازی] آخوندي:وزارت راه و شهرسازي سه محور اصلي را در سال 94 پيگيري مي كند Brightness 0 977 ۱۳۹۴-۱-۲۰، ۰۹:۱۵ صبح
        آخرین ارسال: Brightness
          افتتاحیه و نمایشگاه نقاشی‌های کیان وطن عنوان تهران/ مقدمه موضوع تهران و هویت تاریخی sara0111 0 2,014 ۱۳۹۲-۹-۱، ۰۴:۳۸ عصر
        آخرین ارسال: sara0111
          استفاده از اسکنر لیزر 3 بعدی برای نقشهبرداری تخت جمشید، ایران sara0111 0 1,544 ۱۳۹۲-۸-۲۸، ۰۷:۵۴ عصر
        آخرین ارسال: sara0111
          متن کامل برنامه‌های وزیر مسکن و شهرسازی m.marziye 0 1,544 ۱۳۹۲-۶-۱، ۱۱:۴۷ صبح
        آخرین ارسال: m.marziye
          ساخت بلندترین برج دنیا در آینده نزدیک ماراویا 0 1,492 ۱۳۹۱-۹-۳، ۰۴:۳۷ عصر
        آخرین ارسال: ماراویا
          سفارش دیجیتال سازی «پایان نامه های دانشگاه تهران» ویژه عید فطر ایلیا 0 2,296 ۱۳۹۱-۶-۱، ۰۹:۲۶ عصر
        آخرین ارسال: ایلیا
          تخفیف فروش «مقالات علمی کنفرانس های کشور» ایلیا 0 1,478 ۱۳۹۱-۶-۱، ۰۹:۲۳ عصر
        آخرین ارسال: ایلیا
          تفاوت آپارتمان‌های یک خواب با دو خواب روجا 0 1,343 ۱۳۹۱-۵-۲۶، ۰۵:۰۳ عصر
        آخرین ارسال: روجا
          عکسی باور نكردني از شهر تهران ! قاصدک 0 1,782 ۱۳۹۱-۵-۱۱، ۰۱:۴۰ عصر
        آخرین ارسال: قاصدک

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان