امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امتیازات: 2.74
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی آزمون جامع ایران شهرساز
اگه جمعه باشه بهتر نیست به نظرتون؟ [/quote]

آره جمعه خوبه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
[quote='AliReza' pid='42623' dateline='1359230240']

با تشکر از مهندس farza برای حل مشکل دو سوال:

[quote]سوال 2 گزینه 1 صحیح است (fact به معنای داده و جمعش هم به معنای اطلاعات اما گزینه 2 به نظرم بی معنی است. استدلال دکتر جانسون پر از اطلاعات است، کسی نمی تواند به ادعای وی اعتماد کند)
سوال 16 گزینه 1 صحیح است در توصیحات تشریحی هم جواب درست داده شده اما گزینه اشتباه تیک خورده
با تشکر [/quote]
هر دو اصلاح شد.

ببخشید من فکر میکنم بازم ی اشتباهی واسه سوال 2 هست......استدلال دکتر جانسون پر از اطلاعات است، کسی نمی تواند به ادعای وی اعتماد کند؟؟خب چرا؟؟یکم معنیش عجیب نیست؟؟!
گزینه های 1و3و4 مترادف و هم معنی هستند به معنی حقایق و واقعیت..و احتمالا یک اشتباه چاپی صورت گرفته و گزینه 2 flaws به معنی عیب و اشتباه بوده و نه flows..در اینصورت جواب میشه گزینه 2. بنابراین معنی جمله میشه: استدلال دکتر جانسون پر از اشتباه است، کسی نمی تواند به ادعای وی اعتماد کند.اینجوری به نظر بهتر معنی نمیده؟
آخرین ارسال های من :

هیس....
حرف نزن....
صدای نفس هایت را بیشتر از دروغ هایت دوست دارم....
پاسخ
من خودم با سه شنبه و چهارشنبه بیشتر موافقم
بازم باقی بچه ها بیان نظر بدن ببینیم چی میشه ولی
نظر جمع اگه روی جمعست میتونیم اینکارو بکنیم
دوتا ازمون جامع پارسال هست یکی رو چهارشنبه بدیم
یکی روهم جمعه بدیم که فاصله ازمونامون یک روز درمیون باشه
روی 150 یا 120تا سوالم نظر بدین

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness
پاسخ تشریحی سوال 118
در پیوست

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، FaTyJo0oN
(۱۳۹۱-۱۱-۹، ۰۲:۰۵ عصر)MUD نوشته است: پاسخ تشریحی سوال 118
در پیوست
درسته مهندس ولی اینجا (E(x2 رو 14.5 زدین....تو ازمون 3.5 بود...

[تصویر:  kdrwur3oil9x30wssdtc.jpg]
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط MUD
پاسخ تشریحی سوال 127
کدام عملیات پدیده­های موجود در لایه اطلاعاتی را بایکدیگر تلفیق کرده و لایه جدیدی بوجود می­آورد
جواب صحیح:
spatial overlay
• A major difference between the Spatial Join and the other Overlay tools is that the Spatial Join does not alter the original geography in any way
• It simply joins the attribute tables of two layers together based on common spatial locations
• In that way it is similar to a table join (based on a common attribute field value)
• The other Overlay tools will result in altered geography
با توجه به توضیحات بالا join، جداول اطلاعاتی به لایه ها بر اساس فیلد مشترک اضافه گردیده می شود. مثلا در join by spatial location ویژگی های یک سری پدیده به پپدیده دیگر که از لحاظ فضایی ویژگی مشترک دارند، اضافه گردیده می شود. در حالی که spatial overlay یک لایه جدید براساس نوع ابزار انتخابی ایجاد می شود.
Sample of Overlay toolset: Erase, Identity, Intersect

پاسخ
با عرض پوزش،
الان که چک کردم در نسخه نهایی سوالات این اشتباه وجود نداره و بر همین اساس پاسخ تشریحی آماده شد، در هنگام ارسال سوالات برای مدیر سایت، اشتباهاً یک نسخه قبل از نهایی ارسال شده که به جای عدد 14.5، عدد 3.5 تایپ شده
از تمام دوستان گرامی پوزش می طلبم

پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، alireza
(۱۳۹۱-۱۱-۹، ۰۳:۱۳ عصر)MUD نوشته است: با عرض پوزش،
الان که چک کردم در نسخه نهایی سوالات این اشتباه وجود نداره و بر همین اساس پاسخ تشریحی آماده شد، در هنگام ارسال سوالات برای مدیر سایت، اشتباهاً یک نسخه قبل از نهایی ارسال شده که به جای عدد 14.5، عدد 3.5 تایپ شده
از تمام دوستان گرامی پوزش می طلبم

سلام تشکر
از 5 داوطلبی که به این سوال جواب داده بودند 2 نفر درست و 3 نفر غلط زده بودند و خوشبختانه دوستانی که رتبه خوب داشتند این سوال را شاید بدلیل جواب ندادن نزدند.

سوال هم اصلاح شد.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط MUD
پاسخ تشریحی سوال 130

شروع یک هنجار اجتماعی در شهر Aبه صورت 50t+200و در شهر Bبه صورت 70t+40است (tزمان بر حسب روز). در کدام شهر ناهنجاری شایع­تر و در چندمین روزهر دو شهر به تعداد مساوی گرفتار این ناهنجاری شده­اند؟
گزینه صحیح: 3
شیب خط در شهر B بیشتر است در نتیجه ناهنجاری در این شهر شایع تر و قسمت دوم سوال:
ناهنجاری برابر: دو معادله برابر با هم ................. t بدست آمده برابر است با 8
50t+200=70t+40
t=8

پاسخ
پاسخ تشریحی سوال 126

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، reza2asadi

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 17,781 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
آخرین ارسال: alireza
  مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 18,495 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
آخرین ارسال: milad93
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,943 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
آخرین ارسال: gholamirayan
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,593 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,488 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
  راهنماي شركت در آزمون ورودي دوره هاي كارشناسي ارشد شهرسازی 96 alireza 0 764 ۱۳۹۶-۱-۳۰، ۰۵:۳۷ عصر
  دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ارشد برنامه ریزی و طراحی شهری آزاد 1396 alireza 0 1,086 ۱۳۹۵-۹-۱۸، ۰۲:۴۳ صبح
  اصطلاحات کتاب تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران ( حسین سلطانزاده ؛ اسامی قدیم شهرها ) alireza 0 1,038 ۱۳۹۵-۸-۱۵، ۱۲:۴۳ صبح
  پایتخت های ایران از دوره ماد تا معاصر alireza 0 819 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۱۹ صبح
  سبک های شهرسازی ایران alireza 0 762 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۱۸ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: