امتیاز موضوع:
  • 28 رأی - میانگین امتیازات: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میانگین درصد طراحی شهری 1391 حدود 20-25==>25 یعنی ارتقا>>شما چند درصد زدید؟
منم با رتبه 133 و اسکیس 11درصد رتبه م به 137 رسیده.باورم نمیشه این درصدای اسکیس از کجا اومده.هنوز تو شوکم
یه سوال: اینکه برا هر دانشگاه رتبه مون متفاوته یعنی چی؟باید بیشترین رو به عنوان رتبه درنظر بگیریم؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط mohseni
دوستانی که درصد امسالشون خوب بوده و نتیجه گرفتند میشه لطفا بیان و به ما کنکوریها راهنمایی بدن؟!!! 2 gizmo , saminta , hnp , وباقی دوستان......
برای مرحله 2 به چه کتابها یی رجوع داشتن؟ و یا نکته هایی تاکید داشتند در شیتشون ؟ ایا کلاس رفتن براشون مفید بوده؟ و میزان تمرینی که داشتن و.....
آخرین ارسال های من :

اگر واقعیات با نظریات هماهنگی ندارند، واقعیت‌ها را تغییر بده " البرت انیشتین"
پاسخ
 سپاس شده توسط hnp
سلام دوستان عزیز
با آرزوی موفقیت برای همه شما درکنکور 92
به نظر من مهمترین ملاک موفقیت تو اسکیس طراحی شهری این هستش که بتونید به راحتی همه مسائل رو توی سوال ببینید و متوجه بشید که مهمترین قسمتی که طراح انتظار داشته چی هست
خب به من که کتاب هایی که صرفا تو زمینه ی طراحی هست رو خوندم و همچنین مقالات رو
و یکسری کلید واژه برا خودم پیدا کردم و سعی کردم به این ترتیب نگاهموبه مسائل گسترش دادم
کلاس رفتن هم به ابن دلیل مفید هست که روند کار دستتون میاد
فقط همین
و قسمت اعظم کار میفته به دوش خودتون
من خودم به شخصه کارشناسیم شهرسازی بوده و همونطور که میدونید دست ما بچه های شهرسازی مثل معماری ها قوی نیست....وچیزی که مهمه این هستش که دست قوی ملاک نیست....بلکه نگاه همه جانبه و تحلیل یکپارچه مهمه

(۱۳۹۱-۷-۱۲، ۰۱:۳۰ عصر)mohseni نوشته است: دوستانی که درصد امسالشون خوب بوده و نتیجه گرفتند میشه لطفا بیان و به ما کنکوریها راهنمایی بدن؟!!! 2 gizmo , saminta , hnp , وباقی دوستان......
برای مرحله 2 به چه کتابها یی رجوع داشتن؟ و یا نکته هایی تاکید داشتند در شیتشون ؟ ایا کلاس رفتن براشون مفید بوده؟ و میزان تمرینی که داشتن و.....

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط mohseni ، MHAKBARI ، farza ، shahryar ، mery ، mehman ، Arch Mahmoud
خیلی ممنون از شما saminta جان در همه مراحل زندگی موفق باشی1113
از دوستان دیگه هم می خواهیم که روند رسیدن به درصدهای خوبی که داشتن رو بگن به کنکوریهای 92.....

پاسخ
والا بچه ها من شرایط خاصه، من ارشد معماری دارم برا همین بهتر از بقیه راهنماییی بخاید...من فقط کتاب راهنمای طراحی شهری دکتر پاکزاد نصفشو خوندم، دیاگراماشم کشیدم... 4-5 جلسه هم کلاس رفتم که اونم خیلی کمک کرد...ولی نکته اینجاست که تو هر کنکوری خوب صورت مساله بخونید و چیزیو حفظ نکنید... روش خودتونم داشته باشید... من دیدم کار بچه ها شهری همه عین همه، دیگر یکی بهشون دیکته گفته اینام از روی دست هم نوشتن...معمولا این آفت استادایی که اسم در می کن، این تو معماریم صادقه..به خودتون ایمان داشته باشید :)...بدترین چیز برا هر اسکیسی اینه که فکر کنن شما کلاس اسکیس رفتید. شما خودتون بزارید جای داور یهو جلوتون 200 تا کار کوپی هم بزارن چه نمره ای بهشون میدی؟ دست خوب مهم نیست، مهم تسلط داشتنه ...ایشالا همه موفق باشید

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط mohseni ، farza ، mery ، mehman ، Arch Mahmoud ، CJ-07
    یک دنیا سپاس از شما hnp1
    منتظر راهنمایی خوب دوستان دیگه هم هستیم113

پاسخ
     سپاس شده توسط hnp
    خواهش میکنم
    ممنونم
    همچنین شما
    ایشالا سال 92 سالی پر از موفقیت باشه برای شما

(۱۳۹۱-۷-۱۲، ۰۴:۲۴ عصر)mohseni نوشته است: خیلی ممنون از شما saminta جان در همه مراحل زندگی موفق باشی1113
    از دوستان دیگه هم می خواهیم که روند رسیدن به درصدهای خوبی که داشتن رو بگن به کنکوریهای 92.....

پاسخ
     سپاس شده توسط mohseni
    (۱۳۹۱-۷-۱۲، ۰۳:۵۱ عصر)saminta نوشته است: سلام دوستان عزیز
    به نظر من مهمترین ملاک موفقیت تو اسکیس طراحی شهری این هستش که بتونید به راحتی همه مسائل رو توی سوال ببینید و متوجه بشید که مهمترین قسمتی که طراح انتظار داشته چی هست
    و یکسری کلید واژه برا خودم پیدا کردم و سعی کردم به این ترتیب نگاهموبه مسائل گسترش دادم
    فقط همین
    من خودم به شخصه کارشناسیم شهرسازی بوده و همونطور که میدونید دست ما بچه های شهرسازی مثل معماری ها قوی نیست....وچیزی که مهمه این هستش که دست قوی ملاک نیست....بلکه نگاه همه جانبه و تحلیل یکپارچه مهمه

(۱۳۹۱-۷-۱۲، ۰۱:۳۰ عصر)mohseni نوشته است: دوستانی که درصد امسالشون خوب بوده و نتیجه گرفتند میشه لطفا بیان و به ما کنکوریها راهنمایی بدن؟!!! 2 gizmo , saminta , hnp , وباقی دوستان......

(۱۳۹۱-۷-۱۲، ۰۴:۲۶ عصر)hnp نوشته است: والا بچه ها من شرایط خاصه، من ارشد معماری دارم برا همین بهتر از بقیه راهنماییی بخاید...من فقط کتاب راهنمای طراحی شهری دکتر پاکزاد نصفشو خوندم، دیاگراماشم کشیدم... 4-5 جلسه هم کلاس رفتم که اونم خیلی کمک کرد...ولی نکته اینجاست که تو هر کنکوری خوب صورت مساله بخونید و چیزیو حفظ نکنید... روش خودتونم داشته باشید... من دیدم کار بچه ها شهری همه عین همه، دیگر یکی بهشون دیکته گفته اینام از روی دست هم نوشتن...معمولا این آفت استادایی که اسم در می کن، این تو معماریم صادقه..به خودتون ایمان داشته باشید :)...بدترین چیز برا هر اسکیسی اینه که فکر کنن شما کلاس اسکیس رفتید. شما خودتون بزارید جای داور یهو جلوتون 200 تا کار کوپی هم بزارن چه نمره ای بهشون میدی؟ دست خوب مهم نیست، مهم تسلط داشتنه ...ایشالا همه موفق باشید

من خواهش کردم جواب 4 تا سوالو بگید چی نوشتید والا من به شخصه همه این روندو رفتم فقط میخوام اطمینان پیدا کنم هیچ منطقی تو تصحیح نبوده واسه همین که از شما دو تا دوست عزیز خواهش میکنم جواب مسله ها رو بگید چی در اوردین خب مهمترین موضوع هم اینه که سوال بفهمید بگید چی فهمیدید از سوال

مثلا سوال اول پرسپکتیو بود ..شما اگه حرکت خاصی کردید بگید (( مثلا اگه پرسپکتیو واسه ساختمان کناری با تعریف کنج و ست بک جهت ایجاد حس مقیاس انسانی کشیدی نه چیزی که واقعا وجود داشت بگید))
    یا سوال دوم المان چی طراحی کردید یه المان مونومنتال یا نه در راستای مفهوم انقلاب ارزش هاش یا نه بیشترین توجه به طراحی یه المان با توجه به ساختمان بلند و طراحی مثلا یه المان مرتفع بوده یه نه اصلا المان همون ساختمان در نظر گرفتید دیگه بقیه طراحی در راستای این بوده... هرچیزی که انجام دادید رو بگید
    سوال سوم هم که بگید چی دیدید مثلا از اون بلوک به این نتیجه رسیدید که اقلیم معتدل مرطوب یا هرچیزی من فقط خیلی مشتقام بودنم جوابای مختلف چی بوده
    سوال اخرم که دیگه طراحی ورودی و طراحی ساحل خلاصه لطفا خواهش میکنم اینجور که نوشتم جواب بدید منظورم اینه که روندتون خیلی عالی محترم جواباتون و ایده هاتونم بگین که ما یه نتیجه ای بگیریم...
    اگه لطف کنید من ممنون میشم

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط mohseni ، Gizmo
      (۱۳۹۱-۷-۱۳، ۱۲:۵۴ صبح)mery نوشته است:
      (۱۳۹۱-۷-۱۲، ۰۳:۵۱ عصر)saminta نوشته است: سلام دوستان عزیز
      فقط همین

(۱۳۹۱-۷-۱۲، ۰۴:۲۶ عصر)hnp نوشته است: والا بچه ها من شرایط خاصه، من ارشد معماری دارم برا همین بهتر از بقیه راهنماییی بخاید...من فقط کتاب راهنمای طراحی شهری دکتر پاکزاد نصفشو خوندم، دیاگراماشم کشیدم... 4-5 جلسه هم کلاس رفتم که اونم خیلی کمک کرد...ولی نکته اینجاست که تو هر کنکوری خوب صورت مساله بخونید و چیزیو حفظ نکنید... روش خودتونم داشته باشید... من دیدم کار بچه ها شهری همه عین همه، دیگر یکی بهشون دیکته گفته اینام از روی دست هم نوشتن...معمولا این آفت استادایی که اسم در می کن، این تو معماریم صادقه..به خودتون ایمان داشته باشید :)...بدترین چیز برا هر اسکیسی اینه که فکر کنن شما کلاس اسکیس رفتید. شما خودتون بزارید جای داور یهو جلوتون 200 تا کار کوپی هم بزارن چه نمره ای بهشون میدی؟ دست خوب مهم نیست، مهم تسلط داشتنه ...ایشالا همه موفق باشید

من خواهش کردم جواب 4 تا سوالو بگید چی نوشتید والا من به شخصه همه این روندو رفتم فقط میخوام اطمینان پیدا کنم هیچ منطقی تو تصحیح نبوده واسه همین که از شما دو تا دوست عزیز خواهش میکنم جواب مسله ها رو بگید چی در اوردین خب مهمترین موضوع هم اینه که سوال بفهمید بگید چی فهمیدید از سوال

مثلا سوال اول پرسپکتیو بود ..شما اگه حرکت خاصی کردید بگید (( مثلا اگه پرسپکتیو واسه ساختمان کناری با تعریف کنج و ست بک جهت ایجاد حس مقیاس انسانی کشیدی نه چیزی که واقعا وجود داشت بگید))
      یا سوال دوم المان چی طراحی کردید یه المان مونومنتال یا نه در راستای مفهوم انقلاب ارزش هاش یا نه بیشترین توجه به طراحی یه المان با توجه به ساختمان بلند و طراحی مثلا یه المان مرتفع بوده یه نه اصلا المان همون ساختمان در نظر گرفتید دیگه بقیه طراحی در راستای این بوده... هرچیزی که انجام دادید رو بگید
      سوال سوم هم که بگید چی دیدید مثلا از اون بلوک به این نتیجه رسیدید که اقلیم معتدل مرطوب یا هرچیزی من فقط خیلی مشتقام بودنم جوابای مختلف چی بوده
      سوال اخرم که دیگه طراحی ورودی و طراحی ساحل خلاصه لطفا خواهش میکنم اینجور که نوشتم جواب بدید منظورم اینه که روندتون خیلی عالی محترم جواباتون و ایده هاتونم بگین که ما یه نتیجه ای بگیریم...
      اگه لطف کنید من ممنون میشم
      سلام
      سوال اول رو که من فقط یک عنوان و نما رو کشیدم و حرکت خاص راندو و استثنایی هم انجام ندادم....پرسپکتیوهم نزدم...نوشتاری هم هیچی نذاشتم
      سوال دوم هم طراحی یک المان با توجه به اسم میدان و ارزش های انقلاب بود...که بلند بود که قابل دیدن باشه از فاصله ی دور و خواناهم باشه
      سوال سوم رو هم با چیدن بلوک ها عرصه بندی کردم....درونش پیاده و اطراف سواره ....توجه به اینکه قسمت ساخت خونه ها مشرف به مرکز محله باشه و....
      سوال چهارم هم که فقط طراحی ورودی رو میخاست...من به شخصه به طراحی ساحل توجه نکردم
      البته شاید تو تحلیل هام فقط بصورت نوشتاری آوردم
      طراحی یک ورودی با الهام از فرم پل دارای هویت و ارزش و دید به آن
      من به شخصه هیچ کار خارق العاده ای نکردم و شاید شیت هام بنظر خیلی ها اصلا قشنگ نیاد

پاسخ
       سپاس شده توسط farza ، mohseni ، mery
      سوال اولو من هم نما کشیدم و هم پرسپکتیو...چون نوشته بود نما از دید ناظر...نما که از دید ناظر نمیشه
      سوال واحد همسایگیو عین saminta جواب دادم... پرشپکتیو نداشتم
      المانم...طراحی کردم.... یه المان شفاف اوج گیرنده به سمت بالا
      وروذی شهرم...هم پلان گذاشتم هم پرسپکتیو.... وردیم مثل پل سی و سه پل بود. فضاهای جانبیش مسجد، سرویس بهداشتی،پارکینگ، فضای استراحت خانواده ها... ساحلو طراحی نکردم...ولی اطراف ساحلو پله پله کردم برای نشستن..پرسپکتیو پله باحال شده بود، رودخونم معلوم بود...حس فضارو داشت.

پاسخ
       سپاس شده توسط farza ، mohseni ، mery

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,872 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
      آخرین ارسال: mamamama
        چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,209 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
      آخرین ارسال: mtr6510
        سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,329 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
      آخرین ارسال: alireza
        سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,277 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
        دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,149 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,502 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
      آخرین ارسال: shivashf
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,692 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
      آخرین ارسال: udesigner
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,538 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
      آخرین ارسال: payam_km
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,571 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
      آخرین ارسال: rikhtehgaran
        مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,552 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
      آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان