امتیاز موضوع:
  • 44 رأی - میانگین امتیازات: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود سوالات تشریحی تحلیلی آزمون دانشگاه آزاد 1391 برای اولین بار
بله ، درست میگید ! حتما سرانه های مناطق رو باید جدا از سرانه های شهر با جمعیتش حساب میکردیم !!! ولی خیلی وحشتناک میشده ، حالا چه حلش میکردیم و چه نه ! به نظرم به اندازه یه پایانامه ای از ما جواب خواسته بودن ! خدا به دادمون برسه ، با این اوصاف اطلاعات زیادی میخواستن و اصل مطلب همین سوال 3 و 4 بوده ها !
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
خیلی ها حتی 3صفحه A4 ورق هم نزدن و رفتن.D-:
آخرین ارسال های من :

شهر من,من به تو می اندیشم نه به تنهایی خویش,و از پس شیشه تو را می بینم که گرفتی مرا در بر خویش
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
(۱۳۹۱-۲-۲۷، ۱۱:۱۰ عصر)zolatan نوشته است: خیلی ها حتی 3صفحه A4 ورق هم نزدن و رفتن.D-:
131313
ولی تو حوزه خانوما ، بعضیا A3 کم آوردن !!!21212121 باید ببینیم بارم بندی به چه صورتی هستش؟26

پاسخ
 سپاس شده توسط urbanplanner
    manam yeki az sheetai ke kar karde boodam be in shekl boodesh

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، urbanplanner ، sharmin ، shokri ، قاصدک ، haydariyan
جواب سول 3؛
پیشنهاد سرانه کاربریها با توجه به پیش بینی جمعیت به تفکیک مناطق؛
دوستان اینم دیگه از اون سولا بود، چون حل فقط همین سول خودش سه ساعت وقت میبرد، ولی میشد سرانه کاربریهای عمده رو(مسکونی ، معابر، خدماتی) به تفکیک مناطق شهری محاسبه نمود.
منطقه 1 ------- پیشنهاد سرانه کاربریهای مسکونی ، خدماتی و معابر
منطقه2---------پیشنهاد سرانه کاربریهای مسکونی ، خدماتی و معابر
منطقه3--------پیشنهاد سرانه کاربریهای مسکونی ، خدماتی و معابر
البته سر جلسه چون ماشین حساب نداستیم ننیجتا نمی تونستیم جواب نهایی رو بدست بیاریم و باید به نوشتن اعداد اکتفا میکردیم.
اینم روند حل سوال؛

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، sharmin ، .Utopia ، haydariyan
(۱۳۹۱-۲-۲۷، ۱۱:۲۸ عصر)shima نوشته است:
manam yeki az sheetai ke kar karde boodam be in shekl boodesh

مهندس شیما می خوام نظر خودم رو با اجازتون در مورد کاره شما بگم ؛

1- اینکه تو قسمت ارائه سرانه کاربری پیشنهادی ، شما در صورت کسر میبایستی جمعیت پیش بینی شده در سال افق رو ضربدره سرانه های استاندار میکردید ، و این عدد رو بر جمعیت پیش بینی شده در سال افق تقسیم میکردید، در حالی که شما در صورت کسر سطح کاربری موجود رو ضربدره سهم استاندار کاربری کردین که این درست نیست.
2- تو محاسبه تراکم مسکونی ناخالص شما جمعیت کل رو به سطح کل شهر تقسیم کردید، در حالی که باید جمعیت کل رو بر سطح مسکونی و خدماتی تقسیم میکردین، یعنی شبکه معابر اصلی تو مخرج کسر نمی اوردین، در واقع تراکم ناخالص مسکونی با تراکم جمعتی خالص برابره.
3- به نظر من استراتژی هایی که شما مطرح کردین واقعا عالین، و مطمئن که تاکید اساتید رو همین قستمه، بنا براین شما قطعا یکی از داوطلبانی هستید که درصد بالایی رو تو قسمته عملی بدست میارید.

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
یک نکته مهم :

تراكم ناخالص مسكوني:تعداد جمعيت يك منطقه تقسيم بر مساحت كل زمين در آن منطقه ( یعنی تمام کاربریها در واقع معابر هم جزء آن کاربری هاست و یا جزئی از مساحت کل زمین است .)

تراكم خالص مسكوني:تعداد جمعيت يك منطقه تقسيم بر مساحت اراضي مسكوني در آن منطقه
فرمول سرانه پیشنهادی مگه این نبود !!!!
سرانه پیشنهادی = مساحت کاربری مورد نیاز ( پیشنهادی ) در محدوده تقسیم بر جمعیت پیشنهادی در محدوده
سرانه موجود = مساحت کاربری موجود در محدوده تقسیم بر جمعیت موجود در محدوده
مساحت کمبود کاربریها = مساحت کاربری پیشنهادی - مساحت کاربری موجود ( البته محتویات این منها رو برعکس هم میشه نوشت ها ! مهم اینه که منفیش تو قدر مطلقه :-) )
فکر کنم مهندس شیما درست حساب کردن ، از طرفی تحلیل هاشون هم که عالــــــــــــــی نقشه هم که عالی تر ، پس تبریک تبریک شما قبولید :-)

پاسخ
مهندس محبوبه درود؛
[align=RIGHT] جمعت تقسیم بر مساحت شهر منهای فضاهای باز و کاربریهای غیر مسکونی=تراکم ناخالص مسکونی
منبع ؛ تراکم در شهر سازی ، محمد مهدی عزیزی،ص 23

البته مهندس حرف شما در صورتی می تونه درست باشه که مقیاس ما یک محله یا ناحیه مسکونی باشه ، که در اینصورت چون در این مقیاس معابر اصلی نداریم ، کل سطح محله یا ناحیه رو در نظر میگیریم ولی اگر مقیاس ما سطح کل شهر باشد در این صورت حتما باید معابر اصلی رو از کل مساحت شهر کم کنیم، نتیجتا چون در سوال عملی خودمون تراکم ناخالص مسکونی مقیاس شهر رو خواسته بود باید معابراصلی رو ازش کم میکردیم.در مورد سرانه مهندس میشه بفرمایید شما چطور مساحت کاربری مورد نیاز ( پیشنهادی ) در محدوده رو محاسبه میکنید، ایا جز اون روشی که من گفتم(البته من که نه اساتید) شما راه حل دیگه ای بلدید؟

سرانه استاندارد کاربری مورد نظر ضربدره جمعیت پیش بینی شده برای سال افق=مساحت کاربری پیشنهادی در سال افق

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
یکی از بزرگترین مسله ای که مرحاه 2 دانشگاه آزاد داشت این بود که سوالاتو خیلی بد طراحی کرده بودند اصن تو هیچ آیین نامه ای نمی گنجه که 12 تا سوال تشریحی - عملی تو 3 ساعت بدید !!! بعد اینکه مشخص نبود چطور سوالات رو جواب بدید مثلا سوال سرانه ها !! اگه قرار بشه سرانه 22 کاربری رو حتما بدست بیاری و همچین سرانه های پیشنهادی رو دقیقا 1ساعت لازمه ..! وسالای دیگه ....! من خودم یکی سوالات رو تحسین میکنم سوالات عالی بودند معلوم یه شهرساز متخصص طرح کرده بود اما این سوالات با تایمش همخوان نبودند ....

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط urbanplanner ، .Utopia
(۱۳۹۱-۲-۲۸، ۰۸:۴۳ عصر)urbanplanner نوشته است:
mall">مهندس محبوبه درود؛ mall">
mall">
mall"> جمعت تقسیم بر مساحت شهر منهای فضاهای باز و کاربریهای غیر مسکونی=تراکم ناخالص مسکونی
mall">منبع ؛ تراکم در شهر سازی ، محمد مهدی عزیزی،ص 23

mall">
mall">
mall">البته مهندس حرف شما در صورتی می تونه درست باشه که مقیاس ما یک محله یا ناحیه مسکونی باشه ، که در اینصورت چون در این مقیاس معابر اصلی نداریم ، کل سطح محله یا ناحیه رو در نظر میگیریم ولی اگر مقیاس ما سطح کل شهر باشد در این صورت حتما باید معابر اصلی رو از کل مساحت شهر کم کنیم، نتیجتا چون در سوال عملی خودمون تراکم ناخالص مسکونی مقیاس شهر رو خواسته بود باید معابراصلی رو ازش کم میکردیم.mall">در مورد سرانه مهندس میشه بفرمایید شما چطور مساحت کاربری مورد نیاز ( پیشنهادی ) در محدوده رو محاسبه میکنید، ایا جز اون روشی که من گفتم(البته من که نه اساتید) شما راه حل دیگه ای بلدید؟

mall">
mall"> سرانه استاندارد کاربری مورد نظر ضربدره جمعیت پیش بینی شده برای سال افق=مساحت کاربری پیشنهادی در سال افق

توضیحاتی که درباره فرمول تراکم ناخالصی فرمودید ، جالبه و قانع کننده . خیلی ممنون .
درباره فرمول سرانه پیشنهادی هم ، منم خوب دقیقا همینو گفتم دیگه 65

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  34 سوال تا الان==>>دانلود سوالات آزمون ارشد آزاد برنامه ریزی شهری 1391 alireza 44 32,029 ۱۳۹۵-۱۱-۲۶، ۱۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: avina7707
  دانلود سوالات با جواب کنکور ارشد طراحی شهری 1391 در این تاپیک alireza 38 35,584 ۱۳۹۵-۱۱-۲۶، ۱۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: avina7707
  دانلود رایگان سوالات آزمون کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) معماری1389 shahrokhp 1 668 ۱۳۹۵-۴-۲۳، ۰۵:۳۹ صبح
آخرین ارسال: shahrokhp
  غیر رایگان سوالات کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته آزاد معماری 94 MHAKBARI 3 2,291 ۱۳۹۴-۱۱-۹، ۰۲:۱۹ عصر
آخرین ارسال: Djreza70
  دانلود سوالات ارشد طراحی شهری سال 1389(جدید) alireza 1 2,489 ۱۳۹۴-۷-۲۷، ۰۱:۲۳ عصر
آخرین ارسال: shahrsazmg
  خبر ویژه دانلود آزمونهای ارشد (برنامه ریزی شهری و طراحی شهری) خانه شهرسازان سال 90 atelieahjam 4 3,088 ۱۳۹۴-۶-۳، ۰۹:۳۷ صبح
آخرین ارسال: سیرانا
  سوال تئوری و تشریحی برنامه ریزی شهری ارشد آزاد 93 khansa 3 2,376 ۱۳۹۴-۳-۸، ۰۹:۴۸ عصر
آخرین ارسال: Atled13
  داغ=>>دانلود دفترچه سوالات ارشد طراحی شهری دانشگاه آزاد 1391 alireza 7 10,176 ۱۳۹۴-۲-۳۰، ۱۱:۲۳ عصر
آخرین ارسال: ملیحه م
  دانلود نمونه سوالات شهرسازی atelieahjam 0 1,476 ۱۳۹۳-۱۲-۶، ۰۴:۲۹ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  دانلود سوالات و کلید اولیه سازمان سنجش رشته برنامه ریزی شهری و طراحی شهری ارشد 94 MHAKBARI 2 2,082 ۱۳۹۳-۱۱-۲۶، ۰۹:۱۶ عصر
آخرین ارسال: alireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان