امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معماران و شهرسازان جزو ثروتمندترین ها!!
من اصلا با شما موافق نیستم.نباید به همه با یه دید نگاه کرد.من لیسانسم ریاضی هست و فوقم شهرسازی.اول از همه اینکه یک سال قبل از آزمون سعی کردم مطالعه کنم در رابطه با مباحث این رشته و بعد اینکه در تمام طول دوران فوق با تمام سختیهایی که برام این رشته داشت البته تو کارگاهها(چون با طرح ها آشنا نبودم ) تمام کارهامو با پرس و جوهای بسیار و دیدن طرح های مختلف خودم انجام دادم ، این نکته رو هم اضافه کنم که اصلا سال 79 که من کنکور کارشناسی می دادم رشته کارشناسی شهرسازی جزو رشته های دانشگاه نیود و از سال 80 تو لیست رشته های دانشگاه قرار گرفت.اما نتیجه کار اینکه با شاگرد اولی دانشگاه تو دوره فوق هرجا که میری مثل یه پتک تو سرت می کوبند که لیسانست با فوقت متفاوته از جمله همین نظام مهندسی که شما می فرمایید. من هیج ادعایی ندارم و همواره دنبال این هستم که به دانش بسیار ناچیزم اضافه کنم اما امیدوارم توی این راه دیگه کمتر این ناملایماتی که تا حالا دیدم رو ببینم

یکی از بزرگترین مشکلاتی که الان تو شهرسازی وجود داره بحث پذیرش در مقطع ارشد و عدم توجه به اینکه خیلی از ورودی های غیر مرتبط اصلا اشنایی با این رشته ندارند. الان شما ورودی های ارشد رو که نگاه میکنید میبینید با دو یا چهار واحد پیشنیاز، غیر مرتبط بودنشون حل میشه و فردا میرن نظام مهندسی پروانه میگیرن، اشکالی نداره اما واقعا چیز زیادی یاد نمیگیرن، یعنی ا لان که ما نگاه میکنیم میبینیم خیلی عقبن در حدی که بسیاری از اونها حتی در سال دوم ارشد کارهاشون رو مجبور میشن بدن بقیه انجام بدن، این یک طرف مسئله هست و عدم اشراف و درک درست از کار این رشته که سبب این اتفاقات شده خودش یه موضوعی دیگه ایه
به هر حال تا وقتی پذیرش در ارشد طوری باشه که هرکسی حتی خود شهرسازها با کمتر از دو هفته خوندن بتونن نتیجه بگیرن واقعا انتظار خاصی نمیشه داشت، درحالیکه معقولانه تر اینه بشه مثل رشته هایی مانند عمران که باید حداقل یک سال کامل بخونی اگه غیر مرتبط باشی که تازه قبول بشی یا نشی! ولی میبینید در شهرسازی متاسفانه اصلا این مساله رعایت نمیشه
[/quote]

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alecferaa

پیام‌های داخل این موضوع
    RE: معماران و شهرسازان جزو ثروتمندترین ها!! - توسط mahjoub86 - ۱۳۹۱-۵-۱۹، ۱۲:۱۰ عصر

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      همکاری معماران با شهرداری javad jamshidi 0 1,185 ۱۳۹۱-۵-۱۹، ۰۹:۴۴ صبح
    آخرین ارسال: javad jamshidi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان