امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوییت سه اتاقه ای که قاتل نروژی باید 21سال در ان سرکند
بذارید از دو منظر نگاه کنیم:
1 از منظر اسلام که آیه صریح قرآن میگه که ما قصاص رو برای اینکه شما زنده بمانید قرار دادیم. یعنی بر خلاف حرف شما، قرآن دقیقا تاکید داره که این کار باعث جلو گیری از خشونت های بیشتر میشه و اتفاقا کار بسیار مفیدی هم هست، لازم هم هست
امر واضح اینه که به آمار ها صرفا نمیشه استناد کرد، به این دلیل که دلایل شکل گیری اونها بسیار متفاوته، اینکه چرا قتل در ایران رخ میده یه بحثه اینکه چرا مثلا درآمریکا هرماه حادثه ای اتفاق میفت که یه نفر با اسلحه به سینما یا مدرسه و پارک میره و یه عده ای رو به رگبار میبنده یه بحثه.
این جملتون که گفتید صرفا انتقا و بازتولید همون خشونت در منظر عموم برای به اصطلاح ترساندن، چند اشتباه درونش داره: صرفا انتقاد نیست بلکه نمایش علنی مجازات کسانی است که دست به جنایتی زده اند که در اجتماع دست به جرمی زده اند که قلب جامعه رو جریحه دار کرده نکنه به نظرتون این هم غلیان احساساته؟؟ به هرحال مواردی چون حیا، غیرت و تعصب مواهب خدادایه که نباید با احساسات اشتباه بشه و احترام به این ویژگی ها یه امر مهم و ضروریه. این چه رسمیه که یکی میاد هفتاد نفرو میکشه بعدش بیست و یک سال میره زندان؟؟ این انسان قطعا یک جانیه که مشکلات روحی عدیده ای داره و یک سوال مهم تر: چه تضمینی وجود داره که بعد از بازگشت به اجتماع اون جنایات رو مرتکب نشه؟ حتی بدتر از اونو؟ شما تضمین میکنید؟ دولت؟ کی؟ اگه دوباره بکنه چی؟ بازم بیست یک سال زندان ؟ بعدش دوباره بیاد بیرونو دوباره...
ایا امار کسانی که چهل سال زندان محکوم شدند ولی در حینش مرخصی گرفتن و اومدن بیرون برای یک کار خلاف رو دیدید؟ ایا باز به نظرتون قابل اغماضه، قابل بخششه؟ قابل اطمینانه؟ من فکر میکنم عقل سلیم میگه حداقل حبس ابد برای عدم بازگشت قاتل منطقی ترین تصمیم باشه از لحاظ عدم بازگشت.
ببنیید اصل کلام اینه که در کشورهای سرمایه داری جان انسانها خیلی اهمیت نداره مثل خیلی از چیزها
من سوالم رو دوباره مطرح میکنم
چرا هرچیزی عوضی داره مثل خودش، وقتی به یک نفر خسارت میزنید باید عینشو بدید، در تمام کشورها همینه، اما چرا برای ضرر زدن به جان یک انسان همچین چیزی نیست؟
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط روجا ، sardarekord ، Ƒanos

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوییت سه اتاقه ای که قاتل نروژی باید 21سال در ان سرکند - توسط ایلیا - ۱۳۹۱-۶-۱۱، ۰۹:۰۵ عصر

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رعایت اصول معماری در ساخت‌وسازها javad jamshidi 0 1,293 ۱۳۹۱-۶-۱۷، ۰۱:۲۵ عصر
آخرین ارسال: javad jamshidi
  ضرورت بازنگری در ضوابط شهرسازی javad jamshidi 0 998 ۱۳۹۱-۶-۱۵، ۰۸:۴۹ صبح
آخرین ارسال: javad jamshidi
  روند رو به رشد نوسازی بافتهای فرسوده در شرق تهران MHAKBARI 0 1,125 ۱۳۹۱-۶-۱۴، ۰۹:۱۷ عصر
آخرین ارسال: MHAKBARI
  دومین چشمه آب شور جهان در حال تخریب MHAKBARI 0 1,076 ۱۳۹۱-۶-۱۴، ۱۰:۲۶ صبح
  حذف ناگهانی برخی متقاضیان مسکن مهر در دقیقه 90 ! MHAKBARI 0 988 ۱۳۹۱-۶-۱۳، ۰۱:۳۱ عصر
  تهران مرکز آموزش خاورمیانه در مسائل شهری روجا 0 1,228 ۱۳۹۱-۶-۱۳، ۱۱:۳۲ صبح
آخرین ارسال: روجا
  اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره‌ اعلام‌ فهرست‌ اسامي‌ پذيرفته‌ شدگان‌ نها MHAKBARI 0 1,232 ۱۳۹۱-۶-۱۳، ۰۹:۵۳ صبح
  مقایسه قیمت مسکن در ایران و جهان MHAKBARI 0 1,368 ۱۳۹۱-۶-۱۳، ۰۹:۳۹ صبح
  پل ۳ میلیارد دلاری که مصر و عربستان را به هم وصل می کند MHAKBARI 0 950 ۱۳۹۱-۶-۱۳، ۰۹:۳۸ صبح
  آغاز بكار بزرگترين كارخانه شيشه خاورميانه در يزد MHAKBARI 0 1,214 ۱۳۹۱-۶-۱۲، ۰۱:۵۶ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: