امتیاز موضوع:
  • 36 رأی - میانگین امتیازات: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پل مقوایی شیگروبن در فرانسه
شیگروبن که همه او را با خانه های مقوایی اش می شناسند در جدیدترین کار خود، پل موقتی مقوایی را روی رودخانه گاردن در جنوب فرانسه ساخته است. این سازه 5/7 تنی از 281 قطعه تیوپ مقوایی با مارک تجاری شیگرو که هر یک قطری برابر 4 اینچ و ضخامتی معادل 47 /0 اینچ دارند، ساخته شده است.

این پل معبری را در نزدیکی پن دوگارد، یکی از پلهای روم باستان که هم اکنون در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است، فراهم می کند.

[تصویر:  080502.jpg]

بن معتقد است، مقوا تضاد مهیجی را در کنار سازه سنگین سنگی ایجاد کرده و شکل پل بر مبنای قوس رومی باعث ایجاد یک هارمونی گردیده است. پله های این پل از کاغذ ها و پلاستیک های بازیافتی ایجاد گردیده اند. بن ادامه می دهد:" من مقوا را انتخاب کردم برای اینکه سبک وزن است و به راحتی می توان آن را پیاده کرد و مواد در محل به آسانی پیدا می شد."

یک تیم 24 نفری از دانشجویان معماری فرانسه و نیز سه دانشجوی ژاپنی در یک ماه وی را در برپایی این پل همراهی کردند. آنها برای

سنجش مقاومت پل از بالنهای آبی با وزن 5/1 تن استفاده نمودند تا مطمئن شوند پل تحمل وزن 20 نفر را خواهد داشت.

[تصویر:  080501.jpg]

[font=tahoma]منبع:
سایت آرک نویز

[/font]

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط shahryar

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ایستگاه اتوبوس جالب در اسپانیا atelieahjam 2 2,744 ۱۳۹۵-۶-۱۷، ۰۲:۴۰ عصر
آخرین ارسال: mihanazma
  اموزش ارسال مطلب در ایران شهرساز(ویدئو) alireza 1 3,125 ۱۳۹۳-۹-۹، ۰۹:۴۳ عصر
آخرین ارسال: alireza
  سوگندنامه مهندسی در مقام یک مهندس atelieahjam 0 1,136 ۱۳۹۳-۸-۱۰، ۱۰:۲۰ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  معماری بی‌نظیر حیوانات در دل طبیعت (عکس) atelieahjam 0 1,152 ۱۳۹۳-۸-۱۰، ۰۲:۴۵ عصر
  فایل mp3 کتاب تحلیلی از ویژگیهای شهری در ایران(مشهدیزاده) 1 alireza 34 22,899 ۱۳۹۳-۶-۱۴، ۰۸:۴۷ عصر
آخرین ارسال: mojtaba071m
  کلیسای مارتین لوتر در اتریش atelieahjam 0 791 ۱۳۹۳-۵-۳۱، ۱۲:۲۱ صبح
  معماری شگفت‌انگیزِ خانه ای در حال سقوط!! atelieahjam 0 1,590 ۱۳۹۳-۵-۳۰، ۰۹:۴۸ عصر
  جشنواره مجسمه های شنی در بابلسر atelieahjam 0 1,605 ۱۳۹۳-۵-۲۰، ۰۵:۳۴ عصر
  معبد توداجي در ژاپن dementor 0 1,310 ۱۳۹۳-۵-۱۹، ۰۸:۱۰ عصر
آخرین ارسال: dementor
  فایل mp3 کتاب با شهر ومنطقه در ایران قسمت آخر(داغ) alireza 21 14,307 ۱۳۹۳-۵-۱۷، ۱۲:۰۶ عصر
آخرین ارسال: alireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان