امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 2.54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه ریزی شهری شبانه یزد و یا آزاد قزوین؟؟؟
(۱۳۹۲-۶-۲۷، ۱۲:۳۵ عصر)ایلیا نوشته است: بله
ولی منظور من تعجب بود!!!
می تونم ازتون بپرسم دلیل این تصمیمتون دقیقا چیا بوده؟
اگه واقعا خوبه خب شاید به درد بقیه هم بخوره
یعنی شما دقیقا چی میخواید از درس خوندن؟
یعنی سال بعد، سه سال دیگه، پنج سال و ده سال دیگه، سی سال دیگه
چی میخواید؟
تو چه حوزه هایی فکر میکنید موثره؟ دلایلتون چیه؟

خب, دلیل که زیاد دارم واسه خودم, بعضی هاش خیلی شخصیه1

من سال اولی بود که کنکور میدادم, ترمی که واسه کنکور می خوندم 21 واحد داشتم و نتونستم اونطور که باید تمرکزم رو معطوف به کنکور کنم. پتانسیل اینکه بیشتر مطالعه داشته باشم رو ( هم از لحاظ کیفی و هم کمی ) تو وجود خودم میدیدم اما خب متاسفانه مسائل جانبی جلوی این امر رو گرفته بود.

امسال خیلی نسبت به کنکور بی تجربه بودم, 6 ماه خوندم اما تازه این ماه اخر بود که متوجه شدم باید چه شکلی واسه کنکور بخونم تا موفق باشم. الان هم لازم نیست از 0 شروع کنم, خیلی مباحث رو فقط نیاز به مرور دارم تا تسلط کامل پیدا کنم و ...

همیشه دوست داشتم دانشجوی دانشگاه هنر تهران باشم, چون علاوه بر رشته ی اصلیم میتونم در کنار اون به خیلی از علایقم برسم1 و خیلی دلایل دیگه که بیشترشون شخصی محسوب میشن....

البته میدونم یه سال پشت کنکور موندن هم مشکلات خاص خودش رو داره, مثلا اینکه یه سال دیرتر وارد بازار کار ( اگه بازار کاری باشه 4 ) میشیم و این یعنی حداقل 7,8 میلیون ضرر...

اما خب این سنی که من هستم اقتضای اشتباه کردن هست, یه سری مسائل رو آدم تا خودش تجربه نکنه نمیفهمه, یه جمله ی کلیشه ای هست که میگه چند سال دیگه به خاطر کارهایی که انجام ندادیم خیلی خیلی بیشتر افسوس میخوریم تا اشتباهاتی که انجام دادیم...1

ترجیح میدم این ریسک بزرگ رو انجام بدم تا به هدف بزرگترم برسم3

و البته خیلی خیلی ممنون از توجه تون به این امر, قطعا شما تجربه ی خیلی بالاتری تو این زمینه نسبت به من دارین و راهی که هنوز من در ابتدای اون هستم واسه شما خاطرست, اما خب آدم ها خیلی با هم متفاوتن1

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، Brightness ، 9123533029
مرسی، دلایل خوبی هست تا حدی. من نه فقط برای شما ، بلکه برای همه کسایی که میخوان تصمیمات همچنینی بگیرن میگم.
ولی این نکته رو هم اضافه میکنم گاهی یک دلیل شخصی میتونه باعث بشه یک نفر دانشگاه تهران نره و بره پیام نور حتی و بالعکس! اما یه سری حرف های کلی هست که برای همه میگم شاید به درد بعضی ها بخوره البته امیدوارم
ابتدا در مورد اون جمله کلیشه ایتون بگم ، و اینکه سن آدمی مقتضای اشتباه هست. در ادبیات شخصی هست به اسم کیکاووس وشمگیری ( اگه درست گفته باشم) که فرد ادیب و فاضلی بوده. در وصیت نامه اش به فرزند مینویسته: فرزندم برای زندگی رستگارگونه لاجرم دو عمر باید! در عمر اول تجربه بیندوزی و در عمر دوم آن را استفاده کنی. عمر اول را من کردم! حال تو زندگی من را عبرت دان و عمر دوم را به رستگاری رسان...
و اما مطالبی رو تیتروار اشاره میکنم،
اول،
اینکه فکر کنید دیرتر وارد بازار کار میشید اشتباهه. این حرف مورد تایید تمام معماران و شهرسازان با تجربه( بالای ده سال سابقه کاری) هست ، کسی که کار بلد باشه رو زمین نمیمونه! شما تشریف بیارید تهران، هرکسی خواست، دستشو ببرم چندجای معروف که دانشجویان در حین تحصیل دانشگاه مجازی...! مشغول به کار شده ولی بچه های فارغ التحصیل تهران یا بهشتی همونجا پذیرش شدند!! چرا!؟ چون به عمل کار برآید. این نه اینکه اینها چیزی بلد نیستند، خیر، طبیعیه که اتفاقا بیشتر در جریان علم روز شهرسازی هستند ولیکن طبق بحث سنتی اینکه بازار کار ربطی به درس های حین تحصیل نداره، اصلا شما نمیتونید پیش بینی کنید چه کسی بهتره، چون به دانشگاه خیلی ربطی نداره، اینا توانایی های فردیکه که طرف خودشو چقدر قوی کرده باشه حالا از هرجا میخواد باشه. هروقتم که انسان قوی وارد میشه، ضعیف تر ها میرن کنار حتی اگه پارتی نداشته باشه، اینها رو ما داریم هرروز میبینیم. دوستمون مهندس marvia هم که در شهرداری و ارگان های وابسته اش خیلی کار کردند تو جملشون یه نکته خیلی قشنگ گفتن، اینکه در حین تحصیل سعی کنید بیشتر یاد بگیرید تا اینکه ببینید کجا درس میخونید. خیلی مهمه. خیلیییییییی مهمه.خیلییییی..ی..ی.....
و اما دوم،
دوستی داشتم باهوش. سال هایی که کنکور یک مرحله ای بود، باهم کنکور دادیم و 100 شد و شبانه قبول شد. ولی نرفت چون خوب نخونده بود ، ولی به علت های مختلف دو سال بعدش مجبور شد بره مجازی.... واقعا من هروقت میبینمش دلم به درد میاد. نمیگم کسی مجدد کنکور نده، نمونش مهندس نوری. ولیکن برای کسی که میخواد ده رو به صد تبدیل کنه نه کسی که نود رو داره. واقعا فکر میکنید اساتید ازاد قزوین از تهران یا بهشتی ضعیف ترن!؟( گلچین این اساتید همه ازاد قزوینن و شاید بهترین دانشگاه ایران تو خیلی مسائل باشه، چرا،؟ چون خیلی خیلی خوب خرج میکنه)، اینم بگم من تا حالا دوباره بیشتر این دانشگاه نرفتم :دی ، و اونجا هم درس نخوندم، کلا تا بحال ازاد درس نخوندم ولیکن محاسن این دانشگاه چیز کمی نیست. یزد هم اطلاع دارم دانشگاه خوبیه. شبانش هم توفیری نداره جز شهریش. البته برای شما از نظر رفت و امد هیچ فرقی نداره چون مسیر تهران و قزوین خیلی راحت و سرراست هست و بلیط هم به وفور پیدا میشه
سوم،
در مورد مدرک ازاد و دولتی، یه چی بگم، برای هیئت علمی شدن در دانشگاه خوب که دیگه کم شده! باید تمام مقاطعتون حتما در سراسری باشه حتی کارشناسی وگرنه اولویت بعدی قرار میگیرید. در مورد کار هیچ تفاوتی نداره، امیدوارم دوستان دقت کنند که ربطی نداره، رویایی فکر کردن مختص دوران کارشناسی هست که اتفاقا بسیار هم خوبه چون باعث پیشرفته و کسی که اینو نداشته باشه مشکل داره! اما در واقعیت خیلی مطالب دیگه مطرح هست. زندگی شاید طوری دیگه باید نگریسته بشه، علم فقط تو دانشگاه نیست، شاید درصد خیلی کمیش تو دانشگاه باشه. در داخل دانشگاه هم اختلافات بسیار هست، بهشتی تهرانو قبول نداره، تهران اونو قبول نداره، اون بهشتیو قبول نداره، یکی میگه اون هنرش همین بود شهرجدید هشتگرد رو بسازه، این میگه تو که یه گردشم نساختی!!! واقعا وضع علمی و سطحش حتی تاسف باره. متاسفانه بسیاری از اساتید بیسواد ما فرضا میگن بافت های قدیمی چیز مهمی نیست و حتی مطالعاتی نداشتن روش. اونوقت برید ببینید رئیس دانشکده هنر هاروارد در مورد بافت ایران چی نوشته ! و شهرهای جدید کانادار از چه الگویی پیروی میکنن...
چهارم،
ریسک کردن لازمه پیشرفته، اما به قول ریاضی دان ها ، خواند درست و فهم درست مسئله بیش از نیمی از راه حله. ریسک نکردن انسان رو از بین میبره و مثل مرداب میمیرانه ولیکن ریسک باید در جای درست باشه ، جایی که اگه نشد شما خیلی ضرر نکنید. مثلا شما میتونید شبانه یزد بریدو همزمان مجدد کنکور ارشد بدید و بعد واحدهاتون رو معادل سازی کنید اگه قبول شدید و اگر نشدید که ارشدتون رو میگیرید و واقعا ارزش کمی در مقابل دانشگاه های دیگه نداره و فکر مخالف این مردود هست. تعصب نداشته باشیم
پنجم،
امیدواریم یه روز این انحصار بشکنه که همه فکر کنن فقط دانشگاه دولتی و فقط هم تهران و بهشتی . این تفکرات، فقط انسان رو با شکست رو برو میکنه و الا در واقعیت هیچ تاثیری نداره، واقعیت، همیشه هست، بسته به اینکه شما چطور اون رو ببینید به شما نمایانده میشه.
ششم،
کسی که دکتری خونده با کسی که ارشد خونده از لحاظ علمی تفاوتی نداره، صرفا ایشون در قالب یک پروژه ، مدرک گرفتن در حالی که دیگری ممکنه هزار پروژه رو انجام داده باشه ولی چون در دانشگاه نبوده مدرکی نگرفته، مثل یک اقایی که با مدرک دیپلم در همین ایران خودمون ، دکتری ریاضی محض تدریس میکرد! چرا؟ چون همه چیز اونطور که ما تصور میکنیم نیست.
هفتم،
دوستانی که میخوان ادامه تحصیل بدن برای دکتری، امیدوارم صرفا جهت این باشه که بخوان تدریس داشته باشند و کسانی که دوست ندارند دلیلی نداره برن چون دیدن بازار کار از طریق دکتری اشتباه مضاعف هست دوستان، به جای این کار به توانایی هاتون ایمان داشته باشید و تقویتش کنید.
هشتم،
هروقت یادم اومد اضافه میکنم...
این صحبت هارو خیلی وقت بود میخواستم خدمت همه دانشجو ها عرض کنم و واقعا دیدن اینکه به خاطر فقط مدرک و این چیزها ، این اشتباهات بخواد تکرار بشه خیلی برای ادمی سخت هست، البته بازهم تاکید میکنم، دلایل شخصی کلا مطلب رو عوض میکنه و این موارد صرفا برای حالت نرمال هست.
پس با دقت تصمیم بگیرید ، اما وقتی تصمیم گرفتید به خدا توکل کنید و با قدرت کارتون رو انجام بدید مطئنا موفق میشید
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط 327 ، Brightness ، haydariyan ، mahsa1984 ، tinaaa ، foroogh.r ، 9123533029 ، Sahab ، JiLa ، paria_d ، javad jamshidi
سلام
به نظر من تصمیم درستی گرفتید این خیلی خوبه که ادم واسه علاقش تلاش بکنه با توجه به اینکه سال اولتونم بوده سال آینده نتیجه خیلی بهتری خواهید گرفت
گذشتن از آرزوها ممکنه موجب پشیمونی بشه بعدا، پس وقتی فرصت دارید بهتره واسه چیزی که فکر میکنید براتون ارزش داره بازم تلاش کنید من خودمم خیلی دوست داشتم واسه دانشگاه مورد علاقم بازم بخونم ولی دیگه نمیتونم والانم واسم سخته که ارزوهامو فراموش کنم
البته اینا نظر شخصیه من بود
گرچه اگه میومدید با من و یه عده دیگه از بچه های ایران شهرساز همکلاس میشدید
آخرین ارسال های من :

تندم ، بی ادب نیستم...!!خشنم، بی رحم نیستم...!!
تک پرم، مغرور نیستم...!!خودخواهم ،پر توقع نیستم...!!
رُکم ،دروغگو نیستم...!!ساکتم ،لال نیستم...!!
کله خرابم، بیشعور نیستم...!!
عـشـق را دوســت دارمـــ ،
ولـی از ادم هـا مـیـتــرسـم !

پاسخ
 سپاس شده توسط 327 ، Brightness ، foroogh.r
(۱۳۹۲-۶-۲۷، ۰۲:۰۰ عصر)ایلیا نوشته است: مرسی، دلایل خوبی هست تا حدی. من نه فقط برای شما ، بلکه برای همه کسایی که میخوان تصمیمات همچنینی بگیرن میگم.
ولی این نکته رو هم اضافه میکنم گاهی یک دلیل شخصی میتونه باعث بشه یک نفر دانشگاه تهران نره و بره پیام نور حتی و بالعکس! اما یه سری حرف های کلی هست که برای همه میگم شاید به درد بعضی ها بخوره البته امیدوارم
ابتدا در مورد اون جمله کلیشه ایتون بگم ، و اینکه سن آدمی مقتضای اشتباه هست. در ادبیات شخصی هست به اسم کیکاووس وشمگیری ( اگه درست گفته باشم) که فرد ادیب و فاضلی بوده. در وصیت نامه اش به فرزند مینویسته: فرزندم برای زندگی رستگارگونه لاجرم دو عمر باید! در عمر اول تجربه بیندوزی و در عمر دوم آن را استفاده کنی. عمر اول را من کردم! حال تو زندگی من را عبرت دان و عمر دوم را به رستگاری رسان...
و اما مطالبی رو تیتروار اشاره میکنم،
اول،
اینکه فکر کنید دیرتر وارد بازار کار میشید اشتباهه. این حرف مورد تایید تمام معماران و شهرسازان با تجربه( بالای ده سال سابقه کاری) هست ، کسی که کار بلد باشه رو زمین نمیمونه! شما تشریف بیارید تهران، هرکسی خواست، دستشو ببرم چندجای معروف که دانشجویان در حین تحصیل دانشگاه مجازی...! مشغول به کار شده ولی بچه های فارغ التحصیل تهران یا بهشتی همونجا پذیرش شدند!! چرا!؟ چون به عمل کار برآید. این نه اینکه اینها چیزی بلد نیستند، خیر، طبیعیه که اتفاقا بیشتر در جریان علم روز شهرسازی هستند ولیکن طبق بحث سنتی اینکه بازار کار ربطی به درس های حین تحصیل نداره، اصلا شما نمیتونید پیش بینی کنید چه کسی بهتره، چون به دانشگاه خیلی ربطی نداره، اینا توانایی های فردیکه که طرف خودشو چقدر قوی کرده باشه حالا از هرجا میخواد باشه. هروقتم که انسان قوی وارد میشه، ضعیف تر ها میرن کنار حتی اگه پارتی نداشته باشه، اینها رو ما داریم هرروز میبینیم. دوستمون مهندس marvia هم که در شهرداری و ارگان های وابسته اش خیلی کار کردند تو جملشون یه نکته خیلی قشنگ گفتن، اینکه در حین تحصیل سعی کنید بیشتر یاد بگیرید تا اینکه ببینید کجا درس میخونید. خیلی مهمه. خیلیییییییی مهمه.خیلییییی..ی..ی.....
و اما دوم،
دوستی داشتم باهوش. سال هایی که کنکور یک مرحله ای بود، باهم کنکور دادیم و 100 شد و شبانه قبول شد. ولی نرفت چون خوب نخونده بود ، ولی به علت های مختلف دو سال بعدش مجبور شد بره مجازی.... واقعا من هروقت میبینمش دلم به درد میاد. نمیگم کسی مجدد کنکور نده، نمونش مهندس نوری. ولیکن برای کسی که میخواد ده رو به صد تبدیل کنه نه کسی که نود رو داره. واقعا فکر میکنید اساتید ازاد قزوین از تهران یا بهشتی ضعیف ترن!؟( گلچین این اساتید همه ازاد قزوینن و شاید بهترین دانشگاه ایران تو خیلی مسائل باشه، چرا،؟ چون خیلی خیلی خوب خرج میکنه)، اینم بگم من تا حالا دوباره بیشتر این دانشگاه نرفتم :دی ، و اونجا هم درس نخوندم، کلا تا بحال ازاد درس نخوندم ولیکن محاسن این دانشگاه چیز کمی نیست. یزد هم اطلاع دارم دانشگاه خوبیه. شبانش هم توفیری نداره جز شهریش. البته برای شما از نظر رفت و امد هیچ فرقی نداره چون مسیر تهران و قزوین خیلی راحت و سرراست هست و بلیط هم به وفور پیدا میشه
سوم،
در مورد مدرک ازاد و دولتی، یه چی بگم، برای هیئت علمی شدن در دانشگاه خوب که دیگه کم شده! باید تمام مقاطعتون حتما در سراسری باشه حتی کارشناسی وگرنه اولویت بعدی قرار میگیرید. در مورد کار هیچ تفاوتی نداره، امیدوارم دوستان دقت کنند که ربطی نداره، رویایی فکر کردن مختص دوران کارشناسی هست که اتفاقا بسیار هم خوبه چون باعث پیشرفته و کسی که اینو نداشته باشه مشکل داره! اما در واقعیت خیلی مطالب دیگه مطرح هست. زندگی شاید طوری دیگه باید نگریسته بشه، علم فقط تو دانشگاه نیست، شاید درصد خیلی کمیش تو دانشگاه باشه. در داخل دانشگاه هم اختلافات بسیار هست، بهشتی تهرانو قبول نداره، تهران اونو قبول نداره، اون بهشتیو قبول نداره، یکی میگه اون هنرش همین بود شهرجدید هشتگرد رو بسازه، این میگه تو که یه گردشم نساختی!!! واقعا وضع علمی و سطحش حتی تاسف باره. متاسفانه بسیاری از اساتید بیسواد ما فرضا میگن بافت های قدیمی چیز مهمی نیست و حتی مطالعاتی نداشتن روش. اونوقت برید ببینید رئیس دانشکده هنر هاروارد در مورد بافت ایران چی نوشته ! و شهرهای جدید کانادار از چه الگویی پیروی میکنن...
چهارم،
ریسک کردن لازمه پیشرفته، اما به قول ریاضی دان ها ، خواند درست و فهم درست مسئله بیش از نیمی از راه حله. ریسک نکردن انسان رو از بین میبره و مثل مرداب میمیرانه ولیکن ریسک باید در جای درست باشه ، جایی که اگه نشد شما خیلی ضرر نکنید. مثلا شما میتونید شبانه یزد بریدو همزمان مجدد کنکور ارشد بدید و بعد واحدهاتون رو معادل سازی کنید اگه قبول شدید و اگر نشدید که ارشدتون رو میگیرید و واقعا ارزش کمی در مقابل دانشگاه های دیگه نداره و فکر مخالف این مردود هست. تعصب نداشته باشیم
پنجم،
امیدواریم یه روز این انحصار بشکنه که همه فکر کنن فقط دانشگاه دولتی و فقط هم تهران و بهشتی . این تفکرات، فقط انسان رو با شکست رو برو میکنه و الا در واقعیت هیچ تاثیری نداره، واقعیت، همیشه هست، بسته به اینکه شما چطور اون رو ببینید به شما نمایانده میشه.
ششم،
کسی که دکتری خونده با کسی که ارشد خونده از لحاظ علمی تفاوتی نداره، صرفا ایشون در قالب یک پروژه ، مدرک گرفتن در حالی که دیگری ممکنه هزار پروژه رو انجام داده باشه ولی چون در دانشگاه نبوده مدرکی نگرفته، مثل یک اقایی که با مدرک دیپلم در همین ایران خودمون ، دکتری ریاضی محض تدریس میکرد! چرا؟ چون همه چیز اونطور که ما تصور میکنیم نیست.
هفتم،
دوستانی که میخوان ادامه تحصیل بدن برای دکتری، امیدوارم صرفا جهت این باشه که بخوان تدریس داشته باشند و کسانی که دوست ندارند دلیلی نداره برن چون دیدن بازار کار از طریق دکتری اشتباه مضاعف هست دوستان، به جای این کار به توانایی هاتون ایمان داشته باشید و تقویتش کنید.
هشتم،
این صحبت هارو خیلی وقت بود میخواستم خدمت همه دانشجو ها عرض کنم و واقعا دیدن اینکه به خاطر فقط مدرک و این چیزها ، این اشتباهات بخواد تکرار بشه خیلی برای ادمی سخت هست، البته بازهم تاکید میکنم، دلایل شخصی کلا مطلب رو عوض میکنه و این موارد صرفا برای حالت نرمال هست.
پس با دقت تصمیم بگیرید ، اما وقتی تصمیم گرفتید به خدا توکل کنید و با قدرت کارتون رو انجام بدید مطئنا موفق میشید

