ایران شهرساز
بچه های برنامه ریزی بیاین اینجا.......... - نسخه‌ی قابل چاپ

+- ایران شهرساز (https://www.iranshahrsaz.com)
+-- انجمن: چیدمان جدید ایران شهرساز (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1592)
+--- انجمن: کنکور شهرسازی (رایگان) (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1602)
+---- انجمن: کارشناسی ارشد (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1645)
+----- انجمن: مرحله اول (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1652)
+------ انجمن: مشاوره برای کنکور مرحله اول (https://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=1660)
+------ موضوع: بچه های برنامه ریزی بیاین اینجا.......... (/showthread.php?tid=25129)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

RE: بچه های برنامه ریزی بیاین اینجا.......... - khansa - ۱۳۹۳-۹-۱۳

ممنون دوست عزیز واقعا لطف کردید
اما احساس میکنم بیشتر گیج شدم ....
اما چیزی که فهمیدم مباحث در بین خلاصه ها خونده بشه....
وای نمیدونم یهو گیج شدم.اوووووووه

RE: بچه های برنامه ریزی بیاین اینجا.......... - Sh@bn@m - ۱۳۹۳-۹-۱۳

(۱۳۹۳-۹-۱۳، ۱۲:۵۳ عصر)khansa نوشته است: ممنون دوست عزیز واقعا لطف کردید
اما احساس میکنم بیشتر گیج شدم ....
اما چیزی که فهمیدم مباحث در بین خلاصه ها خونده بشه....
وای نمیدونم یهو گیج شدم.اوووووووه

خواهش میکنم ...
من با توجه به چیزی که خودم درآوردم مبنا رو گذاشتم چون از سال 90 به بعده
در هر صورت همون تقسیم بندی هم که خودت انجام دادی هم درسته
تاریخ پاکزاد چند ساله که مهم شده
پس اول تاریخ
بعدش با شهر و منطقه که همیشه مهم بوده
هویت شهدی و زیر ساخت شهری در مرحله سوم
 در مرحله چهارم تراکم  
این 4 تا به نظرم و با توجه به تکرار سوالایی که دیدم  مهمترن
 اما خوب اون فایل خانه شهرسازان رو نگا کن خودت متوجه میشی چون اونم مثه من از رو کتاب عصر کنکاش آمارشو داده 

RE: بچه های برنامه ریزی بیاین اینجا.......... - homayoon.d - ۱۳۹۳-۹-۱۳

به درخواست بعضی از دوستان منابعو به ترتیب اولویت براتون مینویسم
زبانو امارو کتابه قوانینه شورای عالیو هرروز بخونین
برا مباحث حتمن، (تاکید میکنم) حتمن از کتابای موسسات استفاده کنین به اضافه چنتا کتاب:1طرحها و برنامه ها 2هویت 3زیر ساختها....نزدیک به ده سوال یا شایدم بیش از 10 سوال از کتابه شورای عالی میاد...بقیشم میشه با کتابه موسسات زد...هرسال بین سوالای مباحث شیش هفتا سوال نامتعارف داریم(ینی خارج از کتابه شورای عالی و کتابه موسسه ای که مطالعش میکنین) که این سوالارو میشه با مطالعات که برای سایر مباحث انجام دادین(مطالعه برا تاریخ یا مبانی) یا اطلاعات عمومیتون یا 3 کتابی که بالا نوشتم جواب بدین البته جواب دادن به سه چارتا از این سوالات ریسکش خیلی بالاس(این سوالا رو دادن که جواب ندین)مثله: کدوم همایش تو فلان سال برگذار شد یا ....پس راحت با خوندن دو کتاب میشه درصدی بالای شصت داشته باشین...

اگه تمایل داشتین پست بذارین سایر مباحثم اولویتاشو بنویسم...

برا خنسا وشبنم: کتابه مرکز شهری سرزنده برای طراحیاس نه برنامه ریزی....

RE: بچه های برنامه ریزی بیاین اینجا.......... - raoof - ۱۳۹۳-۹-۱۴

اگه بقیه رو هم بگی ممنون میشم

RE: بچه های برنامه ریزی بیاین اینجا.......... - homayoon.d - ۱۳۹۳-۹-۱۴

نحوه مطالعه تاریخ :

تاریخو به 4 دسته تقسیم میکنم:1ایران 2ایران معاصر3جهان 4جهان معاصر(بعضی سالها از ایرانمعاصر یا جهان معاصر سوالی داده نمیشه بعضی سالام میبینی 50 درصده سوالای تاریخ از سیر اندیشه ها(جهان معاصر)داده شده)
کتابایی که باید برا تاریخ ایران بخونین:شار تا شهر _ تاریخ ایران پاکزاد _ سبک شناسی پیرنیا _ تاریخ معماری جهان زارعی - کتابه سلطان زاده _ بخش تاریخه با شهرو منطقه شیعه.....شار تاشهر حتمن باید خونده بشه-تاریخ پاکزاد فقط جم بندیش(البته از همه کتاب سوال میدن که اگه اطلاعات تاریخیت خوب باشه راحت میتونی بزنی یا سوالی میدن که نمیشه زد مثله" باغ گلشن در کدام شهر است؟" )پس لازم نیس خوده کتاب خونده بشه جم بندیش کافیه_سبک شناسی و معماری جهان گاهن از این دو کتاب سوال داده میشه که اگه خلاصشو گیر آوردین بخونین اگه نه خوندنش لازم نیست_سلطان زاده خلاصش خونده بشه_با شهر و منطقه بخش تاریخش از کتاب خونده بشه که سرجم 30 صفست(یک هفته برا مطالعه لازمه)
البته توصیه من اینه که قبله اینا کتابه تاریخه خانه شهرسازانو بخونین...اگه در آخر وقت شد کتابارم بخونین اگه نه همون کتابه خانه شهرسازان کافیه
تاریخ جهان:موریس _تاریخ اروپا پاکزاد_معماری جهان زارعی_ادموند بیکن(ده روزه تمومش میکنین)
اول با کتابه پاکزاد شرو کنین و کتابو حتمن بخونین _ موریسو بخش اول و پیوستهاشو بخونین و تاریخ کشورها در قرن هیژده به بعدو فقط قسمتهای مهمشو از کتاب بخونین(کتابای تاریخ به خاطره اینکه تصاویر و نقشه هاش زیاده حتمن از کتاب خونده بشن)_زارعی بخشه تاریخ جهانش حتمن خلاصش خونده بشه_ادموند بیکن کتابش خونده بشه
تاریخه معاصره ایران: مطالعاتتون برا مباحث عمومی اگه خوب باشه میتونین این سوالاتو جواب بدین....موضوعاتی که ازش سوال میدن:برنامه های عمرانی و توسعه_قوانین تاثیر گذار _ اقدامات قاجار و پهلوی در بخشهای پایانی شار تا شهر و سایر کتب
تاریخه معاصره جهان:سیر اندیشه های 1 و2 و 3_ شهرسازی تخیلات شوای _ کتابه استروفسکی
کتابه استرفسکیو نخونین(کاملن مطابقه سیر یکه و از بخشهای پایانیش سوال نمیدن) _ شهرسازی تخیلاتو خلاصشو بخونین_سیر1 کامل از رو کتاب خونده بشه _سیر 2 و3 از کتاب، اگه وقت نداشتین خلاصشو بخونین(اگه کتابو بخونین دو هفته ای وقت میبره)

RE: بچه های برنامه ریزی بیاین اینجا.......... - khansa - ۱۳۹۳-۹-۱۴

اه چقدر مضطرب شدم ....
تازه فهمیدم وضعم همونطور که حدس زدم خرابه
برایتنس ؟؟؟؟؟؟؟ :|

RE: بچه های برنامه ریزی بیاین اینجا.......... - khansa - ۱۳۹۳-۹-۱۴

ضمنا کتاب مجموعه مصوبات شورایعالی شهرسازی و معماری همون کتاب هست که 1125 صفحست ؟ 
یه ذره موحش به نظر میاد کتابی که من دارم .!!!!!! بخصوص که تاحالا نخوندمش! 
و همینطور پیرنیا و زارعی اگر کسی تونست لینک بذاره اگر لینکی هست
کتاب ادموند بیکن و تاحالا نشنیدم اگر یکی از مهندسین تونست اسمشو بهم بگه سپاسگزار میشم 

RE: بچه های برنامه ریزی بیاین اینجا.......... - Sh@bn@m - ۱۳۹۳-۹-۱۴

بله در جریان هستم که مراکز شهری ماله طراحیاس...هر چی باشه سه ماه داشتم واسه طراحی میرفتم جلو.....مباحثی هم که گفتی خوب بود مهندس
بیا درباره آمار بگو
میشه روزی یه بار بیام اشکالای مسائل امارو بگم
چون رشته دبیرستانم ریاضی بوده یه چیزایی یادمه
اما تو بعضی مسائل اشکال دارم.آمار پارسه رو میخونم

RE: بچه های برنامه ریزی بیاین اینجا.......... - Sh@bn@m - ۱۳۹۳-۹-۱۴

(۱۳۹۳-۹-۱۴، ۱۲:۲۲ عصر)Sh@bn@m نوشته است: با تشکر ازمهندس همایون.....
بله در جریان هستم که مراکز شهری ماله طراحیاس...هر چی باشه سه ماه داشتم واسه طراحی میرفتم جلو.....مباحثی هم که گفتی خوب بود مهندس
بیا درباره آمار بگو

RE: بچه های برنامه ریزی بیاین اینجا.......... - homayoon.d - ۱۳۹۳-۹-۱۴

(۱۳۹۳-۹-۱۴، ۱۲:۲۴ عصر)Sh@bn@m نوشته است:
(۱۳۹۳-۹-۱۴، ۱۲:۲۲ عصر)Sh@bn@m نوشته است: با تشکر ازمهندس همایون.....
بیا درباره آمار بگو

اشکالاتونو بنویسین راهنمایی میکنم