امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایجاد بانک مقالات و مجلات
(۱۳۹۲-۵-۱۰، ۰۱:۱۹ عصر)ایلیا نوشته است:
(۱۳۹۲-۵-۱۰، ۱۱:۵۲ صبح)Brightness نوشته است:
سلام. مورد به مورد بررسی می کنیم باهم:
عنوان مختصرا عرض شده و منظور هردو باهمه. متاسفانه مقالات منسجم در سایت وجود نداره و مجلات هم به هرحال شامل مقالاته فقط. عنوان ویرایش شد
امکان دسته بندی مجلات تحت عناوین طراحی و اینها وجود نداره. چون غالب مجلات در هر شماره به بررسی حول یک موضوع می پردازند و این خط مشی در اونها وجود نداره.
تقسیم بندی بعدی هم به همین صورت. فکر نمی کنم فصلنامه و دوماهنامه تفاوت چندانی داشته باشند. باید به دنبال ملاک های قویتری برای تقسیم بندی بگردیم
قبلی هارو کلا رد کردم که برسیم به اینجا21 حالا می رسیم به این مورد. ایده دسته بندی بر اساس اعتبار بسیار عالی است. به نظرتون از همون دسته بندی مگیران استفاده کنیم؟ یا با معیار دیگه ای مقالات رو بسنجیم؟ البته این تقسیم بندی برای مجلات بیشتر کاربرد داره تا مقالات متفرقه
در باره تقسیم بندی موضوعی مقاله و همچنین بر حسب نویسنده و تاریخ ارسال مقاله و اعتبار مجله ی چاپ شده، باید گفت که مقالاتی که فاقد مجله معتبر هستند یا متفرقه هستند، در قالبی به جز مجلات جای میگیرند. یا مثلا مجلاتی که تک شماره هستند یا معدود شماره دارند رو میشه از قالب مجلات خارج کردو در این تقسیم بندی جای داد. میشه اطلاعات نویسنده و اینهارو هم اورد ولی خیلی گیج کننده میشه و جستجوها بیشتر بر اساس موضوع هست تا نویسنده. بنابراین برای این مورد، اطلاعات لازم رو در پایین هر مقاله آپ شده می نویسیم تا با سرچ بتونن پیدا کنند. بحث تاریخ ارسال مقالات هم بسیار خوب و مناسبه. برای هر موضوع مثل مسکن،میشه داخلش سال به سال مقالات رو دسته بندی کرد تا دسترسی به مقالات جدیدتر اسون بشه.
و یه مطلب دیگه. در هر موضوع، مثل مسکن، لینکهای مقالات مرتبط در مجلات رو کم کم می ذاریم. مثلا فلان مقاله در اون شماره مجله ابادی یا صفه و ... مربوط به مسکنه ، دیگه خود مقاله رو اپ نمیکنیم مجدد اینجا، بلکه لینک و اطلاعاتشو اینجا هم میاریم تا به نوعی همزمان هم دسته بندی مجلات داشته باشیم هم موضوعی
البته کار سختیه و وقتگیره. ولی خب برای یه تقسیم بندی جامع باید وقت گذاشت.
به نظرتون اینطوری، خوب میشه؟

بحث مقالات رو از مجلات کاملا جدا کنیم. الان دو موضوع مطرح شده،یکی موضوع بانک مقالات و دیگری بانک مجلات .
برای مقالات،دسته بندی موضوعی کار خوبیه و پیرو تأیید نظر شما با ارجاع دادن به مجلات هم میتونیم پربارترش کنیم. و همونطور هم که ذکر شد،حتماً اطلاعات مقاله در هر ارسال ذکر بشه به دلیل خوانایی هر چه بهتر.
و اما برای مجلات،اگر که امکان دسته بندی به صورتی که الان توی سایت صورت گرفته،وجود نداره،پس بهتره تغییر داده بشه. من موافقم که اساس کار رو بر مبنای سایت مگیران بذاریم.
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا

پیام‌های داخل این موضوع
ایجاد بانک مقالات و مجلات - توسط ایلیا - ۱۳۹۲-۵-۸، ۱۲:۴۷ عصر
RE: ایجاد بانک مقالات - توسط haydariyan - ۱۳۹۲-۵-۸، ۱۲:۵۹ عصر
RE: ایجاد بانک مقالات - توسط ایلیا - ۱۳۹۲-۵-۸، ۰۱:۲۰ عصر
RE: ایجاد بانک مقالات - توسط Sahab - ۱۳۹۲-۵-۸، ۰۷:۵۰ عصر
RE: ایجاد بانک مقالات - توسط ایلیا - ۱۳۹۲-۵-۸، ۰۸:۵۳ عصر