با صحبت های شما کاملا موافق هستم و از خوندن نظراتتون بسیار لذت بردم
ممنون از اینکه این نکات مفیدو ذکر کردین و در اختیار همه قرار دادین

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، haydariyan ، ایلیا
(۱۳۹۲-۶-۲۷، ۰۲:۰۰ عصر)ایلیا نوشته است: مرسی، دلایل خوبی هست تا حدی. من نه فقط برای شما ، بلکه برای همه کسایی که میخوان تصمیمات همچنینی بگیرن میگم.
و اما دوم،
سوم،
چهارم،
پنجم،
ششم،
هفتم،
هشتم،

تشکر از مهندس ایلیا بابت توضیحات کاملشون!
در مورد اون جمله ی پندآموزتون عرض کنم که اون فاضل و ادیب قابوس بن وشمگیر هستن.
327 عزیز این حرفتون که سن اقتضا میکنه و اینکه اشتباه رو خودتون تجربه کنید،حرف درستی نیست،کمی بیشتر درنگ کنید. و از طرف دیگه حرف مهندس رضوان صحیح هست در اینکه برای دانشگاه مورد علاقه تون تلاش کنید. یه راه این هست که از فرصت هایی که پیش روتون هست استفاده کنید،میتونید شبانه یزد رو برید و همزمان برای کنکور بهمن مطالعه تون رو داشته باشید، به امید قبولی تون در دانشگاه مورد علاقه....
حرف های همه رو بشنوید،خوب فکر کنید. در آخر این خود شما هستید که تصمیم میگیرید چه کار کنید. امیدواریم هر آنچه خیر شماست براتون اتفاق بیفته 1
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، alireza ، 327 ، foroogh.r ، tabe ، rezvan87 ، ایلیا ، Sahab
ایلیا؛ دوست عزیز
واقعا از نصایحتون استفاده کردیم، جدا عالی بود

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری alireza 0 16,614 ۱۳۹۶-۱۰-۲۴، ۰۱:۰۶ صبح
آخرین ارسال: alireza
  جدید تاپیک جواب سوالات برنامه ریزی شهری،منطقه ای و مدیریت شهری باذکر منبع haydariyan 3 2,437 ۱۳۹۶-۸-۹، ۱۲:۴۳ صبح
آخرین ارسال: dhiver1
  سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 2,016 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۴۰ عصر
  آمارنامه ی استان اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری حدیث گلی 0 429 ۱۳۹۶-۴-۲۵، ۰۵:۰۸ عصر
آخرین ارسال: حدیث گلی
  سوال و جواب تشریحی تحلیلی ارشد برنامه ریزی شهری 1396 alireza 0 1,606 ۱۳۹۶-۴-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
  دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,074 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,869 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
آخرین ارسال: gholamirayan
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,520 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,423 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
  دانلود سوالات كنكور ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 1 2,136 ۱۳۹۶-۲-۱۳، ۰۴:۳۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان