امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهم مهم مهم. حذف رشته ی شهرسازی از رشته های دانشگاهی تا 4 سال آینده
باید به فکر راه چاره باشیم خیلیها از جمله خود من دنبال این رشته رفتن حالا بخوان علکی علکی بگن نه دیگه نباشه !!! حالا که شهرساز داریم اوضاع احوال شهرامون اینه چه برسه وقتی که شهرساز نداشته باشیم...

به نظر من باید یجوری نسبت به این موضوع اعتراض خودمون رو نشون بدیم
آخرین ارسال های من :

****  شهر من و تو مدینه ی فاضله ایست که نقطه ی ضاد از دامن آن افتاده... ****
پاسخ
 سپاس شده توسط bahareh. ، urbanist 88
(۱۳۹۲-۴-۲۷، ۰۹:۱۰ عصر)elham90 نوشته است:
(۱۳۹۲-۴-۲۷، ۰۶:۲۲ عصر).Utopia نوشته است: خیلی خیلی کار خوبی کردن !
هر سال دانشگاه ها ( حتی بدون کنکور !) شهرسازی می گیرن ! به نظر من تازه خیلی دیر به این نتیجه رسیدن !

از طرفه دیگه در خروجی دانشگاه ها از 6 تا عمراً یک نفر هم بتونه به کاری که ازش رضایت داشته باشه و مرتبط با مدرکش باشه برسه !
وقتی هم میری سر کار باید ساعت ها آموزش همتا سازی رو طی کنی و می فهمی مغزتو با چه چیزایی تو دانشگاه پر کردن !22

خیلی از ماها ( نمیگم همه که ناراحتی پیش بیاد ) حتی دهیارم نمی تونیم بشیم چونکه از قوانینش بیخبریم .
شهرسازی منقرض بشه بهتره ولی اصولی استفاده بشه . متاسفانه خیلیا رو می شناسم از نسل خودمون که حتی نمیفهمیدن کمیسیون ماده 100 چیه بعدش به راحتی شدن کارشناس شهرسازی که یکی از ابزاراش همین ماده است . این یعنی در استفاده و شناخت قواعد و قوانین حتی شهرساز واقعی نیستیم !

پس باید اصلاحاتی باشه . البته این مصوباتو با دقت بیشتری بخونید .
بهترین کار واسه علاقه مندا به شهرسازی اینه که زودی ارشدو دکتری رو بگیریم
65

والا مهندس فقط شهرسازا نیستن ک نسبت ب رشته تحصیلیشون بیخیبرن و ب قول شما کمیسیون ماده 100 نمیدونن چیه!
متاسفانه الان در هر رشته ای ک نگاه کنید میبینید در اون رشته هیچگونه تخصص کاملی ندارند یک مهندس کامپیوتر میبینید یک ویندوز نمیتونه عوض کنه و میشه گف در حین کار یادگیریا کامل میشه
دانشگاه موارد اولیه رو آموزش میدن و باید بقیه رو در کار یاد گرفت و اموخت و تجربه کسب کرد.در مقاطع بالاتر هم چیز بیشتری رو اموزش نمیدن ک ب امید یادگیری و فهمیدن کمیسیون ماده 100 بخواین ارشد و دکتری بگیرید درهر مقطعی هم باشید اگر علاقه مند باشید یادمیگیریم...
موفق باشید...
کاملا درسته ولی اینو من دوستمون که خیلی ادعای باسواد بودن میکردن گفتم!و اینکه زیاد دلگیر نشین همه ما به نوعی توی این درس یاد ندادن و یاد نگرفتنا مقصریم!
اگه دقت کنین میبینید که نمیگم 80 درصد ولی لااقل 50 تا 60 درصد مقصریم!!1

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط simaredfire ، wimifire ، .Utopia
به نظر من موضوع طراحی شهری یک بی ادبی محض به دانش پایه شهری است و اگر قرار باشه در این باره اصلاحی صورت بگیره یا اساسا حذفی انجام بشه باید تمرکزشون رو بذارن روی حذف طراحی شهری.باور کنید تو هیچ جای دنیا رشته خاصی بنام طراحی شهری وجود ندارد.این رو خوب بخاطر بسپارید که اساسا شهر را نمی شود طراحی کرد و (((طراحان شهری در همه دنیا به جز در ایران برنامه ریزانی هستند که آموزش های خاص در زمینه طراحی نیز دیده اند)))

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط wimifire ، bahareh.
    در آزمون کارشناسی ارشد نیز ریاضیات حتما باید لحاظ بشه و توانایی داوطلب در پردازش مسایل ریاضی مورد سنجش و ارزیابی قرار بگیره..در ضمن آزمون مرحله دوم یک اجحاف محض به متقاضیان این رشته است چرا که آموزش های پایه شهرسازی را نمی توان در قالب کنکور ارائه داد بلکه حد اقل کار گنجاندن این مبحث مهم بصورت چند واحد پیش نیاز در سال نخست مقطع کارشناسی ارشد است

پاسخ
     سپاس شده توسط bahareh.
    حذف رشته ی "شهرسازی" از نظام آموزش عالی کشور نشانی از بی ارزش بودن قانون در این کشور و بی اهمیتی نسبت به تصمیمات قانونی است که این کار خودش خلاف قانون محسوب میشه.
    رشته ای رو که طبق مصوبات وزارت علوم تأسیس کردن و الان هزاران دانشجو و فارغ التحصیل داره میخوان بردارن...!!!
    من این مطلبو به دوستای هم رشته ایم اطلاع رسانی می کنم و پیگیر این قضیه خواهیم بود...
    با امید موفقیت برای تمام "شهرسازان" عزیز

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط foroogh.r ، kiana7822 ، ماراویا ، .Utopia
    (۱۳۹۲-۴-۲۹، ۱۲:۱۰ عصر)urbanist 88 نوشته است: حذف رشته ی "شهرسازی" از نظام آموزش عالی کشور نشانی از بی ارزش بودن قانون در این کشور و بی اهمیتی نسبت به تصمیمات قانونی است که این کار خودش خلاف قانون محسوب میشه.
    رشته ای رو که طبق مصوبات وزارت علوم تأسیس کردن و الان هزاران دانشجو و فارغ التحصیل داره میخوان بردارن...!!!
    من این مطلبو به دوستای هم رشته ایم اطلاع رسانی می کنم و پیگیر این قضیه خواهیم بود...
    با امید موفقیت برای تمام "شهرسازان" عزیز

سپاس فراوان دوست عزیز بخاطر پیگیری موضوع همه باید به فکر باشیم

پاسخ
     سپاس شده توسط ماراویا
    چرا از خودتون حرف در میارید و شایعه پراکنی میکنید؟؟؟اولا من اون فایل PDF رو هرر چی نگاه کردم ندیدم جایی گفته باشه مهندسی شهرسازی حذف تا 4 سال آینده!!!!....ثانیا اگه من کور رنگی داشته باشم و گفته شده باشه که شهرسازی قراره حذف بشه اینطوری نیست که افرادی که بین 4 تا 8 یا 10 سال واسه این رشته زحمت کشیدن و مدرک کارشناسی،ارشد،یا PHD گرفتن بگن خوب زحمت کشیدید برید بشینید خونه رشته شما حذف شده و شما کاربردی ندارید!!!!!ثالثا حذف یا تصویب یه رشته همینطوری الکی نیست،کلی باید کار کارشناسی روش انجام بشه واسه هم حذف هم تصویب،دوستان رفتن مصوبه یه جلسه از یکی از معاونتهای زیر مجموعه ریاست جمهوری که مربوط به امور پیمانکاری و انجام پروژه ها میشه ورداشتن اوردن به اسم حذف رشته شهرسازی در 4 سال آینده!!!!آخه معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری،امور اجرایی طرحها(پروژه های عمرانی منظوره)چه ربطی داره به حذف یا تصویب یه رشته؟؟؟حذف و تصویب یه رشته تو شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم انجام میشه.......ریاست جمهوری اونم معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهور اصلا حق ورود به این مسائل رو نداره......آخه بزرگوارین شهرسازی یه کم تعقل کنید رو خبری که میشنوید،همه اومدن ابراز تاسف که ای داد شهرسازی داره حذف میشه،یکی نیومد با دلیل یه حرف مستند بزنه.مدیریت سایتم تعجب میکنم که هیچ واکنشی نشون ندادن به این شایعه و خبر کذب محض(من میگم کذب محضه و پاشم میمونم)

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Saeedm ، ایلیا
    سلام. تشکر از مهندس شاهین. واقعا چرا همه اینطوری شدید؟ مگه حذف یه رشته بچه بازیه؟ در این باره نظر نمیدم چون حرف مهندس شاهین کامل و درست هست.
    اما در باره حذف رشته های دانشگاهی من واقعا نمیدونم دلیلش چیه؟ خیلی از رشته ها خیلی بیشتر از شهرسازی پذیرش می گیرن. اگر قرار به حذف با این دلیل باشه که هیچ رشته ای بعد یه مدت تو دانشگاه ها نمیمونه! خب اینکه اموزش دچار اشکال هست بحثی نیست، اینکه کار کم هست هم بحثی نیست، اینکه بین تحصیل و کار فاصله هم هست بدیهیه، اما ایا اولا فقط شهرسازیه که اینطوریه؟ و اینکه بحث کار چه ربطی به این رشته تحصیلی داره!؟ وزارت کار کارش جداست و وزارت علوم هم همینطور. هماهنگی بین اینها هم یه بحث دیگه ایه که ربطی به اصل وجود یا عدم وجود رشته نداره. حرف مهندس الهام اما تا حد زیادی معقول به نظر میرسه و دانشجو یعنی دانش به علاوه جو. دانشخون یا دانشخور و اینا که نیست، فرقش اینه که نباید انتظار داشته باشه همه چیو استاد بیاد بگهف این منکر ضعف دانشگاهی نیست ولی قرار نیست همه چی بیفته گردن اون ها
    امیدوارم کسانی که تجربه خوبی از تحصیل یا کار ندارند، همه چیو با عینک بدبینی نبینن
    ممنون
    آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
    پاسخ
     سپاس شده توسط Saeedm ، Cloner
    من فقط از کاربر محترم kiana jasempour تقاضا میکنم بیاد اینجا بگه چرا عنوان این تاپیک رو "مهم مهم مهم. حذف رشته ی شهرسازی از رشته های دانشگاهی تا 4 سال آینده"گذاشتن؟چطوری به این نتیجه رسیدن؟.....بحثم خدایی نکرده توهین به کسی نیست،ولی حداقل از ایشون که جزو مدیران سایت هستن انتظار داریم مطالبشون رو خیلی بیشتر از دیگران سبک و سنگین کنن.....

پاسخ
    (۱۳۹۲-۴-۳۰، ۰۶:۰۸ عصر)shahin1990 نوشته است: من فقط از کاربر محترم kiana jasempour تقاضا میکنم بیاد اینجا بگه چرا عنوان این تاپیک رو "مهم مهم مهم. حذف رشته ی شهرسازی از رشته های دانشگاهی تا 4 سال آینده"گذاشتن؟چطوری به این نتیجه رسیدن؟.....بحثم خدایی نکرده توهین به کسی نیست،ولی حداقل از ایشون که جزو مدیران سایت هستن انتظار داریم مطالبشون رو خیلی بیشتر از دیگران سبک و سنگین کنن.....
    من فکر می کنم دیگه بهتره این تاپیک بسته بشه. مهندس جاسمپور هم با توجه به دغدغشون اینو مطرح کردن و اتفاقا این نشون دهنده دغدغه بالاشونه رو رشته شهرسازی. بقیه حرفهارو هم که دوستان عزیز مطرح کردند. امیدوارم از سال دیگه دانشگاه ها فقط شهرسازی بگیرن21

آخرین ارسال های من :
    پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      معرفی و بازار کار رشته جغرافیا aramo 3 17,160 ۱۳۹۴-۱۱-۳۰، ۰۲:۲۲ عصر
    آخرین ارسال: omid623
      [خبر شهرسازی] آخوندي:وزارت راه و شهرسازي سه محور اصلي را در سال 94 پيگيري مي كند Brightness 0 979 ۱۳۹۴-۱-۲۰، ۰۹:۱۵ صبح
    آخرین ارسال: Brightness
      افتتاحیه و نمایشگاه نقاشی‌های کیان وطن عنوان تهران/ مقدمه موضوع تهران و هویت تاریخی sara0111 0 2,016 ۱۳۹۲-۹-۱، ۰۴:۳۸ عصر
    آخرین ارسال: sara0111
      استفاده از اسکنر لیزر 3 بعدی برای نقشهبرداری تخت جمشید، ایران sara0111 0 1,546 ۱۳۹۲-۸-۲۸، ۰۷:۵۴ عصر
    آخرین ارسال: sara0111
      متن کامل برنامه‌های وزیر مسکن و شهرسازی m.marziye 0 1,546 ۱۳۹۲-۶-۱، ۱۱:۴۷ صبح
    آخرین ارسال: m.marziye
      ساخت بلندترین برج دنیا در آینده نزدیک ماراویا 0 1,494 ۱۳۹۱-۹-۳، ۰۴:۳۷ عصر
    آخرین ارسال: ماراویا
      سفارش دیجیتال سازی «پایان نامه های دانشگاه تهران» ویژه عید فطر ایلیا 0 2,296 ۱۳۹۱-۶-۱، ۰۹:۲۶ عصر
    آخرین ارسال: ایلیا
      تخفیف فروش «مقالات علمی کنفرانس های کشور» ایلیا 0 1,480 ۱۳۹۱-۶-۱، ۰۹:۲۳ عصر
    آخرین ارسال: ایلیا
      تفاوت آپارتمان‌های یک خواب با دو خواب روجا 0 1,343 ۱۳۹۱-۵-۲۶، ۰۵:۰۳ عصر
    آخرین ارسال: روجا
      عکسی باور نكردني از شهر تهران ! قاصدک 0 1,782 ۱۳۹۱-۵-۱۱، ۰۱:۴۰ عصر
    آخرین ارسال: قاصدک

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان