امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نشست تخصصی معمار ایرانی 4
سیزدهمین نشست تخصصی باشگاه معماری تهران با عنوان "معمار ایرانی 4" به بررسی آثار و دستاوردهای طراحی یکی از معماران جوان کشور پرداخت.
این چهارمین نشست از سلسله برنامه های معمار ایرانی بود که شامگاه دوشنبه اجرا شد تا به تلاش برای برگزاری نشست های تخصصی، برپایی بزرگداشت های مفاخر معماری ایران و نقد فضاهای مختلف از منظر معماری با حضور متخصصان و فعالان معماری بپردازد. نشست "معمار ایرانی4" مربوط به علیرضا تغابنی(برنده دو جایزه معماری در طراحی و بازسازی) عضو هیئت علمی و مدرس دانشگاه های آزاد واحد اسلامشهر و تهران مرکز، دانشجوی دکترای معماری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه گیلان درسال 81 بود.
تغابنی در سیزدهمین نشست تخصصی باشگاه معماری تهران در فرهنگسرای ارسباران گفت: 8 پروژه وجود دارد که در هشت سالی که کار مستقلمان را انجام می دهیم طراحی شده است.
از پروژه های مسابقه ای تا پروژه های اجرایی
وی ادامه داد: پروژه های ما در سالهای اول بیشتر پروژه های مسابقه ای بود زیرا کارفرمایی نداشتیم که به ما کار بدهد و بیشتر در مسابقه شرکت می کردیم و در آمدمان از جوایز همان مسابقه ها بود. تغابنی بیان داشت: از سال 87 به بعد، بیشتر پروژه ها اجرایی شدند و بیشتر آنها پروژه های اجرایی کوچک بودند؛ به عبارت دیگر در سالهای اولیه یک سری طرح هایی بود که طرح های مسابقه ای بزرگ بودند و یک سری طرح های مربوط به سالهای بعد که طرح های اجرایی کوچک محسوب می شدند.
وی در ادامه از پروژه ای که مربوط به مسابقه شورای شهر بم می شد و اولین مسابقه ای بود که در آن فعالیت کرده بود سخن گفت و ادامه داد: در این مسابقه رتبه ای نیاوردم ولی خیلی آن را دوست دارم و حس می کنم در دوره کاری ما پروژه بسیار مهمی است؛ برنامه این پروژه متشکل از دو قسمت شورای شهر و شهرداری بود که بعد از زلزله بم به مسابقه گذاشته شده بود و در واقع نگاه تمثیلی به بحث زندگی، رشد و تولد دوباره در شهر بم بود.
این فعال و متخصص معماری افزود: این پروژه که مربوط به سال 83 بود، از لحاظ اقلیمی و مسائل دیگر ایراد داشت و به همین سبب رتبه ای نیاورد و در حال حاضر اگر بخواهیم این پروژه را طراحی کنیم جور دیگری طراحی می کنیم؛ چیزی که از این پروژه برای من ماند و بسیار به آن علاقه دارم تضاد و تنش و دوگانگی بود که بین دو جور هندسه متفاوت در این پروژه برای ما به وجود آمد. تغابنی در خاتمه به ارائه طرحهای دیگر پرداخت و حضار و علاقه مندان به معماری سئوال های فنی و تخصصی خود را با وی مطرح کردند.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط MHAKBARI ، farza

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بیست و چهارمین جلسه شورای تخصصی سازمان زیباسازی شهر تهران و دانشکده معماری دانشگاه ت MHAKBARI 0 1,179 ۱۳۹۱-۷-۱۰، ۱۰:۳۳ صبح
آخرین ارسال: MHAKBARI
  نشست هم‌اندیشی چگونگی تحقق‌پذیری طرح جامع و تفصیلی تهران MHAKBARI 0 1,358 ۱۳۹۱-۷-۷، ۰۲:۳۳ عصر
  طرح جامع توسعۀ مشاغل تخصصی صنعت ساختمان MHAKBARI 0 903 ۱۳۹۱-۶-۲۸، ۰۱:۵۵ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان