امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 3.59
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟
(۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۹:۲۳ عصر)shahbaz نوشته است:
(۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۹:۰۹ عصر)pouya_831 نوشته است:
(۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۹:۰۱ عصر)shahbaz نوشته است:
(۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۸:۴۳ عصر)pouya_831 نوشته است: سلام؛
ببینید به عقیده من باید مردم در تمام مراحل تهیه طرح دخالت داشته باشند، این دخالت به دو شیوه مستقیم و غیرمستقیم قابل اعمال است.
یکی از مسائل اصلی عدم تحقق طرح های امروز در ایران عدم مشارکت اجتماعی است، شهرسازان شهر را برای مردم میسازند پس مردم باید در این موضوع اظهار نطر کنند، در مراحل تهیه طرح نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر و روستا و حتی محلات در آن اعمال نظر میکنند که این همان مداخله غیر مستقیم است، ایجاد طرح باید به صورت مرحله ای باشد، مسئولان تهیه کننده طرح پس از اتمام هر مرحله و اعمال نظر نمایندگان مردم؛ با اعلان عمومی در تالار شهر دستاورد هر مرحله را تشریح و پیشنهادات و انتقادات را به صورت مکتوب تحویل بگیرند و در صورت لزوم در برخی بخش ها تجدید نظر کنند و در آخر پس از اتمام کل پروزه، پیش از اجرا نقشه ها در مکان های عمومی شهر به نمایش درآورند و اطراف آن صندوقی برای نظرات تعبیه کنند و پس از موعد مقرر و بررسی نهایی با اعمال نظرات موثر طرح نهایی را اجرایی کنند.
با اجرای این طرح ضمن حفظ مردم محوری تخصص هم به طور کامل در طرح اعمال میشود.

به نظرتون هزینه اجرای چنین همه پرسی برای هر کاری بیش از اجرای خود اون پروژه نیست؟
شاید اگر سالی یکبار برای مجموع پروژه ها انجام بشه از نظر هزینه ممکن باشه اما تکلیف پروژه ها تا نتیجه این همه پرسی روشن نخواهد بود!

شما یک طرح به من معرفی کنید که بیش از 50% تحقق پذیری داشته باشد، البته غالب ان میزان تحقق پذیری مربوط به کاربری مسکونی افزوده شده به شهر است! حالا از نظر شما بودجه خرج شده برای تهیه طرح هایی تحقق پذیری مناسب ندارند تلف کردن بیت المال نیست؟

مطمئنا چنین طرحی تلف کردن پول هست, داریم برای همین صحبت میکنیم, دنبال راه حل عملی هستیم!
چجوری میتونیم این مشکلات رو با حداقل هزینه حل کنیم؟
من دنبال واقعیات و طرح عملی هستم!

به همان اندازه که شما اطمینان دارید که این طرح فقط تلف کردن پول است، من اطمینان دارم که آثار مثبتش به مراتب بیشتر از طرح هایی است که به شهر دیکته شوند، باز هم عرض میکنم ما شهر را برای مردم میسازیم! و برای آسایش و رفاه مردم باید هزیته داد، البته من مطمئن هستم که هزینه این طرح گزاف نیست

آخرین ارسال های من :
    پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
    مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط Urbanist - ۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۶:۰۷ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط Urbanist - ۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۷:۱۶ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط haydariyan - ۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۸:۰۰ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط Urbanist - ۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۹:۰۹ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط pouya_831 - ۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۸:۴۳ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط Urbanist - ۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۹:۰۱ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط pouya_831 - ۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۹:۰۹ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط Urbanist - ۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۹:۲۳ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط pouya_831 - ۱۳۹۳-۱-۲۸، ۱۲:۵۳ صبح
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط Urbanist - ۱۳۹۳-۱-۲۸، ۱۰:۳۳ صبح
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط haydariyan - ۱۳۹۳-۱-۲۸، ۱۲:۴۴ صبح
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط pouya_831 - ۱۳۹۳-۱-۲۸، ۰۱:۰۱ صبح
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط Urbanist - ۱۳۹۳-۱-۲۸، ۰۶:۲۴ صبح
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط Urbanist - ۱۳۹۳-۱-۲۸، ۰۶:۳۳ صبح
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط Urbanist - ۱۳۹۳-۱-۲۸، ۰۶:۴۷ صبح
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط haydariyan - ۱۳۹۳-۱-۲۸، ۱۰:۳۴ صبح
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط Urbanist - ۱۳۹۳-۱-۲۸، ۱۱:۵۷ صبح
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط Urbanist - ۱۳۹۳-۱-۲۸، ۱۲:۰۳ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط alireza - ۱۳۹۳-۱-۲۸، ۱۱:۰۹ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط Urbanist - ۱۳۹۳-۲-۲، ۱۰:۰۵ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط alireza - ۱۳۹۳-۲-۴، ۱۱:۱۰ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط lofra - ۱۳۹۳-۲-۱۴، ۰۷:۴۵ صبح
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط atelieahjam - ۱۳۹۳-۵-۱۳، ۰۹:۲۵ عصر
    RE: مردم محوری طرح یا تخصصی بودن طرح؟ - توسط asoa - ۱۳۹۶-۸-۹، ۰۳:۵۶ عصر

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      توسعه عمودی یا افقی ؟ Urbanist 23 22,830 ۱۳۹۳-۶-۲۱، ۰۵:۲۵ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      احیا یا نوسازی بافت قدیمی؟ Urbanist 23 22,016 ۱۳۹۳-۴-۱۴، ۰۲:۳۰ صبح
    آخرین ارسال: jalali_a3
      سرزندگی یا دنجی؟ Urbanist 8 17,386 ۱۳۹۳-۳-۱۹، ۰۶:۰۳ صبح
    آخرین ارسال: Urbanist
    Exclamation برنامه ریزی شهری یا طراحی؟ jani501 0 1,801 ۱۳۹۳-۲-۲۷، ۰۸:۱۵ عصر
    آخرین ارسال: jani501

پرش به انجمن: